banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Slusaj bote, znas kakav sam ja gad i kakav stav imam kad me niko za ovih skoro 40 nije ni pokusao vrbovati za neku stranku, ma ni u sali. Tako da to opozicija okaci macki pod rep


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
kutak je napisao:
Pa, to je to-socijalno neodgovrni roditelji.

Svima nam se može desiti da postanemo siromašni. Ali, kad u startu nemaš ono osnovno-najosnovnije, a izgledno je da nikad nećeš ni imati, a ti štancaš, e onda je to nešto drugo.

Da ovo što si napisala pročitaju naši djedovi i pradjedovi odrekli bi te se u trenu.Kakva socijalna neodgovornost,kakve pi.ke materine.Oni (naši stari) su štancali djecu u nadi da će starija djeca pomagati mlađu...u nadi da će im barem jedno ili dvoje djece od njih mnogo obezbjediti sigurnu starost,
Njihova djeca (likovi iz članka Nezavisnih) će za 15 godina biti radno sposobni i sasvim sigurno da će ,kad se zaposle,društvu vratiti dugove.
Niko se u vašim komentarima ne osvrće na činjenicu da je otač ležao u zatvoru zbog duga za struju????Mislite da je to uspravno i zakonski utemeljeno??

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
veverushka je napisao:
Ja ne razumem roditelje koji prave sirocice. Nema pas za sta da ih uhvati, al nek se oni prcaju bez razmisljanja.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Ovako nešto je izjavio u kamere i bivši načelnik opštine Gradiška Nikola Kragulj.Olakšavajuća okolnost mu je činjenica da je bio mortus pijan. :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
A sta nije u redu sa izjavom?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
A njena je što je pjevaljka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
kutak je napisao:
ali da se i pomogne roditeljima-edukacije, upoznavanje sa kontracepcijom itd...


:lol: :lol: :lol: :lol:
Zna li otac da postoji i rikverc :D

veverushka je napisao:
A sta nije u redu sa izjavom?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Pročitaj moj post iznad tvoga

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Sa jedne strane veljo upali sibicu sa offtopic-om, a sa druge pozivate roditelje na zdrav razum.
Dajem paru da mlada iz Dervente za sebe misli da joj treba medalja zasluga za narod jer ona radja djecu dok se druge instagramisu po kaficima. Ili tako nekako.

Zato kazem da se pomoc roditeljima ne treba ogledati samo kroz novac. Vec i kroz edukaciju. Da li socijalnu, da li zdravstvenu, da li radnu.
U ovakvim slucajevima (kojih stvarno nema puno) drustvo treba gledati malo dalje od (ne)odgovornosti roditelja. Treba gledati da ta djeca ne(p)ostanu dio uzrecice kako sirotinja pravi sirotinju.

Dakle, sistem ne treba reci: Roditelji su ovakvi i onakvi, ko ih jebe, neka se snalaze.
Sistem treba reci: Roditelji su takvi i onakvi, hajde da ih promjenimo kroz rad sa njima kako bi stali na svoje noge i kako bi njihova djeca imala bolje sanse za svoju buducnost.

Zamisli situaciju (svi pišu da država treba da uradi nešto) da država napravi internat za djecu iz takvih porodica,gdje bi ona bila na teretu društva,gdje bi imali smještaj ,hranu,školstvo....kako bi ,što ti kažeš,takva djeca imala bolje šanse zasvoju budućnost.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
veljo1981 je napisao:
Slusaj bote, znas kakav sam ja gad i kakav stav imam kad me niko za ovih skoro 40 nije ni pokusao vrbovati za neku stranku, ma ni u sali. Tako da to opozicija okaci macki pod rep

Ниси ти гад, ти си нешто друго, што није битно за "фабулу радње" тренутно, нити је битно да ли си "друг члан" или ниси. Само питам да'л си мислио на ухљебе генерално или само на Дудекове ухљебе. А добио сам и одговор, очигледно. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Čiča iz Rogače je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Sa jedne strane veljo upali sibicu sa offtopic-om, a sa druge pozivate roditelje na zdrav razum.
Dajem paru da mlada iz Dervente za sebe misli da joj treba medalja zasluga za narod jer ona radja djecu dok se druge instagramisu po kaficima. Ili tako nekako.

Zato kazem da se pomoc roditeljima ne treba ogledati samo kroz novac. Vec i kroz edukaciju. Da li socijalnu, da li zdravstvenu, da li radnu.
U ovakvim slucajevima (kojih stvarno nema puno) drustvo treba gledati malo dalje od (ne)odgovornosti roditelja. Treba gledati da ta djeca ne(p)ostanu dio uzrecice kako sirotinja pravi sirotinju.

Dakle, sistem ne treba reci: Roditelji su ovakvi i onakvi, ko ih jebe, neka se snalaze.
Sistem treba reci: Roditelji su takvi i onakvi, hajde da ih promjenimo kroz rad sa njima kako bi stali na svoje noge i kako bi njihova djeca imala bolje sanse za svoju buducnost.

Zamisli situaciju (svi pišu da država treba da uradi nešto) da država napravi internat za djecu iz takvih porodica,gdje bi ona bila na teretu društva,gdje bi imali smještaj ,hranu,školstvo....kako bi ,što ti kažeš,takva djeca imala bolje šanse zasvoju budućnost.


Za mene su internat i smjestaj kod udomitelja zadnja opcija. Citaj malo pazljivije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ko pominje udomitelje....to je jedna vrsta nasilja bogatih nad siromašnim.Internati su nešto sasvim drugo,čak nam je u tradiciji iz vremena ranih pedesetih godina prošlog vijeka kad su mnoga djeca iz vešečlanih porodica odvođena u internate što je kasnije dalo efekta po društvo i po porodice iz kojih su djeca poticala.Bila zadnja ili prva opcija,internati su jedino riješenje,sve ostalo je sviranje qurcu.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ali kad neko poredi 2019.godinu i "vrijeme naših djedova", zapitam se ima li išta u glavi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
To samo komunjare rade

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Čiča, napisa Shako, mada previše radikalno. Ti pišeš na forumu, preko smart telefona, a tvoj deda nije to imao.

Jednostavno, druga su vremena. Brutalna, antiporodičina, ali su takva.

To što je otac ležao zbog duga struje je fuj. To što je otac naštancao toliko djece, a ne može ni struju platiti je fuj.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 20:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
S tim da mu niko nije dosao kod treceg dijeteta i rekao: bajo nauci kada se vadi ili ce djeca kod udomitelja. I to je fuj.

A najveci fuj je okretati glavu od toga ako vec zbog prethodnih fujeva imamo to sto imamo.

Konkretno ova mlada ima fore za jos ovoliko djece ako je neko neurazumi pre toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Pa, gledaj, planiranje porodice se radi kod ginekologa.
Npr. ženi iz BL, koja ima 10 djece je rečeno da ne rađa više djecu, jer je poslije 6. djeteta rečeno da nije više sigurno za nju. Nastavila je i sad ima problema sa bubrezima.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Opet pozivi na zdrav razum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Jedino to i ostaje, jer niko nikome ne može zabraniti da rađa.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne mozes zabraniti, ali ga mozes obrazovati, mozes ga naviknuti na bolji zivot. Na komfor.
Ne mozes ga pozivati na zdravorazumno ponasanje kada ono ne zna i ne moze da shvati o cemu ti pricas.

Zar je moguce da sam ja jedini od svih vas u skoli i inace susretao/susrecem one kojima je problem sabrati nesto tipa 15+12


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 21:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
The_new_Statesman je napisao:
Pozari se desavaju i zbog neznanja i zbog nemara i zbog gluposti. A ne samo zbog lose srece.


Ali kad se jednoj osobi desi 5-6 požara, onda se treba zapitati... :lol:

Ne mora biti internat u klasičnom smislu. Neka djeca dobiju besplatno školovanje, besplatne knjige, besplatno stanovanje u đačkom/studentskom domu, neka dobiju neku odjeću ili slično i to je to.
Na kraju krajeva, kukamo kako odumiremo kao narod...

Da li je to fer prema roditeljima koji imaju manje djece ili ne mogu imati djecu, pojma nemam. Kako bi to uticalo na društvo, pojma nemam...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
The_new_Statesman je napisao:
Ne mozes zabraniti, ali ga mozes obrazovati, mozes ga naviknuti na bolji zivot. Na komfor.
Ne mozes ga pozivati na zdravorazumno ponasanje kada ono ne zna i ne moze da shvati o cemu ti pricas.

Zar je moguce da sam ja jedini od svih vas u skoli i inace susretao/susrecem one kojima je problem sabrati nesto tipa 15+12


I ja budem ponekad u školi. U razredu ima curica koja ima još šestoro braće i sestara. Ili da kažem polubraće i polusestara jer joj svako dijete ima različitog oca. Majka ima 28-29 i svjesno to radi iako živi u straćari bez struje, vjerovatno i vode, fali i par prozora. Kada su je pokušali edukovati/urazumiti ili kako već to zoveš, rekla je da joj ne pada na pamet da ne rađa jer dobija dobar dodatak za tu djecu i neki očevi joj daju pare. (mislim da je to bilo nakon četvrtog). Škola je prijavljivala socijalnoj službi, oni i nemaju bog zna koliko opcija da urade. Sad je jedno od djece bolesno i u BG u bolnici jer su ga pacovi izujedali tamo gdje živi. Između ostalog, šta misliš ko plaća liječenje, ona ili fond? Ogromna većina isto tako radi, svjesno pravi djecu brzinom koju biologija dozvoljava , iako znaju da nemaju šta toj djeci ponuditi.

Ja ne znam u kakvoj ti bajci živiš i šta je u tvojoj glavi, al' stvarno te nekad prebaci pa lupaš gluposti onako đuture da je neprijatno slušati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 135 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs