banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2021, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Prvenstveno od nas neka su daleko(nažalost nisu). Nešto ne mogu pustiti suzu šta god da se desi u US i EU, a još manje za one kojima je šerijat normalan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2021, 22:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
chils je napisao:
ovaj "analiticar" je jebeno preskocio terapiju

sanse da talibani krenu na tajikistan su iste onima da mene veceras zovne halle berry da je vodim kod jure na koljenicu
prvo talibani su pakistanski konstrukt i prnuti bez islamabada ne smiju drugo vec davno su obavljeni svi sastanci sa moskvom i ne daj boze da iko predje na drugu stranu mosta migovi se odmah dizu plus nisu ni tadzici invalidi imaju i oni jebenu vojsku (pitajte kirgize)
veca igranka ce biti kad se frakcije medju talibanima krenu klati medjusobno
pastunski talibani imaju 3-4 frakcije od haqanija do yaquba pa do sina mule omara jedni malo za indiju drugi pod ugovorom sa ISI za pakistan
pa onda ISK ili novi ISIS svoju politiku vodi
pa onda stara al kaida na svoju vodenicu navodi
kad krene medjusobni krmokolj bit ce picvajza za dve zikine dinastije

tako da to nista jos nije ni na pola puta a kamo zavrseno a da ce pokusati na sjever hoce al u mahunama da ne lajem

Spoiler:
Slika

Etnička struktura Centralne Azije. Bijela boja označava slabo naseljen prostor. Tu je jedino Uzbekistan populacijski jak, mada da me je neko pitao koja je to najveća država tamo i površinski i populaciono, pa Kazahstan.

Ako Talibani zaista počnu zulum činiti nad ostalima, ne znam mogu li ovi ostali zaista mirno stajati po strani i sve to gledati.

Poznato je da tamo jedan čovjek vodi državu 20 godina, ali Kirgistan može biti uzor, uz razne revolucije uvijek zbace svoga despota i dovedu novog, ali mjenjaju ih.
Citiraj:
The Inauguration ceremony of the president of Kyrgyzstan is a ceremony that takes place to mark the start of a new term for the president of Kyrgyzstan.[5]

List of inaugural ceremonies


Date

President

LocationPlace

Document Sworn On

Notes


10 December 1991 Askar Akayev White House, Bishkek Constitution of the Kyrgyz SSR It was the first presidential inauguration in the history of Kyrgyzstan.[5]
29 October 1995 Askar Akayev White House, Bishkek Constitution of Kyrgyzstan [5]
24 December 2000 Askar Akayev Philarmonic Hall named after Toktogul Satylganov Constitution of Kyrgyzstan [5]
14 August 2005 Kurmanbek Bakiyev Ala-Too Square Constitution of Kyrgyzstan It took place on Ala-Too Square for the first time.[6] The President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev,[7] the Prime Minister of Tajikistan Oqil Oqilov, the Chairman of the National Assembly of Belarus Gennady Novitsky, the Minister of Defense of Turkey Vecdi Gönül, and the Minister of Foreign Affairs of Ukraine Borys Tarasyuk attended the inauguration.[8]
2 August 2009 Kurmanbek Bakiyev Government House, Bishkek Constitution of Kyrgyzstan
3 July 2010 Roza Otunbayeva Philarmonic Hall named after Toktogul Satylganov Constitution of Kyrgyzstan [9][10][11][12][13][14]
1 December 2011 Almazbek Atambayev Philarmonic Hall named after Toktogul Satylganov Constitution of Kyrgyzstan He was inaugurated on 1 December 2011. The ceremony was attended by the president of Turkey, Abdullah Gul, and president of Georgia, Mikheil Saakashvili. The ceremony budget cost less than half of what was spent for inauguration ceremony of Kurmanbek Bakiev in 2009.[15]
24 November 2017 Sooronbay Jeenbekov Ala Archa State Residence Constitution of Kyrgyzstan
Main article: Inauguration of Sooronbay Jeenbekov
It was the first inauguration ceremony to take place at the Ala Archa State Residence.[16]
28 January 2021[17] Sadyr Japarov Philarmonic Hall named after Toktogul Satylganov[18] Constitution of Kyrgyzstan The President of Turkey Recep Tayyip Erdogan, the first President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev were invited, but ultimately did not attend the inauguration. However former leaders Sooronbay Jeenbekov and Roza Otunbayeva did attend. [19]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nek probaju sa ovim plastikanerima za slikanje ovako nešto....

https://www.index.hr/auto/clanak/video- ... 98651.aspx

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 10:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
E jbtg!
A ja budala nosim kablove.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kažu da je ondašnja Namjenska industrija SFRJ za potrebe JNA i njenih fabrika naoružanja pravila 12 različitih vrsta metaka za automatsku pušku. Lično, koristio sam na obuci a kasnije u odbrambeno-otadžbinskom ratu 6 vrsta municije i to:
1. sa običnim zrnom
2. sa pancirno-zapaljivim zrnom
3. sa obilježavajućim zrnom
4. tromblonski metak
5. manevarski metak
6. školski metak
Sa tim da su tromblonski i manevarski metak gotovo identični ali je tromblonski nešto duži i čini mi se da ima malo jače punjenje.

Pred kraj odbrambeno-otadžbinskog rata sam se sticajem okolnosti susreo i sa tormentačnim metkom koji ima dvije verzije:
1. sa 20% jačim punjenjem
2. sa 30% jačim punjenjem
Ovaj metak se koristio isključivo u laboratorijskim uslovima da se ispita novo naoružanje u laboratoriji bez prisustva ljudi, jer nije nimalo naivno čak je i opasno biti u blizini kada se oružje ispituje sa takvom vrstom municije.

Za cijelo vrijeme odbrambeno-otadžbinskog rata vidio sam desetak komada AP M70 AB2 sa iskrivljenim/rasklimanim kundakom i samo jednu AP M70 B1 sa razvaljenim poklopcem magacina i polomljenom oprugom. Svi navedeni kvarovi su djelo nepravilnog korištenja AP prilikom ispaljivanja tromblona.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Hm, M70 ab2 sam dužio novu(proizvedena 1997, pola dana je čistili od konzervansa) i kundak se rasklimao posle 2 mjeseca obuke. Ne toliko da je neupotrebljiv ali je imao osjetan luft.
Kundak koji se rasklapa sa strane je mnogo bolja opcija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
motozeljo je napisao:
tromblonski nešto duži i čini mi se da ima malo jače punjenje

Daleko jace punjenje, koliko mi je poznato.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Da bi mogao da ispali tromblon, logično :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 18:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
mirdza je napisao:
motozeljo je napisao:
tromblonski nešto duži i čini mi se da ima malo jače punjenje

Daleko jace punjenje, koliko mi je poznato.


Tromblonski metak 2.33g baruta
Manevarski metak 0,75g baruta

Triput jači.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
A za M48?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja sam vojsci predavao na obuci sve u vezi municije za pješadijsko naoružanje, i Željo je zaboravio podzvučnu za korištenje uz prigušivač. Tu podzvučnu nikad nisam uživo vidio, a beše još i "balansirana" (zelena oznaka čini mi se) u 7.9 kalibru za snajperske puške.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rocker je napisao:
Ja sam vojsci predavao na obuci sve u vezi municije za pješadijsko naoružanje, i Željo je zaboravio podzvučnu za korištenje uz prigušivač. Tu podzvučnu nikad nisam uživo vidio, a beše još i "balansirana" (zelena oznaka čini mi se) u 7.9 kalibru za snajperske puške.


Nisam je zaboravio, ali je nisam imao prilike koristiti i zato je nisam ni naveo, imao sam prilike vidjeti razne verzije prigušivača ali ih nisam koristio.....sam metak sam tek 2001. vidio kod jednog kolekcionara.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
A za M48?



Tromblonski metak 7,9mm 2,88 grama baruta
Manevarski metak 7,9mm 1,05 grama baruta

Ako ti treba podatak i koje su vrste baruta u pitanju samo reci, jer nisu isti za 7,62 i 7,9mm.

:D 8)

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2021, 02:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Šibne trenutnu na 500 m ko iz p.....!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2024, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Зна ли неко која је тренутно процедура за набавку спортског оружја и које су обавезе након набавке? Мора ли се стално бити члан неког клуба, колики су сад порез и остали трошкови?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs