banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika


Slika


Slika


Slika


Slika Slika


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 14:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2001, 01:00
Postovi: 542
covjece, stvarno izgleda fantasticno, svaki dan dodjem da pogledam sta si novo nasao.. divne slike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
elixir je napisao:
Neki će reći da i religija predstavlja zavjeru globalnih razmjera, razgranatu, organizovanu i disciplinovanu, koja donosi između ostalog i dobru zaradu



Da, ali ne znam zašto baš taj primjer povlačiš. Ako je to nešto na moj račun onda znaj da ja nemam neke veze sa religijom, pogotovo "organizovanom i disciplinovanom koja između ostalog (ugleda, slave...) donosi i dobru zaradu". Više puta sam, pa i prije par dana, pisao protiv toga, protiv laganja naroda nekakvim dogmama, protiv stvaranja lažnog osjećaja sigurnosti i osjećaja nekog samozadovoljstva ukoliko se radi ono što organizovana religija kaže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika


Slika


Slika


Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 15:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Vader je napisao:
Da, ali ne znam zašto baš taj primjer povlačiš. Ako je to nešto na moj račun onda znaj da ja nemam neke veze sa religijom, pogotovo "organizovanom i disciplinovanom koja između ostalog (ugleda, slave...) donosi i dobru zaradu". Više puta sam, pa i prije par dana, pisao protiv toga, protiv laganja naroda nekakvim dogmama, protiv stvaranja lažnog osjećaja sigurnosti i osjećaja nekog samozadovoljstva ukoliko se radi ono što organizovana religija kaže.

Vjeruj nisam mislio ništa lično.
A zašto spominjem baš religiju uz "crop circles"? Eto, nekako mi slično. U oba slučaja ljudi vjeruju u nešto što nisu vidjeli, što je neopipiljivo (crteži svakako jesu opipljivi, ali mislim na onu "višu" silu koja ih navodno pravi) - jednostavno ili vjeruješ ili ne. I stvaraju se imaginarne predstave, tumače se poruke, pronalazi se simbolika, itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
elixir je napisao:
A zašto spominjem baš religiju uz "crop circles"?


Mislim da si ti prvi pomenuo religiju.

Ja ovde nisam iznio svoju teoriju kako ovi crteži nastaju, jer ni ne znam kako nastaju. Samo sam pisao da sumnjam da ih prave ljudi.

Pročitao sam na jednom sajtu da taj istraživač čiji je to sajt a koji trenutno misli da crteži u žitu nisu ljudska tvorevina ima dosta zanimljiv i zreo stav, on kaže nešto ovako:

"Ako se i dokaže da ove crteže u žitu prave ljudi - nije problem. Meni i tada ostaje mnogo toga da istražim, zašto ih prave, kako ih prave, kako ne budu uhvaćeni, zašto crtaju baš te formacije a nekad ezoterične simbole, kako izazivaju fizikalne anomalije na području crteža i hemijske u tlu i stabljikama...ostaje mi dosta zanimljivog istraživanja."


elixir je napisao:
U oba slučaja ljudi vjeruju u nešto što nisu vidjeli, što je neopipiljivo


U duhovnosti (ne koristim riječ religija jer je to nešto drugo) je mnogo toga opipljivo. Ne bih da skrećemo sa teme pa ću kratko, primjetno je da oni koji nisu skloni vjerovanju u ono o čemu uču duhovnost misle da je to sve slijepo vjerovanje, da vjernici samo slijepo vjeruju bez potvrda toga u šta vjeruju. To je daleko od istine. Za mnoge stvar, za sve stvari o kojima uči duhovnost se mogu dobiti potvrde, na više načina. Ali za te potvrde treba ući u duhovnost, treba raditi i posvetiti se tome da bi te potvrde postale opipljive. U svemu je tako. Ako neko želi imati mišiće kao bilder on mora dosta vježbati da bi ti mišići postali opipljivi. Da bi neko profesionalnije igrao tenis on mora dosta vježbati. Ne može se to postići preko noći. Ako ti ne poznaješ nekoga ko je ispoljio opipljive potvrde onoga o čemu uči duhovnost, ili ako i sam nisi dobio opipljive potvrde to ne znači da drugi to nisu doživjeli. Tu se nalazi objašnjenje zašto toliki ljudi vjeruju godinama, kako im ne dosadi i kako sa godinama ne uvide da su to gluposti. Mada ima ljudi koji vjeruju godinama pa ne dobijaju neke potvrde onoga u šta vjeruju, ima i toga, ali to zavisi od toga kako vjeruju i šta i kako rade u okviru duhovne izgradnje, da li vjeruju samo površno i zato što to nalaže tradicija (nažalost kod većine je ovako) ili iskreno, predano, dublje, bez predrasuda, hrabro.


elixir je napisao:
stvaraju se imaginarne predstave, tumače se poruke, pronalazi se simbolika


Da, u pravu si, pronalazi se simbolika. Pronalazi se, ne izmišlja se. Ovo govorim po pitanju crteža u žitu, da se vratimo na temu. Neki simboli postoje odavno, ima ih u drevnim spisima, jevrejskim, istočnjačkim, egipatskim, od Maja i Asteka i drugih. I neki od njih su se pojavili kao formacije crteža u žitu. Tu onda nema neosnovanog povezivanja sa tim drevnim simbolima, neko ih je u polju tako nacrtao a isti takvi se mogu pronaću u knjigama. Ako su te crteže crtali ljudi zašto su crtali te drevne simbole? Ako ih nisu crtali ljudi onda opet isto pitanje, zašto su crtali te drevne simbole?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 20:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Elixir nesto me tjera da mislim da tvoj stav o svemu ovome se razlikuje od naseg jer si ti licno birao da budes drugaciji i mislis da je atraktvino biti kontradiktirajuci. Ne znam kako , svjesno ili ne svjesno mozes sumnjati da je ovako nesto crop circles pravljeno iz mjeseca u mjesec, da bi se impresionirali ljudi koji vise nisu impresionariani sa tim jer su culi i znaju za to godinama , I isto tako iz turistickih razloga , koji uopste ni ne postoje, ljudi idu slobodno i posjete ako zele crop circles , bez placanja i slicno,,ne znam zasto bi ti ili bilo ko vjerovao da se na ovome zaradjuju veliki novac.
Ne , ne znamo mozda si u pravo mozda smo mi zasljepljeni ljepotom izgleda ovih krugova i slika da ne vidimo nista dublje osim onog sto nam je dato da vidimo, jednog dana bice odkriveno. I ako su napravljene ljudskom rukom onda to mora da je bio neki hell of a man/ i specijalista..
i jednog dana ce se saznati.
Ja bih radije da zadrzim moje mislljenje o crop circles i to da je ovo samo MISTERIJA i hajde da je ostavimo na tome hocemo li, jer niko od nas ne zna tacno i zasigurno sta drugo bi moglo biti. Dok nas nesto drugo ne ubjedi u drugacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 22:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
tough je napisao:
Elixir nesto me tjera da mislim da tvoj stav o svemu ovome se razlikuje od naseg...

Zašto se kriješ iza množine? Jeste li "vi" neka sekta istomišljenika ili šta?

tough je napisao:
...Ne znam kako , svjesno ili ne svjesno mozes sumnjati da je ovako nesto crop circles pravljeno iz mjeseca u mjesec, da bi se impresionirali ljudi koji vise nisu impresionariani sa tim jer su culi i znaju za to godinama , I isto tako iz turistickih razloga , koji uopste ni ne postoje, ljudi idu slobodno i posjete ako zele crop circles , bez placanja i slicno,,ne znam zasto bi ti ili bilo ko vjerovao da se na ovome zaradjuju veliki novac.

Pričaš napamet. Evo ti dobar primjer: Roswell i "obdukcija vanzemaljca". Bez obzira koliko je to provaljena i razotkrivena misterija, neki ljudi su se masno obogatili na tome i što je najgore još uvijek postoje fanatici koji vjeruju u priču, putuju na lice mjesta, kupuju knjige, kasete, obilaze sajtove, povezuju se itd... i biće tako još jako, jako dugo. Ljudi jednostavno žele da maštaju.

tough je napisao:
Ja bih radije da zadrzim moje mislljenje o crop circles i to da je ovo samo MISTERIJA i hajde da je ostavimo na tome hocemo li, jer niko od nas ne zna tacno i zasigurno sta drugo bi moglo biti. Dok nas nesto drugo ne ubjedi u drugacije.

Pazi, ne dolazim ovamo da ubjeđujem bilo koga. Nisam neki propovjednik koji pokušava širiti neku svoju vjeru. Tu smo valjda da diskutujemo, da razmjenjujemo mišljenja, ok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2004, 22:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Vader je napisao:
Ako su te crteže crtali ljudi zašto su crtali te drevne simbole?

Možda zbog mistifikacije čitave priče?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2004, 10:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
elixir je napisao:
tough je napisao:
Elixir nesto me tjera da mislim da tvoj stav o svemu ovome se razlikuje od naseg...

Zašto se kriješ iza množine? Jeste li "vi" neka sekta istomišljenika ili šta?

tough je napisao:
...Ne znam kako , svjesno ili ne svjesno mozes sumnjati da je ovako nesto crop circles pravljeno iz mjeseca u mjesec, da bi se impresionirali ljudi koji vise nisu impresionariani sa tim jer su culi i znaju za to godinama , I isto tako iz turistickih razloga , koji uopste ni ne postoje, ljudi idu slobodno i posjete ako zele crop circles , bez placanja i slicno,,ne znam zasto bi ti ili bilo ko vjerovao da se na ovome zaradjuju veliki novac.

Pričaš napamet. Evo ti dobar primjer: Roswell i "obdukcija vanzemaljca". Bez obzira koliko je to provaljena i razotkrivena misterija, neki ljudi su se masno obogatili na tome i što je najgore još uvijek postoje fanatici koji vjeruju u priču, putuju na lice mjesta, kupuju knjige, kasete, obilaze sajtove, povezuju se itd... i biće tako još jako, jako dugo. Ljudi jednostavno žele da maštaju.

tough je napisao:
Ja bih radije da zadrzim moje mislljenje o crop circles i to da je ovo samo MISTERIJA i hajde da je ostavimo na tome hocemo li, jer niko od nas ne zna tacno i zasigurno sta drugo bi moglo biti. Dok nas nesto drugo ne ubjedi u drugacije.

Pazi, ne dolazim ovamo da ubjeđujem bilo koga. Nisam neki propovjednik koji pokušava širiti neku svoju vjeru. Tu smo valjda da diskutujemo, da razmjenjujemo mišljenja, ok?


ne ne pricam ovo napamet vec sam tjelesno bila prisutna na ovim mjestima nekoliko puta i vidjela ih svojim ocima, molim te ne ponasaj se tako,veoma ne zrelo, pokusavajuci da dokazes i stojis iza necega sto ni sam ne vjerujes u, zasto samo nepriznas da je misterija i da ne znamo nista o tome. kao sto i jeste jer mnogo je jednostavnije , saves me taliking to you.Uostalom, ja kao sto kazem ne donosim nikakve licne zakljucke o tome kao ti, ja samo insistiram da je ostavimo na onome sto je jedina istina a to je da ne znamo nista o tome!>
Ovo nije nista licno zaista, nego je samo smjesno od ljudi kao ti koji nikada ne cuju i ne istrazivaju i ne trose vrjeme da zapaze detalje o nekm stvarima, i onda naivno donesu zakljucak, pripoje se ka tome kao shellfish , i ne pada im na pamet da vide nesto drugo u tome osim onog sto vide -ili citaj nisu nikada ni vidjeli.
Naravno kao sto kazes tu smo da razmjenimo misljenja, izgleda meni da ja i i smo upravo razmjenili nekoliko, nismo li!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2004, 11:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
elixir je napisao:
Vader je napisao:
Ako su te crteže crtali ljudi zašto su crtali te drevne simbole?

Možda zbog mistifikacije čitave priče?

Da, to je i moja pretpostavka, ako ih prave ljudi.

Ali kad si već odgovorio na to pitanje zašto bar hipotetički nisi odgovorio i na ono drugo:
"Ako ih nisu crtali ljudi onda opet isto pitanje, zašto su crtali te drevne simbole?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2004, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2004, 19:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2001, 01:00
Postovi: 85
Lokacija: Banjaluka
Vidim da se rasprava svela uglavnom na to da li su crtezi falsifikovai ili ne.

Prije svega bi mozda trebalo utvrditi sta crtezi predstavljaju, jer bi tada imali odredjen motiv zasto su postavljeni. Mene dosta slika asocira na suncev sistem, atome, molekule. Ovi mnogo komplikovaniji crtezi bi mogli da predstavljaju matematicke modele nekih jos nama nepoznatih prirodnih zakona. Mozda neki od njih upravu pokazuju prirodu npr. gravitacije koja do danas nije do kraja otkrivena.

Ono sto mene buni je cinjenica da zaista postoji vrlo brz prelaz sa naizgled jednostavnih objekata i crteza na izuzetno komplikovane.
Evo bas sam juce nasao knjigu Artura C. Clarka (Misterije i cuda svijeta) gdje on komentarise sliku ptice koja je btw ogromna. Medjutim mnogo je jednostavnija od svih prikazanih slika ovdje na forumu. Naravno kao i vecinu misterija on je i ovu "ubio" jer su neki likovi uspjeli nacrtati 70-tih istu takvu pticu uz pomec stapa i kanapa.
Dakle, u prilog prevare ide i to da ne postoji za sada vidljiva veza izmedju crteza.

S druge strane u prilog originalnosti ide to da crtezi zaista nastaju relativno velikom brzinom.

Citiraj:
Stabljike položenog žita pokazuju znakove genetičke promjene.


Sto se tice odredjenih "ostataka" na poljima kao sto je promijenjen sastav tla i da je zito geneticki promijenjeno, kao i elektromagnetski trag(ovo sam negdje procitao), to nam daje za pravo da naslutimo da se radi o nekoj sofisticiranoj metodi, ali koju bismo vjerovatno mogli instrumentima primjetiti u momentu djelovanja. Znaci za sada je nebitno da li se radi o vanzemaljcima koji imaju super sprave ili vanzemaljcima koji imaju napredne psihicke sposobnosti ili cak sta vise ljudima koji imaju iste. Cak i da je u pitanju duh zemlje opet tragovi daju naznaku da bi se tu nesto moralo instrumentima snimiti u toku samog pojavljivanja crteza.
Zasto takvih dokaza nema.
Na kraju krajeva zasto nema dokaza da se ama bas nista ne moze primjetiti instrumentima u toku pojavljivanja krugova. I to bi nesto znacilo.

Citiraj:
Originalni i autentični filmski zapisi potvrđeni od strane eksperata pokazuju da crteže u žitu formiraju dvije uzajamno luminescentne svijetleće lopte koje se mogu vidjeti u skoro svim većim dokumentarnim prikazima o crtežima u žitu.


Ovo ako je snimila neka zvanicna(official) ekipa onda me zaista cudi zasto se toliko malo prica o tome( ili smo mi ovdje van tokova).

Pazite, uzmimo da se crtezi zaista formiraju preko noci za relativno kratko vrijeme. Mi posaljemo nekoliko ekipa da to ispitaju. Oni se posade na nekoliko poljana i cekaju i cekaju...
Kad najednom iz cista mira pojavise se dvije svjetlece kugle i odradise posao, a mi nemamo pojma ni sta su te kugle ni kako prave te crteze.

Recimo da je i to neistina. Recimo da poseljemo ekipu i ona sa svim instrumentima prelezi tamo i ti instrumenti i kamere ne zabiljeze nista nego samo lagano pomjeranje stabljika(valjda bi to morali primjetiti) bez vidljivog uzroka. Opet bi to trebalo mnogo vise da uzburka naucnu javnost.

Pa zar je moguce da se takvi crtezi pojavljuju vec 20-30 godina i da mi to uzimamo zdravo za gotovo... eto pojavljuju se i sta sad... u fazonu to je normalno kao sto posle jeseni dolazi zima.

_________________
May the Force be with you ... always.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2004, 07:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
tough je napisao:
ne ne pricam ovo napamet vec sam tjelesno bila prisutna na ovim mjestima nekoliko puta i vidjela ih svojim ocima

Kada sam rekao da pričaš napamet mislio sam na ono "impresioniranju ljudi koji vise nisu impresionirani sa tim jer su culi i znaju za to godinama,"

tough je napisao:
molim te ne ponasaj se tako,veoma ne zrelo, pokusavajuci da dokazes i stojis iza necega sto ni sam ne vjerujes

Opet pričaš napamet i plus teško insinuiraš. Imam svoj stav i stojim iza njega. Ako misliš da se foliram ili da pokušavam ispasti pametan time što tebi i "tvojima" kontriram - griješiš. Debelo.

tough je napisao:
zasto samo nepriznas da je misterija i da ne znamo nista o tome.

Kad si već spomenula nezrela razmišljanja, ovo tvoje je upravo jedno takvo.

I zašto da priznam misteriju tamo gdje je nema, tamo gdje neko hoće da prikaže misterijom nešto što nije, nešto što je ljudskih ruku djelo?
Zašto svaki crtežpočinje ili ima centar na ili neposredno uz traktorski trag? Znači neko ili nešto hoda i ima noge, i ne želi da ostavi trag ulaska u polje.
Zašto crteži godinama postaju sve složeniji? Zato što Vader kaže da to ide po nekom programu ili zato što crtači uče kroz svaki novi crtež, još su organizovaniji i spretniji?
Kako to da nema komplikovanijih geometrijskih oblika? Samo linije, krugovi, kružnice, poneki trougao, kvadrat ili spirala? Sve što možeš nacrtati štapom i kanapom.
Elipsa? Sanjaj...

tough je napisao:
Uostalom, ja kao sto kazem ne donosim nikakve licne zakljucke o tome kao ti, ja samo insistiram da je ostavimo na onome sto je jedina istina a to je da ne znamo nista o tome!

Prihvati da se zna mnogo toga o ovoj temi, samo što ljudi poput tebe refleksno odbacuju bilo kakvu kritičku činjenicu, samo da ne bi prekinuli maštati i sanjariti o natprirodnim silama i bićima koje rade ove krugove.


Poslednji put menjao elixir dana 12 Sep 2004, 11:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2004, 11:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
elixir uopste me ne zanima sta vise imas reci, zato ovo ti je bilo gubljenje vazduha..
pozdrav

o i jos nesto, ja ovdje ne poricem i ne zaobilazim cinjenicu da je ovo napravljeno ljudskom rukom al kao sto kazem ovdje mi U engleskoj vise nismo impresionarini jer svi smo vidjeli i znamo za to godinama, nema potrebe da nas nastavljaju impresionirati jer im nije od koristi! Ti mislis da je napravljeno traktorom, smijem ti se.

ps. a sto se maste tice,. ja ne trebam crop circles da me podstaknu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2004, 12:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
tough je napisao:
Ti mislis da je napravljeno traktorom, smijem ti se.

Opet ne čitaš dovoljno pažljivo. Spomenuo sam samo traktorske tragove na svakom polju (koji tamo i trebaju biti), ali ne i to da se traktori koriste u "crtanju".
Možeš li moje poruke bar dva puta pročitati prije reply-ja? Ili da počnem pisati na engleskom pa da me razumiješ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2004, 13:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Predlažem da smirite strasti. Ako se nije dobro razumjelo nešto što je neko rekao to nije razlog da frcaju varnice, prije bih rekao da su varnice znak da je nešto dublje u pitanju.

Ako je neko čvrsto uvjeren u nešto kod njega će biti primjetne tenzije i napetost kada se iznesu dokazi ili mogući dokazi da to možda ipak nije tako. A ako je neko otvoren ka bilo kakvom ishodu kod neće biti tih tenzija i ispucavanja varnica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2004, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika


Slika


Slika
Slika

Slika Slika


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2004, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ukucao sam u Google "crop circles research" i između ostalog pronašao ovaj sajt

http://www.lovely.clara.net/

Ima na tom sajtu dosta toga, članaka iz magazina, imena naučnika i instituta na kojima su vršena pojedina ispitivanja i drugog. Izdvojio bih:

Biološke promjene i zapažanja
http://www.lovely.clara.net/biophysical.html


Testovi infracrvenim svjetlom (sa slikama) i rezultati
http://www.lovely.clara.net/infrared.html



Drugi zanimljiv sajt koji je Google izbacio je "Canadian crop circle research network" na

http://www.cccrn.ca/


Na oba sajta se pominje istraživanje BLT tima koje je zaduuđen isklojučivo za naučno proučavanje crteža u žitu a na čiji sajt sam ranije uputio.

Evo malo o njima

Citiraj:
The Canadian Crop Circle Research Network (CCCRN) is a non-profit research organization which has been seriously investigating and documenting the crop circle phenomenon and other possibly related phenomena in Canada since 1995, creating a liason between researchers, farmers, the public, media and scientists.

CCCRN was initially founded by researcher, writer, artist and current director Paul Anderson as Circles Phenomenon Research Canada, an affiliate of Circles Phenomenon Research International (CPRI) in 1995. With the later closure of the CPRI offices, the organization was refounded in 2001 as CCCRN, an independent group which now has research assistants in ten provinces, with the main office in Vancouver, British Columbia and provincial branches in British Columbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Ontario, Quebec, Newfoundland, New Brunswick, Nova Scotia and Prince Edward Island. CCCRN does not have a general membership per se, membership is made up entirely of volunteer research assistants. While it is the only such organization specifically investigating the crop circle phenomenon in Canada on an ongoing basis, CCCRN also works with numerous other research groups, including the BLT Research Team Inc., which has been conducting scientific laboratory studies of plant and soil samples from crop formations worldwide for the past decade with mainstream scientists and laboratories.



Evo jedne Kanadske formacije čija je slika prevelika pa stavljam samo adresu

http://www.cccrn.ca/revenue03b.jpg
Revenue, Saskatchewan, August 8, 2003; approximately 132 metres (439 feet) long, it is the largest formation on record so far in Canada


Na ovoj slici ne vidim pruge na polju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2004, 17:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Vader je napisao:
Evo jedne Kanadske formacije čija je slika prevelika pa stavljam samo adresu
http://www.cccrn.ca/revenue03b.jpg
Revenue, Saskatchewan, August 8, 2003; approximately 132 metres (439 feet) long, it is the largest formation on record so far in Canada
Na ovoj slici ne vidim pruge na polju


Pa vidim da iz gornjeg lijevog ugla neki trag ide prema desno, pa skreće dole u prvi lijevi krug.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs