banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 00:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Dec 2003, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Na više tema je o ovome pisano pa red je da imamo posebnu temu i da na jednom mjestu pišemo o tome.

Nesumnjivo će se ovde pojaviti zadrti pravoslavci (svaka čast ne-zadrtim pravoslavcima) koji će pljuvati po onome što ne poznaju i ne razumiju i predlažem da se na takve što manje obaziremo.

Pozivam JivanMukta da za početak napiše ponešto o opasnostima pri astralnoj projekciji i o mentalnoj projekciji koju je doživio. Naravno, niko ne mora iznositi lična iskustva ako to ne želi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2003, 01:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Bas ti hvala Vader, nisi mi dao tako lak zadatak. :)

Astralni svijet ima vise nivoa. No, sreca pa mi ne mozemo u sve njih. Recimo, u astral ne ulae samo dobre osobe, duhovne, vec ima i onih koji tu ravan zloupotrebljavaju. Imao sam par puta problema sa nekim od njih u astralu.
Jednom je neka poznatija zena, necu da je imenujem, sada je pokojna, koja je znala koristiti astral, napala me. Sve je krenulo kada sam skinuo psihicki uticaj sa nekih ljudi na koje je djelovala. Te noci sam imao cudna vidjenja astralnih bica oko kuce u kojoj sam boravio. Cak ih je i primjetila bivsa zena. No, ocistio sam prostor u kuci i legao da spavam. Negdje oko 3 ujutro, najbolje vijeme za magijeske napade pred zoru, sam se probudio unutar tijela. Neko vrijeme sam se trudio da ne dozivim astralnu projekciju, jer mi je ponekad nelagodno, ali nisam uspio. Izletio sam izvan tijela i okrenuo se prema krevetu na kome smo spavali. Vidio sam da je tijelo jos uvijek zivo, (u to vrijeme jos sam se privikavao na astralne izlaske, tako da sam cesto puta pomislio kako sam umro) :). Unutar mene je glas rekao kako moram da izadjem van iz prostorije jer imam problem koji moram da rijesim. NARAVNO da nisam htio izaci van. Jasno mi je bilo da ce "letjeti perje". No, bez obzira koliko nisam zelio izasao sam. Tj. otvorio vrata. U tom trenutku, na mene je skocila malena zgurena sjena. I zgrabila me za vrat. Pocelo je davljenje. Uhvatila me je panika, jer nisam znao sta da uradim. Jedino cega sam se sjetio i sto sam mogao u tom trenutku da napravim bilo je da izgovorim Rijeci.
U ime Oca, Sina i Svetog Duha, naredjujem ti da odes. ( to je jedino bilo cega sam se sjetio, bez obzira koliko bilo otrcano, zahvaljujuci filmovima) U toku tog izgovaranja iz predjela srca i predjela izmedju ociju, pojavile su se dva zlatna svijetla koja su se spojila negdje oko vrata par centimetara ispred. I bljesnule prema toj sjeni. Znam da je sve oko mene eksplodiralo. (ne znam kako da drugacije kazem) Sljedece cega se sjecam bilo je udjenje u tijelu, tj. tjelo se probudilo i ja u njemu. Vrat mije bio natecen nekih par dana, sto je svima bilo cudno, ali sam to opisao kao da me boli grlo. :)

No, neke od opasnosti, pa moze vam se svidjeti i sve vise pocecete da boravite u njemu, sto ce reci zanemaricete sebe i svoj zivot u ovom svijetu, mozete naletjeti na nekog tko i nije raspolozen za "caskanje", :) pa recimo u pocetku ne smijete ici daleko od tijela. Neko vijeme dok se ne priviknete, pa recimo u jednom trenutku nece biti dovoljna misao da se vratite u tijelo. Ako precesto picite tamo, fizicko tijelo moze da lagano slabi. Jer niste zainteresovani za njega. A da ne pricam o bicima koja tamo zive. No, najbolje je ostati samo posmatrac. No, ima i opasnosti o kojima nije preporucljivo pisati javno. Ako te interesuje poslacu ti poruku. NO, zanimljivo je ali nije cilj zivota. Najdalje sto sam ja isao bilo je putovanje po ovoj realnosti i putovanje po suncevom sistemu. U par navrata razgovarao sam sa par visih bica koje borave na Marsu i na Mjesecu, ali i oko nas. No, ne bih o tome. Jedna stvar koja se meni svidjela u astralnoj projekciji, jeste sto moze da vidis nesto sto vecina nece nikada, od predjela do postojanja svijeta paralelno sa nasim, a najsladje mi je da LETIM. WOW.
U raznim stilovima. :)
Osjetite slobodu duha, ali nemojte da joj robujete. To treba da robuje vama.
Astalnu projekciju sam doziveo pa otprilike izmedju 50 i 80 puta. No, nikada me nije toliko privukla da proucavam astral. To sto sam vam rekao je samo djelomicno vidjenje. Ni ja NE ZNAM previse o tome. No, imam filing da Androgin zna vise, kao i Terzilla, ako sam dobro napisao ime. Posto obojica vise proucavaju hermeticke nauke, a one cesto rade sa astralom. Stoga ako oni zele rece vam vise od mene i cak mozda i mene ispraviti. Jer meni nije cilj astral, vec mnoooooogo vise. :)

Mentalnu projekciju sam doziveo mislim 3 ili 4 puta. Slicna je astralnoj, samo mnogo direktnija i neprijatnija u pocetku. Neprijatna zbog jakog straha. Tako da ne znam mnogo o tom svijetu, jer nisam isao daleko od tijela.
Desilo se zadnji put pre nekih dve godine. Lezao sam u kuci punca i punice, a tamu su mi se uvijek desavale razne gluposti. Od umiranja nekih zivotinja a mene probudi ujutro, da idem popusiti cigaretu na nekom mjestu, a one mi pridju i umru na nogama, pa do milovanja sove u snu koja je stajala na prozoru, cega i ne bi bio svijestan da me bivsa zena nije probudila.
Ah, i tako u jednom trenutku opet budjenje u tijelu. Ali ovog puta jako cudno, nisam osjecao astralno tijelo. U predjelu treceg oka mi je gorila zlatna svijetlost u obliku okomitog okao kao na slikama Shive. U sebi sam se pitao koji je k..ac to. Sljedece je bilo da sam imao osjecaj kako me neka sila izvan tijela zgrabila i izvukla van. Stajao sam kraj tijela, ali nisam imao granice astralnog tijela, niti bilo kog drugog, samo bezoblicna svijest. Sto god sam pozelio to se desilo, mislim na kretanje. Cuo sam da se proiblizava auto na cesti i nasao se tamo. Spustio se u razinu njega i cekao da prodje kroz mene. Zanimljiv osjecaj. Troje osobaje bilo u njemu i sl. Nakon par minuta sam se se prepao kako cu da se vratim u tijelo. Pomislio sam na tijelo, i bio kraj njega. Ali nikako nisam migao da udjem jer nisam znao kako. Koje god sam fazone probao nista. Tada je ostao samo jos jedan. Da se osjetim u njemu. Cim mi je to palo na pamet probao sam i opet je neka sila sada iz tijela me zgrabila i uvukla u njega. nakon cega sam se probudio.

Meni je najneugodnije kada se probudim u tijelu, a u astral mi se ne ide, pa onda muke sa sobom zarobljenim u tijelu. No, svako to iskustvo me oslobadjalo straha od smrti. Jer sam vidio da postoji nesto vise od fizickoj tijela.
Postoji par laksih nacina astralne projekcije. Neka se krecu od pokusaja da osjetite astralno tijelo dok ste budni, neki od toga da se sjetite ako se probudite u tijelu, da podignete sake iznad ociju, (ovo je bio moj prvi izlazak), neki od penjanja liftom ili stepenicama, neki od ljuljacke .... imogo slicnih.
No, opet kazem bolje je da u ovom sudjeluju dvojica koje sam gore spomenuo, mislim da vise znaju.
Moj cilje je probudjenje a sve ostalo je posljedica tog.

Sretno.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Dec 2003, 17:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zahvaljujem na opisu iskustava i prisutnih opasnosti.

Da li si čitao knjigu "Psihička samoodbrana (studija patologije i okultnog kriminala)" od Dion Forčun?


Ako ti nije problem i ako misliš da je primjereno volio bih da opišeš neke tehnike za koje znaš, pogotovo one koje si uspješno koristio.
Znam za tehnike za postizanje astralne projekcije u budnom stanju kao i tehnike da se "probudi" u astralu za vrijeme spavanja.

Ima ljudi koji iz potpuno budnog stanja spontano doživljavaju astralne projekcije, a neki ih dožive za vrijeme većih nesreća.

Kažu da snovi letenja mogu zapravo biti astralne projekcije, imao sam više takvih snova i letenje je i meni ono što je tu najbolje.

Kakva je svjesnost i percepcija u astralu za vrijeme svjesne projekcije u odnosu na svjesnost u fizičkom svijetu?

Što se tiče tih viših bića sa kojima si kontaktirao, kakvi su, duhovno? Da li su u duhovnom obliku ili su i oni tada samo šetali astralom?

Da li si sretao druge ljude koji su u astralu osim te koja te je napala?

Koliko znam i u astralu se mogu posjedovati neće moći (astralne moći :)) koje neki imaju a neki nemaju.

Ljudi se mogu naći u astralu u dogovoreno vrijeme na dogovorenom mjestu i onda raditi...šta žele da rade. To rade i vještice.
Čitao sam da su neki u stralu telepatski pričali sa nekim životinjama, posebno delfinima.

Citiraj:
U ime Oca, Sina i Svetog Duha, naredjujem ti da odes. ( to je jedino bilo cega sam se sjetio, bez obzira koliko bilo otrcano


Ispada da nije bilo otrcano :)


Evo stranica jednog od sajtova o vantjelesnim iskustvima na kojoj su izlistane prednosti i koristi od vantjelesnih iskustava a koje su prijavili oni koji su imali takva iskustva

http://www.mach1audio.com/out-of-body/t ... efits.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2003, 00:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Vader sad sam dosao kasno sa posla, i vidio tvoj post. Ne da mi se sada pisati ali u toku dan dva cu ti i to moje misljenje opisati. Ima tu cidnih stvari pa moram malo razmisliti sta ovako javno reci a sta ne.

Pa pisemo se. :D

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2003, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ma OK, nemoj se žuriti, i ja sam ovih dana u frci pa neću tako često dolaziti na forum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jan 2004, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
sokrat dobrodošao na forum :)


Svrha foruma je razmjena mišljenja, pogleda, iskustava a i da kroz to svako nauči nešto novo, da sagleda stvari i iz drugih uglova. Tako da nije problem tu i tamo navesti adrese drugih sajtova, pogotovo ako su informativni i korisni. Drago mi je da si postavio adrese tih foruma o astralnoj projekciji. Pored AP-a na tim forumima ima i još zanimljivih stvari kao što su energetski rad, psihička (magijska) samoodbrana, snovi, magija, divinacija, meditacija, iscjeljivanje, religija...


"Treatise On Astral Projection" by Robert Bruce imam prevedeno na srpskohrvatski jezik pa ako neko želi da mu pošaljem neka mi se javi na mail.


sokrat je napisao:
Nikada nisam imao volje i hrabrosti da ozbiljnije treniram AP


Nisi jedini. Mnogi imaju volju ali nemaju hrabrosti. A i volja varira, nekad je uopšte nema a nekad je ima mnogo. A treba imati i nekih drugih uslova, npr. prostoriju u kojoj neko vrijeme možeš imati mir i da te tokom tog vremena ništa neće ometati ni prekidati.


Za JivanMuktu, ponovo sam pročitao šta si pisao pa sam vidio da si rekao da ne želiš pisati o susretu sa bićima sa Marsa i Mjeseca a ja sam te previdjevši to nešto pitao o njima, sorry. Ne moraš ništa reći.

Poznato mi je da u početku rada sa AP projekcije trebaju biti kratke kao i da u astralu ima i zlonamjernih osoba.

Slažem se da astral ne smije biti cilj duhovne izgradnje jer ima toliko toga višeg. Ali smatram da ga je dobro i poželjno iskusiti zbog iskustva, spoznaje, zbog dobijanja većeg uvida u Stvarnost. Neko ko vjeruje samo u materijani svijet nema potpuni uvid (ma ni blizu) u Stvarnost i sve ono što postoji. Neko ko je iskusio astral takođe nema potpuni uvid ali bar ima mnogo veći uvid od ovog prvog. U skladu sa tim će ubuduće biti dosta otvoreniji prema stvarima "koje se ne vide", manje će se bojati smrti, više će ga interesovati duhovnost, tražiće odgovore na mnoga pitanja. A to nisu loše stvari. No sve je najbolje činiti i doživjeti kad dođe vrijeme za to, kad osoba za to bude spremna u svakom pogledu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jan 2004, 21:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
O nečemu što se nadovezuje na ovu temu sam postavio dosta teksta na temi "Klinička smrt i spiritualna iskustva" koja se nalazi na podforumu Ljepota i zdravlje. Baš danas sam postavio tekst o novim, naučnim otkrićima u studiji koja traje 13 godina i koja se sprovodi u deset holandskih bolnica a koja je sprovedena uz pomoć Međunarodnog udruženja za istraživanja NDE (Near Death Experience - iskustva bliske smrti).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2004, 02:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
Vader je napisao:
Nesumnjivo će se ovde pojaviti zadrti pravoslavci (svaka čast ne-zadrtim pravoslavcima) koji će pljuvati po onome što ne poznaju i ne razumiju i predlažem da se na takve što manje obaziremo.
.

samo dok iscitam i vidim da li i koliko ko "poznaje"...
ako, ako, samo vi nastavite da prepisujete dion fortun, a mozete i elin pelin (jan bibijan na mesecu - mniogo sam voleo tu knjigu).
p,p,s, pozdravite i punice, u predahu iscitavanja mase sajtova sa engleskog gov.podr..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2004, 15:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo dva teksta o astralnoj projekciji, prvi je teoretski a u drugom se daje jedna od tehnika za postizanje projekcije

http://www.majamandic.com/astral%20-%20uvod.htm

http://www.majamandic.com/astral%20-%20 ... kapija.htm


Na sajtu Maje Mandić ima još tekstova o astralnoj projekciji i drugom (Kabala, Tarot...) pa možete pogledati

http://www.majamandic.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2004, 17:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2001, 01:00
Postovi: 230
Lokacija: BL
Кључне ријечи: кабала, пентаграм.... нека момци није то за мене :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2004, 00:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
ja ne mogu da tvrdim za maju mandic da je ista drugo do nacitana, ali treba znati kako je Hristos opisao to isto:

* MATEJ 12,43 ~ LUKA 11,24 A kad nečisti duh izidje iz čoveka ide kroz bezvodna mesta tražeći pokoja i ne nadje ga (vidi AVAKUM 2,5)
* 12,44 Onda reče: da se vratim u dom svoj otkuda sam izišao i došavši nadje prazan, pometen i ukrašen.
* 12,45 Tada otide i uzme sa sobom sedam drugih duhova gorih od sebe i ušavši žive onde i bude potonje gore čoveku onome od prvoga. Tako će biti i ovome rodu zlome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2004, 00:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Ovi citati su najinteresantnije što sam u zadnje vrijeme pročitao na blicovom forumu.

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2004, 22:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Veoma dobra tehnika.
Probao sam. Veoma efikasna i mocna.
Probao sam samo jednom jer sam prehladjen i zbog toga i onako sam imao manjih problema sa izlaskom. Cim prehlada prodje. Idem opet na nju. (Mislim na tehniku) :)
Vader, ako nisi probao probaj. Isplatice se ako si spreman za astral. no, ne znam jesi li ista radio prije pa stoga i ona nece mozda odmah djelovati.
Koliko znam najvazniji dio ove tehnike je potpuno opustanje i dio sa kutijom i knjigom.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jul 2005, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vrlo malo gledam TV pa do sada nisam primjetio, ali sinoć me malo privuklo da gledam jednu seriju koja se nešto prije ponoći prikazivala na NOV@ TV. Tu je prikazano nešto što znam od ranije da se stvarno radi, mislim da sam o tome bar jednom pisao ovde na forumu, a u pitanju je korištenje osoba sa "posebnim sposobnostima" od strane američke vojske, konkretno radi se o osobama sa sposobnošću "remote viewing-a", neke vrste astralne projekcije gdje ta osoba sjedi ili leži negdje u bazi u SAD-u a pri tom "gleda" odnosno špijunira neke događaje na bilo kojoj tački na Zemlji. Sinoć je prikazano da je jednoj takvoj osobi naloženo da pronađe jednog teroristu Al Kaide na osnovu njegovih naočala do kojih su Amrikanci došli. Ovaj koji radi "remote viewing" je držao naočale u ruci kao što medijumi koriste neki predmet osobe da bi se povezali sa tom osobom.

Nakon što je ta serija završila odmah je počela druga na istom kanalu, ona sa onim likom Feniks i šta ja znam, ne pratim, no vidio sam da se i u njoj, odmah na početku, pominjalo "remote viewing" i prikazani su ljudi koji sjede u nekim stolicama u krugu sa nekim spravama na glavama.

Na sajtovima o astralnoj projekciji ili "out of body experiences" sam još ranije pronalazio i to o "remote viewing-u", mada nisam o tome čitao jer me više interesovala AP. Tako da ako nekoga interesuje šta je to u stvari i koliko je to danas postalo opštepoznato i koliko ljuidi se bavi sa tim, i koliko ima knjiga o tome može se informisati na brojnim sajtovima na internetu. Tu se ne nalaze samo priče o tome da tako nešto postoji već i brojne tenike kako to uvježbati i samostalno izvoditi, čak i na nekim našim forumima. I zar onda da američka vlada (sigurno i druge) ne (is)koriste tako divnu mogućnost :roll:

I zaista, stvari koje su bile tajne sve više postaju javne.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2005, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Vidim da ovdje ima mnogo iskusnijih od mene pa se pitam moze li mi neko dati savjet?

Dakle situacija je sljedeca: jos od djetinjstva mi se desavaju spontane astralne projekcije (negdje od 10.-11. godine, kad sam saznao sta je to). Problem je u tome sto ih ne mogu kontrolisati - desi mi se da izadjem iz fizickog tijela u situacijama kad tonem u san, ali se istovremeno javlja i vrlo snazno i neprijatno osjecanje straha, zbog kojeg se vrlo brzo spontano vratim u tijelo :x . Pokusao sam da kontrolisem taj strah, ali nisam daleko stigao - strak uvijek prevlada i vratim se u fizicko tijelo :cry: .

Zna li neko kako da eliminisem taj strah i steknem kontrolu nad svojim astralnim tijelom??? :wink:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2005, 08:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ja ti nažalost ne mogu pomoći jer još nemam iskustva u ovim stvarima. Jedino da te možda uputim da malo pogledaš po internetu, ima dosta sajtova i foruma o astralnoj projekciji, i ima dosta ljudi koji doživljavaju spontane astralne projekcije, vrlo je moguće da neko ima isti ili sličan problem ako ti, i možda ga je prevladao ili mu je neko dao neki dobar savjet oko toga. Ukoliko te to baš muči da sam na tvom mjestu ja bih se i registrovao na nekom takvom forumu pa im izložio problem.

Da li si probao izvoditi svjesne astralne projekcije? Možda (samo možda) bi to pomoglo, jer ako bi imao prijatna takva svjesna iskustva i kontrolu nad njima možda bi te to oslobodilo straha u nesvjesnim projekcijama, i dalo ti kontrolu i nad njima. Da sam na tvom mjestu ja bih ovo vjerovatno probao.

Što se tiče nesvjesne projekcije dok toneš u san, to se dešava svima stalno samo što toga nisu svjesni :D.

Da li možeš da kažeš nešto o tom strahu, strah te čega? Samog nepoznatog iskustva? Odsustva tvoje kontrole?
Kada ti se to desi da li si svjestan prethodnih projekcija i toga da te u njima bio strah?

Da li si čitao o ovoj temi? Možda bi čitanje o vrlo prijatnim i pozitivnim iskustvima drugih takođe pomoglo u rješavanju od straha.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2005, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Vader je napisao:
Da li si probao izvoditi svjesne astralne projekcije? Možda (samo možda) bi to pomoglo, jer ako bi imao prijatna takva svjesna iskustva i kontrolu nad njima možda bi te to oslobodilo straha u nesvjesnim projekcijama, i dalo ti kontrolu i nad njima. Da sam na tvom mjestu ja bih ovo vjerovatno probao.


Zapoceo sam jednom sa tehnikom "kontrola sna" koja mi se cinila kao "najprirodniji" nacin za postizanje AP (nikako me ne privlace metode koje ukljucuju koristenje karata ili gledanje u nekakve simbole). Ali kontrola sna zahtijeva vrijeme i koncentraciju, a kako toga nemam trenutno ostavio sam to za neka bolja vremena...

Vader je napisao:
Da li možeš da kažeš nešto o tom strahu, strah te čega? Samog nepoznatog iskustva? Odsustva tvoje kontrole?
Kada ti se to desi da li si svjestan prethodnih projekcija i toga da te u njima bio strah?


Uglavnom je to strah od nepoznatog, ali neka gadna vrsta straha. Proveo sam dosta vremena ubijedjujuci sebe da nemam cega da se plasim ali je problem u tome sto nikada ne znam kada ce da se desi spontana AP (mozda ove noci a mozda i za pola godne). Tako skoro uvijek budem nespreman, a i kad to nije slucaj uspijem ostvariti samo kratke letove po svojoj sobi.

Inace da li postoji neki ex-yu forum koji se bavi ovom problematikom?

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pakao ...
PostPoslato: 27 Jul 2005, 03:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Jul 2005, 16:13
Postovi: 399
...samo u Australiji u pustinji "Simpson" najlakse i najblize mozete prici paklu ,a da se ne opecete.... bijah tamo i osvjedocih se ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jul 2005, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Što se tiče tehnika zasnovanih na kontroli sna meni se nikad nije dalo da ih radim, iako za njih kažu da su najprirodnije, suviše su mi spore, naporne. Postoje tehnike koje nisu zasnovane na kontroli sna ali nisu zasnovane ni na kartama ni simbolima već na običnom opuštanju, malo većem opuštanju. Na ovoj temi mislim da su iznesene neke takve, nekoliko postova iznad sam postavio adrese nekog domaćeg sajta sa nekom tehnikom a Jivan je napisao da je tehniku uspješno izveo.

Nisam našao neki ex-yu forum koji se isključivo ili nešto više bavi astralnim projekcijama (ako nađeš takav javi), ali sam na većini foruma pronalazio pokoju temu o tome. Malo se i začudiš kad vidiš koliko ljudi je imalo takva iskustva, nemali broj je imao nesvjesne projekcije, a neki koji su upornije radili tehnike i svjesne.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jul 2005, 10:49 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
:oops: Jel ovo šta je ovo? :oops:

Mislim da bih vam mogao rezervisati jednokrevetnu sobu sa bijelom košuljom na kopčanje ozada u hotelu preko Vrbasa ako nekog interesuje ... čisto radi sigurnosti :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs