banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Mar 2011, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Evo nekih zanimljivosti koje su vezane za male zelene :)


http://www.nezavisne.com/nauka-tehnolog ... 81696.html

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2011, 17:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Jutros citao malo opsirniji clanak, sumnjivo mi je to, bakterija je u pitanju koja "navodno" nije vidjena na zemlji, ali, bakterija je bakterija, ima milion vrsta nepoznatih riba u japanskim morima tako da to ne drzi vodu, bar meni...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2011, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Pa nije bitno da li je vidjena ili ne na zemlji. Ove ne dolaze sa zemlje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2011, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
To se jos ne moze utvrditi...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 01:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da ne otvaram novu temu.
Ili ako je već bilo delete.
Obdukcija jugoslovenskog vanzemaljca

Uglješa :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 02:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bivšu Jugoslaviju tokom osamdesetih godina, prema svedočenjima pilota, često su posećivali vanzemaljci. Letači nekadašnje JNA, naime, tvrde da su se tokom rutinskih vežbi često susretali sa neidentifikovanim letećim objektima.
Hrvatski „Jutarnji list" donosi ispovest pilota Dragutina Prepušta iz Pule, koji je i sam dva puta doživeo neobične susrete na nebu krajem osamdesetih.
Uobičajen let

Prepušt je kao nastavnik u avionu „galeb" jedne letnje noći s učenikom krenuo prema Zadru. Vežba je bila standardna i namenjena iskusnijim učenicima, koji su bili na korak od toga da postanu profesionalni piloti. Rutu bi prelazili nekoliko puta iste noći - od Pule preko Opatije do Bakanjca kod Zadra, pa nagli okret nazad.
Za vreme trećeg leta, negde oko ponoći 1987, baš kod Bakanjca počeo je haos.
- Noć je bila zvezdana, a let ugodan, pa sam se opustio i preko komandne ploče nadzirao svog učenika kojem je dobro išlo - priča Prepušt.
U jednom trenutku učenik mu se uzbuđeno obratio.
- Šta je ovo s naše leve strane? - pitao je.
Prepušt je podigao pogled i ugledao neverovatan prizor. Pred njim je na udaljenosti od pedesetak metara bila narandžasta elipsa koja se kretala u smeru njegovog aviona. „Galeb" je u tom trenutku bio na visini od 3.600 metara, a nastavnik je procenio da se objekat kretao brzinom od oko 900 kilometara na sat. Naglo su skrenuli jer je prva logična pomisao bila da je reč o nekoj letelici, pa je najvažnije bilo izbeći sudar. „Galeb" je tada pao na visinu ispod 3.000 metara, tako da je Prepušt gledao u dno elipse. Ona je tada svetlela crvenom bojom. Odmah je stupio u kontakt s kontrolom leta u Zagrebu.
- Nema nikoga, sam si - rekli su mu kontrolori.
Prepušt je tražio dodatnu proveru, međutim do kraja večeri ni Ljubljana, ni Zagreb, ni Beograd na vojnim radarima nisu primetili druge letelice pokraj njihove.
Šifra „Vuk"

Kontrolor s Briona mu je rekao:
- Vidim ga okom, nisi poludeo, ali na radaru ga stvarno nema.
Nastavnik je učeniku rekao da nikome ne prijavljuje šta je video da im se ne bi svi smejali jer je pomislio da je možda reč o iluziji. Međutim, u trenutku kad su sletali u Pulu, već su ih čekali istražitelji koji su ih odvojili u posebne sobe i tražili od njih da napišu izveštaj.
- Opisali smo šta smo videli, ali nikad više niko nije pomenuo te izveštaje. Jedan iskusni kolega mi je rekao da nema pilota koji je odradio više od 200 sati leta a da barem jednom nije imao slično iskustvo - ispričao je Prepušt za „Jutarnji list".
On dodaje da ne tvrdi da je imao kontakt s vanzemaljcima.
- Reč je o NLO-u, to je zaista nepoznati objekt, ali sam sebi objasnio da je reč o elektromagnetnim, nazovimo ih, oblacima ili grupama koje ostaju kao trag iza svakog aviona. To mi je jedino moguće objašnjenje - kaže Prepušt.
On objašnjava da se u jednom trenutku ohrabrio, pa je pokušao da prati objekat, ali je on promenio smer pod uglom od 90 stepeni, što pri tim brzinama ne može nijedna letelica koju su proizveli ljudi.
- Iskustvo nije bilo prijatno. Osećao sam se bespomoćno jer nisam znao s čim sam se susreo - kaže bivši nastavnik.

Takođe, postoje svedočenja da su vanzemaljci često bili viđani iznad planine Rumije u Crnoj Gori. Prema svedočenjima pilota, kad bi neko od njih video narandžasto svetlo, imao je naredbu da viče „Vuk", što je bila šifra za NLO. Tada bi uzleteli „MiG-ovi 21", koji su dobili naredbu da ruše sve što leti iznad visine od 3.000 metara, i to bez upozorenja.
Kao „Rozvel"... Bivša SFRJ imala svoj „dosije iks"
Leteći tanjir pao u Sloveniji 1966.

Nedavno su mediji objavili da je bivša SFRJ imala sopstveni slučaj „Rozvel" ili „dosije iks" u kojem je, po uzoru na originalni američki, u Sloveniji pao jedan od letećih tanjira. Navodno je u novembru 1966. pored sela Otočec ob Krki nedaleko od Novog Mesta u Sloveniji NLO pao, razbio se i zapalio zajedno s posadom vanzemaljaca.
Nakon toga usledila je obdukcija mrtvog bića izvađenog iz letelice. O svemu su bili obavešteni i Amerikanci, verovatno za slučaj invazije vanzemaljaca ili radi eksploatacije tehnologije.
Objavljene su čak i crnobele fotografije na kojima se vidi kako trojica lekara rade obdukciju izgorelog tela koje više liči na vanzemaljca nego na čoveka. Tada su objavljene informacije da su osobe na fotografijama hirurg Andrej Zobol i dvojica patologa Nikola Julić i Zoran Frederić.
Stručnjaci za NLO tvrde da je dugogodišnja legenda o vanzemaljcima u Jugoslaviji počela sa spisima koje je sakupilo Odeljenje za svemirska pitanja osnovano odmah nakon Drugog svetskog rata. Oni tvrde da je vojni i politički vrh zataškao ceo slučaj.
Naime, navodno je bivša tvorevina pedesetih i šezdesetih imala potrebne spise da uveri svet o postojanju vanzemaljaca, od detaljno opisanih susreta s bićima iz drugih galaksija, preko tajnih baza, fotografija i zavera, pa sve do samostanskih freski iz 14. veka koje prikazuju preteća bića u letelicama.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/glob ... aljce.html
Mamu im komunističku, ako oni tvrde da su sigurni u postojanje vanzemaljaca i ako je avijacija bila spremna da djeluje onda nema sumnje da oni ne postoje. Javnost ex YU ima pravo da zna sve detalje, dosta je bilo sa zavjerom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2011, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ja ko "strucnjak za paranormalno" :D 8) , smatram da je vrlo vjerovatno da i na ostalim planetama ima slicnih uslova ko kod nas, npr zemlja je svugdje zemlja, blato blato, kamenje kamenje, sto onda neb bilo i kojekaki bakterija, i ostali zivotinjica? a mozda i eliena, :D al bi gore bilo da su ti jos gluplji od i nazadniji od nas!
a za ove nloe nista cudno ima dovoljno supersila koje stalno probavaju nove modele letjelica! 8) :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2011, 20:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
avatarx je napisao:
ja ko "strucnjak za paranormalno" :D 8) , smatram da je vrlo vjerovatno da i na ostalim planetama ima slicnih uslova ko kod nas, npr zemlja je svugdje zemlja, blato blato, kamenje kamenje, sto onda neb bilo i kojekaki bakterija, i ostali zivotinjica? a mozda i eliena, :D al bi gore bilo da su ti jos gluplji od i nazadniji od nas!
a za ove nloe nista cudno ima dovoljno supersila koje stalno probavaju nove modele letjelica! 8) :lol: :lol:


ja navijam da su bar 99999999x puta pametniji od nas :D

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2011, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
od tebe jesu sigurno! 8) :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šta mislite o svjedočenjima i dokazima ljudi koji su se susretali sa njima prije 100 i više godina?

Da li se radi o ludacima ili su se zaista stare civilizacije otvoreno i s vremena na vrijeme susretali sa njima?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 15:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
avatarx je napisao:
od tebe jesu sigurno! 8) :lol: :lol: :lol:


JEL DE?? HAAAA :D
:P

e da nisu pametniji od tebe meni bi bilo drago bar bio 99999x gluplji i ludji i od njih i od tebe :D :P al istina je surova :P :D

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 15:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
filozof sa vrbasa je napisao:
Šta mislite o svjedočenjima i dokazima ljudi koji su se susretali sa njima prije 100 i više godina?

Da li se radi o ludacima ili su se zaista stare civilizacije otvoreno i s vremena na vrijeme susretali sa njima?


Pa i danas ima ljudi koji tvrde da su ih vidjeli.Negdje sam naso i zapis da je cova komuniciro sa njima xD
Al sta ja znam,daleko do gore :D

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 15:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Šta mislite o svjedočenjima i dokazima ljudi koji su se susretali sa njima prije 100 i više godina?

Da li se radi o ludacima ili su se zaista stare civilizacije otvoreno i s vremena na vrijeme susretali sa njima?

Ako te ta tema zanima toplo preporučuje da pogledaš dokumentarnu serrtiju "Ancient aliens" sa History kanala, može se sa prevodom skimnuti sa interneta, već sam je pominjao ovde, ako je neko pogleda možemo komentarisati o stvarima koje su tu prikazane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Čika Vader je njihov čovjek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
AlexandarRasta je napisao:
avatarx je napisao:
od tebe jesu sigurno! 8) :lol: :lol: :lol:


JEL DE?? HAAAA :D
:P

e da nisu pametniji od tebe meni bi bilo drago bar bio 99999x gluplji i ludji i od njih i od tebe :D :P al istina je surova :P :D

e ako ti znas sta si mislio, dobro si ga smoto ! :lol: :lol: :lol:
treba te u delegaciju za docek da i njima pripremis "miroovnu" porciju! 8) 8)
nego sto oni neb mogli bit recimo ko neki oblik energije ko duhovi il nesto tako??? :D :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2011, 22:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2011, 09:44
Postovi: 43
Gledao sam jednu epizodu tih "Ancient aliens" i nisam nesto zadivljen, uglavnom prica je bila o nekim rupama u zemlji, te o onim krugovima u zitu, te o onim egipatskim bozanstvima, koji imaju glavu zivotinje, tijelo covjeka, pa oni smatraju da su to eksperimenti vanzemaljaca...Mada sam gledao najave o toj emisiji i vidio sam da se pricalo i o nekim crtezima "zelenih" koji su nastali Bog zna kad...
Uglavnom ne vjerujem u to, jedno vrijeme sam se interesovao za to i onda sam pogledao jednu od epizoda UFO Hunters-a na pomenutom kanalu, i tu sam nesto shvatio, gostovali su neki vojnici penzionisani, i to je sve rad vojske, vojska napravi neku letjelicu i onda je proba, međutim te letjelice nisu uvjek dobro napravljene, bas u tom slucaju napravili su letjelicu koja je za vrijeme rada stvarala radijaciju, upravo zbog toga se smatralo da je djelo vanzemaljaca ali na kraju se zakljucilo da je to bio vojni eksperiment...Ne znam, meni je to dosta logicnije od one price da oni zele od ljudi da naprave super naciju, zato su ljudi sve pametniji i pametniji bla,bla :D I mislim da urpavo zbog toga vojska krije, i zasutkuje sve to...Nekako mi je logicno :)

A to sto ljudi izjavljuju, pa Boze moj ima ljudi koji tvrde da su Boziji poslanici, da su pricali s Bogom pa ih niko ne shvata ozbiljno :)

_________________
"Vatra je besmislena i uništavajuća, kao i mržnja. "

"Život ovog naroda je glad, krv, muka; bijedno tavorenje na svojoj zemlji i besmisleno umiranje na tuđoj"
(Mesa Selimovic)

Zaboraviti necemo, oprostiti ne mozemo :( 11.7.1995.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 01:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
amidza je napisao:
ima ljudi koji tvrde da su Boziji poslanici, da su pricali s Bogom pa ih niko ne shvata ozbiljno :)

Ima onih koji stvarno pričaju sa Bogom i jesu Božiji poslanici pa ih niko ne shvata ozbiljno :(

Ali da se vratimo na temu, meni dosta toga iz "Ancient aliens" ima smisla. Dobro je pogledati bar prvu sezonu, ali kompletnu, da se stekne neka slika o čemu se tu radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 03:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
Ali da se vratimo na temu, meni dosta toga iz "Ancient aliens" ima smisla. Dobro je pogledati bar prvu sezonu, ali kompletnu, da se stekne neka slika o čemu se tu radi.

Pogledao prvi film "Ancient Aliensa" i nisam uopste impresioniran.
Ti filmovi (kao i ti ljudi koji su ptredstavnici te teorije) uglavnom koriste preuvelicavanja, mnogo "sta ako" i njihovi "dokazi" im se uglavnom svode na to "A kako mejnstrim naucnici to jos nisu objasnili??" Svidja mi se ovo "mejnstrim naucnici :)
Meni je nakon gledanja filma 10 minuta na wikipedii i google-u trebalo da uvidim kako je vecina tih prica iz filma prenaduvana. Film ima cilj da stvori taj instant efekat dok ga gledas, ti ljudi tako i pricaju u filmu, ti ono stvarno pomislis "pa jebote, moguce" ali onda malo istrazis i racionalizujes i kazes "jest', vazi".

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 07:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja sam pogledao prve dvije epizode,nisam imao vremena za ostale za sada, i najviše me impresioniralo ono "gradilište" Puma Punka....Takva preciznost izrade na tako tvrdom kamenu..... :?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 09:19 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2011, 09:44
Postovi: 43
Imam prijatelja koji je gledaljuci Ancient Aliens bas se nalozio i poceo vjerovati u vanzemaljce :/
Ne znam meni nije nesto, dok sa druge strane gledajuci "Arrivals"(Dolasci), i ja sam se bas nafurao na ove masone i poceo vjerovati u to xD
Ma sve u svemu nije mi samo jasno, zasto mi mislimo da smo tolikoooo vazni da bi vanzemaljci(ako postoje) radili neke tajne eksperimente, ili zasto mislimo da samo mi imamo neke napredne stvari, mozda su i ljudi prije imali (samo pomislite kako su piramide pravljenje), i mozda je to razlog tim preciznim i tacnim izradama, na tako tvrdom kamenu :)

_________________
"Vatra je besmislena i uništavajuća, kao i mržnja. "

"Život ovog naroda je glad, krv, muka; bijedno tavorenje na svojoj zemlji i besmisleno umiranje na tuđoj"
(Mesa Selimovic)

Zaboraviti necemo, oprostiti ne mozemo :( 11.7.1995.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs