Prema jednoj od verzija iz izvora bliskim UEFA-i, situaicja u bh. fudbalu nije tako crna kao što izgleda. Scenarij, čak, djeluje tako dobro da je u njega, u našem tradicionalnom pesimizmu, teško i povjerovati, prenosi Dnevni avaz.
Naime, izvor tvrdi da će UEFA i FIFA provesti prijetnje o suspenziji, što i nije neka novost, ali da će rješavanju problema u bosanskohercegovačkoj fudbalskoj džungli pristupiti dosta fleksibilno. Ako izuzmemo lijepu dobru batinu, koja će izbaciti parazite i ostale životinje iz Saveza, najljepše u svemu je to što će reprezentacija nastaviti igrati kvalifikacije!
- Nakon objave suspenzije, UEFA i FIFA će raspustiti izvršna tijela Saveza i imenovati članove komiteta za normalizaciju. Čim to bude završeno, suspenzija će biti ukinuta i reprezentacija će nastaviti igrati.
Isto tako, klubovi će moći nastupati u Evropi - tvrdi Avazov sagovornik.
Priče o komitetu već kruže kuloarima. Prema nekima, u njemu bi mogli biti Ivica Osim, Elvir Bolić, Muhamed Konjić, Sergej Barbarez... Imena je na desetine, ali nikakvih potvrda nema. Mada se priča o dvije varijante, sa šest ili devet članova, a svaka uključuje i međunarodne predstavnike, saznajemo da broj članova komiteta još nije definiran.
U NSBiH jučer je vladalo različito raspoloženje. Jedni su tugovali, oni što će ostati bez posla, a drugi se se radovali, jer će se konačno riješiti onih prvih. UEFA i FIFA će sutra, naime, zvanično rastjerati sve izvršne organe Saveza. Iz NSBiH će biti istjerani članovi Predsjedništva NSBiH, Izvršnog odbora, Skupštine, dok je u pitanju i pozicija generalnog sekretara. Članovi administracije dobili su garancije da neće ostati bez posla.
Ovo su dobre vijesti za nas,ma odlicne
http://source.ba/clanak/944433949202/sp ... ajcitaniji