banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 08:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Avg 2010, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Prije par godina, jedna kolegica je povela dijete sa sobom na vjezbe, jer nije imala kome ostaviti. Usred prakticnog predavanja , ona se raskopca, prisloni dijete na grudi i dijete poce da sisa. To je sve uradila tako prirodno, kao da se nakasljala,ma ni toliko, a niko od prisutnih nije nista komentarisao, zapravo, niko nije ni bacio pogled, kao da je dala djetetu maramicu da obrise nos, toliko im je bilo interesantno.
Ja moram priznati da mi je to bilo malo cudno, a ona se nije cak ni okrenula od nas , iako je mogla bar toliko da uradi.
I ne mislim da zena treba da sjedi u kuci i ceka da dijete prestane da sisa(mislim uopste da sisa) da bi mogla izaci iz kuce i obaviti neke svoje, pa i djetetove potrebe,ili da treba da bjezi glavom bez obzira sa djetetom, ako mora da ga podoji, dovoljno je da se malo zakloni i sve ce biti ok.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2010, 00:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ni malo mi to ne smeta. U Hrvatskoj cak na obicnoj plazi cete cesto vidjeti zene bez grudnjaka da se suncaju i kupaju (obicno strankinje) i nikom to nije neobicno. Ne vidim zasto bi onda bilo neobicno hraniti gladnu bebu, pogotovo jer se nista i ne vidi pri hranjenju, a i da se vidi kao da je to nesto. Naravno, sto se tice drustvene prihvatljivosti, mislim da jos nije definisan stav po ovom pitanju i kako god ko uradi prihvatljivo je.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2010, 07:01 
hahah :lol: :lol: :lol: :lol:
skitnica je godinu dana strpljivo kopala po netu..


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Avg 2010, 09:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
Morao sam uskociti u ovako dobru temu (svaka cast skitnice) 8)

Moja beba je bogu hvala prerasla taj period, pa se vise ne brinem o tome (bar za sada :D ).

Medjutim, moja supruga je uvijek bila protiv dojenja na javnim mjestima - jednostavno joj je bilo neprijatno.

Ja bih onda, kao gentleman, napustio kafu na 5 minuta (nije kraj svijeta), te ih odveo: a) u auto, koje je uvijek u blizini; b) u manje prometnu ulicu; c) imas opcija koliko hoces i onda se fino-lijepo vratio na kafu ili sta god drugo da smo radili.

Dakle, nemojte mi suplje price "majka ima opciju da je beba gladna ili da doji na javnom mjestu" jer znam da to nije tako. Uvijek ima opcija, od toga da odes na neko skriveno mjesto, do toga da u slucaju nedostatka prostora prekrijes grudi i bebu maramicom (sto mnoge majke rade).

Dakle fol je u tome sto je nekim majkama ok izvaliti sisu javnosti (manji je problem nego ustati i pomaci se na 5-10 minuta) - i kada vidim "titty flash" u javnosti ne podadja me ali licno smatram da ta majka nema obzira prema drugima a ni prema sebi (ili pomislim da je zeljna malo paznje, mozda). Kazem, onako iz iskustva jer znam da se moze drugacije.

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2010, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Ali stvarno ljudi, u čemu je problem da se pored svih stvari koje se nose uz bebu, ponese i neka marama, ili ona pamučna pelena, i da se prekrije dijete dok sisa? Neće se ugušiti... A stvarno mi je seljački kad svako ko prođe ulicom gleda kako dojiš dijete.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2010, 20:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
ko sam jos nije imao bebu ne treba da prica, jer na osnovu clanaka i knjiga se ne moze imati neko znanje..
moja beba (jos uvijek je iako ima 2,5 god :) je do 8 mjeseca jela jako neredovno. Nisam je dojila nego flasica, iako zao mi je sto nisam dojila,ali nije islo pokusavala 3 nedelje. Znala je ponekada popiti 100 ml, i onda nakon 1/2 h kad izadjemo iz kuce vristi u kolicima od gladi..i ja brzo vadi iz torbe flasicu termosicu i formulu i miksaj na brzinu..cim popije zaspi. Znaci dok su male bebe nema pravila kada jedu, i da to mora biti 5x dnevno i u isto doba. Jeste li vi odrasli uvijek gladni u isto vrijeme i imate uvijek isti apetit?
Da sam je dojila bila bi primorana da je dojim negdje vani, ali naravno da ne bih isla u kafic nego na neku klupu ili slicno i naravno prekrila bih bebicu pelenom, jer ne moram da pokazujem sisu narodu, iako lijepa je za vidjet :D
Znaci ne treba biti ekstreman, znaci niti se majka sa bebom mora zatvoriti u kuci do 1. rodjendana niti mora dojiti na mjestu gdje je puno ljudi, tipa kafic i slicno , jer je to ipak nesto intimno
generalno svi ljudi trebaju imati obzira prema drugima, i tako se ponasati. ne treba majka misliti da su ona i njena beba centar svijeta, i da je to nesto prelijepo i savrseno kada djete drzi bradavicu u ustima. Neki oko toga filozofiraju previse i smatraju da su zasluzile orden jer su eto dojile, ili su toliko ponosne da to moraju svima pokazati

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2010, 05:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2008, 16:49
Postovi: 37
Lokacija: Prednja sfera
Ova Banja Luka je pravo gnjezdo licijmera i malograđana (ako moram da upotrebim taj izraz).
Pričati da je nenormalno ili bolesno vidjeti ženu da doji bebu pa traman i pred 1000 ljudi mi je van svake pameti. Ne razumijem kako nekome može biti neugodno gledati nešto što je najljepši prizor na svijetu, čak i kad nije u pitanju tvoje djete. Ja sam tu scenu vidio nebrojeno puta (u živo naravno) i nije mi nikad bilo nelagodno. Čak i u najburnijim danima puberteta kada mi je sve što ima veze sa ženom (sise da ne pominjem) imalo seksualnu konotaciju, takav prizor bi u meni budio samo ljudski osjećaj topline.

Ne mogu da zamislim koliki morbid moraš biti pa da ti takav prizor pobuđuje bilo kakve druge osjećaje. Smatrati danas da je nepristojno nešto što se nalazi na srednjevjekovnim ikonama (koje su bile "fajn" rigorozne) je u najmanju ruku idiotluk!

http://skiathosbooks.files.wordpress.co ... i_mary.gif
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... re_029.jpg

_________________
Ya man all! Don't fight your conscience!
Be aware of you sub-conscience!
It's complicated living down here

fighting pollution and fear!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 09:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
setih se ove teme pre neki dan.
meni je dojenje bilo jako gadljivo, ono...sisa mi je bila neki simbol seksipila i ona sama pomisao da dete to cucla i zvace mi je budila bas neki gadljiv osecaj.
ali mi nikada nije smetalo kada vidim nekoga da doji na javnom mestu.
e sada se prica malo promenila. :lol:
meni je mleko doslo sa malim zakasnjenjem zbog carskog, ali je doslo u nenormalnim kolicinama, sigurno za tri bebe. znam da sam se uplasila kada sam videla svoje sise u ogledalu prilikom tusiranja.
kada je mleko doslo, to su bili takvi bolovi, koza mi je popucala u roku od par sati, pocetna faza upale, curim na sve strane, budila sam se nocu mokra od mleka, ma fakticki stalno sam bila mokra ... i jedini spas mi je bio da bebi sve to pojede. znam da sam ga celu noc dojila i govorila :"jedi, inace cu umreti od bolova".
moja beba je inace jako mirna, ali kada je gladna onda urlice kao da joj kozu gule. i jbga, u tim situacijama mu moram uvaliti sisu da se smiri. on ne bira mesto ni vreme. a obzirom da znam koji su to bolovi kada vam se sise prepune mlekom, boli me kurac sta ce ovaj-onaj reci ako izvadim sisu u javnosti. i nije mi se jednom desilo da ga prikopcam na sisu u prodavnici i nastavim kupovinu drugom rukom :lol: :lol: :lol:
ako je nekome gadljivo, neka okrene glavu, ako je neko zeljan videti sisu punu strija, pa neka gleda.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 09:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
rekordan broj spominjanja sise u jednom postu :lol: :lol: :lol:

ja sam u bolnici hranila jos 1 bebu :D
a kod kuce sam izdajala visak i ostavljala za posle, kada mama mora na fax,...
ne smeta mi da neko doji dijete na javnom jestu..ja nisam nikada

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 09:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol: Otkinula sam na ono "prikopčala na sisu u prodavnici" :lol: :lol: :lol:
Naravno, mnogima smeta kod drugih kao i tebi prije poroda što je bilo gadljivo, ali kad dođu u tu situaciju srode se s tim i to postaje normala. :D Nužda zakon mijenja.

Izdajaj višak mlijeka, biće ti lakše. Imaju one pumpice sa kojma se izdajanje vrši lako i bez bolova.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
ja se jos sjecam kad me mater dojila,eh mladosti.bas imam dobro pamcenje. a vi malogradjani, crknite !!!

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
Talija je napisao:
Naravno, mnogima smeta kod drugih kao i tebi prije poroda što je bilo gadljivo, ali kad dođu u tu situaciju srode se s tim i to postaje normala.

meni je bila gadljiva samo pomisao da ja dojim, ali mi je bilo ok kada je neko drugi u pitanju.

neko0 napisa gore da bi bilo lepo da se zena sakrije kada doji.nemam vremena sve citati. jebote, jel se vi krijete kada jedete sendvic ili komad pizze hodajuci po gradu???
beba kada pocne da urlice, veruj da nisam zeljna ni trunke paznje ako cu je nahraniti u javnosti.
na kraju krajeva kada prikopcam bebu, ne vidi se nista posebno, neki nose toliki izrez na majici.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
stigmata je napisao:
...kada prikopcam bebu...

:lol: :lol: :lol: :lol:
Nego, kako bepče napreduje? Iz priče vidim da voli da jede/sisa pa pretpostavljam da je napredan. :D
Jeste malo off, al nema veze.
Kolika mu je kosica? :D U mojoj užoj i široj familiji su se uvijek rađale bebe kao sijalice, sa malo ili nimalo paperja po glavi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2012, 16:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
ako nastavi ovako, necu ga jos dugo moci nositi :lol:
inace je stalno gladan, prvo sto je uradio kada se rodio - uvalio prst u usta i poceo da mljacka.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
opet ja. jbga, procitah celu temu (ima se vremena :D ) i fakat sam razocarana misljenjem vecine :(
zalosno je kako mnogi gledaju na dojenje, a ovamo opravdavamo paradu i zalazemo za prava homoseksualaca i super kul je kada neko shece golu guzicu i mlati kitom na paradi ponosa. na kraju krajeva zivimo u vremenu gde je net dostupan svima i na svakom koraku, a tamo sisa i golotinje na pretek. gola guzica i sisa je na skoro svakoj reklami (pa cak i za grejanje na pelet), klinke hodaju polugole, a vi se zgrazavate dojenja.

eto ja dojim na zahtev i iskljucivo, znaci kad god beba trazi bez bilo kakvih cajeva, vode, adaptiranog. cak nemam ni flasicu u kuci. e takva beba moze da trazi da jede svakih 15min a nekada svaka 3 sata. i ja bih zbog toga trebala da se zakljucam u kucu jer je , zaboga, jezivo nahraniti bebu na ulici. ja sam izasla iz kuce 8-mi dan po rodjenju bebe. i izlazim svaki dan, cak sednem i u bastu lokala. jbga, ako imam bebu ne moram da se odreknem svega. i dojim i dojicu bebu u svakom trenutku kada ona to zeli. ako sam manje dama, ciganka, nenormalna, pritajeni egzibicionista ili sta vec zbog toga, pa neka budem - nije mi zao, jer znam da svom detetu obezbedjujem najbolju ishranu. i ne pada mi na pamet davati mu flasicu samo zato sto smo negde u javnosti. ne radim nista lose, tako da ne vidim potrebu da se krijem po sporednim ulicicama, bezim u auto ili sta god. da, dojenje je intiman trenutak, u tom trenutku postojimo samo moja beba i ja, ne primecujem nikoga oko sebe. i dojicu dok god budem mogla.

znate, cudno je kako vam edukacija po pitanju dojenja prosiri vidike. ;)

a za sve "pristalice" dojenja : :lol:
Slika


@mod
´ajd prebacite ovu temu na roditelji i porodica

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9862
Lokacija: Далеко од раја
Bravo, svaka ti ko Njegoševa. :thumbright:

Ja ne vidim šta ljudi vide toliko strašno u dojenju bilo gdje, jedna sasvim prirodna pojava. Uostalom i mi smo se tako hranili i naši roditelji, otkud sad da je odjednom to neka sramota u dvadesetprvom vijeku? :-k

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 15:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
nakon svega procitanog, neke forumasice cu definitivno gledati na drugaciji nacin :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
Philby je napisao:

Ja ne vidim šta ljudi vide toliko strašno u dojenju bilo gdje, jedna sasvim prirodna pojava.

ni ja, jedna sasvim prirodna stvar. zanimljivo je sto su uglavnom osobe zenskog pola te koje se zgrazavaju. drugacije formulisano : sramotno je da beba jede u javnosti.
na kraju krajeva, ni jedna mama nece mlatarati sisama, nego ce diskretno pristekati bebu. a i da se sisa/bradavica vidi u trenutku, pa sta? kao da nikada niste videli sisu.
i flasica je bebina hrana kao i sisa, samo sto se niko ne zgrazava toliko kada vidi flasicu u javnosti. s te strane gledano i flasicu je sramotno pokazivati u javnosti.
sta, sisa vam pobudjuje suksualne osecaje??? jbga, i ruke i usta su "multifunkcionalni", pa ih niko ne povezuje sa seksom u svakom trenutku kada ih vidi.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 16:51 
Citiraj:
kao da nikada niste videli sisu.

Ne zaboravi da pricamo o forumasima... :lol: :lol: :lol:

Kao sto kazes, nece niko sisu izvaditi i mlatarati sa njom tamo-amo, sjesce negdje u prikraj ili na klupu i lagano, kome se gadi njegova stvar...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Ajme, sto si se razgalamila... Vecini vjerovatno ne smeta, joj pa sta...

Nego, negdje sam procitao post o pelenama? Zbog cega kosristis iskljucivo one pamucne? Ekologije radi ili?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs