banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7313 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 366  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jan 2023, 11:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
To je to. To se i ranije pominjalo.

Evo i Nezavisne objavile.

https://www.nezavisne.com/sport/rukomet ... est/754836

Citiraj:
Protest će biti održan na platou ispred Narodnog pozorišta Republike Srpske u 14.30 časova, a povod je pravna borba koju "crveno-plavi" vode oko prostorija u Srpskoj ulici (Mek Tir pab), a koju prema njihovim tvrdnjama "određene osobe uz podršku pravosuđa žele da preotmu".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2023, 11:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Da nije u pitanju nekakav kredit koji je neka od uprava uzela prije vise godine i gurnuli pod hipoteku sve te poslovne prostore? Ima mozda i 10godina od tada?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2023, 12:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Tu onda ne bi bilo frke, to bi glat otislo. Ja koliko sam skontao vlasnik objekta iznad je sve uknjizio na sebe, i taj poslovni prostor u podrumu gdje je Mektir, e sad jedan sud rekao jedno, drugi drugo valjda, ko ce to znati, nije cisto sigurno.

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2023, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Koliko sam ja pohvato desavanja, prostor je izgradila Banjalucka banka(kasnije Kristal) tamo nekad u periodu SFRJ i prostor su ustupili RK na koriscenje i oni su to koristili. Cak je RK dobijao prije rata neka sredstva od Skupstine grada za adaptaciju tog istog prostora. Medjutim, kad je Hypo kupila tu banku,po papirima o vlasnistvu joj je pripao i taj prostor, ali nisu nikad potezali to pitanje. Kasnije to preslo u neki fond, pa Adikko, pa ne zadnjeg vlasnika koji je potegao to pitanje.

Ko je u pravu ne znam jer nisam pravnik, ali cinjenica da Sud tu mora donijeti presudu i reci ko (ni)je u pravu, tako da mi nije najjasnije sta je cilj ovakvih protesta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2023, 13:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 142
По папирима, човјек је купио 2000 квадрата а укњижио 2300. Да би то успјели урадити приликом продаје зграде банке навели су да је улаз у мектир из оног стакла зграде банке, како би тај простор приказали као дио цјелине. Мени се чини да се овдје нису намерачили на РК него на тај простор за који су мислили да је државни па ко га јебе неће се нико бунити... мислим да ће доста ствари бити јасније на протесту и након њега. Видим и група је избацила најави да долази...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2023, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
digitalniBorac je napisao:
По папирима, човјек је купио 2000 квадрата а укњижио 2300. Да би то успјели урадити приликом продаје зграде банке навели су да је улаз у мектир из оног стакла зграде банке, како би тај простор приказали као дио цјелине. Мени се чини да се овдје нису намерачили на РК него на тај простор за који су мислили да је државни па ко га јебе неће се нико бунити... мислим да ће доста ствари бити јасније на протесту и након њега. Видим и група је избацила најави да долази...
To sam i ja vidio u novinama, ali glupo je bilo sta komentarisati kad nemamo ugovor na uvid i nemamo pojma o prabu... a za divno cudo, nekada ljudi znaju i slagati, ili neku stvar u medijima predstaviti na nacin koji njima odgovora. Zato i kazem, slucaj je sa Sud i da oni donesu konacnu presudu... sve ostalo je lupetanje.

Npr. iz onih medijskih clanaka koje sam ja procitao, moj zakljucak jeste da RK nije vlasnik prostora i da su oni samo imali ideju iskoristiti rupe u sistemu i privatizacije drzavne svojine (kao i mnogi drugi) , te kroz pravo koriscenja tog prostora, uci i u posjed. Vjerovatno bi u tom i uspjeli da je banka propala, ili ostala u drzavnom vlasnistvu, ali posto je to kupio svabo, papire je odradio kako treba i ostavio sebi pravo i na taj prostor... koji se kasnije preprodavao.

Ali pitanje sta je prava istina, jer i mediji svasta pisu.. pa ti budi pametan. Mozda sam i ja skroz pogesno stekao utisak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2023, 14:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 142
Као што си рекао, правник нисам али ми опасно смрди то да је предмет физичког лица које је предало захтјев за књижење након РК завршено прије РК уз закључак да РК није заинтересована страна. Оставиш све на страну и трк по баш тај предмет...То ми онако баш смрди на балканску отимачину.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Evo i druga strana price:

https://mondo.ba/Sport/Ostali-sportovi/ ... Borac.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 13:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 142
Видјећемо данас након протеста шта ће из РК рећи. Слушао сам јуче несрећног Маринка на Јутарњем програму РТРС-а када говори да су те папире сакрили јер су провалили неколико пута ј просторије тражећи документа.
Опет ми је нејасно која банка би допустила да тај простор буде хипотека за кредите које су узимали...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1245
vlakanje je napisao:
Da nije u pitanju nekakav kredit koji je neka od uprava uzela prije vise godine i gurnuli pod hipoteku sve te poslovne prostore? Ima mozda i 10godina od tada?!


Zar nije kredit zatvoren kada je lego milion iz Srbije :-)

Kaže direktor 2020 trebao biti upisan RK Borac kao vlasnik, ali zbog "banalne" stvari postupak vraćen na početak, pa koja je to banalna stvar!? Da je tada prostor upisan, ne bi danas imali problem, ali eto neka banalna stvar?!

RK Borac politički jako aktivan klub u svim pravcima, kako to da ta "politička" ekipa iz kluba problem nije tim putem rješila?!
čisto razmišljanja ....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 16:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 142
Игор Радојичић се више пута жалио док је био градоначелник да не би случајно њему нешто рекли из Правобранилаштва зашто се баш сад уписује када је он градоначелник.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 16:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Brankoviću smradu ne vjerujem da kaže da je danas ponedjeljak a sutra utorak a kamoli nešto drugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Volim Borac je napisao:
vlakanje je napisao:
Da nije u pitanju nekakav kredit koji je neka od uprava uzela prije vise godine i gurnuli pod hipoteku sve te poslovne prostore? Ima mozda i 10godina od tada?!


Zar nije kredit zatvoren kada je lego milion iz Srbije :-)

Kaže direktor 2020 trebao biti upisan RK Borac kao vlasnik, ali zbog "banalne" stvari postupak vraćen na početak, pa koja je to banalna stvar!? Da je tada prostor upisan, ne bi danas imali problem, ali eto neka banalna stvar?!

RK Borac politički jako aktivan klub u svim pravcima, kako to da ta "politička" ekipa iz kluba problem nije tim putem rješila?!
čisto razmišljanja ....
"Banalna stvar" moze biti npr. da ne postoji taj famozni ugovor u kojem se kaze da su oni vlasnici. Ja sam od pocetka price bio ubjedjen da RK Borac nije vlasnik prostora, vec samo korisnik. Ne da mi se guglati, ali u prvom saopstenju RK Borca u medijima je bas tako i naglaseno.


Ista fora je bila i sa BOOM BOOM ROOM om, mislim da je i to prostor gdje je Grad uknjizen, a dato u koriscenje nekom sportskom kolektivu (ako ne bas RK Borac... nekada se i zvao SEDMERAC) koji oni ne koriste vec reizdaju.Sto nije predvidjeno ugovorom, ovo je nekad spominjao i Drale, da se treba stati u kraj takvim stvarima i daj Grad ostecen.

Trece, posto vec pricaju o znacajnim iznosim po osnovu zakupnine, postavlja se pitanje da li su uredno platili porez... ovo je obaveza ZAKUPCA (bar je ovako kad je ZAKUPODAVAC fizicko lice)

I da... ostajem pri tome da se ovo sve treba ispitati i Sud da donese presudu.

Napominjem da licno poznajem i osobu po kojoj se vrsi ovo pljuvanje. Nisam imao prilike pricati sa njim na ovu temu, ali ono koliko ga ja poznajem... znam da je covjek uvijek bio maximalno korektan, nije u politickim vodama i da ovo optuzbe jednostavno ne idu uz njega i njegovo ime. Ja vjerujem da on nista ne bi radio van zakonskog okvira (naravno nista ne tvrdim), a ove druge ne poznajem... pa nista i ne mislim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
A sta je sa onim lokalom pored jacimovic oruzija, preko puta talije ? Tu je godinama stajala reklama rk borac, ali koliko sam upratio nikad tu nisu ni otvorili nista.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 17:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2017, 20:56
Postovi: 1287
jovic23 je napisao:
Brankoviću smradu ne vjerujem da kaže da je danas ponedjeljak a sutra utorak a kamoli nešto drugo.


Bukvalno, ne bi me čudilo da je on nešto zajebo oko papirologije, pa se sad krije iza navijača i javnosti.
Krije se iza pehara evropskog šampiona, a kad je on igrao Borac nije mogao biti ni sedmi u BiH. Ništa dobro se nije desilo za vrijeme njegovog direktorskog mandata, tako da ovo što je klub pred gubitkom prostorija baš u njegovoj eri mi baš ide uz njega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 18:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
bio je problem oko pdv-a koji nije placan za te kirije sto su uzimali ali mislim da je to prije branke i ove uprave. cak sam siguran.

a dosta toga smrdi. ja vjerujem da taj prostor (ako je i postojalo pravo)nikad nije uknjizen na klub, jbga, ni prvi ni zadnji... javasluk zbog kojeg je grad u sporu sa autoprevozom oko stare autobuske je slicna prica. bar se meni tako cini i nije iskljucena mogucnost da je to neko skont'o i krenuo u ofanzicu da to pokupi.

ovo sto jovic govori za aktuelnu upravu... marinko neki dan se blamira na jutarnjem i kritikuje djironu kako je izgubio utakmicu jer nije zvao tajmaut! ili njegove poznate izjave o golmanskim rukavicama u rukometu i slicno...
tako da nista to ne cudi od takvih likova.
te banalne stvari... daj da cujemo koje su to i da vidimo jesu li banalne jer u ovom gradu smo se svega nagledali i naslusali tako da...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 20:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 142
Овдје на форуму појединци никкао да разграниче личне анимозитете према Маринку, Бранковићу и осталима са интересима клуба. Па, доћи ће и послије њих неко, а штета клубу ће бити огромна. Не схватам...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 20:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
naravno da treba da se razgranici, zato se i spominju i oni koji su bili prije branke i marinka. dodaj tu i one vjecne opozicionare koji nista ne rade vec samo govore da ne valja apsolutno nista i imas klub tu gdje jeste.

ali i to da ovo oko papira nije cisto ni sa jedne strane je izgleda tacno. tu mozemo da zanemarimo imena aktera komotno. direktor xy i predsjednik xy sa jedne strane i "tajkun" sa druge strane...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 20:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jun 2022, 14:36
Postovi: 142
То што си ти рекао је и суштина. Мислим да је највећи проблем ове борбе што су носиоци исте компромитовани у јавности. Да ми је овај што је купио брат рођени не могу да не видим низ нелогичности и да се отргнем већ виђено моменту.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2023, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
https://mondo.ba/Sport/Ostali-sportovi/ ... r-pab.html

Meni je ovdje sve bilo upitno:

1) "Rukometni klub Borac je prostor u Srpskoj ulici dobio od Grada Banjaluke, tačnije dobio je sredstva za investiciju 1984. godine odlukom Skuštine nakon čega je urađen projekat. Posjedujemo i dalje građevinsku dozvolu iz 1985. godine kao i uporabnu dozvolu koju smo dobili nakon izgradnje 1987. godine.... - JA SAM OVO SHVATIO DA SU DOBILI SREDSTVA ZA ADAPTACIJU PODRUMA BANKE (DRZAVNA BANKA IM USTUPILA), A ONI SU TO URADILI, DOBILI NA KORISCENJE I IZDALI U ZAKUP... STO JE OK I STO BI MOZDA MOGLI GANJATI DA SE PRAVO KORISCENJA DRZAVNE SVOJINE PREBACI U VLASNISTVO (OCAJAN ZAKON O PRIVATIZACIJI) , DA NIJE HYPO BANKA KUPILA I VJEROVATNO U TOM UGOVORU SE SPOMINJE I TAJ PROSTOR, mozda u obliku m2(sto mozda nije losa polazna tacka za neko. dokazivanje) .

2) U proteklom periodu Adiko banka je prodala svoje prostorije, slučajnost ili ne, kumu direktora Upravnog odbora Adiko banke (op.a. Nebojša Torbica) koji je na osnovu ugovora i jednog tlocrta uspio da upiše te prostorije i uporedo i naše prostorije.  - Okreces pricu u smjeru nekih malverzacija. Nije zabranjeno da kum proda kumu neko prostor, pogotovo sto je to privatnu kapital. Da je ista nelegalno uradjeno, prvo bi najebo taj sto je prodao od vlasnika kapitala nesto sto nije smio. U bankarskom svijetu, kod stranaca, ovo je nemoguce izvesti bez odluke ljudi iznad sebe.Naravno, niko. to ne bi ni uknjizio da nije ima zakonsku osnovu. Bar je to ocigledna malverzacija i lako dokaziva.

3) Borac od ovih kirija finansira besplatnu školu rukometa u sedam kategorija gdje okupljamo preko 200 djece i pružamo im sve uslove za trening". - PRICU SAD OKRECES NA NEKU SENTIMENTALNOST, UBACUJES DJECU U IGRU

4) Pomenuti prostor je u nekoliko navrata upisivan na Borac da bi se nakon žalbi odluka poništavala i vraćala na ponovni postupak i ta procedura traje već pet godina. Tri puta je donošeno riješenje da se prostor upiše na Borac, ali zbog proceduralnih grešaka do toga nije došlo - KO SE ZALIO NA OVO I SVAKI PUT DOBIJU PONISTAVANJE, PA UPRAVO BANKA JER JE IMALA OSNOVA DA SVAKI PUT PONISTI POKUSAJ UKNJIZBE NJIHOVOG PROSTORA. STA VISE, DA TO NISU URADILI, UPRAVO BI ONI NAJEBALI OD SVOJIH AKCIONARA.

Ovdje je to banka i objasnila:
Pored ovog iz banke tvrde kako se predmetne prostorije nalaze u podrumu objekta koji je bio u vlasništvu banke i da su nastojali da zaštite svoju imovinu isključivo pravnim sredstvima, odnosno da je banka uložila dvije žalbe u postupcima kojima je Borac zahtjevao upis prava vlasništva (podnesene 2018. i 2021. godine)


Clanak je iz juna 2022.Prije ovog clanka, gdje je vec angazovan adovokat, postojao je i malo drugaciju clanak, ali vec ovdje se vidi blaga promjena price i tvrdnji. Meni je bilo dovoljno da vec tada formiram misljenje i u glavi presudim. Kasnije vise nisam nesto ni pratio. dok ovdje neki dan nisam procitao par postova

Ako procitate danasnje izjave, jos vise se prica promjenila, sad se spominje i neki ugovor o vlasnistvu, itd...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7313 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 366  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs