banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 02 Jun 2024, 19:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1897 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
evo par slika 1 bvp
Slika

momenat proboja koridora i spajanja sa IBK u selu Cardak kod Modrice

Slika

borba za Derventu

Slika
Slika

kafa na Kostresu cime je palo i Bijelo brdo i otvoren put ka Brodu....ovog prvog s lijeva mislm da svi znaju kad je bio borac a ne politicar

Slika

i evo jos jedna gdje smo se napokon obukli kako bog kaze,kad je dozlogrdilo ratovati goli i bosi.....nakon sto smo "zamolili" neke da budu sponzori :)

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
sa tog pokusaja uzimanja drervente 2.maja je ostala 'anegdota" kad je,mislim janko kantar iz vp,davao podrsku minobacacima,ali jako neprecizno pa je vise tukao po nasim ljudima koji su poceli preko motorole zapomagat "recite janku da ne treba podrska" :D :D :D

a na predzadnjoj slici je,koliko vidim, i direktor borca,tako da je ova slika mogla i na forum SPORT 8) 8)


uglavnom,sve ovo na slikama su LEGENDE!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
kantar ni pcele ne moze drzati kako treba....istina je za minobacace....isto se ponovilona Kolibama....
na predzadnjoj slici su Cava,Raso,Zoric,Banana,Cola,Zeljo Acic i vatrogasac......ako mislis na Doju direktora kk Borac Banana mu je rodjeni brat


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma da,njih dvojica su mi isti stalno ih mijesam :D


uglavnom,koliko vidim vecina "rukovodeceg"kadra je na slici (nikola,zoric..),iako se ne vide cinovi znam ih ovako,pa pretpostavljam da si i ti na slici:wink:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 12 Sep 2012, 22:36, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36420
Koji politicar? Ljebac vam vas, tek sad vidim koliko ste balavi bili...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
dragan cavic... cini mi se...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
cava je tad radio u fabrici duvana (direktor neki bio) i odigrao je nemjerljivu ulogu u logistici bataljona,uniforme,pogotovo cigare...


zato me i nervira kad ga se na ostalim temama stavlja u isti kos sa dezerterima i ratnim profiterima iz ostalih stranaka :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36420
E jbg-a, rizik javnog posla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Vidi Cavketa :D

Nego, imam negdje na disku snimak pa ako nekog zanima da potrazim i okacim, bas tog dana kad je oslobodjena Derventa, snimani su i sukobi sa vrha jedne zgrade i odmah nakon tog prosli su kruz po gradu i snimali, sve sruseno, spaljeno, jeb'o Ceceniju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nema mene na toj slici...ima tamo na mostu,doduse vidi se samo guzica :)

mladi da moj Statesman....tu je Raso komandant sa 32 godine,ostale starjesine racunajuci i mene od 20-24

boli me uvo za Cavinom politikom poslije rata ali tad nam je stvarno valjao glave.....hrana,gorivo,oprema....stvarao je ko zna kako i odakle,zato je i bio komandir pozadinskog voda :)

odakle tebi shakal taj snimak...ako je to snimak sa te zgrade od fasadne cigle pored mosta.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
krol2 je napisao:
nema mene na toj slici...ima tamo na mostu,doduse vidi se samo guzica :)

mladi da moj Statesman....tu je Raso komandant sa 32 godine,ostale starjesine racunajuci i mene od 20-24

boli me uvo za Cavinom politikom poslije rata ali tad nam je stvarno valjao glave.....hrana,gorivo,oprema....stvarao je ko zna kako i odakle,zato je i bio komandir pozadinskog voda :)

odakle tebi shakal taj snimak...ako je to snimak sa te zgrade od fasadne cigle pored mosta.....


E upravo taj snimak, jedna od tih zgrada u nizu. Nabavio od jednog covjeka koji je tada bio vrlo vjerovatno tu negdje oko mosta. Zujalo vam je tad oko guzica, nema sta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
shakal vjerovatno prica o 12 julu,a ova slika je od 2.maja kad pokusaj i nije bas uspio...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
Okaci sakal,ja sam jednom poslije rata prosao kroz derventu ono je bilo jeza gledati.interesuje me gdje je bila nasa linija ovamo poslije prnjavora?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
krol2 je napisao:

alkibijad....ako ne nadjes u pdf imam je ja,dacu ti pa citaj,samo vrati poslije :D

dogovoreno,i onaj pancir da mi prebacis....treba mi tegova dok cucnjeve radim :P
Citiraj:
nasao sam pdf,vidjecu ima li u biblioteci


The_new_Statesman...ako nije previse licno i ako smijem pitati,posto vidim da si i ti od ove matore fele,jesi li i ti ucestvovao u ratu?

Hvala krolu i Slageru sto su me zainteresovali za ovu tematiku,nisam nikad slusao price iz prve ruke,morace se organizovati neko forumsko cuganje uz veterane :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Okacicu, samo moram iskopati negdje taj cd.


Poslednji put menjao shakal dana 12 Sep 2012, 22:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
interesuje me gdje je bila nasa linija ovamo poslije prnjavora?


ma u gradu takorec...koliko se sjecam,kasarna je stalno bila nasa...a mozda i nije,nemam pojma vise...uglavnom znam da je na ulazu u grad bila linija

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
shakal je napisao:
Okacicu, samo moram iskopati negdje taj cd.


Aha,nisam znao da je bilo tako blizu grada


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
daj molim te da mi nekako dostavis to,treba mi za spomen sobu....to je snimao jedan slovenac Vuk Tomaz a nesto Ljubo Paljevic i izgubili smo tu kasetu

bili smo mi u gradu cijelu noc al neka laka brigada nije htjela uci preko mosta a mi se vise nismo mogli rasipati u sirinu....izbili smo bili skroz gore preko ceste Brod_Doboj

inace kad smo presli most i usli u grad odmah uz most je bilo nekakvo cigansko naselje i vice cigo ne pucaj,ne pucaj ja sam srbin....kako se zoves srbine...kaze Ismet al sam srbin samo mi takvo ime dao caca majku mu jebem cigansku :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36420
Pa zato i kazem, jedva 20 i koju...

Shakal, kaci snimak jos veceras inace ces ostati bez drva.




Iscijepanih :P


@alki, ja sam se sepurio po SRO mirne 97. :P Nisam bas toliko mator ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2012, 22:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
Schlager je napisao:
Citiraj:
interesuje me gdje je bila nasa linija ovamo poslije prnjavora?


ma u gradu takorec...koliko se sjecam,kasarna je stalno bila nasa...a mozda i nije,nemam pojma vise...uglavnom znam da je na ulazu u grad bila linija



Uh pa kasarna je skroz u gradu ako me sjecanje sluzi,ima jos malo pa nekakav most i tu je vec grad.mogu misliti kakav je picvajz tamo bio.jesu samo hrvati bili u derventi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1897 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs