banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Dec 2013, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Nekad sam se mogla zakleti da se u Sloveniji ne može desiti da centar za socijalni rad roditeljima koji nisu ni kriminalci, ni narkomani, ni nasilni, ni nemarni, oduzme SEDMORO dece, od kojih je jedno još beba koja doji. Razlog ove drastične mere je što u kući nema televizora, ne kupuje se u prodavnicama, deca umesto u školi na školskom programu rade kod kuće (polažu ispite na kraju godine), nisu vakcinisana... (dakle, nisu izložena adekvatnom ispiranju mozga). Ona su, jelte, drugačija. Ne jedu plastičnu hranu, ne znaju za koka-kolu, McDonalds i ostalo đubre, i zbog toga se smatraju ugroženim. Roditelji ih uče pobožnosti, ali ih ne vode u crkvu, pa se to ne broji. Podsećam da deca nisu maltretirana, zanemarena, neuhranjena, nevaspitana, zaostala, bolesna. Naprotiv!

Centar za socijalni u Škofjoj Luci smatra da je daleko bolje decu uzeti od kuće, razdvojiti i razdeliti po starateljskim porodicama, gde će biti više voljena, negovana i sigurna, kao i bolje snabdevena produktima moderne civilizacije, bez kojih naravno nema sreće (sarkazam).

Ovo je najava totalitarizma, a on se ne rađa samo u granicama jednog grada, jedne države. Vladajuće strukture hoće da svi budemo isti, da izgledamo isto, oblačimo se isto, ponašamo se isto, mislimo isto (onako kako oni hoće).

http://www.pravapeticija.com/vrnite_savlijevim_otroke

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Interesantna priča koja navodi na razmišljanje.Da li je vaspitavanje djece na antipotrošačkom modelu izlaženje iz zadanih okvira?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da li se isplati insistiranje na "drugacijem" vaspitanju djece ako znas da ce biti oduzeta, rastavljena i na kraju ce sigurno prihvatiti sve osobine clana potrosackog drustva?
To je moje pitanje :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Vakcinacija - ispiranje mozga. OK...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Kada sam cuo da se nece moci prasici klati i vrtiti u vlastitom dvoristu kada udjemo u tu sugavu EU ja sam vec bio protiv a to je bilo prije par godina,danas sam pogotovo protiv...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
To te lazu. Klanje tako i tako. A pecenje je rostilj kao i svaki drugi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Znam da je u Hr bilo dosta problema oko toga...nego prije neki dan pricam sa jednim Slovencem tj roditelji su mu iz Bosne ali on se rodio i zivio tamo kaze da je u zemlji haos,nikada veca bijeda nisu bili i on odlucio da se doseli u BiH...kaze da mu je ovdje bolje.Majko mila :lol:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 13:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kao prvo utvrditi koliko je tekst realan. Ko zna u kakvin su uslovima zivjeli i kakvi su ti roditelji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
A zar u Travniku sad smijes zaklati prase u dovristu? Pretpostavljam da si po tome vec u evropi?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
:lol: :lol: :lol:

Smjelo se 96-te smije se i sada.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Apr 2014, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mUo57iL9Umw[/youtube]

"Upomoć, ćerka mi je drolja, ja to znam, okolina zna, ali nije u redu da zna čitav svijet."

Tako sam ja to shvatio.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 17:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.detinjarije.com/roditeljstvo ... -na-snegu/


Skandinavci su kraljevi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
shakal je napisao:
Skandinavci su kraljevi

Ma oni su kamadi budala,eto sta su. :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 19:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
E sada, u komentarima tvrde drugačije. Ima li ko u Danskoj da nam kaže istinu. Ovako više ne može.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
danijell je napisao:
E sada, u komentarima tvrde drugačije. Ima li ko u Danskoj da nam kaže istinu. Ovako više ne može.

Pa sve je istina,zato i kazem da su idioti ti skandinavci.Nekaze se bezveze hladni ljudi.Ko bi jos normalan nasem djetetu kod bolest grla prepisao hladan sladoled :roll: ili kod povisene temperature.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
BOSS66 je napisao:
danijell je napisao:
E sada, u komentarima tvrde drugačije. Ima li ko u Danskoj da nam kaže istinu. Ovako više ne može.

Pa sve je istina,zato i kazem da su idioti ti skandinavci.Nekaze se bezveze hladni ljudi.Ko bi jos normalan nasem djetetu kod bolest grla prepisao hladan sladoled :roll: ili kod povisene temperature.

e vidiš BOSS, ne živim u Danskoj niti Švedskoj ali i meni su govorili da kad dijete boli grlo, ne treba mu davati vruć čaj već sladled i slične stvari, što je i logično.
Mi djeci temperaturu spuštamo u vodi, tuširanjem vodom koja je naravno, niže temperature i slično
čitala sam nekoliko članaka, ne samo o Danskoj već je skoro bilo i o Holandiji..baš prije par dana. Isto se radi, djeca spavaju na otvorenom...samo, kod njih je ipak vrtić ustanova i to, po grupama od 9 djece na koje dođu po 3 vaspitačice i jedan pedagog ko fol kao koordinator aktivnosti.
Za nas je ovo vjerovatno pretjerano ali po meni je sasvim logično
Pogledajte oko sebe
od djece pravimo debile
sjetite se kako ste se vi igrali a pogledajte kako se djeca danas igraju
pa nismo ulazili u kuću dok nas ne utjeraju
verali se po drveću, pravili kućice na stablima..skakali..svi imamo uspomene iz tog perioda u vidu ožiljaka i sl
danas, dijete ne smije da padne
ne smije da se prehladi..

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 20:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Mozda si i u pravu ali pogledaj statistiku Down sindroma ovdje u Skandinaviji.Ozdravice to dijete sto mu dajes sladoled ali koje posljedice moze imati njegovo tijelo poslije.Niko to jos nije ispitao.Nesto se nesjecam daje bio toliki procenat sa tim sindromom u nase doba kad se djetetu skidala temperatura oblogama od rakije i krompirom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kada ruža spomenu dijete ne smije da padne sjetim se..

...kada sam čuvao od sestre dijete, pa odvedem u park. Padne, ja samo pogledam da nije ozbiljno i okrenem glavu. Ona sama ustane i nastavi da se igra. Majke okolo samo kolutaju očima. Izvele dijete da se igraju, a obuku ih kao za reviju... pa čim čučne ova skoči da se ne uprlja dijete :)

Pustim da se izigra i izmori, ali dijete kao dijete.. neće da ide. Normalno da testira granice. Ok, neću ja vući i galamiti. Nego kada se popela na onu automobilsku gumu koja se vrti... ja dođem i lagano vrtim. Ubrzavam i govorim.. idemo kući. Ona neće, ja ubrzavam dok ne kaže da hoće kući :)
Fensi mame okolo šokirane :lol: One kući sa rasplakanom djecom, a ja sa ošamućenim djetetom koje sluša ahahah

Djeca su ok, baram do nekih godina. Roditelji su debili.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 22:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
danijell je napisao:
Djeca su ok, baram do nekih godina. Roditelji su debili.


Nemaš pojma koliko si u pravu.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 23:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
BOSS66 je napisao:
Mozda si i u pravu ali pogledaj statistiku Down sindroma ovdje u Skandinaviji.Ozdravice to dijete sto mu dajes sladoled ali koje posljedice moze imati njegovo tijelo poslije.Niko to jos nije ispitao.Nesto se nesjecam daje bio toliki procenat sa tim sindromom u nase doba kad se djetetu skidala temperatura oblogama od rakije i krompirom.

Koliko ja znam, Downov sindrom ima veze sa genetskim nepravilnostima..temperatura sa tim nema veze ili sladoled. Misliš da je bolje djetetu davati paracetamol za skidanje temperature (govorim o malim temperaturama) koji je štetan za njihovu malu jetru ili ju pustiti da ju dječiji organizam sam pobijedi ili ju pokušati spustiti prirodnijim metodama?
Nisam dr pa ne bih puno oko toga..ima na ovom forumu ljudi od struke
samo znam ono što gledam oko sebe

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs