banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Da li ste za uvođenje seksualnog odgoja u škole?
Da 81%  81%  [ 22 ]
Ne 19%  19%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 27
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2013, 16:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
Sto je najgore,i na nastavi bioligije pri spomenu tema koje se ticu seksualnosti nastaje buka i smijurija.Za troskove si skroz u pravu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 19:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Djeci je mnogo šta za smijanje i sprdanje ali ne znači da im ne treba. U završnom razredu osnovne škole djeca su imala u predmetu biologija pretežno izučavanje ljudskog organizma, kako od svih organa i njihovog rada tako i do reproduktivnih organa takođe. Ne vidim zašto se to ne bi u okviru tog predmeta polako uvodilo.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da li da djeci priblizimo samo hetero ili i homo seksualnost? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
The_new_Statesman je napisao:
Da li da djeci priblizimo samo hetero ili i homo seksualnost? :D


Jesi ti normalan i ovako izumiremo jos nam pederi fale...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pitam samo :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
:D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Dok sam isao u srednju imali smo jedan cas seksualnog odgoja doduse ja nisam bio ni na tom jednom bio sam dezurni ucenik taj dan ali djevojke koje su odrzale predavanje(valjda su bile iz druge skole) su mi ostavile jedan kondom kad su izlazile iz skole :D

uvoditi predmet bespotrebno i skupo bar po mom misljenju...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A ti meni objasni kako bi onda djecu uveo u prava i potrebe LGBT populacije? Na casu matematike?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ehm naravno :) , na časovima sex ed se na velika vrata uvodi priča o homoseksualizmu i LGBT poketu uopšte. Sjećam se ja da još dok sam imao 11-12 godina, da smo učili da je to stvar za ponos, kako tebe tako i tvoje porodice. U početku kroz jednostavne primjere, a kasnije sve očitije i realnije. :D

Sad nekome je to ok a neko negoduje. :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
The_new_Statesman je napisao:
A ti meni objasni kako bi onda djecu uveo u prava i potrebe LGBT populacije? Na casu matematike?


Zagreb nije daleko nek tamo paradiraju i traze svoja prava i potrebe.... :lol:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Danny ^_^ je napisao:
Ehm naravno :) , na časovima sex ed se na velika vrata uvodi priča o homoseksualizmu i LGBT poketu uopšte. Sjećam se ja da još dok sam imao 11-12 godina, da smo učili da je to stvar za ponos, kako tebe tako i tvoje porodice. U početku kroz jednostavne primjere, a kasnije sve očitije i realnije. :D

Sad nekome je to ok a neko negoduje. :)



Ponos ?? Bas tim rijecima su vam to govorili ?

Imam u planu da procitam ovu knjigu al imam ih i precih ova mi je nekako u 10-tom planu.....citao sam odlomke neke i zaintrigiralo me pa potrazi ako te zanima :)
Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A je li bitno pričati o pederima ili o hetero parovima na tim časovima??
Neka ih nauče kako da se zaštite od zaraza i neželjene trudnoće i dosta, a ostalo je stvar pojedinca.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Program tako osmišljen i povezan (namjerno) da je sve sadržano.. Nije nama naziv časa: "danas pričamo o pederima". Nama je naziv časa: "seksualne različitosti i njihovo prihvatanje u društvu".. Pa onda standardna retorika koju znaju svi. :)

Mi smo sad više na ovom dijelu biologije, a te LGBT seanse nisu toliko aktuelne sada.


EDIT: A s obzirom da je ovo zemlja sa najvećim seksualnim slobodama u evropi, vjerovatno i svijetu, djeca moraju da se "dresiraju" od malena da bi takav poredak se zadržao.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 21:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
obavezno procitaj knjigu malo je reci da je fantasticna to je otkrovenje promjenila mi je poglede na zivot iz korjena poslije nje ja sam drugi covijek

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 21:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2012, 07:51
Postovi: 891
Lokacija: na biciklu
The_new_Statesman je napisao:
A ti meni objasni kako bi onda djecu uveo u prava i potrebe LGBT populacije? Na casu matematike?

Mogu misliti samo kakve bi kod nas bile reakcije na takvim casovima sa tom temom.Pa predavac bi pri samom pomenu LGBT populacije bio automatski lincovan. :confused2: :evil3:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ko bi ga to lincovao? Predpubertetlije? Zalosno je koliko smo zatucana sredina i koliko jos vremena cemo to i ostati :-? Odgoj se iz kuce nosi. Ako naucis dijete da su seksualnost, invalidnost, razlicitost i mnoge druge stvari, sastavni dio zivota onda se nece smijati a pogotovo ne lincovati predavaca :wink:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Onda bi i profesori istorije bili na udaru jer uvijek ima onih kojima ne odgovara ona "istina" koju profa predaje.
A ako smo zatucana sredina te ako još uvijek ne postoji zakonski regulisano ništa po pitanju homoseksualaca zašto bi se oni ikako i spominjali?? Bitno je mlade uputiti šta i kako što se tiče veneričnih oboljenja a za ostalo, kao što već rekoh, je stvar ličnog izbora.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
@Ajkula, @Talija, sve je to ok da ne postoji (a postoji) zelja dijela LGBT populacije da kroji svijet po svom nahodjenju. I iskljucivo svom. (A borimo se za razliku misljenja?)

Meni je svejedno sto je neko gej, ma zadnja mi rupa na svirali ta cinjenica. Ali mi prestaje biti svejedno ako toj osobi nije svejedno sto ja to nisam.

Molim lijepo. Gej po automatizmu nije cool, fin i kulturan muskarac. Znaju biti ljudski smradovi da to nije opjevano. I ne rijetko se kriju iza te maske.

Jos jednom, seksualnost ne odredjuje ljudski karakter. A oko LGBT populacije se ta sitnica precutkuje. Oni su generalno fini. Bez sumnje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 23:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma meni oni apsolutno nisu bitni i ne treba im davati značaja, neka svako radi šta želi, neka se pederi dirkaju do mile volje jer to meni lično ne smeta ali mi smetaju skarednosti na paradama i pridavanje pažnje bilo kojoj grupi ljudi, jer niko ne bi trebalo da je bitniji od bilo koje druge kategorije pa bilo to homoseksualci, invalidi ili neka treća kategorija.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2013, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Nema potrebe za nasiljem. :wink: Ako dijete od malena forsiraš da gleda sebe, da ne sudi drugima i da se brine o sebi a ne o drugima i o tome koga oni vole, da sluša šta mu predaju jer su to smislili pametniji ljudi od tebe, onda i dijete to lako prihvati.

Nisam pobornik tih LGBT stvarčica i to me uopšte ne zanima. Znam nekoliko gejeva i lezbejki, sve OK i u redu sa njima, razumljiviji i lakši za rad od mnogo drugih ljudi.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs