banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Avg 2009, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
kakav je Vaš stav po ovom pitanju?
da li je tamo gdje zivite to drustveno prihvatljivo ponasanje, da li je to u BL zamislivo?
imate li nekog iskustva s tim, bilo kao posmatrač bilo kao akter?
da li (bi)ste to sami upraznjavali iskljucivo u sredinama gdje to drustveno prihvatljivo ili biste rado i da probijate led tamo gdje to bas i nije uobicajeno?
vrijedja li to neka vasa religiozna ili moralisticka uvjerenja te ste izrazito protiv toga i smatrate da to treba biti regulisano Zakonom?
nemate nista protiv zena koje to rade, ali vi radije ne biste, odnosno ne biste dozvolili svojoj zeni?
cemu to? ne vidite potrebu za tim pored udobne kucne varijante

jasno je da ovakve stvari u principu nisu stvar Zakona nego stila pa molim da ne prilazimo temi sa strascu za pobjedom ili kako vec to nazvati...

ja licno sam imala priliku da vidim takve primjere u Novom Sadu, dakle, izadje par na prometnu terasu u NS, ona doji dijete, razgovaraju i tako to...mozda su pobjegli od posjeta strini i ujni za babine...ko zna :lol:
isto tako, neka poznanica je prije nekoliko godina u NS na izletu izvodila istu stvar na posjecenom izletistu
svi slucajevi su se odigrali krajnje opusteno, bez bilo kakvog prikrivanja i zaklanjanja delikatnog mjesta

sve u svemu, nisam bas stekla utisak da je to u NS uobicajena i cesta stvar, ali definitivno ne bih ni rekla da je neki narocit dogadjaj, presedan...

meni licno nije neprijatno kod takvih stvari
ne znam da li bih se bas usudila na "probijanje leda" u nekoj sredini gdje to nije bas uobicajeno, vjerovatno bih, ali pod nekim posebnim okolnostima, nikako sa ciljem pukog probijanja leda i pravljenja senzacije
u sredini gdje je to OK, gdje se ljudi puno ne bave ne/poznatim prolaznicima, odradila bih to sigurno kada bi bilo potrebe

prednosti povremenog hranjenja bebe na otvorenom: svjez vazduh, zanimljiviji zivot, moguc bijeg od nepozeljnih gostiju...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 05 Avg 2009, 00:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2009, 23:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Meni bi to bilo ok ako majci nije neugodno, i na mjestima gdje to ima nekog smisla. A to je negdje zabranjeno valjda? Islo bi mi na zivce da se to pocne raditi organizovano, iz nekog protesta, kao sto rade vani - odu namjerno u odredjen shopping centar i iz protesta doje djecu tamo. E to mi dodje kao neki blagi oblik gay parade.
Vidis kako su nase ciganke napredne, oduvijek su hranile djecu gdje god stignu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2009, 00:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
ah, da, ni sama nisam bas za organizovane akcije

to bi trebala da bude opustencija i komocija koja proizilazi iz svakodnevice, iz potrebe da ugodis sebi, dakle-nesto sasvim suprotno od grca i gnjeva kojim su prozete akcije koje hoce da privuku paznju i izazovu senzaciju

sto se tice mjesta, to je vec stvar "osjecaja"
recimo, po meni su u redu gore pomenute lokacije: terasa kafica (pa bio i u strogom centru), izletiste, park...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2009, 07:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ne podrzavam. kod nas ciganke to svakodnevno rade na javnim mjestima, ne svidja mi se, mislim nije ni za dijete ok da jede dok okolo njega hoda 200 ljudi. mislim dijete je to i mora jesti, ali... najedi ga brate pa onda odi vani...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2009, 09:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Joj, sad bas basta kafica, pa ne bi bilo bas prikladno. Glup neki osjecaj da pijem svoju kaficu i moram okretati glavu i glumiti da mi je to ok, a nije cim se glupo osjecam. Doduse moglo bi biti korisno ako konobar zaboravi staviti mlijeko u kafu da kazem - komsinice, hajde "suni" par kapi ovde... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2009, 09:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Jul 2009, 01:28
Postovi: 72
zvuci kao prikriveni egzibicijonizam(zelja da te drugi gledaju golog ili u cinu)
svaka zena koja drzi do sebe,nece dopustiti da joj pola grada gleda u dojke,pod parolom da je dojenje "prirodno".prirodno je i kada se prave bebe,da li bi onda mogao na terasici kafica da imam seks, zasto da ne,to je prirodno i potreba je najveca ljudska(razmnozavanje),kao sto je glad bebe potreba.
za sve postoje vrjeme i mjesto,a dojenje je intiman cin,koliko god ga opravdavali,pokazivanje polnih karakteristika(dojki)nije prikladno za javna mjesta,strance i slicno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2009, 10:42 
tebe skitnice bas tuku ovi majcinsku instinkti, sve teme u tom znaku.. :wink: salim se naravno, bez ljutnje

mene je recimo, prije par godina, sokirao prizor kada sam u parkicu vidjela svoju drugaricu kako ladno na klupi doji dijete... to mi je nekako ostalo kao ladan tus, a onda sam vremenom shvatila da zena vjerovatno nije imala izbora.. male bebe ne biraju ni mjesto ni vrijeme.. cak i ako ih nahranis pred izlazak, postoji velika mogucnost da zaplacu nakon 15 minuta i traze jos...
meni takve stvari ne smetaju, ali mislim da nema potrebe raditi bas to na klupi u parkicu... ili u sred kafane... ukoliko se to i desi , po meni bi bilo ok da majka dijete bar malo sakrije pelenom ili majicom.. ne znam, druga stvar, i na javnim mjestima postoje ona malo manje javna, pa ne moras bas to raditi na trgu ispred boske, mozes se skloniti bar malo negdje..


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Avg 2009, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
da, lijepo si opisala tu instiktivnu potrebu beba za grudima koja ne moze da se eto zadovolji do kraja pa da se ide opusteno vani

ne sluze im samo za hranjenje nego i za mazenje, uspavljivanje...
a ima i beba koje odbacuju bilo kakvu zamjenu (cucle)
kao i majki koje nece ni da djetetu ponude cuclu, nego su bradavice uvijek na raspolaganju

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2009, 23:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
Можда бих при првом сусрету с призором осјетила извјесну нелагодност, касније бих се навикла.

Тешко да бих могла извести такво што, без обзира да ли се ради о средини гдје је то друштвено прихватљиво или не.

Мало сам гугловала, у Шкотској нпр. је прекршај прекинути мајку у дојењу на јавном мјесту (http://www.opsi.gov.uk/legislation/scotland/acts2005/asp_20050001_en_1).

Ако се мора бирати између дојења на јавном мјесту и недојења уопште (а претпостављам да су баш с овим избором суочене бројне мајке, од којих се у 21.в. очекује да буду супержене), свакако је прва опција много, много ближе памети.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 00:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
i
ogledalo je napisao:
Ако се мора бирати између дојења на јавном мјесту и недојења уопште (а претпостављам да су баш с овим избором суочене бројне мајке, од којих се у 21.в. очекује да буду супержене), свакако је прва опција много, много ближе памети.


da, jasno je sto se tice odgovora na to pitanje

medjutim, mislim da se ovdje zapravo iskristalisalo pitanje: da li ici na javna mjesta u fazi intenzivnog dojenja bebe?
ako je odgovor DA, onda je jasno i da odgovor na tvoje pitanje mora biti takav kako si i sama odgovorila

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 05:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
sagitarius je napisao:
zvuci kao prikriveni egzibicijonizam(zelja da te drugi gledaju golog ili u cinu)
svaka zena koja drzi do sebe,nece dopustiti da joj pola grada gleda u dojke,pod parolom da je dojenje "prirodno".prirodno je i kada se prave bebe,da li bi onda mogao na terasici kafica da imam seks, zasto da ne,to je prirodno i potreba je najveca ljudska(razmnozavanje),kao sto je glad bebe potreba.
za sve postoje vrjeme i mjesto,a dojenje je intiman cin,koliko god ga opravdavali,pokazivanje polnih karakteristika(dojki)nije prikladno za javna mjesta,strance i slicno.

Sve je to ok, ali potpisujem post iznad. Da, desi se da je beba gladna dok ste u setnji u javnosti (nikad mi nije bilo jasno koji djavo majke rade u kafani sa bebama? pij kafu kuci ili daj nekome bebu da je pricuva dok pijes kafu u gradu ...) i da, jasno mi je da ne moze da ceka da se dodje kuci, ali da se ne moze skloniti u stranu, prikriti na neki nacin scenu, to mi nije jasno. Skrivas dio svog tijela citav zivot, i odjednom ti ne smeta da ga posmatraju totalni stranci? Ne mogu dojenje u javnosti okarakterisati kao nemoralan cin, ali izbor da se sjedne na klupu pored koje konstatno prolaze nepoznate osobe, a ne odsetati se dva-pet metara dalje hocu.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 06:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Gledala sam "javno dojenje", neke žene se nisu susprezale da pokažu svoje nabreklo... grudi, a neke su to krile majicom ili paškirićem, tako da se i nije moglo naslutiti je li bebu doji ili je drži.
Gledala sam i one druge koje kada su vani daju bebi flašicu sa ili mlijekom ili nekim drugim napitkom, što je po meni jedino prihvatljivo rješenje.
Nahraniti bebu kući i ponijeti flašicu za "ne daj Bože" i kraj priče.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 11:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Ma skroz normalna stvar ... čak što više, trebali bi stimulirati žene koje doje javno ispred nevladine organizacije samo.prirodno.je.prirodno. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 14:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Avg 2009, 14:02
Postovi: 13
Talija je napisao:
Gledala sam "javno dojenje", neke žene se nisu susprezale da pokažu svoje nabreklo... grudi, a neke su to krile majicom ili paškirićem, tako da se i nije moglo naslutiti je li bebu doji ili je drži.
Gledala sam i one druge koje kada su vani daju bebi flašicu sa ili mlijekom ili nekim drugim napitkom, što je po meni jedino prihvatljivo rješenje.
Nahraniti bebu kući i ponijeti flašicu za "ne daj Bože" i kraj priče.



Ovaj post me prosto izbacio iz takta i morala sam se registovati kako bi dala svoje misljenje (misljenje majke koja je dojila), da si musko mozda bi razumjela ali ova tvoja izjava mi je :roll: .
Ja sam dojila na javnom mjestu (na moru) i prilikom tog cina bi dijete stavila u sling maramu ili ga prekrila pelenicom tako da prolaznici ne mogu da pretpostave da li spava ili doji. Nemam nista protiv dojenja na javnom mjestu i ovisi od majke da li ce se pokriti ili ne (ja sam vise licno voljela da prekrijem bebu iz dva razloga, prvi je da prolaznici ne bi odvlacili paznju malenom, a drugi je taj sto sam sigurna da bi pojedinci gledali taj cin sa neke bolesne strane). Dojenje je za mene najlijepsa stvar izmedju majke i bebe, posebna car, draz, uzivancija... (tesko za objasniti dok sam ne dozivis) i da zbog toga ne mogu normalno da se krecem i da zivim (jer se pojedincima gadi i zgrazavaju se nad tim) je zaista porazavajuce.
Talija kazes da je za tebe jedino prihvatljivo rješenje ponjeti flasicu, pa daj mi molim te objasni kako majka da ponese tu flasicu (mislim na vlastito izmuzeno mlijeko) ako je poznato da ono nakon izdajanja mora biti uskladisteno u frizideru ili potroseno u nekom roku (oko pola sata) jer gubi svoje kvalitetne sastojke i pocinje da se kvari (mada i formula je lako kvarljiva na ovim visokim temperaturama). Ne zivimo svi u centru grada pa da mozemo lako skoknuti kuci ili na moru da trcim do apartmana, hotela i sl. (a beba nije sat koji mozes naviti kako hoces). Zalosno je da je normalnije vidjeti polugolu djevojcicu nego majku koja doji svoju bebu :(
(izvinite na predugom postu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 14:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
@ponosna_mama : Kako ti pada na pamet da ides sa bebom na more :confused3: !!! Salim se naravno. :) :wink: Ne bi me cudilo da se sad javi neko i pocne sipati po tebi sto si sa tako malim djetetom isla na more.
I ja , kao majka, moram da te podrzim, jer si sve rekla onako kako bih i ja sama rekla, i mislim da tu nema sta da se vise doda.

Edit: I meni smeta kad mi neko u parku duva dim kraj usiju, pa opet sutim i sklonim se, pa bih tako preporucila i svima koji se "gade" prizoru kako majka doji dijete. Okreni se i prosetaj, problem rjesen. U kakvoj sredini ziviomo da nam je drazije gledati i akceptirati homosexualce nego prihvatiti i gledati prirodnu pojavu kako majka doji dijete.


Poslednji put menjao Leona dana 06 Avg 2009, 15:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Nije ni cudo da danas majke sve manje i manje doje i posezu za mlijekom iz pakovanja jer je prakticnije. A sta je zdravije za dijete to i nije vazno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 15:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Jul 2009, 01:28
Postovi: 72
Citiraj:
Dojenje je za mene najlijepsa stvar izmedju majke i bebe, posebna car, draz, uzivancija...


vjerovala ili ne, svima je uzivancija i draz kada ih neko gricka za bradavicu i sisa im bradavice, a dodatno pojacava osjecaj ako se to radi u javnosti, nema tu mnogo filozofije, stimulans seksualnih/erogenih zona
sta je sljedece, javni porodjaji, sa prethodno javnim koitusima i oplodnjama?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 15:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Avg 2009, 14:02
Postovi: 13
sagitarius je napisao:
Citiraj:
Dojenje je za mene najlijepsa stvar izmedju majke i bebe, posebna car, draz, uzivancija...


vjerovala ili ne, svima je uzivancija i draz kada ih neko gricka za bradavicu i sisa im bradavice, a dodatno pojacava osjecaj ako se to radi u javnosti, nema tu mnogo filozofije, stimulans seksualnih/erogenih zona
sta je sljedece, javni porodjaji, sa prethodno javnim koitusima i oplodnjama?




:confused2: :confused2: :confused2: :pukeright: :confused1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
wow... kako tek onda porodjaj stimulise erogene zone (samo da znas). :roll: :angry3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2009, 15:46 
i dalje mislim da je totalno bezveze dojiti dijete u po parkica na klupi ili na po trga.. beba nema sat, i bebi se, kao sto sam rekla moze zatraziti mlijeko i nakon 15 minuta od dojenja, ali ipak mi je malo normalnije dojiti bebu diskretno, malo se ipak pomejriti u neku manje prometnu ulicu ili slicno, pokriti je pelenicom ili cisto je malo zakriti, i zbog same bebe ( higijena i mir) i zbog prolaznika ..


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs