banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 16:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Avg 2012, 17:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Davnih godina bješe kada sam se prvi puta u prirodi susreo sa životinjama koje nisu "rastile" u mojem dvorištu. Koliko me sjecanja služe prvo su to bili fazani i zecevi, a kako sam odrastao susreti sa ostalim životinjama ravnice su se zaredali.

Uvijek me je oduševljavao susret sa stanovnicima prirode. Divio sam im se kako naizgled bespomocni uspijevaju preživjeti u divljini. Kasnije sam shvatio da im divljina nije neprijatelj, vec dom, da da im je glavni neprijatelj covjek.
Ploveci rijekama susretao sam razne životinje uz rijeke ili cak u i rijeci. Na rijeki Savi prisustvovao sam preplivavanju jelena iz BiH u Hrvatsku desetak kilometara nizvodno od Jasenovca...

Medutim prvi susret na rijeci sa vecim stanovnikom prirode zbio se negdje kod Podravske Moslavine s desne strane rijeke Drave. Ploveci rijekom, koja je bila jako nabujala i osmatrajuci njenu površinu u jednom trenutku sam se našao oci u oci sa prelijepom kraljicom divljine - srnom. I ona je bila iznenadena mojim dolaskom tako da me netremice promatrala, što sam iskoristio i fotografirao je.

I sada kada gledam njenu fotografiju nešta me toplo oko srca obavije pri sjecanju na taj susret koji je trajao svega nekoliko trenutaka, jer me je rijeka odnijela, a srna me ispratila pogledom i pocela piti vodu iz rijeke.


Slika

:occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ti bas zivis snove. Svaka cast, sta da kazem. Zadovoljstvo je citati i gledati tvoje postove. I ne samo to. Zapitam se...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 17:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Hvala ti na prekrasnoj kritici. Pridruži mi se i užaivaj u prirodi kao i ja

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs