banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 14:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Nov 2011, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Dobro, klađenje je postojalo još i u starom Rimu. Dakako, tada je isto bilo razbibriga i šta sve ne. No, čisto sumnjam da su se tada namještale borbe dvaju robova or sth. like that.

Svjedoci smo u kakvoj simbiozi su kladionice (kladioničarska mafija) i sportski događaji. Ne postoji sport kojeg ne možemo pronaći u prokletoj ponudi. Pikado, bilijar, kuglanje, borilački sportovi, auto-moto sportovi, skijanje, plivanje , jahanje, polo, kriket, pa sve do "popularnijih" poput fudbala, košarke, rukometa, tenisa, odbojke, hokeja.

U 1998. godini je kladioničarska industrija primila ulog u visini od 36 milijardi dolara. Puno, je li? To samo od uplata koje su legalne (ilegalne nećemo ni spominjati, vjerujem da bismo baratali još većim ciframa). Pazite šta se poslije dešava. Pet godina poslije (2003.), taj ulog se povećao na 56 milijardi dolara. Dakle, u 5 godina se uplata povećala za čak 20 milijardi, da bi se zaključno sa 2008. taj ulog povećao na nevjerovatnih 120 milijardi dolara. Previše novca za obično klađenje, zar ne? Bacivši pogled na te cifre, jedno pitanje se samo od sebe postavlja. Da l' je onda sve regularno? Ima li namještanja u svijetu sporta kako bi vlasnici kladionica bili na dobitku, a naivni igrači na gubitku.

Bet and win (BWIN) je veoma jak brend u svijetu kladionica. Zašto su sponzorirali portugalsku ligu u fudbalu? Hm, sigurno ne jer je sav kvalitet u istoj. Da možda nisu...? Real Madrid, Milan, talijanska Seria B, Moto GP i Werder Bremen. Vjerovatno ima još, al' ovoga se sjetih (+ mi malo wikipedia pomogla). Jbg, nisam znao za GP i Seriu B. Sad mi je malo jasnije zašto u istoj ima velikih prelaza 2/1 ili 1/2.

Naravno, ne mora se ni govoriti o izbacivanju Fenerbahcea iz UCL-a zbog namještanja rezultata u domaćem prvenstvu. Svi znamo kako se to završilo te smo čitali o uhićenjima predsjednika i nekolicine moćnika. Sve zbog kladionice. Kladionica, kladionica i kladionica.

Tenis je također imao nekoliko afera. Najnovija je ona u kojoj je učestvovao David Savić koji je doživotno suspendovan zbog namještanja rezultata. Daniel Koellerer je doživio istu sudbinu. ATP ih je doživotno kaznio. Naravno, bilo je i neuspješnih vrbovanja pojedinih igrača, koji su tako osvjetlali obraz sporta i čovječnosti. Da, nije sve u namještanju rezultata i mlaćenju velikih para takvim skandalima koji se prije ili kasnije otkriju.

Tekst je preuzet sa drugog foruma...
Posto na nasem forumu ima mnogo kladionicara i sportista,sta vi mislite o uticaju kladionice u svijetu sporta ?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 11:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
Ja mislim da je danas veliki uticaj kladionice na sport (naročito popularniji kao fudbal, košarka, rukomet, hokej)

Eto dosta od mene, odo praviti tiket


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Mislim da nema namještenije lige na svijetu od Serie B. Pola golova se daje poslije 88 minuta.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čuo sam da veliki igrači i treneri imaju svoje kladionice, to područje treba urediti, ili ćeš igrati ili ćeš biti kladioničar. Ne bih dopustio oboje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 17:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Imaju svoje kladionice, ali se ne vode (nisu registrovane) na njihovom imenu tako da im ne možeš ništa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 17:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pretpostavljam da se tako štite, ali isto tako pretpostavljam da su Italija, Njemačka, Francuska, itd. uređene države.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 17:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2011, 22:31
Postovi: 844
Jesu uređene za običnog smrtnika, ali kad se pokrene mašinerija zvana pranje novca i slivanje milionskih iznosa u kasu, onda se lako dogovore mimo zakona i pravila. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2011, 11:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2011, 07:50
Postovi: 168
Ja mogu da vam prenesem svoje iskustvo jer vjerovali ili ne pre 12-13 godina uzminmo kad su tek pocele da se otvaraju kladionice u bih moj rodjeni brat je taman krenuopo u srednju skolu i tad je toliko love dizao da to nije bilo normalno recimo tad nije bilo toliko love u engleskoj lizi ni priblizno kao danas. i samim tim su kvote bile znatno realnije nego danas danas odigras 1 na barselonu kvota je 1,10 1,15 tad se ne sjecam da je bilo kvota ispod 1,50 druga stvar koju bih pomenuo je da je bila rijetkost da on igra sad ove sad one imao je nekih 7 -10 klubva koje je igrao na tiketu obicno 6-7 utakmica ulog je bio 2,10 ulog + m.p. troskovi i mjesecno je znao po 3-4 tiketa proci tako da je znao biti u zaradi do 500 maraka a svi znamo koliko je onda znacila marka a sta znaci danas sigurno nekih 3 puta je bila vrijednija. Sve vise ima namjestanja i u to mislim da su uplketeni skoro svi a najvece zasluge za to ima novac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Eee, kad se setim 2000. god. beše Evropsko prvenstvo u fudbalu, digoh ukupno oko 150KM čistih, a uložio ukupno 20-30KM. A već posle su mi sva Evropska i Svetska prvenstva u fudbalu bili teški minusi.
I 2001. god. pogodim tiket sa 16 parova na lige za vikend, kvota bila 55. To su bila vremena za klađenje, samo je bilo jebeno saznati rezultate. :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs