Citiraj:
Борац - Сарајево
Само побједа!
- На реду смо да освојимо титулу и нико нас неће зауставити на том путу па ни Сарајево које јесте велики противник, али Борац ће ове сезоне бити шампион. Ово је истакао дефанзивац лидера Премијер лиге БиХ Милан Ступар, који се вратио у стандардни тим јесењег првака и биће адут тренера Владе Јагодића за суботњи дерби против Сарајева (19.30 часова). Сарајево је на посљедњем гостовању у Бањалуци остварили тријумф (0:1). Било је то у јесен 2009. године. Бањалучани су се борили за јесењу круну на Широким Бријегом и доживјели шок.
- Та утакмица је и даље у мислима. Били смо бољи од противника, стварали смо шансе, али нам се није дало. Чини ми се да смо у тој утакмици сагорјели од превелике жеље. Сада је ред да побиједимо ми. Тако ће и да буде. Вјерујем да бодовну предност коју имамо нећемо испустити, односно да ћемо у мају први проћи кроз циљну врпцу - истакао је Ступар.
Сарајево је пред дерби наводно суспендовало петорицу играча који неће допутовати у Бањалуку. У Борцу мирно реагују на те информације.
- Гледамо само себе. Не интересује нас шта се збива преко плота, у туђем дворишту. Све мисли подредили смо свом издању у дербију, да изгледамо надмоћније, боље, квалитетније и да из добре игре извучемо успјех, а то је победа. Ништа друго нас и не интересује - јасан је десни бек "црвено-плавих".
Јесенас је Борац голом Душка Стајића славио на "Кошеву" (0:1). Ступар нема ништа против да тако буде и у суботу.
- Шта фали, нека буде 1:0. Гол за три бода. Циљ је испуњен. Искрено се надам да ће наша одбрана и на овом мечу бити на висини задатка као и у посљедња четири, што значи да нећемо примити гол. За разлику од меча у Источном Сарајеву, вјерујем да ће и наши нападачи бити расположенији. Најважније је да укњижимо три нова бода - оптимиста је Ступар.
Aдут у нападу биће Стево Николић, некадашњи голгетер Премијер лиге БиХ док је играо у Модрича Максими. Од њега се очекује да проради против Сарајева.
- Против Сарајева размишљамо само о побједи. Чак би и бод био лош. Морамо наставити сигурно да корачамо ка титули првака која је наш једини циљ, па се три бода намећу као императив против "бордо" тима - истакао је Николић.
Николић каже да предност од шест бодова даје Борцу мирноћу и разборитост у посљедњој трећини првенствене трке.
- То је и даље солидна предност, која је чак и увећана у односу на јесењи дио јер смо на паузи имали пет бодова. Много се прича о распореду, идућим дуелима, чак и у Бањалуци. У клубу се не обазиремо на игре Жељезничара - казао је Николић.
Луда кућа!
_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у
Републику Српску!