banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 20:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 09 Okt 2012, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Ташко je napisao:
shakal je napisao:
Moj stari ni dan danas ne voli pricati o ovom

Moj nikad ne prica...


Ni moj. Jedino što mi je ikad rekao o tome bilo je prošle godine. Objašnjavao mi je put do nekih gradova u Posavini i naročito skrenuo pažnju na par oštrih krivina (koje naravno u takvoj ravnici neiskusan vozač ne bi očekivao). Kad sam ga pitala kako to zna, a ne pamtim kad je bio na tom području, rekao je: "Tata je sve to pješke prehodao".

Citiraj:
Четрдесет дана улице крајишких градова су пусте: нема горива, нема електричне енергије, понестаје хране, детерџената, цигарета, кафе... Нема чак ни пасте за зубе.


Ovoga se sjećam. Imala sam 7 godina, brat 2, mama sama je ostala u tada prvenstveno muslimanskom naselju sa 2 djece. Oca nisam vidjela više od 40 dana, nisam znala ni da li je mrtav ili živ. Negdje odmah nakon proboja, zazvonio je telefon. Nikad nisam vidjela mamu da tako plače.

Citiraj:
Предсједник Скупштине општине Бања Лука Предраг Радић у очајању пише генералном секретару Уједињених нација Бутрос у Галију. Моли га да одобри бар хуманитарне летове из Београда у Бању Луку како би се могли допремити лијекови. Гали не одговора...


Imam i ja jednu pričicu vezanu za Koridor, iz druge ruke. Pričao nam profesor (predavao mi je Etiku i farm. istoriju) o ovim danima. Inače je rođen i odrastao u Prijedoru. U to vrijeme je bio mislim načelnik tehnološkog odjela na VMA (nisam sigurna, taj dio je ionako nebitan). Ne znam koliko ste upućeni, oni na VMA imaju dosta proizvodnje specifičnih lijekova za sopstvene potrebe (recimo rastvora). Bili su pošli sa bocama kiseonika i rastvorima i generalno lijekovima za BL, helikopter označen crvenim krstom, uredno se odazivali na radiokomunikaciju, bili spremni i da se spuste bilo gdje (i da rizikuju život tako) da dokažu da prenose samo lijekove i najneophodniju vojnu opremu (da i kiseonik), ali im nisu dozvolili. Međunarodne snage, zagovornici mira.

Wrangler je napisao:
danijell je napisao:
Ili bi se možda Srbija aktivno uključila u rat da nismo sami bili sposobni probiti koridor...

To za Srbiju nisam siguran, prije bi rekao da bi naša vojska imala strahovite gubitke dok ga nebi probila nego što bi mi dočekali njihovu pomoć. Eto apsurda HV je normalno prelazila granicu i učestvovala u sukobima dok su Srbijanci slali Arkana i njemu slične a bolje bi bilo da nikad ni jedan Srbijanac nije prešao Drinu. I opet Srbi agresori a Hrvati nisu.


Ne znam da li ste ikad pitali Srbijance šta misle o ovome. U jedoj pjanskoj večeri, sam imala zanimljivu diskusiju. I tako sam čula zanimljive tvrdnje, akako su mi rekli, to nije mislilo samo par zarakijanih mladih ljudi nego da dosta njih smatra da smo mi krivi za devedesete i da su zbog nas imali sankcije, a da su još dodatno nahebali '99, kada nas nisu bombardovali zbog njih. Kako su slali svoje vojnike da nam pomognu, a da mi nismo uradili ništa za njih. Čak ide i do toga, da nas optužuju da smo krivi za Kosovo, jer da nisu toliko oslabili za vrijeme sankcija, sada bi imali više snage da se bore za Kosovo.

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 09 Okt 2012, 22:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
feniks sa kim si rakijala,cedom jovanovicem i nenadom cankom?

salim se,puno njih misli tako i dan danas im je draze sarajevo nego npr. banja luka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 09 Okt 2012, 22:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
eh da znate kakvih sve supaka ima...inace koga zanima nesto podrobnije o akciji na koridoru , neka nabavi knjigu od Slavka Lisice 'Komandant po potrebi' iz 1995 , naravno njegovo licno vidjenje.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 09 Okt 2012, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
mandrak je napisao:
feniks sa kim si rakijala,cedom jovanovicem i nenadom cankom?

salim se,puno njih misli tako i dan danas im je draze sarajevo nego npr. banja luka


Znaš šta je najgore od svega, donekle i mogu da ih razumijem. Ne kažem da sam saglasna, ali mogu da shvatim zašto tako razmišljaju. Inače, radilo se o studentima, onima koji su početkom 90tih kretali u školu, koji nisu imali ni djetinjstvo da ga se sjećaju po nečemu lijepom a ni mladost pretjerano ružičastu, tako da mi je taj njihov bijes i mržnja prema svemu negdje i razumljiva, a protiv nečega je moraju okrenuti. Čak nije ni da preferiraju Sarajevo, samo jednostavno mrze sadašnjost u kojoj su. Ne znam kad ste bili u BGD-u zadnji put (sem Jove :wink:). 13 godina nakon bombardovanja, 2 zgrade tačno preko puta Vlade stoje poluporušene. Hajde što nisu ništa napravili, nego je nisu ni srušili. O starim zanemarenim građevinama, koje mogu da uđu u Uneskovu kulturnu baštinu, a koje su prljave, neokrečene, zapuštene da i ne pričam. Pa dokle ljudi? Dokle ćemo da kukamo i molimo i pozivamo se na slavnu istoriju, i pritom čekamo da nam padne sa neba, umjesto da zasučemo rukave i zapnemo?
Na Slaviji i u Knez Mihajlovoj je uvijek bilo tapkaroša, ali barem su štandovi kineske robe čuvani za nekakve podvožnjake i prolaze, a ne u po centra grada da prodaješ marame na improvizovanom stolu za 200 dinara. Tačno mi je bila muka...

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 09 Okt 2012, 23:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nek' se jebu ti studenti. Eto nama su sa duge silazili medvjedici dobrog srca i donosili cokolade i igracke pa nam je bilo super a oni jadni patili. Stoka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 07:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Phoenix, ko nije dozvolio sletanje? Pazi malo na casu pobogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 08:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Srbijanci i njihove patnje za vrijeme rata. Najviše volim kada mi rodbina iz Srbije počne pričati o tome kako im je teško bilo za vrijeme rata u Bosni.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 09:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12571
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
:lol: :lol: :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Isto kao sto je smesno kada banjalucani pricaju o ratnim patnjama nekome iz Dervente, Mostara ili Vukovara... Svaka patnja ima svoju tezinu, licno ne bih hteo da se ponovi stanje kao u Srbiji 90-ih, a kamo li ono iz BiH u tom periodu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Caplar je napisao:
Имам још неких текстова,па ако вас занима,безвезе да избацујем овде ако нико неће читати.. ? :wink:

Caplar samo piši za to je tema i otvorena.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 12:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Ево за почетак битке које су се одвијале на простору Приједора и мало више о 43 Приједорској моторизованој бригади ! Стављаћу слике у имг. формату,ако вам буде споро отварало нека админ стави у урл.

Citiraj:
Оригинална ратна застава 5. Козарске пјешадијске бригаде ВРС чува се као имноштво слика , застава и слично у меморијалној кући касарне Жарко Згоњанин у Приједору ако у скорије вријеме успијем да посјетим потрудићу се да сликам остале експонате...
Slika
грб 43 ПМТБР -Приједорска моторизована бригада
Slika
припадници 43 за вријеме битке за Коридор живота - о којој вјерујем већ сви знате доста ...Slika
тенковска чета Ел Манијакос. 43. приједорска моторизована бригада ВРС, април 1992.
Slika
Сад опширније о 43 !
43. Моторизована бригада је била ЈЕДИНИЦА 1 Крајишког корпуса у Војсци Републике Српске Настала од дијелова 343. моторизиране бригаде ЈНА.
Са својим сједиштем у Приједору.
Комадант бригаде је био Пуковник Владимир Арсић, послије Њега је командовао јединицом Радмило Зељаја, Пуковник.
Кроз бригаду је ПРОШЛО Преко 10.000 бораца.

ратни пут

Почетком сукоба у Хрватској 1991 43 заједно са 16 МКБ прелази Саву и води борбе у Славонији.Бригада постиже Велике успјехе и за кратко вријеме избија на ауто пут Загреб - Београд. Потписивањем мира и постављањем УН посматрача на границе Републике Српске Крајине и Хрватске, 43 се враћа у приједор.
Почетком рата у босни Приједор постаје град инцидената изеђу Срба и Муслимана.
30. Маја 1992 Зелене беретке муслиманске паравојне формације нападају Град у покушају заузимања самог центра града.
У урбаном делу града почињу се водити силовите борбе 43 и муслиманских екстремиста, у тој борби гине мајор оклопне јединице 43. Зоран Карлица.
43 успјева сломити отпор и сачувати град, након борби у граду бригада ослобађа велики део приједорске територије која је била под чизмом зелених беретки и тим Приједор са цјелокупном територијом успјева ставити у сигурну зону.
биста мајора Зорана Карлице на његовом гробу данашњи трг носи име славног и поштеног мајора !
Slika
У љето 1992 бригада креће у хуману операцију Коридор 92 у којој поново учествује раме уз раме са 16 крајишком моторизованом бригадом и постиже успјехе, бригада пробија коридор и ослобађа цијелокупну посавину од удружених ХВО и Муслиманских снага.
43 је потом била на свим фронтовима по БиХ, њене јединице су држале линију код Градачца, биле су на сарајевском, бихаћком и влашићком ратишту.
Падом Крајине у Хрватској 1995 и напредовањем Хрватско-муслиманске војске преко Грмеча и низводно од ријеке Сане, по други пут у опасност долази Приједор. Током приближавања Приједору 43 је била свукуда по бојиштима па су војници самовољно напуштали положаје и најчешће пјешке кренули према родном граду.
43 бригада успјева да заустави напредовање 5 корпуса АРБИХ код Алишића клисуре на сјеверном дјелу територије Санског Моста. Бригада стиже и у испомоћ крајишким бригадама на Уни гдје разбијају планове хрватске војске о заузимању Уне и евентуалним покушајем заузимања Приједора с чим би пале све западно-крајишке општине лијево од Бања Луке.

43 моторизована бригада је била друга најјача бригада у Војсци Републике Српске одмах иза 16 крајишке моторизоване бригаде.

сад да се осврнемо на борбе у Приједору тј. у самом граду како је све истински почело а не како неки представљају ....
Почетак напада

Дана 22.маја 1992. у 19 часова муслиманске паравојне формације са подручја Хамбарина извршиле су оружани напад на припаднике ВРС.Напад на челу са Азизом Алишковић је изведен тако што су аутомобил у којем су се возили припадници ВРС заустављен на контролном пункту нелегалних снага на излазу из приједорског поља по којем је отворена ватра и при том смртно страдала два припадника ВРС а цетворица су рањена.
У том нападу погинули су Радован Милојица и Раде Лукић док су Раде Милојица, Синиша Мијатовић теже а Недељко Антуновић и Миленко Лулић лакше рањени.
Иако је кризни штаб у Приједору тражио од мјесне заједнице Хамбарине да се изруче кривци за напад, нико се није одазвао позиву.
Истог дана Кризни штаб Приједор нешто прије 15 часова је путем Радио Приједора саопштио јавности одлуку о предаји нелегално стеченог оружја до 27 маја у касарни Жарко Згоњанин у Приједору.Тако је кренула акција враћања нелегално стеченог оружја у коме је прикупљено око 500 цјеви углавном оружја ТО. Међутим оружје су одбили предати мјештани Мјесне заједнице Козарац и још неколико околних муслиманских села.
Напад на војну колону
Следећег дана 24.маја.1992 у 14 часова су муслимански екстремисти и зелене беретке из Козарца и Камичана напале војну колону на магистралном путу Приједор - Бања Лука а војска је нападнута у месту Камичани и послије узвраћеног напада се показало да зелене беретке имају велику количину наоружања и да су се дуго и темељно припремали за рат.
Напад на касарну
У ноћи измећу недеље и понедељка, око 2 сата извршен је напад на касарну Жарко Згоњанин и на припаднике ВРС. У исто вријеме кад је из Пухарске нападнута касарна је трајао и напад муслиманских формација у Козарцу и Кевљанима што говори о организованом нападу и синхронизованом дјеловању зелених беретки.Сви напади су успјешно одбијени. Починиоци напада на касарну су похапшени а то су Сенад Грозданић, Ђевад Грозданић, Саид Грозданић и Хамдија Балић са својом групом.
Посље успјешне акције одбијања напада муслиманских формација следеће јутро је велики број муслиманских села почео да прикупља оружје и да га предаје у касарну Жарко Згоњанин а у уторак је приликом чишћења оружја из Козарца ухваћено преко 100 припадника Зелених беретки који су потом разоружани. Кризни штаб је дошао до сазнања да су вође паравојних муслиманских снага Бећир Медуњанин, Мирза Мујађић и још неколико комаданата Зелених беретки из Козарца наредили паљене збјега муслиманског народа у Козарцу, у предјелу Котловаче на Козари, како би оптужиле ВРС за напад на цивилно становниство, ВРС је успјешно угасила позар на Котловаци.
Главни напад и покушај заузимања града Приједора
Дан је започео нападом на санитетска кола код подвожњака гдје је возач санитета израњаван из разног пјешадијског оружја, посље узвраћеног ударца муслимански екстремисти су се разбјежали и дан је протекао мирно, до у зору 30.маја.1992, када одпочиње напад на град.
Велика група Зелених беретки пребацује се преко ријеке Сане у град и дјели се на два дијела.Први дјео је остао да контролише комуникацију а друга група је кренула у заузимање радио станице Козарски вијесник како би дезинформацијама довели народ и војску у панику, падом радио станице би пале и две највеће зграде у Приједору које би послужиле као одличан снајперски положај.Напад је заустављен у Партизанској улици- данас носи име 43 Приједорске бригаде ! гдје је 43 моторизована бригада ВРС из Приједора потпуно уништила муслиманске екстремисте и спречила покушај освајања радио станице, остали муслимански екстремисти који су преживјели сукоб су се дали у бјег по Приједорским улицама.У борби је смртно рањен легендарни мајор Зоран Карлица.
Трећа група екстемиста кренула је у освајање зграда општине и станице јавне безбједности, падом ових зграда практично би пао град Приједор. Муслимански екстремисти су ископали ров на свега 100 метара од општине и главне полицијске станице одакле су снажно тукли митраљезом и пјешадијским оружјем, око 8 часова , посље ликвидације митраљеског гнијезда зелених беретки, ВРС је кренула у напад у коме су муслимански екстремисти разбијени.
Четврта група нападача кренула је из Старог града према Пухарској гдје су требали да се споје са екстремистима из Пухарске и Черјека али су заустављени још прије него што су успјели пријећи у Пухарску.
Борци Републике Српске су полако али сигурно, сламали отпоре разбијених муслиманских екстремиста по улицама.
У свим борбама у Приједору и околини за вријеме ових напада пало је 36 Српских бораца а рањено њих 134 борца.

ево и слике са илустрацијама
http://3.bp.blogspot.com/-Lgb6tz7yrV4/TsV4kn4Bw9I/AAAAAAAAABQ/wD0LYmJBaJk/s1600/borbe%2Bu%2Bpd.jpg


Задњу слику борби сам ставио као урл јер је стварно превелика.

Ел манијакос ! 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 20:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
The_new_Statesman je napisao:
Phoenix, ko nije dozvolio sletanje? Pazi malo na casu pobogu.


Mozda sam ja bila nejasna ili je on nesto pogresno ispricao. :-? Po njemu, tokom leta ka BL su im se javile tadasnje mirovne snage (unprofor ?) koje su ih radiovezom lijepo I kulturno zamolile da se vrate odakle su posli ili ce biti sruseni. Ljudi cak nudili da slete gdje im kazu I otvore helikopter da se uvjere da su lijekovi u pitanju, ali nista od toga.

Ako je on nesto pogresno ispricao... Mada, nije izgledao senilan iako jeste stariji cikica I imao je fenomenalne price na predavanjima. :-D

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 21:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Hertzog je napisao:
Isto kao sto je smesno kada banjalucani pricaju o ratnim patnjama nekome iz Dervente, Mostara ili Vukovara... Svaka patnja ima svoju tezinu, licno ne bih hteo da se ponovi stanje kao u Srbiji 90-ih, a kamo li ono iz BiH u tom periodu

Za nas ovdje oni su živjeli ko u Švici, imali struju, vodu, grijanje i imali šta jesti ovdje je bila premija pašteta iz humanitarne i čitav dan imati struje....o ratnoj opasnosti da ne pričam.
_зока je napisao:
Srbijanci i njihove patnje za vrijeme rata. Najviše volim kada mi rodbina iz Srbije počne pričati o tome kako im je teško bilo za vrijeme rata u Bosni.....

Joj kad mi moji to kažu :mad: uh!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 21:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Karlicu je pekar iz partizanske ulice upucao, po jednoj verziji..po drugoj su ga srbi sklonili jer se previse opustio.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Wrangler je napisao:
http://www.mycity-military.com/uploads2/114563_1606650183_Operacija%20Koridor%20-%20tekst.pdf


nahvalise oni moj bataljon vojne policije iako pojma nemaju.....dosta pouistina i rekla kazala :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
A sad ozbiljno.Ucesnik sam proboja koridora na 4,5 pravaca sa BVP.Pisao sam o tome na nekoj drugoj temi pa se necu ponavljati.Citajuci ovaj prikaceni tekst moze se zakljuciti zasto smo bili jedna od najboljih ako ne i najbolja udarna jedinica 1kk.Prvo ,svi smo bili mladi.Na okupu je bilo 300-tinjak momaka,vojnika i starjesina od 18-35 godina.Drugo,vojnici su vjerovali starjesinama i izvrsavali njihova naredjenja bez pogovora iako su vecinom bili vrsnjaci.Trece,starjesine su bile na celu svoje grupe,jedinice kako kad su sta vodili.Cetvrto,nikada nikome od susjednih jedinica nismo vjerovali.Ma kako se ta jedinica zvala.Peto,uvijek smo imali vlastitu pozadinu,hranu,sanitet,municiju.Nismo dozvoljavali ni na koga da se oslanjamo.Sesto,mijenjali smo taktiku,nismo napadali u zoru kada su uvijek neprijatelji ocekivali napad,izbjegavali smo artiljerijske pripreme napada jer kad prestane neprijatelj je znao da krecemo,imali smo vlastite minobacace 60 mm koje smo koristili samo za vatrene tacke ili da pridjemo neprijatelju,sto bi se vojnicki reklo da dodjemo u dodir.Sedmo,tamo se spominju tenkovi i nasi ljudi na njima,tacno je,bili smo na tenkovima,isli ispred njih ali taj covjek na tenku je bio za vezu i da neda da nagule ili isfoliraju kvar.Ima toga jos...
Sve u svemu koridor je bitka za ponos,bitka za istoriju,bitka za zivot,nadu.....cast mi je sto sam bio dio nje jer se onaj polet,zanos i moral nikada vise nece ponoviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 10 Okt 2012, 23:09 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
taj polet, zanos i moral se ponovio 95' u Krajini, al kratko trajalo..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 07:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Ne bih da vam kvarim temu, ali ona sranja o Prijedoru od @Caplar su hrpa izmisljotina i gluposti, nabacana zbrda-zdola a po svemu sudeci prepisana iz neke reklamne brosurice. Veze nema s temom, kao ni sa istinom o zbivanjima 92

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 07:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Phoenix je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Phoenix, ko nije dozvolio sletanje? Pazi malo na casu pobogu.


Mozda sam ja bila nejasna ili je on nesto pogresno ispricao. :-? Po njemu, tokom leta ka BL su im se javile tadasnje mirovne snage (unprofor ?) koje su ih radiovezom lijepo I kulturno zamolile da se vrate odakle su posli ili ce biti sruseni. Ljudi cak nudili da slete gdje im kazu I otvore helikopter da se uvjere da su lijekovi u pitanju, ali nista od toga.

Ako je on nesto pogresno ispricao... Mada, nije izgledao senilan iako jeste stariji cikica I imao je fenomenalne price na predavanjima. :-D


Na netu imas spisak svih rezolucija UN koje se ticu nas. Sa sve datumima i ovlastenjina za mirovne posmatrace i UNPROFOR.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 12:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
ERROR je napisao:
Ne bih da vam kvarim temu, ali ona sranja o Prijedoru od @Caplar su hrpa izmisljotina i gluposti, nabacana zbrda-zdola a po svemu sudeci prepisana iz neke reklamne brosurice. Veze nema s temom, kao ni sa istinom o zbivanjima 92


Добро,ајде онда ти напиши истину свезнајући.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs