banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 19:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 158  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Okt 2019, 03:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 450
Svaka cast Gandri na objasnjenju situacije. Pojasnio je do detalja.

Originalni Borac nikad nije ugasen, samo je pravno "zaledjen" i reaktiviran prosle godine.

@Borac_sampion

Ovo sto si pitao za Zvezdu samo da ti pojasnim, Zvezda je 2011. godine zaledjena, isto kao sto je bio i originalni Borac. Od 2011. do 2015. godine, Crvena zvezda se nije takmicila niti u jednom takmicenju. 2011. godine je FMP preimenovan u KK Crvena zvezda Beograd i takmicio se pod tim imenom cetiri sezone.

2015. godine se odledila originalna Zvezda i nastavila tamo gde je KK Crvena zvezda Beograd (ex FMP) stao. E sad, kosarka u Evropi nema ozbiljne organizacije pa se moze raditi sta se hoce. U fudbalu to nikako ne bi mogli napraviti da jedan klub samo nastaviti umesto drugog. Pa je zbog toga lako i obmanjivati navijace.

Kada se originalna Zvezda odledila 2015. godine, KK Crvena zvezda Beograd (ex FMP) se preimenovao u KK ILR (Ivo Lola Ribar) i ugasio se.

Tako da je istorijat tog kluba tj. imena kroz istoriju:

KK ILR Zeleznik 1975-1986
1986-1991 klub se nije takmicio, bio je zaledjen.
KK FMP Zeleznik 1991-2003
KK Refleks 2003-2005
KK FMP 2005-2011
KK Crvena zvezda Beograd 2011-2015
KK ILR 2015 (ugasen)


Originalna Crvena zvezda koja se zaledila 2011. godine je cetiri godine kasnije samo nastavila igrati takmicenja koja je igrala KK Crvena zvezda Beograd (ex FMP) do tada. Bilo je u kosarci u Evropi jos nekih slicnih primera, pa tako npr. i ova fuzija Olimpije i Cedevite, pa fuzionisani klub automatski krece igrati ABA ligu 1 iako nije postojao u prethodnoj sezoni, tj. preuzeli su rezultate Cedevite, pa igraju i Evrokup. Jednostavno, sve je moguce.


A ovaj trenutni FMP Beograd koji igra ABA ligu vec 3 sezone, to je nekadasnji Radnicki Basket koji je od 1970. godine do 2009. godine igrao u Novom Sadu i zvao se Radncki Novi Sad. 2009. se preselio u Beograd i igrao pod imenom Radnicki Beograd, da bi 2011. godine Covic preuzeo klub i nazvao ga Radnicki FMP (u momentu kada je preimenovao FMP u KK Crvena zvezda Beograd), a 2013. klub je izbacio ovo Radnicki iz imena i od tada se zove FMP Beograd.


Tako da sadasnji FMP Beograd nema nikakvih dodirnih tacaka sa onim FMPom koji je osvojio ABA ligu dva puta, taj FMP je ugasen 2015. godine.



Tako je slicna prica i sa Borcem, originalni Borac koji je bio zamrznut ako se ne varam od 2006. godine (ispravice me Gandra ako nisam u pravu) je odmrznut 2018. godine i sada se opet takmici. OKK Borac je nastao pod drugim imenom 2012. godine i njegova istorija traje 7 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 07:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
Skk je nastao samo da bi kontrirao okk, zbog svega sto se izdesavalo. Isti taj Bozic dok je bio u okk je pricao kako se Borac vraca, kako takav klub sa bogatom istorijom ne zasluzuje da igra prvu RS i slicne stvari. Cak je i pricao kako se dogovara prijateljska sa nekim jakim klubom iz evrope za rodjendan i jubilej. Pustite vise tu pricu Skk je izvorni, jer nije izvorni. Klub koji su osnovali pojedinci koji se i privatno druze i koji su i u okk bili zajedno. Ko prati kosarku u bl, vidi i sam kakve se face motaju oko tog skk. Nemam nista protiv nikog, iskreno me zabole,al smorise vise sa pricom izvorni i pravi.. dosta vas je vise ljudi, kako ne kontate da ste predmet sprdnje u gradu pobogu ljudi ?!

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 07:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2012, 20:49
Postovi: 253
Evo ga

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 07:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5253
Lokacija: Црвено - плави град
supersonic je napisao:
Skk je nastao samo da bi kontrirao okk, zbog svega sto se izdesavalo. Isti taj Bozic dok je bio u okk je pricao kako se Borac vraca, kako takav klub sa bogatom istorijom ne zasluzuje da igra prvu RS i slicne stvari. Cak je i pricao kako se dogovara prijateljska sa nekim jakim klubom iz evrope za rodjendan i jubilej. Pustite vise tu pricu Skk je izvorni, jer nije izvorni. Klub koji su osnovali pojedinci koji se i privatno druze i koji su i u okk bili zajedno. Ko prati kosarku u bl, vidi i sam kakve se face motaju oko tog skk. Nemam nista protiv nikog, iskreno me zabole,al smorise vise sa pricom izvorni i pravi.. dosta vas je vise ljudi, kako ne kontate da ste predmet sprdnje u gradu pobogu ljudi ?!


Амин

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 09:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
supersonic je napisao:
Skk je nastao samo da bi kontrirao okk, zbog svega sto se izdesavalo. Isti taj Bozic dok je bio u okk je pricao kako se Borac vraca, kako takav klub sa bogatom istorijom ne zasluzuje da igra prvu RS i slicne stvari. Cak je i pricao kako se dogovara prijateljska sa nekim jakim klubom iz evrope za rodjendan i jubilej. Pustite vise tu pricu Skk je izvorni, jer nije izvorni. Klub koji su osnovali pojedinci koji se i privatno druze i koji su i u okk bili zajedno. Ko prati kosarku u bl, vidi i sam kakve se face motaju oko tog skk. Nemam nista protiv nikog, iskreno me zabole,al smorise vise sa pricom izvorni i pravi.. dosta vas je vise ljudi, kako ne kontate da ste predmet sprdnje u gradu pobogu ljudi ?!


Samo ću se nasmijati na činjenicu dokle seže ljudska glupost...

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
Pa dobro, nisam nista vise ni ocekivao od tebe. I meni je smijesno koliko su vasi pojedinci jadni i sta si dopustaju sve, i sta bi sad..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
Za dobrobit foruma, da bi imalo bilo kakvog smisla, pišite, ljudi, sa dokazima. Napišeš mi ''nije pravi'' i završiš. Elaboriraj, daj dokaze ako ih imaš, potkrijepi činjenicama...
A tek neću da se trošim na one koji misle da su zabavni sa ''amin'' a ne poznaju materiju i kojima je jedini izvor informacija košarkaš koji je tek jednu sezonu u OKK Borac...

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 09:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
Kojim cinjenicama si ti potkrijepio skk ? Upisano u sudski registar i sta..kao to je to ? Nemoj gandra zezati, budi realan pa reci sta bi bilo da cirkus onaj se nije desio i da je boza ostao, da li bi na portalu pisao " ugaseni ili zaledjeni skk je tad i tad usao u evropu " ili " okk borac je na danasji dan to i to " ? Zasto je onda boza na sva zvona zvonio kako je on spasio Borac prije par godina, jer realno,zasto bi to radio ako to nije izvorni pravi klub ? Na kraju krajeva, svi vi ste stajali i navijali za taj klub, kunuli se u njega dok ste mislili da je to samo vase i da ce vas tapsati po ramenu za jubileje i godisnjice i rodjendane i sta sve vec ne, pa onda kad su malo ozbiljniji ljudi dosli , ozbiljniji od arije i ispijanja nektara danonocno, onda ste preko noci krenuli da pljujete taj isti klub i stvarate nesto svoje budibogsanama. Za godina koliko ste bili u okk, krstenog sponzora niste imali, kombijem iz 80 i koje ste na gostovanja isli, o cuganju da ne pricam, to je od dojinog perioda ostalo jos. Furali ste se na seoska liga pricu ko sto forsirate i tu djecu u skk koja sticajem oklonosti i loseg kvaliteta ne mogu dalje od vas i usca. I kad vec hocete da pravite jak izvorni Borac, zar vas nije sramota cinjenice da ni za sto godina nece dalje od druge lige, i 5-6 pobjeda po sezoni u istoj ? Znam da vas je vecina za Borac,da ste Borcevci,al ljudi ne gurajte nesto sto ne ide i sto nema smisla, i nemojte da vas ismijavaju svi zivi.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
Ako tebi pojmovi ''sudski registar'' i ''pravni kontinuitet'' ne znače ništa, onda je svaka dalja rasprava sa tobom o ovom pitanju suvišna.

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 10:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
U ovom slucaju ne znace nista, jer ja sad mogu otici i registrovati KK Borac Banja Luka, da prodje sve pravne procedure i da krenem odakle i vi, i kazem " ja sam pravi, vi niste ". Pusti tu pricu, nismo djeca..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 19:38
Postovi: 2472
Lokacija: Крајишка љепотица
supersonic je napisao:
U ovom slucaju ne znace nista, jer ja sad mogu otici i registrovati KK Borac Banja Luka, da prodje sve pravne procedure i da krenem odakle i vi, i kazem " ja sam pravi, vi niste ". Pusti tu pricu, nismo djeca..


Е, смијешан си, не причај о стварима које не познајеш.

supersonic je napisao:
Kojim cinjenicama si ti potkrijepio skk ? Upisano u sudski registar i sta..kao to je to ? Nemoj gandra zezati, budi realan pa reci sta bi bilo da cirkus onaj se nije desio i da je boza ostao, da li bi na portalu pisao " ugaseni ili zaledjeni skk je tad i tad usao u evropu " ili " okk borac je na danasji dan to i to " ? Zasto je onda boza na sva zvona zvonio kako je on spasio Borac prije par godina, jer realno,zasto bi to radio ako to nije izvorni pravi klub ? Na kraju krajeva, svi vi ste stajali i navijali za taj klub, kunuli se u njega dok ste mislili da je to samo vase i da ce vas tapsati po ramenu za jubileje i godisnjice i rodjendane i sta sve vec ne, pa onda kad su malo ozbiljniji ljudi dosli , ozbiljniji od arije i ispijanja nektara danonocno, onda ste preko noci krenuli da pljujete taj isti klub i stvarate nesto svoje budibogsanama. Za godina koliko ste bili u okk, krstenog sponzora niste imali, kombijem iz 80 i koje ste na gostovanja isli, o cuganju da ne pricam, to je od dojinog perioda ostalo jos. Furali ste se na seoska liga pricu ko sto forsirate i tu djecu u skk koja sticajem oklonosti i loseg kvaliteta ne mogu dalje od vas i usca. I kad vec hocete da pravite jak izvorni Borac, zar vas nije sramota cinjenice da ni za sto godina nece dalje od druge lige, i 5-6 pobjeda po sezoni u istoj ? Znam da vas je vecina za Borac,da ste Borcevci,al ljudi ne gurajte nesto sto ne ide i sto nema smisla, i nemojte da vas ismijavaju svi zivi.


Ниси упућен у 1% ствари које су дешавале у ОКК, а видим да ниси ни сада, тако да нећу да трошим ријечи на гомилу глупости и приче рекла-казала. Вријеме је увијек најбољи показатељ, тако ће бити и сада, па се чујемо неком другом приликом.

_________________
d.a. je napisao:
ја нисам сељак, ја сам права српска сељачина :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 11:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2007, 09:56
Postovi: 2471
Lokacija: Banja Luka
supersonic je napisao:
U ovom slucaju ne znace nista, jer ja sad mogu otici i registrovati KK Borac Banja Luka, da prodje sve pravne procedure i da krenem odakle i vi, i kazem " ja sam pravi, vi niste ". Pusti tu pricu, nismo djeca..


Znače ti pojmovi mnogo, ali ih ti očigledno ne kontaš...
Možeš ti pokrenuti klub, ali ti u sudskom rješenju piše kad si osnovan, a to i jest poenta priče... Stajalo bi ti da si osnovan 2019. godine i shodno tom datumu NE MOŽEŠ da prisvajaš ništa...
Izvod iz sudskog registra je KLJUČ cijele priče, ali ti očigledno ne znaš šta taj papir znači.
A pravne procedure i pravni kontinuitet (u ovom slučaju egzistiranja) nisu isto, ali ni to ne razumiješ...
Jednostavno, ne mogu, nemam toliko živaca da ih trošim na likove poput tebe. Konstruktivnom raspravom sa ostalima pomaknemo se pet koraka naprijed, a onda upadneš ti niotkuda i vratiš sve na početak svojom neupućenošću.
Doviđenja i prijatno.

_________________
''Жиле, хоћеш ли дати гол у Сарајеву?''
''Тешко...''


''Ако Кинези наставе долазити, Сарајево можда опет буде мултиетничко.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
Ma ljudi, zabole me ona stvar, kosarka je ovdje davno izgubila smisao, ne bitno je ko je na cijoj strani. Ali mi je smijesno sto grupa ljudi misli da su oni ti i daju si za pravo da svojataju nesto,a nidje veze. I da, ko i kad je bozic u okk bio, tako i sad.. vrijeme ce pokazati koliko na organizacionom nivou nemaju pojma i da su to obicni likovi koje mozes naci u bl kafanama svako vece na klipi velikoj i koji u zivotu nista zivo ostvarili nisu ( dobar dio njih ). I kao takvi, oni trebaju da prave sta ? Ozbiljnu ekipu za ligu bh ? Aba ? Prvu RS ? Budite realni, igracete se jos par sezona ovoga i onda cete se ugasiti uz vec poznatu zvaku kako su svi krivi samo vi niste.

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
GanDra je napisao:
supersonic je napisao:
U ovom slucaju ne znace nista, jer ja sad mogu otici i registrovati KK Borac Banja Luka, da prodje sve pravne procedure i da krenem odakle i vi, i kazem " ja sam pravi, vi niste ". Pusti tu pricu, nismo djeca..


Znače ti pojmovi mnogo, ali ih ti očigledno ne kontaš...
Možeš ti pokrenuti klub, ali ti u sudskom rješenju piše kad si osnovan, a to i jest poenta priče... Stajalo bi ti da si osnovan 2019. godine i shodno tom datumu NE MOŽEŠ da prisvajaš ništa...
Izvod iz sudskog registra je KLJUČ cijele priče, ali ti očigledno ne znaš šta taj papir znači.
A pravne procedure i pravni kontinuitet (u ovom slučaju egzistiranja) nisu isto, ali ni to ne razumiješ...
Jednostavno, ne mogu, nemam toliko živaca da ih trošim na likove poput tebe. Konstruktivnom raspravom sa ostalima pomaknemo se pet koraka naprijed, a onda upadneš ti niotkuda i vratiš sve na početak svojom neupućenošću.
Doviđenja i prijatno.

Moram se pojaviti covjece kad ne mogu gledati vise kako sramotite Borac, pa ko god to bio. Vi koji cirkus pravite od svega toga,ili oni koju priremnu zadnju pred ligu jedva x izvlace sa polumrtvim prijedorom. Iskreno bi najvise volio da svi zajedno napravite pricu i lansirate Borac u bh ligu i jebete im mame tamo,a ne ovako ko debili neki,i velika je steta sto je ono sranje se desilo onda, jer da je tad sve bilo kako treba, danas bi mi igrali protiv sparsa i zrinje,a ne bratunci i leotari

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2019, 14:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12387
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Kosarka je izgubila smisao kao i fudbal, kad du razne KK Potkozarje, Crvene Zemlje, Krupe i Etno sela stupila na scenu, a poznati brendovi uguseni i ugaseni.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5253
Lokacija: Црвено - плави град
КК Борац - КК Соколац 99:87.
Следеће коло против Дрине Принцип.

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2019, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2010, 19:38
Postovi: 2472
Lokacija: Крајишка љепотица
Овог викенда почиње лига, СКК Борац 1947 је у првом колу слободан, а прва домаћа утакмица је утакмица другог кола (3.11. у 20 часова) гдје у Мејдан долази Борац из Дрвара.

_________________
d.a. je napisao:
ја нисам сељак, ја сам права српска сељачина :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
GanDra je napisao:
supersonic je napisao:

Znače ti pojmovi mnogo, ali ih ti očigledno ne kontaš...
Možeš ti pokrenuti klub, ali ti u sudskom rješenju piše kad si osnovan, a to i jest poenta priče... Stajalo bi ti da si osnovan 2019. godine i shodno tom datumu NE MOŽEŠ da prisvajaš ništa...
Izvod iz sudskog registra je KLJUČ cijele priče, ali ti očigledno ne znaš šta taj papir znači.

Управо то. Лијепо си све објаснио, јасно је који Борац је прави, свакако не онај који је почео са радом прије 7 година.

И до сад ОКК није био прави Борац, већ само нека замјена, глума, али сад како је одмрзнут, овај Борац што се такмичи у 2. лиги је прави Борац, више нема потребе за постојањем ОКК-а. А није било ни до сад.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 17:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4885
Lokacija: Tu preko puta
Umetnik je napisao:
GanDra je napisao:
supersonic je napisao:

Znače ti pojmovi mnogo, ali ih ti očigledno ne kontaš...
Možeš ti pokrenuti klub, ali ti u sudskom rješenju piše kad si osnovan, a to i jest poenta priče... Stajalo bi ti da si osnovan 2019. godine i shodno tom datumu NE MOŽEŠ da prisvajaš ništa...
Izvod iz sudskog registra je KLJUČ cijele priče, ali ti očigledno ne znaš šta taj papir znači.



И до сад ОКК није био прави Борац, већ само нека замјена, глума, али сад како је одмрзнут, овај Борац што се такмичи у 2. лиги је прави Борац, више нема потребе за постојањем ОКК-а. А није било ни до сад.

:lol:

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5253
Lokacija: Црвено - плави град
Изволи угаси га :)

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3157 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 158  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: СамоБорац!, žao mi muškatli i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs