Krajisnik iz Luke je napisao:
Borac u srcu je napisao:
Posljednju utakmicu nisam gledao ali sam iz dosta izvora sabrao utiske a zagovaram tezu da ne treba prenositi sve što se čuje od ljudi iz kluba i da na svaku utakmicu treba ići na pobjedu što je i Vlado zagovarao. A što se tiče pp rekli bi ljudi ko zna šta je pisao i prijetio a bio je samo jedan pp na fonu ovog što pričam rekao sam da je naivno govoriti da treba svaka info u etar i da to nema nikakave veze. Ne prijetim nikom, ali prošle sedmice većina daje ocjene za svakog igrača pozitivne onda dosta suzdržana prognoza pred Mostar pa nerješenrezultat koji su mnogi predviđali i onda napadi na tim nema sistema, nema igre... Tražiš kod mene nedoslednost a šta je onda to promjena mišljenja u 7 dana za 180 stepeni ja sam barem očekivao pobjedu i priznao da nisam najsrećniji lošom igrom i nerješenim.
Ne znam šta je za tebe kvalitetan post, sjediti u upravi osluškivati šta se oko tebe dešava i prenositi ovamo da svi čitaju
Ti mora da si neki gadan komplesas, jer zatebe ko gofd napise neku pozitivnu krituku, ali sda neki prijedlog koji nije p otvom ukusu jeste opurtinista, ili u najmanju ruku clan Upravnog odbora. Niko valjda nema pravo raspravl;jati o Borcu, osim tebe, niko ne smije iznijeti svoje misljenje da igra nije onakva kakva smo ocekivali, odnosno prema ekipi koju imamo. Druze, vidio ti nisi navijaca. Kladio bi se u oba svoja sina, da boi ja vise imao napisati recimo iz neke dvije utakmice Borca, nego ti pricati za svoje navijacke karijere, ali to je tvoj problem, shvatices jednog dana....
A sada malo ozbilinije teme.Nisam zadovoljan i pored 7 bodova na kontu ovog proljeca, i mislim da ce nam se ovih plus dva istopiti mnogo prije grbavice (nisam pogrijesio, jer racum pretposljednje kolo siguran poraz u Teheranu, sve da odemo i sa reprezentacijom Brazila). Kada vidim kako se odvija ovo proljece u 270 minuta,
mislim da nismo napravili nista posebno. Savladali smo Siroki, koji je sve tri utakmice izgubio, a protiv nas je pruyio najbolju partiju i realno bio najbliyi povoljnom ishodu. Drina takodje, evo sad siguran putnik u nizi rang, namucila nas i to dobro, i da su imali 7 dana do utakmice u BL, a ne tri zbog onih odgoda, pitanje kako bi se sve zavrsilo. Jedini bd koji ima pravu vrijednost jeste ovaj iz vrapcica, ali po igri i to po informacijama ljudi koji su kompetentni, nepise nam se nista dobro. Ono sto je mozda i naveci problem jeste ono unutar kluba. Strukture nemogu na adekvatan nacin pratiti rezultate na terenu i tu nastaju problemi, kojih je mnogo visse ne go sto se nama prikazuje. Bojim se kap neprelije casu, a da krcag ne bude nas Borac. Na sljednecoj sjednici Upravnog odbora docice do odredejenih promjena, koje ce izneanditi sve koji vole ovaj klub. Otici ce sliom prilika neki koji to nisu zasluzili i koji su barem ovde po forumu dobijali pozitivne ocjene, ali dobro. I pore dtoga sto me zivot naucio da mozda budem i preoprezan, i dalje vjereujem u crvenu - plavu boju. Apetiti ponekad rastu i nerelano samo za jednu noc. Sjecam se proslog ljeta kad asam sebe tjesio, boze daj mi jos jednom evropu, i cinimi se da je Gospod to i ispunio. medjunarodna scena nemoze nam pobjeci nikako, a ya titulu imamo kvalitet ali jos ga nismo pokazali, iako su rezultati fantasticni. Kljuc prvenstva po meni sljedece dvije utakmice na Gradskom, Celik i sarajevo, sa tih 6 bodova blizu smo, KLS, ali otom potom,
Pozdrav za sve one kojima je crveno-plava boja ne na zidu, vec u srcu.........
Ne bih se slozio s tvojom konstatacijom da u 270min proljetnog dijela nimo napravili nista posebno.
/ bodova iz tri utakmice od kojih su dvije gostujuce ( a plus k tome najgori moguci protivnici za gostovanje) je sve samo ne lose.
Naprtoiv mislim da smo rezuiltatski napravili veliku stvar. Jer plan zeljeznicara o stzizanju borca se upravo temeljio na ove nase prve dvije gostujuce utakmice, na kojima su u narpijed upisali nasa dva poraza.
Fakticki mi smo problem sa teskim gostovanjima rijesili sa 4 od mogucih 6 bodova, uz jednu domacu pobjedu.
OInosto ce nam po meni prestavljati veci problem u nastavku su teska domacinstva i to prvo ovo protiv celika, pa protiv sarajeva i na kraju protiv olimpika,ako tu uzmemo 9 bodova sasvim sigurno uzimamo titulu, ali to ce biti sve samo ne lako.
Sve ove tri ekipe su jako ozbiljne i od sve tri postoji mogucnost da izgubimo 2 ili sva tri boda kuci.
NArocito kad imamo u vidu nasu igru u situaciji kada igramo kod kuce i kada moramo igrati skorz otvoreno i na pobjedu.
Patimo se brate !
Treba imati na umu da ce svi u Banjaluku dolaziti nemajuci sta da izguber i da ce maksimalno gristi u namjeri da se dokazu u utakmicu sa NAJBOLJIM timom lige.
Znaci da skratim, kljuc naseg uzimanja prvesntva su sad domace utakmice koje se ne smiju shvatiti olako.
za gostovanja uopste ne brinem, tu cemo bod ili bodove i dalje uzimati, mada tri sve teze i teze, jer vise nijedna ekipa sem zeljeznicara nece ici na nas na pobjedu posto poto i svi ce igrati opreznije zadovoljni i sa nerjesenim sto ce nama tvarati manje prosttora da na kontru uzmemo sva tri boda.
Ono sto me zabrinjava je po meni prerano procitana igra borca, i sad je n vladi da pravi alternative, jer ako ti neko ide sa dva ili tri igraca na maletica automatski otvara prostor drugim igracima u napadu i vezi, i to treba koristiti .
Po meni, i krunic malo vise vuce loptu nego sto bi trebao i tu manje nego stanceski ali ipak usporava igru u sredini terena