banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jun 2012, 09:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
http://www.bigradiobl.com/vijesti/vakci ... nskom-sudu

Ja sam mog junaka vakcinisala dok je bio klinjo ali usljed spleta okolnosti i preseljenja poslije nije dobio ni jednu vakcinaciju. Sada odgovorno ne zelim da ga vakcinisem.

Kakav je vas stav po tom pitanju? Da li znate/pitate sta te vakcine sadrze ili vam je to jedna od procedura koja se mora obaviti? Kako reaguju domaci pedijatri ako se odbije vakcina? Da li znate uopste nekoga ko nije vakcinisao djete?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 09:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Kolika je smrtnost djece bila prije obavezne vakcinacije? Kolika je sada?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 09:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
S druge strane, ako ga ne vakcinises, moze fasovati zausnjake, pa da ostane sterilan ili jos gore, da padne ladan, ako dobije upalu mozdane ovojnice. (Rubeola ili male boginje nisu toliko opasne?)
To gore je iznimno rijedak slucaj da je neko obolio od autizma. Dok kog zausnjaka je vrlo moguc neki cirkus.
Ja sam primio MMR u prvoj godini, kad vec, ali nisam u sedmoj. U sedmoj sam primio samo mono-nesto. I dobio zausnjake. Buraz uredno primio oba puta MMR i nije se prenijela zaraza na njega, a bili smo u redovnom kontaktu.

Te osnovne/standardne vakcinacije podrzavam.
Ove novokomponovane protiv izmisljenih zivotinjskih gripa nikako.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 09:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Male boginje mogu biti smrtnosnosne. Govorimo li samo o jednoj vrsti vakcine ili o vakcinaciji djece uopšte?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Ne može se govoriti uopšteno o vakcinama, nikako.

Velike boginje su potpuno iskorijenjene zahvaljujući vakcinaciji, ne?

Ne može me niko ubijediti da MMR i DiTePer nisu dobre... Može postojati sumnja u kvalitet pojedinih vakcina, ali nikako sumnja u djelotvornost u prevenciji bolesti nikako.

O BSG da ne govorimo...

A što kaže Taško, ove protiv gripa i ne podržavam baš. Bila je besplatna vakcinacija protiv Hepatitisa B, ja odbio da primim, možda sam trebao, al sam načuo neke glasine o kvalitetu i porijeklu vakcina, pa sam odustao. Ionako se ne prenosi preko prljavih ruku (ako znate na šta mislim :lol:)

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 09:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2005, 16:02
Postovi: 1035
Na svoju ruku ne odvesti dijete na vakcinaciju,bez obzira sto se savjetuje da se to odradi,moze samo nenormalna,nemoralna osoba!!!Iz nekih svojih uvjerenja da se nedaj boze,ni meni ni najcrnjem neprijatelju,jedem ostatak zivota i pitam zasto nisam!!!!Ipak su djeca u pitanju!!E sad sto se tice smrtnih slucajeva,sve je to priroda i sve je individualno!Veci je postotak smrti na porodjaju nego od vakcinacije!
Ne vjerujem da je ijedan doktor na svijetu odbio da vakcinise svoju djecu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 10:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
ajkula je napisao:
Da li znate uopste nekoga ko nije vakcinisao djete?

Znam, komšinicu koja po cijeli dan čina Treće oko i Šesto čulo, vjeruje u sve žive teorije zavjera - posebno one usmjerene protiv svete srpske nacije i nije normalna nikako. :roll:

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 10:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pretjeruješ.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 10:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
..stalno čita blog neke ivone živković kojoj sve vjeruje. Ta riba je na blogu napisala valjda kako u vakcini ima mikročip koji je proizvela CIA/FBI/MASONI/JEVREJI/ILUMINATI bla bla... i koji će kasnije preuzeti kontrolu naše svijesti..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 11:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
koga zanima neka čita, mislim da u MMR čak i nema tiomersala, al' nek' je napeto :/

http://en.wikipedia.org/wiki/Thiomersal_controversy

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U nedostatku adekvatne zaštite vaksinacijom šta će se desiti, pojaviće se opet neke zaboravljene i iskorjenjene bolesti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Vakcine obavezno.

Nekad mi se čini da mi svi ispiti zajedno nisu bili teški kao mikrobiologija sama, a kad jednom pročitaš sve ono, vakcinisao bi se protiv svega što postoji.

Kod mene je u firmi zimus jedna curica dobila zaušnjake jer nije bila vakcinisana u toku rata. Igrom slučaja dok je sve to trajalo, bile smo po čitav dan zajedno. I sad, saznaš da je dobila zauške-realno bila si u kontaktu, možda i ti nosiš i možeš to razviti (kontaš ne bi trebalo, u to vrijeme kad sam je ja primila, još je bila stara Juga i sve ok), a imaš mlađeg brata u kući koji je isto predratno dijete i pitanje je kakvu je vakcinu primio. ufffff Odahnula sam tek kad je prošao inkubacioni period i nije bilo ništa. Pričala nam je ona poslije da je baš imala poteške manifestacije zauški, a strah me je i pomisliti na velike bolginje ili polio. brrrrrrrrr

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Неко пусти причу и сви се препадну...

Вакцинација апсолутно ДА!!!

Вакцине, као и сва роба, могу (у неком минималном проценту) бити "покварене", али колико живота спасе, то је занемариво...

ПРЕВЕНЦИЈА је највећа побједа медицине! Не каже се џабе :"Боље спријечити него лијечити"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Da li je do razlike u kulturama ali ovdje svaka treca majka odbija vakcinisati djete ( od kojih je barem jedan roditelj u zdravstvu).

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2012, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
A šta kada se zbog takve prakse za neko vrijeme, kao što Talija reče, pojave ponovo bolesti koje su upravo zbog vakcinisanja praktično isorijenjene, pa kad opet bude potrebno desetine godina da ih suzbijemo? Lako je za sada dok te bolesti praktično ne postoje ne koristiti vakcinaciju, ali će se one kad tad bez zaštite većine stanovništva ponovo pojaviti.

Ne znam, nisam roditelj, ali stvarno ne mogu zamisliti da svoje dijete izlažem riziku jer sam pročitao par senzacionalističkih tekstova u polužutoj štampi, o slučajevima koji su na nivou statističke greške (uostalom koji to lijek ili medicinski postupak nema potencijalnu komplikaciju).
Moguće je da određena vakcina određenog proizvođača dovodi do previše komplikacija, ali zbog toga sumnjati u čitav sistem vakcinacije iskreno ne smatram normalnim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 00:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
ajkula je napisao:
Da li je do razlike u kulturama ali ovdje svaka treca majka odbija vakcinisati djete ( od kojih je barem jedan roditelj u zdravstvu).


Cemu? Zato sto je jedno od deset miliona djece obolilo od autizma? A sa druge strane, jedno od 100 djece ostane sterilno zbog zausnjaka, a jedno od sto hiljada umre?
(naravno, cifre su nidje veze, ali bitna je poenta)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 07:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ne bih rekla da se vode senzacionalistickim tekstovima nego se vise raspituju/obrazuju prije nego se odluce za bilo kakav korak. Cak ni doktori ne prave presije ako kazes da ne zelis vakcinu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 07:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:
Da li je do razlike u kulturama ali ovdje svaka treca majka odbija vakcinisati djete ( od kojih je barem jedan roditelj u zdravstvu).

Malo je licemjerno svome djetetu ne dati jednake šanse kao što su ih i oni dobili....Čitao sam nešto o tome povezanosti dojenja nevakcinisane djece od strane majki koje su vakcinisane ali ne mogu se sada sjetiti tačno o čemu je bila riječ...Nešto o tome da bebe ta antitijela dobijaju i preko majčinog mlijeka ali ne sjećam se je li to dobro za njih ili ne :?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 08:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Raspituju/obrazuju se kod koga? Ima li ijedno relevantno medicinsko istraživanje koje pokazuje veliki rizik od vakcinisanja? To što sudovi daju svoja mišljenja baš i ne smatram bitnim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Кад су сви медицински радници и студенти медицине, а можда и нека шира популација, требали добити вакцину против Хепатитиса Б, појавила се вијест у новинама како је вакцина "бајата", како јој је истекао рок...

Наравно, доста људи је прескочило вакцинисање. Ја сам уредно примио вакцину, и гле чуда. Ни мени, а ни осталима који су вакцинисани није ништа. Све уредно.

Чуди ме како министарство није тужило новинаре који су извалили ту глупост. Сматрам да су медији извор многих проблема, својим лажима и нестручним извјештавањем!

И најјаче ми је кад родитељи, који појма немају о медицини, одлуче да се дијете не вакцинише. Схватам страх и љубав према свом дјетету, али постоје људи који су стручњаци за то.
Па зар ви мислите да би здравство допустило да се заразе хиљаде људи, поготово дјеце. Па пролазе те вакцине контролу. Не даје се то како се коме ћефне!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs