banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jun 2020, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
http://www.theoccultmuseum.com/mysterio ... son-house/
Citiraj:
Are these mannequins haunted by the lost souls of those killed in a tragic train crash?

The John Lawson House, New York is rapidly becoming known as one of Americas most creepy destinations. No one lives in the house… apart from a collection of mannequins which are said to change their position of their own accord. The porch at the house is occupied by life-sized female dolls dressed in different trends from the twentieth century, whose number, position, and theme vary from day to day, regardless of whether anyone is there to see their display.

Some believe that the dolls are trying to convey a message, gesturing or pointing towards an unsolved riddle. What that riddle is remains a mystery, however there are those who think the key to understanding the mannequins strange and unexplainable appearance is linked to a local tragedy that claimed the lives of 22 people.

During a two-week cold wave in the winter of 1871, a train crashed two-hundred feet from the house located in the vicinity of the New Hamburg train station, killing 22 people on impact. The mannequins its claimed are often found to be looking towards the area of the crash site. On other days, they’re discovered with their heads looking towards the only other historical house left of the street, which has sat abandoned for many years.

The house itself was built in 1845 and was one of the only surviving buildings left after a massive fire destroyed nearly all the property on the block. Curiously, the dolls are regularly found holding strange objects which change places as frequently as they do. Books, empty birdcages, towels, brushes and overflowing cups of potpourri have all been photographed by curious passers by, tucked into plastic hands or perched in laps.

Though the dolls have been known to disappear from the porch on rainy days, there’s no sign that they will be disappearing for good any time soon. Neighbors have reported that on certain nights a faint light can be seen in the kitchen, shining through the dark drapes that conceal the inside of the house from curious eyes. They have no idea who lives there or who the current owners are. Does someone actually live in the house? Or is there a supernatural force behind the mannequin’s eerie movements? For now, the answers to these questions remain a mystery.

Нисам преводио у Гуглу и лијепио тај превод јер би вјероварно био у кременко фазону, али ко хоће да преведе, нека изволи :)
Ако је и живио ико у тој кући ко је намјештао лутке, а није се појављивао, шта је онда јео? Од могућности које спадају у "реалне" највише мириши да је неко преко ноћи долазио и намјештао то све, обрађивао земљу, итд, али опет зашто? И тако годинама...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2020, 19:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Hehe. Ovo su LGBT/ANTIFA horor priče. U skladu sa atmosferom u ameriki.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2020, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Могуће. И изгледа невјероватно, а нема ни слика, осим 2-3, унаточ силним причама да су туристи посјећивали.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2020, 20:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Istina je ovo. Gledao sam ja dokumentarac o tome. Annabelle. I ja sam sumnjao u priču, ali nakon što sam pogledao dokumentarac promijenio sam mišljenje.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2020, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Kakva Annabelle? Ja sam gledao dokumentarac Emmanuelle?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2020, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
To je iz drugog ugla. Naizgled nepovezano, ali itekako jeste.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2020, 01:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да, али овдје се ради о ипак другом случају, ове су биле, тако да кажем, пасивне, нису никоме ништа радиле, осим што су сваки дан мијењале одјећу и то је у суштини то. Али да, дух може да узме, ето, нпр. лутку као свој медијум, тј предмет који ће да запосједне. Очигледно да може.

Е сад, за ове три са тријема је једино могуће или да је сличан случај као код Анабеле или да је све измишљена прича. Оно да их је неко намјештао сваки дан, 99% сам сигуран да није.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2020, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Na osnovu čega ti možeš da tvrdiš da nije 99%?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2020, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
škk?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2020, 11:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да је неко сваки дан долазио некад преко ноћи, јебавао се са луткама 10+ година и да га притом нико не види... Тешко.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs