banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 06:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 43  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Sep 2012, 00:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Al' nije isto ako te on napadne npr. bejzbol palicom i ti mu vratis istom mjerom te ga onesposobis u izvrsenju djela i situacija kada mu oduzmes zivot.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 00:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
јебај га, знам да није исто, али ако је он запуцао на мене(евентуално ме и ранио) и ја га убијем у самоодбрани по некој мојој логици ја не бих требао уопште бити кривично гоњен. наравно има сад ту до поступка и да се докаже да је уопште тако било, али ако успијем доказати да је први запуцао на мене са намјером да ме погоди и да сам се ја извукао само уз помоћ среће и спретности и затим узвратио и при том га смртно ранио, не знам...некако контам да ја нисам крив ни за шта


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Imam prijatelja pravnika kojeg sam sto puta pitao kako mogu ubiti nekog a da se izvucem, izmisljao situacije i ni jedna nije bila bas pogodna za mene. :lol: Uvijek postoje neke olaksavajuce okolnosti ali... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
ako je on pucao u tebe,i ti mu uzvratio,bez da si mogao da razgulis(
Citiraj:
NEOPHODNO POTREBNA, sto u praksi znaci da je bila nuzna. Nece postojati nuzna odbrana ako smo na drugi, laksi nacin mogli da odbijemo napad
)...onda je to samoodbrana i iskljucuje krivicnu odgovornost.
e sad ti,koliko ja znam ne mozes dobiti tako lako,ako uopste,kao civil mozes da dobijes,dozvolu za nosenje oruzija.(a sklopa recenice) :)
ne trebam ti govoriti da ako si ispraznio sanzer(ili se kaze sarzer) u covjeka ili pucao mu u ledja,da to iskljucuje samoodbranu.ili ako si iz blizine pucao u glavu...
u principu ti mozes i preduprijediti napad,tako sto pucas prvi,ako je ocigledno da ces biti upucan....mada je to kasnije tesko dokazati...
takodje imas institut prekoracenja usled soka....ako te neki peder zaskoci ispred tvog ulaza...kod onog zbunjica,vamo sa strane garaza,kad se ti vikendom vracas kuci pijan i sam...na primer....i ti ga natabas do granica neprepoznatljivosti,i pritom ga guzis...ako imas dobrog advokata,mozes se pozivati na prekoracenje nuzne odbrane usled prepasti(mislim da je to strucni naziv)...nadam se da sam ti pomogao i da ti necu biti saucesnik :P
nece tekst da mi kopira....clan 11
http://www.djeca.rs.ba/uploaded/Krivicn ... Srpske.pdf


edit...trebao si ovo pitanje postaviti na ovim temama dje zalaze ovi diplomirani pravnici :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Овај дио ми се допада:
Citiraj:
(1) Није кривично дјело оно дјело које је учињено у
нужној одбрани.
(2) Нужна је она одбрана која је неопходно потребна да
се од свог добра или од добра другог одбије истовријемени
или непосредно предстојећи противправни напад.
(3) Учинилац који је прекорачио границе нужне одбране
може се блаже казнити, а ако је прекорачење учинио усљед
јаке раздражености или препасти изазване нападом, може се
и ослободити од казне.

дакле већи је проблем доказати нашем судству да је то стварно била нужна одбрана, али ако докажеш на коњу си. не знам све ми то некако иде у крајности. код нас сваки олош може да те зајебава и ништа му не смијеш, а ето нпр. у Тексасу, тамо опет отишли у другу крајност, ко год да ти уђе на приватни посјед можеш пуцати на њега.

ја бих волио да је код нас нека средина. не сад да смијем пуцати на некога ако м исамо упадне на приватни посјед, али ако ме неко напао или још горе запуцао на мене да могу узвратити.

ево један занимљив примјер:
http://www.naslovi.net/2012-05-09/press ... ca/3435523


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 18:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Man' se toga Šaja taj delikt ne može da skonta ni tim pravnika vrhovnog suda! Ima bruku kontradiktornosti i nebuloza kao npr: Lice koje je izvršilo prekršaj ili provalu u objekat smijež zadržati do dolaska policije ali ga ne smiješ lišiti slobode :oops: moraš ga zamoliti lijepo da bude dobar i sačeka muriju :-?
Ako ucmekaš lika u glavu ubistvo kriv si, ako ga ucmekaš u tijelo možeš proći kao samoodbrana.....jes u mraku u stresu sigurno ciljaš :roll:
Lik ukrkao provalnika u vlastitom stanu u 3 ujutro registrovanim oružjem za koje ima dozvolu i dobio 5 godina za ubistvo iz nehata....trebao je da ga lijepo zamoli da izađe :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 19:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
vrlo jednostavno.....nema vise dozvola za nosenje oruzja....pucati na bilo koga u bilo kojim uslovima na ulici je ubistvo jer nisi smio imati kod sebe vatreno oruzje....ubiti provalnika koji je imao oruzje u vlastitom stanu i imati dozvolu za drzanje oruzja je samoodbrana....ubiti ga nenaoruzanog ubistvo...necu sad razglabati kakvo i olaksavajuce okolnosti ali je ubistvo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Prije godinu-dvije gledao sam neki američki dokumentarac u vezi kriminala, provala, samoodbrane i sl. Kaže policajac da većina ljudi posjeduje najmanje dva oružja, registrovano i bar jedno neregistrovano. Pogodite u čijim rukama će se naći ovo drugo. ;)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 20:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
U USA pogotovo u Texasu i donjim pripizdinama iste, privatan posjed je svetinja i 100% si nevin ako ukrkaš uljeza na posjed pa taman da mu nabiješ haubicu u dupe i ispališ :iconbiggrin:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nepokoreni je napisao:
U USA pogotovo u Texasu i donjim pripizdinama iste, privatan posjed je svetinja i 100% si nevin ako ukrkaš uljeza na posjed pa taman da mu nabiješ haubicu u dupe i ispališ :iconbiggrin:


kakva je stopa kriminaliteta i sta se sve desava bice to i kod nas kad tad....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
sad da ne analiziram vase postove i ukazujem vam u cemu ste u krivu....za to ce te morati sacekati da mi diplomu ostampaju :P
saja,ja sam ti vec u vise navarata rekao da se kanes gluposti....il da nadjes bruku para da platis advokata,koji ce kontaktirati sudiju da se dogovorite kako ce sudjenje teci :)
ta taksas politika je mac sa dve ostrice...prema svakome si fin jer znas da ima magnum za opasacem...ali opet 100 ljudi,100 cudi,100 pistolja i ko zna koliko metaka(ovo je cak i poeticno)...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 00:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
krol2 je napisao:
vrlo jednostavno.....nema vise dozvola za nosenje oruzja....

ja danas na ispitu bio i drugacije cuh...ja sam ucio iz zakona iz 2009god..i moglo se izdavati....sad mi iskreno mrsko listati i traziti,ali vjerovatno si u krivu.treba samo nadlezni upravni organ uvjeriti u potrebu izdavanja resjenja-dozvole.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
ма знам ја да овдје већина тога зависи од количине кеша коју си спреман да издвојиш за доброг адвоката и разна подмазивања. буквално од тога може зависити хоће ли неко уопште отићи у затвор или ће добити неколико година...
а што се тиче овог Тексас фазона, тачно бих волио да то дође и код нас. само се бојим да то неки ликови уз помоћ сумњивог правосуђа не би искористили за уклањање одређених особа...

И Алки како да ја то убједим органе да ми издају дозволу за ношење? контам да ми не би издали чак и да ме јуре зеленаши по граду и да страхујем за свој живот :D једино ако неко има везе и кеш


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 00:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
ja ti mogu reci kako to od prilike ide u teoriji...naravno praksa je nesto dijametralno suprotno...
ne znam sa cime bi ti poredio praksu i teoriju u krivicnom pravu...zamisli da ti trebas najtezu operaciju mozdane ovojnice(ma sta to bilo)izvesti poslije iscitavanja anatomskog atlasa :P
ako imas kesa,u nasem pravosudju,samo trebas "znati prave ljude",i ako nisi kaznjavan,i jos prijatelji i komsije potvrde da si fin decko i uvijek pozdravis...malo medijske kampanje(ili zataskivanja) u tvoju korist...ma mozes i isusa razapeti,bices nevin :)

ko u igrici
http://www.trojka.rs/zanimljivosti/3908 ... video.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 00:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Шајин je napisao:
И Алки како да ја то убједим органе да ми издају дозволу за ношење? контам да ми не би издали чак и да ме јуре зеленаши по граду и да страхујем за свој живот :D једино ако неко има везе и кеш

opet ti ja kazem da si na pogresnoj temi pitanje postavio...svi pravnici...barsa,winston,anakin i borac u srcu su na tim vasim temama o sportu :P
ja ti mogu tipkati ovo iz knjiga :P
ne odgovori ti meni odakle to iznenadno interesovanje za oruzije?ako si dobio malo baji,nije to vjerujem prvi,a nadam se da je poslednji put,dzast chil d fak daun :P
naime podrobno moras obrazloziti sto ti treba dozvola.npr...ja kad sam trazio...napisao sam da me salecu zene sa svih strana,i da ih ne mogu ni govnjavim stapom otjerati!zahtjev je naravno u pismenoj formi....mislim da imam negdje i formular il tipski zahtjem,al mi stvarno mrsko traziti,a i nisam siguran...i ovo ti kucam jer sam pripit a dosadno mi :P
ne trebam ti govoriti da trebas imati oruzani list.nadlezni organ(nemam pojma koji je...mozda cjb)ce ti to odobriti ako bas bas postoje opravdani razlozi....ja znam npr...da gradjevinski inspektori mogu to dobiti lao,pogotovo ovi koji trebaju da izbjeglice raseljavaju...pa ih ovi puskama najuruju.....ima sad tu i zalbu ako odbiju i tuzbu...itd od mene dosta

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
чуј добио батина па хоћу да убијем некога. е јебга сад :lol:
мало се распитујем, чисто информативно пошто сам веома танак са познавањем тих закона и прописа. а да нешто планирам сигурно не бих сад о свему овоме писао на форуму :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
pa ako planiras da budes dzon vejn poznavanje zakona ti tu nista ne znaci :)
sumljiv si mi krajnje,ja cu tebe udbi i ozni prijaviti za svaki slucaj :P

on topic...meni je konkretno kod naseg zakona bezze sto ne mozes ni klopke postavljati,ko sav normalan svijet,oko kuce...
dobro,za nagazne mi je logicno...mislim i za obicne(zivotinjske)klopke mi je logicno zasto su zabranjene....al bilo bi mocno,zar ne :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 01:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
ovaj nas zakon je bas prepun raznih nelogicnosti i kontradiktornosti. Dobro se sjecam onoga sto je krol pisao,ne mozes dobiti dozvolu za nosenje oruzja,ali kao lovac mozes nositi prespremnu snajpersku pusku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 01:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
ako je zakon bez nelogicnosti i ako je jasan(i ako su ljudi lijeni da guglaju),od cega mi pravnici paraziti da zivimo :P
kako ti kopira onaj clan?
clan 18
http://www.mup.vladars.net/zakoni/rs_la ... .07%29.pdf
ne znam jel bilo naknadnih izmjena i dopuna,ako te bas interesuje prelistaj zakon.
puse :*

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 05:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
alkibijad je napisao:
ako je zakon bez nelogicnosti i ako je jasan(i ako su ljudi lijeni da guglaju),od cega mi pravnici paraziti da zivimo :P
kako ti kopira onaj clan?
clan 18
http://www.mup.vladars.net/zakoni/rs_la ... .07%29.pdf
ne znam jel bilo naknadnih izmjena i dopuna,ako te bas interesuje prelistaj zakon.
puse :*


i ja sam pravnik,znam sta pise u zakonu ali postoji zabrana stranaca jos iz vremena IFOR-a da se izdaju dozvole za nosenje.Ne mozes dobiti dozvolu za nosenje da si Ceda Jovanovic licno,da ti pola drzave prijeti smrcu,da 100 puta ispunjavas uslove za opravdanoscu dozvole za nosenje....recimo ja imam dozvolu za nosenje Magnuma 357 a nisu mi dali za Parabelum prosle godine ....ludost ali tako je :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs