banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 17:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Apr 2013, 09:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1245
Schlager je napisao:
naime,mislim da je jako malo klubova na svijetu ciji navijaci ne znaju ni ko je odigrao najvise utakmica za njihov klub


Nazalost ta "PRAVA" navijacka kultura je na dosta niskom nivou kod nas u gradu. Zato smatram akcije promocije po skolama vrhunsku ideju. Koliko ja znam ali nisam siguran, mislim da je njavise utakmica za Borac odigrao Milorad Bilbija, ali nije to sigurno...naletio sam bio na neki clanak poodavno ali mislim da mi je to ostalo u sjecanju.

Interesatna je istorija Borca. Recimo odnosi Krajisnik i Borac. Zatim imao sam i doskusiju oko prvobitnog grba Borca sa jednim prijateljem mojim. Zanima me zna li neko koji je prvobitni grb FK Borac? Ja znam za stari sa petokrakom i ovaj aktuelni. Drug me ubjedjuje da prvi grb je bio samo crveno plav, bez petokrake i znakova, a da je poslije drugog svijetskog promjenjen u nas stari grb.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Akademija povodom 70 godina Borca

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ynf8j64Mf3I[/youtube]
Ovde ima dosta zanimljivih stvari

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Volio bih da cujem ko vam je ostao kao broj 1, kao ljubimac.. Ja tu nemam dvoumljenja, iako nije Borcevo dijete, jedan i jedini, Bozur Matejic :D :D :D

Otprilike tih godina imao sam priliku, kao klinac, da budem skoro svakodnevno u blizini jednog Piksija, Deje, Prosineckog, i ostale ekipe, ali svi oni mi nisu bili nista prema Bozuru, u njega sam gledao kao u bozanstvo. Kad mi je dao prvi autogram, nisam 3 dana mogao progovoriti :D :D

Skoro sam saznao gdje je, i sta radi, blagi uzas :( :( :(

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2010, 22:01
Postovi: 613
Lupic bez dileme..iako sam klinjo bio ali go Zvezdi uhhh


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
bida.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2010, 22:01
Postovi: 613
Abid? :), Pojasni ljudima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma naravno 8)

on je za mene bio božanstvo,tad sam imao manje od 10 god,a tad su ti pobjede i porazi pitanje života i smrti 8)

ja sam mislio da je on nadčovjek! :D

volio sam naravno i božu,senada i sve te koje pominjete,ali tad sam već znao da se neće zaustaviti vrijeme i nastupiti smak svijeta ako se ne pobjedi :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Božur Matejić - ikona Borca

Slika

Dribling, rola, lopta kroz noge, centaršut, golllll ! U najkraćem mogao bi se opisati put Božura Matejića, fudbalskog mangupa kakvog Banja Luka nije imala ni prije, a ni poslije njega. Navijači su ga voljeli, a Banjalučanke ludovale za njim. Duga plava kosa u šiškicama bila je prepoznatljivi simbol tog vremena u gradu na Vrbasu, a Božur je bio zaštićeni brend……

Uz njegovo ime vežu se najveći uspjesi Borca, a priča o Božuru počela je sada već davnog 13. septembra 1978. godine, na naslovnoj strani "Tempa", najčitanijeg sportskog lista na prostoru bivše Jugoslavije.

Šest godina kasnije (1984) na insistiranje trenera Đorđa Geruma, Božur se obreo u Banjoj Luci i u njoj proveo najljepše trenutke života.
- Sve dobro u životu desilo mi se u Borcu. To su najlepše godine mog života. Banja Luka je najlepši grad na svetu! Drago mi je da nisam zaboravljen u gradu na Vrbasu, čak sam izabran i u idealni tim Borca svih vremena. To je nešto što ostaje večno. Koliko mi je drago zbog mene, žao mi je i ostalih saigrača, jer samo je još Bilbija u tom idealnom timu, a po rezultatima mislim da smo ubedljivo najbolja generacija Borca - nastavlja Božur Matejić u jednom dahu.

Kao i svima iz te generacije, finale Kupa Jugoslavije sa Crvenom zvezdom 11. maja 1988. godine obilježilo ga je za sva vremena.
- Nisam bio svestan da igram protiv kluba u kojem sam ponikao. Već dugo sam tada bio igrač Borca, bili smo klapa koja je disala kao jedan. Ma, imao sam osjećaj kao da igramo s Leotarom, eto tako nekako. Neka se ne naljute Trebinjci, ali da smo u susret ušli drugačije, ko zna kako bi se završilo. Ovako, svet je imao priliku da piše o jednoj velikoj senzaciji. Celi svoj život bio sam navijač “crveno - belih”, na Marakani proveo najlepše trenutke svog detinjstva, ali valjda je sudbina tako htela da 90 minuta života odigram baš protiv svog voljenog kluba. Slike posle utakmice, sutradan dočeka na trgu Krajine pred 50.000 gledalaca, ali i kasnijih dešavanja, pre svih ulaska u Prvu ligu Jugoslavije godinu dana posle još uvek su duboko u meni. Nismo mi bili generacija koja je ludovala za parama. Njih je nedostajalo kao i sada, ali taj šmek, da kada uđemo u meč napaljeni kao jedan, nisam nikada osetio ni ranije, ni kasnije. Borac je u tim trenucima mogao savladati Crvenu Zvezdu, Barselonu, Real Madrid, bilo koji tim na svetu…ali mogli smo pokleknuti i protv najmanjih. Baš takav je bio bolan jedan poraz u Srebrenici od niželigaša Gubera, kada smo se od pehara Maršala Tita u narednoj sezoni oprostili već u prvom kolu - poručio je Božur Matejić.

On napominje da se redovno čuje sa svima iz te čuvene generacije s kraja 80- ih godina prošlog vijeka.
- Malbašić, Špica, Beširević, Karalić... Najmanje dva-tri puta mesečno smo na liniji. Previše smo toga dobrog napravili da bi to olako zaboravili. 2008. godine imali smo i druženje u Banja Luci povodom 20 godina od osvajanja Kupa. Svi, izuzev Maria Mataje i Nenada Popovića bili su tu. Lepo je bilo videti Lupeta (Senas Lupić), Alberta (Pobor), Hunu (Husniju Fazlića). Kada je ta noć završila, vratio sam se u mladost koja je bila prelepa. Baš kako i onaj čuveni film kaže “Borac Banja Luka - jedna priča”. Valjda je svima jasno da je i Božur Matejić deo te priče - poručio je fudbalski šarmer Božur Matejić...

Posle šest godina provedenih u Borcu, pred rat odlazi u Španiju (Kasteljon), gdje ostaje godinu dana, a potom se vraća u Zemun gdje i završava karijeru.
- Bilo je lepo. Te godine u Kasteljonu imao sam sreću da kao debitanti u Primeri u prvom kolu igramo na “Santijago Bernabeu” protv moćnog Reala. Pred 90.000 gledalaca izgubili smo 1:0, ali slike Mičela, Buja, Butragenja,…. i dvoboja sa njima takođe su uvek u glavi. Obrni - okreni, ipak se moja karijera vrti oko Borca. Danas živim mirnim životom, imam malo dodirnih tačaka sa fudbalom, iako imam trenersku licencu. Takva su danas vremena, očigledno u koja se ja baš ne uklapam najbolje, kao i većina poštenih ljudi. Kroz kontakt sa bivšim saigračima, te štampu, pratim Borac koliko mogu i drago mi je da je opet na pravom putu. Ko zna, možda nam se putevi opet ukrste, jer Banja Luka je izgleda meni suđena, na ovaj - ili onaj način - zaključio je Božur Matejić, danas 49-ogodišnjak, ime koje se u fudbalskim krugovima u Banja Luci izgovaralo sa najvećim poštovanjem.

Maestro iz Borika

Pored Borca, Božur Matejić imao je još jednu ljubav u Banja Luci, turnir u malom fudbalu u “Boriku”.
- Tri puta sam proglašavan za najboljeg igrapča turnira, a jednu sezonu sam pčak nastupao kao vojnik JNA za sastav “Petar Drapšin”. Borik je bio ta spona u zimskoj pauzi koja nam je punila baterije, a bilo je uživancija igrati pred nekoliko hiljada ljudi. Takva su vremena bila, nije bilo briga I problema, svako je sebi davao odušku na neki način, a na kraju smo svi uživali, I mi na terenu, i publika. Aplauzi i ovacije iz “Borika” i danas me prate – prisjetio se još jednog detalja iz slavne prošlosti Božur Matejić.

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
I ako sam mladja generacija navijača kluba sa Vrbasa smatram sramotnim da niko od ovih ljudi i fudbalskih veličina nije nakon karijere dobio neki posao u klubu(osim Bilbije,Fišera i Špice..)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
a iz te lupićeve i božurove generacije mi je najdraži bio damir špica :D

znači,zamislite klona od boke raspudića!! 8)

ni on nije gledao lijevo a davao loptu desno,ali je ginuo za svaku loptu,svaki milimetar terena,isto kao i boka...ja dva sličnija igrača nisam gledao ovdje!

možda je damir bio samo mrvicu luđi,jer boka bar ne napada svoje igrače za vrijeme utakmice,hahaha...jednom,mislim protiv dinama iz pančeva,nisam siguran,uhvatili ga trojica u ševu na sredini terena kod istočne tribine,a ostali naši stoje i gledaju..i damir izlijeće "iz kruga" i kreće da udari božura ili popa,ne znam više :D :D :D

a daleko najveći fudbalski virtuoz je bio božur matejić,pogotovo za mali fudbal,ono se više ne rađa!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Damir Špica odigrao 220 utakmica u ligi za Borac i postigao 17 golova.
Negdje piše da je ukupno odigrao u svim takmičenjima 384 utakmice i postigao 25 golova.

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2010, 22:01
Postovi: 613
Kakav je Fiser bio igrac, ovi stariji sto su ga gledali kazu jak i sretan ali taraba :) malo mi tesko povjerovati znajuci nas mentalitet


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Абид Ковачевић 285(76), нашао сам податак да је играо и '84-'86, 42(6). Да ли је ово друго тачно? 327(82)
Сенад Лупић 150(101)
Стојан Малбашић 260
Драган Марјановић 209(81), могуће и више
Дамир Шпица 384(25?)
Борче Средојевић 91(4)
Слободан Каралић 147
Божур Матејић 86(12)?
Звонко Видачак 150(14)

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
@andiamo

i po tome su slični,nikad nisu davali puno golova,ali su to bili najvažniji golovi...golovi za nezaborav!

damirov pobjedonosni gol za 1-0 u osijeku, u zadnjem kolu kojim smo ostali u ligi 1990 ,na najbrojnijem našem gostovanju neće se nikad zaboraviti...ili onaj u 90+ ovdje,protiv veleža,iz slobodnjaka,kad je golman petranović u svlačionici nokautirao mehu kodru i izbio mu tri zuba što se sklonio u živom zidu :lol: :lol:

kao ni bokin u prijedoru,koji je prelomio ko će biti šampion prije dve godine,a pogotovo onaj u haifi koji nam je toliko radosti donio..

@hanište

ja kad god pomislim na fišera,imam fleš kako ga neko sruši,a on samo podigne glavu sa zemlje da mu zapamti broj,i nakon toga više uopšte ne obraća pažnju na igru dok ne polomi tog jadnika :D ...nije tad bilo kartona kao sad,tad da slomiš nogu nekome-pojeo vuk magare 8)

@sky

ne vjerujem da je bida odigrao dve sezone nakon povratka,skoro sam uvjeren da je odigrao samo jednu proljećnu polusezonu i okačio košačke o klin....nikad neću zaboraviti tu nedjelju njegovog povratka nakon grčke i dinama,i prvo kolo proljećnog dijela prvenstva protiv proletera iz zrenjanina...kiša lila kao iz kabla,ali opet banjaluka masovno došla na stadin da pozdravi svoju legendu,mi vodili 3-1 i na kraju proleter izjednači na 3-3 i sjebe nam ćeif zbog njegovog povratka :angry4:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Заборавио сам Фишера 154(59)
Билбија 131 до 1991.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Poslednji put menjao skypostman dana 10 Apr 2013, 13:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
Jedan je Abid
Svaki dan stizale su brojne primamljive ponude, ali, Banja Luka i Borac nisu dozvolili da ostanu bez najboljeg igraca.

Slika

Plavokoso lijevo krilo banjaluckog Borca, sa idealnim centarsutevima prefinjeni tehnicar sa hiljadu "laznjaka" koji je protivnicke bekove znao dovoditi do ludila, igrac sa jakim i preciznim udarcem, vodja i kapiten, Borcu je povetio najbolje godine zivota. Abid Kovacevic sigurno je jedan od najboljih, ako ne najbolji nogometas koga je sportska Banja Luka i njen zastitni znak Borca za 75 godina postojanja iznjedrila.

Poslije uspjesne karijere imenovan je za tehnickog direktora kluba. Tih i miran po prirodi, Kovacevic se povlaci iz nogometa. Jedno vrijeme u toku rata u BiH zivio je u Zagrebu i Rijeci, a danas je zajedno sa porodicom i kumom Dzevadom Kresom i rodjakom Almasom Maifom Kovacevicem u dalekoj Americi.
Prosao je komletnu nogometnu skolu Borca, a trener mu je bio rahmetli Alija Osmancevic, poznatiji medju Banjalucanima kao "babo". Sa nepunih 17 godina sa specijalnim ljekarskim pregledom protiv vjecito nezgodnog protivnika tuzlanske Slobode, Kovacevic je debitovao na Gradskom stadionu. Postigao je gol za Borac, savladao je velikog vratara tuzlanske Slobode Fuada Hajrovica, a svom klubu donio zlatnu pobjedu. Od te utakmice Kovacevic se ustalio u crveno-plavom dresu sa brojem 11 na ledjima. Za rekordno kratko vrijeme postao je miljenik "armije" navijaca.

Sportski listovi tada su bili pune bombasticnih naslova: nova nada, cigra sa Vrbasa i tako redom. Kovacevic tih, miran, radan, je trenirao, ucio od starijih, igrao za Borac i odbijao mnoge primamljive ponude velike "cetvorke" Crvene Zvezde, Dinama, Hajduka i Partizana. Petnaest punih godina Kovacevic je uspjesno nosio dres Borca, nastupio je za Olimpijsku reprezentaciju bivse koju je vodio Djalma Markovic, gdje su bili Vladic, Curkov, Lukacevic, Ante Mirocevic, Vidacak i brojni drugi afirmisani igraci. Svaki dan na adresu banjaluckog prvoligasa stizale su brojne primamljive ponude, ali, Banja Luka i Borac nisu dozvolili da ostanubez najboljeg igraca. Dali su mu ono sto su mu nudili drugi i Kovacevic je ostao vjeran dresu Borca. Sa svojim Borcem Kovacevic je prosao sve uspone i padove. Igrao je u finalu Kupa Marsala Tita 1976. godine u Beogradu, kada je Hajduk pogotkom Boljata dobio sa 1:0.
Nastupao je u Kupu Evrope, prvu utakmicu Banjalucani su visoko rijesili u svoju korist protiv tima iz Luksemburga 5:1 u Esu i 9:1 u Banjoj Luci. U drugom kolu Borac je od Anderhelta porazen sa 3:0 u Briselu, a u Banjoj Luci, Borac je slavio minimalnu pobjedu od 1:0 zgoditkom Muhameda Ibrahimbegovica. Osvojio je odlicno sesto mjesto u Prvoj ligi. Za "A" selekciju samo je jednom pozvan, nije mogao da igra jer "mocnici" nisu dozvolili da iz male Banja Luke igra za najbolji sastav.
U zenitu svoje forme Kovacevic pristupa zagrebackom Dinamu, kojeg je tada predvodio Miroslav Ciro Blazevic. Poslije Dinama nastavlja karijeru u grckom prvoligasu Etnikosu. Poslije tri sezone uspjesnog igranja, Kovacevic se iz Grcke ponovo vraca u Borac. Preuzima kapitensku traku, a igrao je jos kratko vijeme i na utakmici protiv grckog Etnikosa, Kovacevic se oprasta od svojih vjernih navijaca i sportske javnosti Krajine.

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2010, 22:01
Postovi: 613
Cosa Nostra je napisao:
I ako sam mladja generacija navijača kluba sa Vrbasa smatram sramotnim da niko od ovih ljudi i fudbalskih veličina nije nakon karijere dobio neki posao u klubu(osim Bilbije,Fišera i Špice..)


Nema sta, ovi su se toliko proslavili da jedva cekamo da drugi doju u klub..
Ja sam negdje cuo podatak da je Fiser dao najvise golova za Borac, da li u 2. 1. ligi ili u Evropi sad se ne mogu sjetiti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 14:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Za "A" selekciju samo je jednom pozvan, nije mogao da igra jer "mocnici" nisu dozvolili da iz male Banja Luke igra za najbolji sastav.


ovo je malo novinar ubacio melodramatike :D

abidov jedini problem i peh je bio što je igrao u isto vrijeme i na istoj poziciji kada i najbolji igrač bivše jugoslavije svih vremena,ikona te reprezentacije...

inače bi abid bio standardan i nezamjenjiv reprezentativac..

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 14:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Абид Ковачевић
http://www.reprezentacija.rs/index.php/ ... tivci/1191

Има ли ко податак колико је Оливер Јандрић одиграо утакмица и дао голова за Борац?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 14:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
skypostman je napisao:

Slika

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 229 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs