banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 13 Maj 2024, 04:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Avg 2009, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
a vidis, meni to nije problem s licnom kulturom :wink:

bas je lijepo vidjeti razlicite dozivljaje ove pojave :)

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:00 
svako ima pravo na svoje misljenje, zato smo tu.. a meni je malo nekusno da svi gledaju dijete kako zvaljavi bradavicu, kad se to moze fino malo zakriti pelenom, a i da se djetetu na taj nacim omoguci potreban mir prilikom dojenja..


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Skitnico, pretpostavljam da tebe hormoni pucaju, ali smiri se malo, pa smireno čitaj. :wink:
Neposredno pred dojenje se dojka pere mlakom vodom da bi se osim znoja skinule i bakterije, a neposrednog pranja na ulici nema... ili ima?

Što se mene lično tiče baš me briga da li će neko i go da doji na ulici, ali polazeći sa vlastitog stanovišta sam i pisala, degutantno mi je dojenje i pokazivanje dojke i u tome činu ne vidim ništa damsko, a nije teško biti i majka a ujedno i ostati dama.

Inače, za bilo kakve stvari za koje ja ocijenim da su prihvatljive ne tražim tuđe mišljenje, valjda iz osjećaja samosvjesti, pa prema tome i ti tako, radi kako te volja, za to ne moraju drugi da daju svoje mišljenje.
Što se tiče ove teme mogla je biti otvorena kao anketa, neka svi glasaju i ćao! A ovako se tema rastegla kao gladna godina.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Talija je napisao:
skitnica je napisao:
Slika
Savjeti sa:http://babyandchild.blogspot.com/2008/05/dojenje-plaza-more-plivanje-pitanja-i.html

Evo, fino neko negdje napisao ono što sam i ja rekla - da se mora dojka oprati vodom prije podoja. :lol:
Higijene radi.
Takođe i - pokri se pa doji.


ma meni ne smeta ako ima soli na dojki...uopste stare mi :D mogu a i volim slaniju hranu :D

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Talija je napisao:
Skitnico, pretpostavljam da tebe hormoni pucaju, ali smiri se malo, pa smireno čitaj. :wink:

ohoho, sta sebi dajemo za pravo...cccc

Talija je napisao:
Neposredno pred dojenje se dojka pere mlakom vodom da bi se osim znoja skinule i bakterije, a neposrednog pranja na ulici nema... ili ima?

dakle, za samo pranje je dovoljna gaza i voda iz flasice, sto je moguce nositi sa sobom
uzgred, sinonim za javno mjesto nije ulica

naravno, da su velike sanse da svako ostane pri svom pocetnom stavu i dozivljaju
nismo ovdje da se ubjedjujemo
mene licno zanima kako drugi vide to, i svojim postovima pokusavam da ih navedem da se jave
i ne vidim sto je prooblem duzina teme, problem je offtopic koji ju je malo izduzio

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
skitnica je napisao:
ohoho, sta sebi dajemo za pravo...cccc

Ništa uvrijedljivo, vjeruj, nego me navelo tvoje otvaranje niza sličnih tema sa motivom materinstva.

Citiraj:
dakle, za samo pranje je dovoljna gaza i voda iz flasice, sto je moguce nositi sa sobom
uzgred, sinonim za javno mjesto nije ulica

Sinonim za javno mjesto i jeste ulica, bar u našem jeziku.
A što se tiče tog pranja iz flašice kako to izvesti nego "na izvolte"?

Citiraj:
naravno, da su velike sanse da svako ostane pri svom pocetnom stavu i dozivljaju
nismo ovdje da se ubjedjujemo
mene licno zanima kako drugi vide to, i svojim postovima pokusavam da ih navedem da se jave
i ne vidim sto je prooblem duzina teme, problem je offtopic koji ju je malo izduzio

U tome i jeste stvar, neki su iznijeli drugačije mišljenje i ti si počela da ih ubjeđuješ u suprotno, braneći pred samom sobom svoje stavove.

A riječi: sisa, dojenje, hranjenje, javno mjesto, ulica, primjereno, neprimjereno, higijena - nisu offtopic nego čisti ontopic.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Licna (ne)kultura je i zuriti u majku koja doji i u njene dojke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
A sta ako je djete slatko i oces da to kazes majci...neces valjda okrenuti glavu i malog ili malu pomilovat po glavi cccccccc

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
cvox je napisao:
A sta ako je djete slatko i oces da to kazes majci...neces valjda okrenuti glavu i malog ili malu pomilovat po glavi cccccccc

Djeca tudjih ljudi se "ne maze" i ne nodiruju samo tako. Pogotovo bebe, prije svega zbog toga sto narod leti odma djetetu u lice sa necistim rukama, a svi znamo kako ruke znaju izgledati posle setnje gradom i kupovina. Uhvat' tamo-uhvat' vamo. Pa tudjem djetetu u lice. I to je stvar licne (ne)kulture. Ja nikad necu uzeti tudje dijete/bebu u ruke ako ne pitam roditelja smijem li. Bebe ne milujem po licu, pogotovo ne kad sam napolju i u toku setnje gradom.
Ako majka doji dijete neces toliko ni primjetiti jel' dijete slatko ili nije, jer je dijete okrenuto majci. :wink: Jedino ako neces bas da zavirujes da vidis dal je dijete slatko ili nije. :D :P


Poslednji put menjao Leona dana 13 Avg 2009, 12:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9319
Meni to nije nikakav prizor, nimalo zanimljiv za gledanje, ali mi je isfur okretati glavu i praviti se kulturan. Mislim, nije da sam nekulturan, ali hocu da pijem kafu na miru, jednostavno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Talija je napisao:
Ništa uvrijedljivo, vjeruj, nego me navelo tvoje otvaranje niza sličnih tema sa motivom materinstva.


nije uvjedljivo, to je tacno, ali jeste (latentni) pokusaj zametanja offtopica

Talija je napisao:
Sinonim za javno mjesto i jeste ulica, bar u našem jeziku.
A što se tiče tog pranja iz flašice kako to izvesti nego "na izvolte"?


nije sinonim, mada se upotrebljava u tom smislu ponekada, recimo-kada zelimo biti sarkasticni

Talija je napisao:
U tome i jeste stvar, neki su iznijeli drugačije mišljenje i ti si počela da ih ubjeđuješ u suprotno, braneći pred samom sobom svoje stavove.

gdje vidis notu ubjedjivanja u mojim postovima? za to bi morala postojati sustinski dva ista moja posta, ili licno obracanje u smislu: TI i TI, kako mozete tako razmisljati, to nije tacno, to nije ispravno...sram vas bilo...

Talija je napisao:
A riječi: sisa, dojenje, hranjenje, javno mjesto, ulica, primjereno, neprimjereno, higijena - nisu offtopic nego čisti ontopic.

ovo ne razumijem
ko je rekao da su te rijeci offtopic
offtopic je masa postova iznad o tome kako treba hraniti djecu, kako je koga mama dranila (ne dojila), ko je koliko jeo kao mali i sl. (a ne kakav je stav prema dojenju malih beba na javnom mjestu)

naravno, i ova nasa prepiska je sada offtopic

Moderator, molim da se obrise nekoliko postova iznad, ukljucujuci i ovaj, tj. sve sto se ne uklapa u temu: Dojenje na javnom mjestu

mislim da tema nije za kljuc, nego za pauzu, jer ocito ima puno roditelja i uopste zainteresovanih na ovom forumu

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
BLAF77 je napisao:
Meni to nije nikakav prizor, nimalo zanimljiv za gledanje, ali mi je isfur okretati glavu i praviti se kulturan. Mislim, nije da sam nekulturan, ali hocu da pijem kafu na miru, jednostavno.

Dobro, to sa kafom smo se svi slozili da nije u redu. To raditi gdje je masa ljudi na malom prostoru i gdje se "mora" gledati taj prizor jer se ne moze izbjeci, to je malo van granica. Kafici nisu mjesta za dojilje i bebe. O tom se ne treba ni diskutovati.
Ali ovako vani, u prolazu, vec sa 50 metara se moze vidjeti da majka doji dijete, ti okreni glavu. Ne moras se praviti da ne vidis, ali ne moras ni zuriti ko "grujino tele". :D :) Ili mozda zagledate svakoga kraj koga prolazite u lice i zagledate sta on/ona radi?! :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Što se mene lično tiče, tema može i pod ključ.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Leona je napisao:
cvox je napisao:
A sta ako je djete slatko i oces da to kazes majci...neces valjda okrenuti glavu i malog ili malu pomilovat po glavi cccccccc

Djeca tudjih ljudi se "ne maze" i ne nodiruju samo tako. Pogotovo bebe, prije svega zbog toga sto narod leti odma djetetu u lice sa necistim rukama, a svi znamo kako ruke znaju izgledati posle setnje gradom i kupovina. Uhvat' tamo-uhvat' vamo. Pa tudjem djetetu u lice. I to je stvar licne (ne)kulture. Ja nikad necu uzeti tudje dijete/bebu u ruke ako ne pitam roditelja smijem li. Bebe ne milujem po licu, pogotovo ne kad sam napolju i u toku setnje gradom.
Ako majka doji dijete neces toliko ni primjetiti jel' dijete slatko ili nije, jer je dijete okrenuto majci. :wink: Jedino ako neces bas da zavirujes da vidis dal je dijete slatko ili nije. :D :P


Ti stvarno ides u krajnosti...ko je reko po licu djete dirati?!
I mala djeca se ne diraju po licu vec ga po glavi sa strane pomilujes(stim da ima onu siptarsku kapicu na glavi) ili za rukicu ili nogicu!
I te tvoje (ne)kulture zivota ti ostavi za sebe,ti si elita a svi ostali su seljaci i oni koji nemaju pojma kako treba da se ponasa sa djecom.....eto na selu se nisu djeca radjala vec samo na asvaltu u centru grada.......blago tvojoj mami kad te je tako pametnu rodila pa znas svakom loncu biti poklopac!

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Ne smatram da se tema treba zakljucati. Ne vidim da ovde iko ikoga vrijedja. Samo razmjenjujemo misljenja, sto ljudi-sto cudi. Tako je to na forumima. Na sta bi forum licio kad bi svi imali isto misljenje. Svaka tema bi se zavrsila sa "Da, da tako je, u pravu si"...i ne bi imalo smisla. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Dobro cvox, izvini ako sam te uvrijedila, nije mi bila namjera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 13:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Leona je napisao:
Dobro cvox, izvini ako sam te uvrijedila, nije mi bila namjera.


slusaj Leona ti mene nisi uvrijedila al bolan kako to pises koda niko nikad nije vidio sisu i koda niko nikad nije imao djete!
Polako ovo je forum kako si rekla i tu se diskutuje a ne namece svoje misljenje,i sama si rekla 100 ljudi 100 cudi.....

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2009, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
cvox je napisao:
Leona je napisao:
Dobro cvox, izvini ako sam te uvrijedila, nije mi bila namjera.


slusaj Leona ti mene nisi uvrijedila al bolan kako to pises koda niko nikad nije vidio sisu i koda niko nikad nije imao djete!
Polako ovo je forum kako si rekla i tu se diskutuje a ne namece svoje misljenje,i sama si rekla 100 ljudi 100 cudi.....


Taman posla da hocu da nametnem svoje misljenje. Sve i da hocu, ne bih uspjela. A nit ja imam sta od toga a nit vi. TAko da, to mi nije bila namjera ni najmanje. :wink: Niste ni vi djeca pa da progutate sve sto vam se servira.
Samo ja kao majka pricam iz iskustva. Odgovorila sam samo na tvoj komentar gdje si napisao da "bi dijete pomilovao po glavi u slucaju da je slatko" . Odma mi je dosla scena u glavu kako neka osoba kise i kaslje u svoju ruku pa poslije prilazi nekom djetetu i miluje ga po licu. :confused3: Gadno, zar ne. Samo da znas da nisam tebe licno zamisljala da tako radis, nego ima ljudi svakakvih. A sve vec vidjeno. Cesto se puta desavalo da neke tetke i bake igraju se sa mojim djetetom pa dijete ko dijete stavlja prstice svugdje pa podje da stavi toj osobi prstic u usta, a ova jos zine!! i oblize djecije prste!! fuj!!! Nisam imala snage dugo vremena da ista kazem da to ne radi, pa se kao fol izderem na malu "Ne stavljat prljave prste u tudja usta" nebil se ova osoba osjetila da to ne treba da radi. Nisam imala snage da kazem to direktno osobi u lice da se ne bi naljutila. Ja svome djetetu ne dozvoljavam da stavlja meni prste u usta ili da ja oblizujem njenu dudu kad padne na pod, a da takvo nesto tolerisem kad to drugi radi? Ne , hvala.
A zasto ne uzimam tudje bebe u ruke prije nego sto upitam roditelje, i to je doslo tek nakon sto sam ja dobila svoje dijete, pa me jedna draga osoba jednom , kad je htjela da uzme moje dijete, pitala smije li, i to me je jako odusevilo i iznenadilo, i naravno da je to smjela. To mi nije nikad padalo na pamet da ja licno tako postupam sve do tog momenta, i lijepo je kad ti neko pruzi takvo postovanje. Ipak je to dijete, nije nekaknjiga ili predmet. Neko mozda nece i ne voli da se dijete uzme, ili je dijete pospano pa onda mozes reci "nemoj sad, sad treba da spava, poslije kad se probudi onda ga mozes uzeti". A ne samo zgrabiti dijete. A i djeca nece svakome.
Opet ja ode daleko, ali reko da pojasnim neke stvari jer vidim da sam cesto pogresno shvacena. Znaci, nista licno. :)



A sto se tice "elite" i "seljaka". Nit sam ja elita, niti ste vi seljaci. Samo sam ja jedna prosta seljancica u dusi, i cudi me da to nisi dosad vidio iz mojih postova. :D :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2009, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ooooooo svašta ću videti. Haaallloooooo, reč je o dečijoj fiziološkoj potrebi a ne trendu,stilu, modi... :confused3:
Zaboga pa ne doji se dete pet godina nego par meseci, i koji ćeš qrac(izvinjavam se na izrazu) sa tako malim detetom na plaži :confused2: , kafiću, restoranu i raznoraznim mestima javnih okupljanja. Pa valjda majka zna kada joj dete u danu jede i baš će tad' otići na kafu, misliiiiiiiimmmm :roll: ili na plažu :-?
Ne, ne mislim da treba da se zabiju u četiri zida, ko je razumeo shvata o čemu govorim, bukvalisti neka jednostavno preskoče komentar. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2010, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Kome smeta dojenje na javnom mjestu

Citiraj:
Zatoplilo ovih dana, svi izašli van, piju se kave, šeće... uživa.
E, ali što kad užitak pokvari nemila scena pa se sveta vikend kava pretvori u tešku raspravu - komu je muka, a komu nije od dojenja na javnom mjestu?

Situacija sljedeća. Park pun ljudi. Gužva nemila, konobar se znoji, ne zna kud bi prije. Jedni tek sjeli pa zovu, drugima je zaboravio donijeti mineralnu, treći traže da im očisti pepeljaru... Stol se čeka po pola sata, nejač nervozna, žene vrište - Pa jesam ti rekla da se oni dižu, al' ne! Gospodin stoji i čeka.

I tako, sve kao nešto u opuštenom điru, a nervoza lagano gricka. Kad ono... na pola terase... hop...žena se raskopčava, uzima dijete i počinje dojiti. I eto ti vraga! Jedni se pogledavaju, drugi kao neprimjetno okreću, većini makar na sekundu zastane pogled.

A žena koliko god može diskretno hrani svoje dijete. I nije stala na stol i rekla, gledajte me! Sve i da hoće otići negdje dalje nahraniti dijete - gdje će? U wc? Ne, ne, ne. Za šank. Ma zapravo, trebala biti kod kuće. Pa tko je još vidio ići na zrak s malim djetetom, a još će i ogladniti?

Situacija druga. Policijska postaja - milijun ljudi. Svatko drži svoj broj u ruci i čeka. Medu njima i žena s malom bebom. I što... Derište malo razmaženo, bezobrazno usudilo se biti gladno. Zamislite! Bulje pojedinci u nju kao da je s Marsa pala ili - ne daj ti Bože - nekom psovala rodbinu do petog koljena. Pa sto će žena? Nemaju svi baka servise, babysittere, jaslice i što već, a ni muža koji može kad mu pukne otići s posla i rješavati papire. I mora da je bezobraznica nekulturna držala dijete gladno i tempirala da baš pred punom policijom može zadignuti majicu. Sto posto je to!

Gužva da ne možeš disati, stolaca tek nekoliko, ali se bome oko nje raščistilo. I s lijeva i s desna. Pusti ti to! Možda je zarazno!

Postoje li nekakve marame kojima se žena može pokriti? Postoje. Je li se mogla pokriti? Je. Možda ne želi? Možda... Imamo li u većini javnih prostora osigurane prostorije za hranjenje i presvlačenje? Nemamo. I dok god je tako, htjela se ona pokriti ili ne, nijedna majka ne zaslužuje pogrdne poglede, a kamo li neukusne komentare. A vjerujte ima ih.

Možda su shopping centri zadnje mjesto na koje bi trebale ići mame s malom djecom, ali isti ti centri imaju posebne sobe za presvlačenje i fotelje za dojenje. Neće potrepštine iz trgovina same doći na kućnu adresu.

S ljepšim danima bit ce sve više gladnih beba, ali i reakcija - od pozdravljanja do zgražanja i odbojnosti. Drugima je predivno, prelijepo, poticajno, nježno. I normalno je da ga ne doživljavamo svi isto. Savršeno mi je jasno da je dobrom dijelu ljudi to jednostavno neugodno. Okrenu glavu na drugu stranu i riješen problem. Ali ne treba zaboraviti da i neke majke osjećaju to isto i bile bi jako sretne da lijepa, proljetna, duga šetnja ne mora biti opterećena pitanjem - gdje ću nahraniti dijete. Jer nisu ni one sve jednake i neće se svaka usuditi dojiti na prepunoj terasi. Postoje situacije kad se mogu maknuti i ne dovoditi nikoga u neugodnost, ali nekad je to neizvedivo. Drugim riječima, sve bi dale za par kvadrata posebnog prostora. A da to nije shopping, već centar grada, sela, parka, šetališta. Ne bi škodilo ni malo više obostranog obzira.

Sretne su majke koje mogu dojiti jer svome djetetu daju najbolje moguće - mlijeko je uvijek spremno, sterilno, savršene temperature i sastava. Uz sve to, ništa ne košta što u današnjem trenutku nije zanemarivo. A kad je dijete gladno, gladno je!

Nije li žalosno da si ljudi daju za pravo prići i ružno komentirati ženu s djetetom na prsima, a pognute glave prolaze kraj mladića kojeg zlostavlja skupina vršnjaka? Kome tu treba biti neugodno?

Kolumna Marije Miholjek

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs