banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 03:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Jul 2012, 19:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Podržavam akciju i žao mi je što ih nema više po kafanama koje obilazim.
:laughing6:

[off]
Kad god odem u Merkator u CW, obavezno naglas izgovorim 'WC za žabe'. :lol:
[/off]

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
The_new_Statesman je napisao:
Ajme, sto si se razgalamila...

jbga, sokiralo me kako ljudi u bl gledaju na to.

Citiraj:
Nego, negdje sam procitao post o pelenama? Zbog cega kosristis iskljucivo one pamucne? Ekologije radi ili?

cuj, nisam ja bas toliki eko frik, ali mi je drago sto time doprinesem bar malo.
platnene pelene koristim najvise iz zdravstvenih razloga, jer jbga nemam srca tu malu guzu drzati stalno u plastici. smatram da je pamuk ipak bolji i prirodniji od jednokratnih pelena. nisam toliko iskljuciva, pa ponekad koristim i jednokratnu (ako putujemo recimo).
da se razumemo, ima cimanja, ali nije strasno. i jednu i drugu moram odneti do kante, samo sto platnene skupljam u posebnoj kanti i perem svaki treci dan. eto, cimanje je sto ih moram ubaciti u masinu i onda staviti da se sushe. i naravno pokupiti kada su suve. ali to je eto maksimalno nekih pola sata svaki treci dan.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Pitam samo, znam da sw mnogo drveta slozi u pelenu, pa onda reciklaza...

Ali ni struja, voda i deterdzent ne padaju sa neba :P
Postujem izbor, ali brate slatki... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
The_new_Statesman je napisao:
Ali ni struja, voda i deterdzent ne padaju sa neba :P

stoji, ali kazu da se ipak finansijski isplate. a i voda i struja ( deterdzent ne racunam jer na jednu masinu stavljam jakoooo malo, mozda 1kasiku) nisu nista u poredjenu koliko treba jednokratnim da se razgrade i koliko zagadjuju prirodu. negde sam nasla racunicu, neko si je dao truda i sve stavio na papir (finansijski i ekoloski).
ali nisam se vodila time jer mi je bitnije da su zdravije, pa cak ako i na kraju ispadne da su skuplje.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2012, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ajoj, da te čuje moja mama sada. :lol: Proklinje pamučne pelene. Ali dobro, takva su vremena bila.
Elem, to dojenje u javnosti, ni ja apsolutno ne razumijem to zgražanje. Pa šta, treba pustiti dijete da kmeči umjesto ga nahraniti? Brate slatki...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 07:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36401
Joj S. zivimo u drzavi u kojoj se uskoro ni pokojnici nece samorazgradjivati :D Ali pitam samo, ne solim ti pamet :P Tako si odlucila i amin :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 08:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
stigmata je napisao:
opet ja. jbga, procitah celu temu (ima se vremena :D ) i fakat sam razocarana misljenjem vecine :(
zalosno je kako mnogi gledaju na dojenje, a ovamo opravdavamo paradu i zalazemo za prava homoseksualaca i super kul je kada neko shece golu guzicu i mlati kitom na paradi ponosa. na kraju krajeva zivimo u vremenu gde je net dostupan svima i na svakom koraku, a tamo sisa i golotinje na pretek. gola guzica i sisa je na skoro svakoj reklami (pa cak i za grejanje na pelet), klinke hodaju polugole, a vi se zgrazavate dojenja.

eto ja dojim na zahtev i iskljucivo, znaci kad god beba trazi bez bilo kakvih cajeva, vode, adaptiranog. cak nemam ni flasicu u kuci. e takva beba moze da trazi da jede svakih 15min a nekada svaka 3 sata. i ja bih zbog toga trebala da se zakljucam u kucu jer je , zaboga, jezivo nahraniti bebu na ulici. ja sam izasla iz kuce 8-mi dan po rodjenju bebe. i izlazim svaki dan, cak sednem i u bastu lokala. jbga, ako imam bebu ne moram da se odreknem svega. i dojim i dojicu bebu u svakom trenutku kada ona to zeli. ako sam manje dama, ciganka, nenormalna, pritajeni egzibicionista ili sta vec zbog toga, pa neka budem - nije mi zao, jer znam da svom detetu obezbedjujem najbolju ishranu. i ne pada mi na pamet davati mu flasicu samo zato sto smo negde u javnosti. ne radim nista lose, tako da ne vidim potrebu da se krijem po sporednim ulicicama, bezim u auto ili sta god. da, dojenje je intiman trenutak, u tom trenutku postojimo samo moja beba i ja, ne primecujem nikoga oko sebe. i dojicu dok god budem mogla.

znate, cudno je kako vam edukacija po pitanju dojenja prosiri vidike. ;)

a za sve "pristalice" dojenja : :lol:
Slika


@mod
´ajd prebacite ovu temu na roditelji i porodica


Jos uvijek nisam majka ali se slazem od rijeci do rijeci i sigurna sam da cu postupati isto kada postanem, svaka cast! :)

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 08:57 
Samo taj balonja na toj slici, da on nije malo prestar za sisu?


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Citala sam da dojenje ima efekta samo do godinu dana. Ako je to tacno, definitivno je prestar ;)

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9862
Lokacija: Далеко од раја
tensSa je napisao:
Samo taj balonja na toj slici, da on nije malo prestar za sisu?

I tebi je trideset pa zineš kad se okači slika na onoj temi za dobar dan. :p

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
tensSa je napisao:
Samo taj balonja na toj slici, da on nije malo prestar za sisu?



Naravno da jeste. U svemu treba naci granicu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 16:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
The_new_Statesman je napisao:
Joj S. zivimo u drzavi u kojoj se uskoro ni pokojnici nece samorazgradjivati :D Ali pitam samo, ne solim ti pamet :P Tako si odlucila i amin :)

ma naravno, sve ok :D
to za razgradjivanje sam negde procitala, veruj da nemam pojma kako ih odlazu. e´o nadjoh stanje u hr: "Upotrebom platnenih pelena možete sačuvati okoliš od jedne tone otpada – toliko teži 5000 jednokratnih pelena koje za sobom ostavlja jedno dijete. U Hrvatskoj je to godišnje brojka od 122 milijuna jednokratnih pelena, bez sastojaka koji se mogu reciklirati. Raspadaju se dugo, pritom ispuštaju staklenički plin metan, sadrže mnoge umjetne tvari, ali i stolicu i mokraću djeteta koje prema SZO-u ne bi niti smjele završiti na odlagalištima zbog mogućnosti širenja zaraza."
u A se dobije poklon bon u vrednosti 100e za platnene pelene, kao stimulacija. znam da u A jednokratne pelene cine 6% ukupnog otpada.
e sada detalje ne znam, mada bi me zanimali iskreno.

mrkvica je napisao:
Ajoj, da te čuje moja mama sada. :lol: Proklinje pamučne pelene. Ali dobro, takva su vremena bila.

ma sada su mnogo drugacije. fakticki su iste kao jednokratne, samo od pamuka. ovako:
Slika

imas poseban papiric za kakicu koji stavis na pelenu, kasnije ga samo bacis, a pelenu na pranje. mnogo jednostavnije nego prije.
Slika


tensSa je napisao:
Samo taj balonja na toj slici, da on nije malo prestar za sisu?

klinjo ima 3godine, ako se dobro secam. jbga, misljenja su podeljenja, a ona nije jedina majka koja doji 3 ili 4 godine.
ne znam, ipak je malo previse (moje misljenje). ne znam kako tako dugo dojenje utice na razvoj deteta.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2012, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Vise od 3. god.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2012, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ja sam malu dojila 15 mjeseci, ali ja sam imala problem sa dojenjem u javnosti. Isla sam ja sa njom svuda, ali kad je treba podojiti-frka. Nekako vidim da to ljudi posmatraju sa zgrazanjem i gadjenjem. Pogotovo dotjerane djevojke.
Ja sam je dojila milion puta u basti kafica ili tako nesto, samo prebacim pelenu preko da mi bas sika ne ispadne sva :D
Ali, eto, imala sam pritisak. Ili desi se, dojis, a tvoj sagovornik te ne moze gledati od nekog stida. :)

A, kako smo i beba i ja crne, prosle godine na moru jos pocrnimo i kad sam je dojila na plazi, isto cigani :lol:

A, ovo drugo cu dojiti isto tako. Nema promjene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2012, 08:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
prasica je napisao:
Ja sam malu dojila 15 mjeseci...

:thumbright:

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2012, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2005, 10:00
Postovi: 1425
Lokacija: Banjaluka...
uh stigma svaka ti zlatna....nazalost ja nisam imala mlijeka ni 7 dana tako daje moj zvrk na adaptiranom Hipp bila nekih 9 mjeseci i onda smo i to izbacil. Evo je sad kao da je na kofeinu svaki dan, gore dole, trci tamo pa na drugu stranu a ja ko trkaca kokos protiv lifta :)
Skoro sam bila u setnji sa svojom curom i stanemo u park kod pozorista narodnog, ide porodica, mama tata dvoje klinaca i beba u kolicima......slikaju se, smiju, svako u svom filmu.....beba se samo oglasila u jednom momentu, mama isfura cicu, prikopca bebirona i opet isti dril...prolazi neki stariji par i gospodja se satra od okretanja i pogleda koji govori " kako je samo nije sramota da doji bebu " ,matori nije ni skont`o sta se desava.....sad mene zanima kome vise "smeta" dojenje? muskarcima ili zenama? jel zene frka ili je muskarce sram u njihovo ime?
zasto ljudima smeta kad odes na kafu sa bebom? opet cudni pogledi, sta pobogu radis u kafani sa djetetom? place, sizi, hoce sve sa stola, a one bi tracale u miru ili bi se njih dvoje ljubakali...

_________________
IzvinjavaM Se Na RukopisU
http://www.youtube.com/watch?v=lqHgv0g3x1o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2012, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
verujem da zenama vise smeta dojenje u javnosti i to pogotovo starijim. jer ono u fazonu "u moje vreme nisam 40dana izasla iz kuce, dojila sam, ali nigde u javnosti". jbga, mozda ima i trunka ljubomore sto se danasnje mame ne zakljucaju u kucu i ne vide ni sunca ni meseca dok doje, a sigurno ima i dosta i do sukoba generacija :lol:

ali reakcije mladjih devojaka ne kuzim nikako :oops:

volela bih da ove cure koje se zgrazavaju kada beba jede u javnosti kazu da li ce dojiti svoju decu i gde ce to raditi? fakat me zanima.

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2012, 12:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2005, 10:00
Postovi: 1425
Lokacija: Banjaluka...
takve ce se potruditi da piju tablete da sprijece prozivodnju mlijeka jer je lakse smuckati formulu i izaci u setnju nego izvaditi cicu.....hahaha ali samo kad odvrtim film, odes recimo u klub 22...tamo je raj za klince ljeti, sjednes na kafu pustis dijete u igraliste, na oku ti i svi zadovoljni, prolaze omladinci sa djevojcicama i raspadaju se od srece kad vide da se tako slatki igraju...ali kad dodje momenat da malo dijete odmori, sjedne u kolica, popije sok...krene siz vriska i ostalo sto ide uz to.....kakve su tek onda face......kad da im pogled vristi "UCUTKAJTE TO DIJETE" hahahhaha .neprocjenjivo kako se buducim roditeljima promijeni izraz lica hahahha

_________________
IzvinjavaM Se Na RukopisU
http://www.youtube.com/watch?v=lqHgv0g3x1o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
bingolina je napisao:
Citala sam da dojenje ima efekta samo do godinu dana. Ako je to tacno, definitivno je prestar ;)

sv.zdravstvena org. preporucuje dojenje do 2god. :D

nego ...
nesto se grozite na ovog klinju od 3-4godine koji jos doji. :lol:
ma super je on, ovo je hardcore http://www.youtube.com/watch?gl=GB&feat ... xv6R9fUO74

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Odakle tim zenama mlijeko tako dugo i kako im se samo da? :-?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs