banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 12:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cybex.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Mirzda, laik sam. Na li mislim da isofix ima i te kakvu ulogu fiksiranja same sjedalice za auto. Vidio sam da ima nekoliko različitih proizvođača koji nude ovakvu prednju zaštitu kao Cybex, ali pored toga što sto je cybex patentirao istu, čini se i dosta udobnija (barem na oko). Sto se tice vezivanja, pa nekako mi ne moze biti jednostavnije od ovoga načina (nema privlačenja pojasa kroz nekakve rupe i sl, samo preko kao kod odraslog ih gotovo) Ko ti je rekao da su neudobne? Prodavač ili neko ko ih koristi?

EDIT: našao sam tu sjedalu Recaro, ona je do 36kg i taj prednji jastuk se cini bas velik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja ne bih isao na ovo sa jastucetom. Prije pojasi koji su integrisani u sjedalicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Razlog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Po meni najbitnije da se moze staviti u polozaj za lezanje, znaci sto veca ona rampa za povlacenje da dodje naslon u 45 stepeni da dijete moze spavati a ne kao u onim sto se ne pomjeraju da mu visi glava

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
E dobar savjet. Mislim da se ova sto ja gledam ne može pomjerati u druge položaje :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Neko od zeninih je kupio takvu sjedalicu, zaboravio sam koja marka al poznata u toj djecijoj opremi je bila i imala je milion nekih gadgeta, i bila je bas onako "sigurna" kad djete sjedne bude dobro zasticeno ali s tim je nemoguce putovati, dijete hoce da gleda lijevo desnu a u njoj je kao u koritu, onda je u njoj i vruce i s tim odmaknes 20km i onda moras da ga izvadis iz nje jer ne moze izdrzati
Onda sam u Bingu kupio tu sa tom rampom, oko 100km je bila, nikakvih gadzeta, nema sa strane nista, sem blago povijenog ruba, izvadio sam i ono nesto sto je kao za bolju udobnost al u tome se samo dobro kuva. Mozda nije sigurna na nekom crash testu al sjedi u njoj 6 sati bez problema vecih, dzaba nekoj jake ocjene ako sjedi kraj nje

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 14:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Isofix, sam po sebi, nije loš ali nije neophodan. Ideja čitavog sistema je montiranje baze na sjedište, na koju se kopča sjedalica. Ako je sjedalica stalno u istom autu, ne vidim veću korist. U slučaju da imaš dva auta, najbolje bi bilo da imaš dvije stalno montirane baze.
Na ovom Recaro koje imamo postojala je regulacija ugla sjedenja pri sjedištu 9-15kg, kao i montirani pojasevi. Sada, kada su izađeni jastuci i podešeno je za kilažu 15-36kg, nema nikakve mogućnosti regulacije ugla a veže se pojasom iz auta. Putovali smo nekoliko puta po 1000km u komadu i sin se ne buni.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 15:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Aikus je napisao:
Razlog?


Nije sigurno, nije prakticno, nije komforno.

Za uzrast nakon korpe ide obicno ovakvo rjesenje:

https://www.baby-walz.at/p/maxi-cosi-to ... _178808597

Ovu sjedalicu je moguce jednim potezom ruke postaviti u polozaj za spavanje. Tako da djetetu ne visi glava kao u sjedalici sa jastukom koju si vec okacio.

Te sjedalice su za djecu od 4 pa do 12 godina. S tim da i ona mora biti podesiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 15:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Nije sigurna? a svaki put je broj jedan po sigurnosti u svim mogućim testovima? Cybex inače ima i podešavanje za glavu, tako da glava ne pada naprijed prilikom spavanja (doduše ovaj model sto sam okačio nema) i ova sjedalica je I grupa, od 9-18kg. Sto se tice udobnosti, do sada sam pročitao dosta dojmova korisnika. Većinom kažu da je izuzetno udobno i da dijete ima dosta prostora, ali postoje JJ oni koji tvrde suprotno. Malo me odbija upravo ta udobnost, jer sam uvidio da zavisi od veličine djeteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Gledaj, nije sigurna kao ova sto sam je okacio.
Ne kazem da je losa, niti da je cybex los (imam dva) vec kazem da to sa jastucetom nije najsrecniji koncept.

Vidi, da li je tvoj pojas samo oko stomaka ili ide jos preko jednog ramena?
Sto se komfora tice, djetetu ce pre ili kasnije dosaditi ta grba ispred jer ne moze da se igra sa lutkom, telefonom, cime vec. Bice i vruce.

Sto se prakticnosti tice, lakse je upravljati kopcom nego tom grbom. Kopca ti je pri ruci i moras samo zakopcati. Grbu moras pozicionirati i onda leci preko djeteta da zakopcas pojas od auta.
E sad, ako vozis kakav nizak auto, zna biti prilicno zgodno dok pada kisa i hladan vjetar siba preko bubrega. A i bez toga je dovoljno smarajuce.

Podesavanje ide po vertikali sto je vazno za ramena i po horizontali (polozaj za spavanje).

Malo jasnije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
E to je vec objašnjenje :) dobio si me sa igranjem djeteta. Stvarno će predstavljati problem to jastuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 16:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jbg, ispiranje mozga mi je omiljeni hobi :lol:

Sala na stranu, ali zbilja mislim da su pojasi daleko bolje rjesenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 20:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ja sam skoro uzeo ovu Tobi, ali bez isofixa. Nisam imao pojma sta je isofix, ali sam kasnije vidio da ga nema bar 80% vozila u Bih ako je suditi prema tome da je prosjek starosti vozila 18g. Ali mi je zao sto nemam to, jer licno mislim da popravlja sigurnost sjedalice drasticno.
Sto se tice ove Cybex, na par mjesta sam cuo da zna djetetu i noge da pritisne ovaj dio ispred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 20:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Slika

:D

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 20:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Fine reklamne fotke. Kako mislis postaviti ovu maramu u praksi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Kad dijete zaspi, stavis. Ne vidim problem, bar kod moje djece, koja se komiraju u autu. I nisu samo reklamne, ljudi to koriste.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 20:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja imam ovu Recaro Monza Nova sa jastukom ispred. Montaza sama po sebi nije komplikovana ni dugotrajna, stavis dete, stavis jastuk i provuces pojas. Ono sto je problem je sto je stolica u kategorijo od 1-3 pa kada je dete maleno, od 8meseci do 1.5 sedi kao u buretu pa su joj ruke u podignutom polozaju, uz to krene da klizi pa se svako malo mora podizati jer se ne vidi od tog jastuka. Meni cerka bukvalno vristala prvih par meseci kada je stavimo. Sada joj je vec super. Moja jos ima dodatno da maduvas bocne delove za glavu.

Da li bih je ponovo, da. Al nije za malo dete. To mi je tns i govorio prilikom kupovine, da uzimam pojedinacno po kategorijama al skuplje izadje, svakako nisam puno putovao u tom periodu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 20:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Da ne kacim slike deteta, al bukvalno je polozaj kao da te neko hapsi pa kada podignes ruke gore :lol:

Nisam mogao od centra do starcevice otici jer je plakala :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autosjedalice
PostPoslato: 10 Mar 2018, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Hertzog je napisao:
Da ne kacim slike deteta, al bukvalno je polozaj kao da te neko hapsi pa kada podignes ruke gore

Ti bar znaš kako to izgleda.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs