banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Maj 2010, 15:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Drevni nuklearni ratovi



Da li su se nekada u davnoj prošlosti zemlje i čovečanstva koristila neka fantastična oružja, koja ni dan danas nisu identifikovana, pitanje je istorije mnogih isčezlih civilizacija, čiji mitovi, legende, pa i sami zapisi govore u prilog ovoj hipotezi. Tragovi takvih sukoba i uništenja sreću se nebrojeno puta u istoriji ljudske rase, a sami zemljini slojevi još i danas čuvaju svedočanstva takvog strahovitog razaranja, koja arheološki do danas nisu objašnjena.

U velikim indijskim spevovima 'Ramajani' i 'Mahabharati' sreću se izveštaji o čudovišnim oružjima i ratovima koje su vodile mitske i povesne ličnosti starog doba. To božansko oružje jeste u hronikama povest koja se nimalo ne razlikuje od današnjih dostignuća u oblasti tehnološkog oružja, s obzirom na gotovo savremene opise u kojima se prepoznaju laseri, nuklearna oružja i druga tehnička čuda.

Pošto je reč o vremenu koje sanskrit postavlja u hiljadama godina, sasvim je izvesno da opisi nisu nastali slučajno ili imaginacijom autora tih i sličnih tekstova, pogotovo ako je reč o doslednoj implikaciji opisa tih oružja koje koristimo danas. Po najstarijim legendama tih epoha, reč je o oružju koje su koristili 'bogovi sa neba' zbog čega u sanskritskoj literaturi to oružje i pripada svetu božanskog neba. Jačina njihovog dejstva merila se postepenu jačine uništenja, a to su ... oružja koja su mrvila u prah i pepeo čitave armije, gradove i velike oblasti zemlje! Među tim opisima, najpoznatija božanska oružja indijske mitologije bila su: Indrin plamen, bramaširas, bramadandon, sandagara, pašupati, pinaka, Bramino oružje, tvaštar i razne vimane: rukma, shakuna, tripura.

Što se tiče oružja indijskih bogova, već je Indrin plamen bilo oružje svetlosnog porekla koje je po svom dejstvu uništavalo područje širokog dijapazona, pri čemu bi se ... javile kuglaste munje koje su razorno uništavale neprijatelja!

Ako uzmemo u obzir da su hronike o strašnom oružju tek usmeni prepis nekih starijih tradicija, onda su događaji u 'Ramajani', 'Mahabharati' i dugim indijskim tekstovima mnogo stariji od vremena u kom su zabeleženi. Mnoga od opisanih oružja u sanskritskoj literaturi mogla su da izazovu masovne kataklizme, raijacione mutacije, kao i trenutačno iščezavanje raznih ljudi, predmeta i barijera. Međutim, takav primer sintetičkih orušja, kao što su kuglaste munje, kojima se još naš Nikola Tesla bavio, još su i danas čovekov san, s obzirom da je reč o tehnologiji koja je još i danas nedostupna.

U sanskritskoj literaturi postoji čak i nauka o božanskom oružju, Astravidža čija pojava nije objašnjena jer su ista oružja jednostavno iščezla iz povesti ljudskog roda. Slične primere o božanskim oružjima imamo u nizu legendarnih prikaza kod mnogih civilizacija, od Sibira do Ognjene zemlje, usled čega i nastaju božanski ratovi na zemlji. Otuda i imamo, u nemalo primera, legende koje govore o sukobu bogova čija se osnovna nit priče prebacila na legendarnu osnovu ratova na nebu, koji su se vodili izmedju: Horusa i Seta, Tiamate i Marduka, Zevsa i Titana, Arimana i Ormuzda, Odina i divova, Jehove i palih andjela.

Tragove dejstva energetskih oružja imamo u arheološkim slojevima mnogih nestalih kultura, kao što su tuneli, podzemlja, kiklopski gradovi ili basnoslovna utvrđenja. Tako već u biblijskoj priči o Sodomi i Gomori postoji opis uništenja gradova posredstvom nuklearnih eksplozija. Treba pomenuti Božanskog Indru iz indijske mitologije, koji je 'kidao tvrđave kao što starost dere haljine'. Danas medjutim u celoj Indiji postoji jedan jedini spomenik ovom božanstvu. Sa druge strane, jedna indijska knjiga mudrosti 'Surija panati' (Spoznaja sunca) sadrži opisane tajne o energiji Sunca! Opet, pojava termonuklearnih bogova iz prošlosti dobro se uvrežila u sećanju ljudskog roda, pošto čovek kao vrsta nije mogao da u svojoj svesti sagradi tako fantastična verovanja o božanskom oružju i njegovoj upotrebi. To je moglo doći od jedne mnogo naprednije civilizacije, bilo da je sišla sa zvezda ili je pripadala legendarnoj Atlantidi. Otuda se stravični kult rata proširio celom ljudskom vrstom još od vremena pećinskog čoveka. Od celokupne istorije čovečanstva, samo 300 godina prošlo je bez ratnih sukoba! Svi ostali milenijumi prošli su u krvavim sukobima svih vrsta.

Navešćemo sada primere delovanja fantastičnih oružja na istorijsku stvarnost.

  • Dundalk - tvdjava istopljena do temelja !
  • Nan madol - svedočanstvo kolosalne energije koja se tu upotrebila !
  • Sete citades - avetinjski predeo bazaltne pustinje, u kojoj je do temelja sravnjen grad bogova !
  • Sodoma i Gomora - svedočanstvo nuklearnog udesa !
  • Jerihon II - jedan od sedam slojeva, sravnjen kolosalnom energijom još neidentifikovane vatre !
  • Troja IV - četvrti sloj grada star 1.000 godina, pre Odiseja, bukvalno zbrisan iz povesti !
  • Šurupak - spaljen i zagonetno mrtav, 3.000 godina pre Hrista !
  • Mohendžo Daro IV - grad koji je doslovno sravnjen nuklearnom energijom, što je naučno utvrđena činjenica !

Ovo su primeri koji se arheološki nikada nisu objasnili iako su vrlo dobro poznati naučnim krugovima. Sa druge strane neolitski čovek nije posedovao oružja takve moći, pa stoga ni opisi koji su nam ostali zabeleženi, nisu jednostavno mogli biti izmišljeni. Nađeni su čitavi gradovi koji su bukvalno bili istopljeni nekom kolosalnom temperaturom. Danas se dobro zna da se granit topi tek na 1.300 stepeni Celzijusovih. Dakle, ideja o nekom požaru bilo kakvih razmera odmah otpada, što su naučnici i arheolozi već u startu odbacili. Reč je o energiji s kojom su bila rušena urbana naselja, u kojima se granit i andezit bukvalno topio, a čije staklaste primere imamo u niz lokaliteta istočne i zapadne hemisfere, na primer Kiklopski toranj u Borsipi.

U egipatskoj 'Knjizi mrtvih' pominju se 'kuglaste munje koje su uništavale i parale nebom!' O realnosti tih sintetičkih oružja govore mnoge drevne hronike, u kojim takodje srećemo opise i najrazličitiji arsenal božanskog oružja. Poznata je takozvana 'Grčka vatra', čiji je plamen leteo brzinom munje, praćen grmljavinom! Kada bi takav projektil stigao do cilja, dolazilo bi do strašne eksplozije i pojave dima! Vratimo se indijskim izvorima, gde ima najviše opisa o tom strahovitom oružju bogova. Božanstvo Šiva, na primer, već je imao oružje pinaku, koje je u suštini bilo doslovno bacač plamena! Zatim, legendarna ptica Garuda, boga Indre, po legendi, na zmijsko leglo baca 'božansko jaje' koje je eksplodiralo uz zaglušujuću svetlost i eksploziju !

Navešćemo još neka oružja iz indijske mitologije:

  • Mauzola parva - gigantski vesnik smrti !
  • Darpana - oružje koje sasušuje !
  • Moha - oružje koje izaziva gubitak svesti i masovnu amneziju !
  • Šatagni - oružje koje stoput ubija !
  • Varšana - oružje koje izaziva iluminacije po neprijatelju !

Svi ovi prevodi i značenje navedenih oružja jesu doslovni, a od svih njih najmoćnije oružje bilo je tvastar, ili oružje haosa! U Južnoj Americi to je oružje bilo poznato pod imenom mašmaka, dok nam slično oružje iznosi i Nostradamus u svojim 'Centurijama' pod imenom samatobrin. Ili doslovno, atom brisant. U 'Mahabharati', nuklearni opisi kao da su bili svakodnevna pojava, evo primera:

...Hrabri Asvathama prizove Agnijevo oružje i ispali eksplozivni stup, koji se rastvori u svim smerovima i izazva blještavu svetlost kao 100.000 sunaca... Tada je i voda uzavrela od topline i jare ...A svet sagoreo od žara ...

U Južnoj Americi kod Indijanaca iz plemena Kajapo pominje se kop, gromovito oružje na principu lejzera! (laser je drugi princip, za razliku od lejzerskog oružja koje se danas uveliko proizvodi na principu kvantnih generatora svetlosti.) Kod drevnih Kelta, bilo je poznato čuveno božansko oružje pod nazivom oko balora kod koga je bilo potrebno četvoro ljudi da bi ga stavili u dejstvo!
U mesopotamskim izvorima na najstarijim pronadjenim glinenim tablicama, ima opis nekih božanskih presija. Taj se fragment sačuvao u sumerskom narodu i bio poznat kao Engiduov treći san. Piše: "Zatutnji zemlja, munja zabljesnu, oganj se zapali, napuni se prostor smrti. Tad nastade svetlost, dim pade i pretvori se u pepeo!" (Ep o Gilgamešu, V pevanje)
U kineskim izvorima govorilo se i o 'strašnoj buci što ju je stvaralo čudesno oružje'! U baltičkim sagama, tačnije u 'Epu o prosidbi Emere' govori se o oružju koje je nauci nepoznato. U 'Mahabharati' ekvivalent tog oružja jeste oružje pod imenom vajavja, čije dejstvo jeste tipično radiološko oružje:

...Travka će se održati, ali plod u ženama ono će ubiti !

U persijskoj mitologiji, pominje se oružje pod imenom vazišta i speništa. S tim oružjem ...oni su ubijali i dvaput rodjene ! ...

U Bibliji hebrejski Jehova upotrebljava munje - s obzirom na hebrejski izraz: hašmal (doslovno: elektricitet !) - kao božanska tvar koja ubija !

Osim ove uranske prošlosti čoveka, tu su prisutna i fruga, fonična (zvučna) oružja što se sreću već u indijskim izvorima: ...četiri zvuka, nazvana, zvuci što užas izazivaju, kao da se planine survavaju !
U japanskoj tradiciji kada je reč u božanskim oružjima postoji izraz: Soko No Kuni ili doslovno: zabranjena zemlja, što predstavlja radioaktivnost i kontaminaciju tla. Slično oružje na principu urana opisuje i keltska tradicija, i to pod imenom lamfade!

Kod skandinavskih naroda, pominje se koplje gungni, koje je po legendi automatski pogađalo ciljeve! U indijskoj mitologiji, srećemo pak los vapit ili natprirodnu moć vetra, čija energija neodoljivo podseća na fusiju atoma. Kod Jevreja, to je uriel, oganj Božiji, čiji je anđeo sejao smrt u Mojsijevo doba. Ova oružja uništavala su striktno gradove na zemlji, što je i arheološki potvrdjeno. To su: Bolsena, Dundalk, Ekos (stvarni gradovi koji su pronadjeni), kao i Zerzuru (mitski grad koji nije pronadjen).

Primere ovih zagonetno spaljenih gradova nauka do danas nije objasnila, jer joj se činilo 'nemogućim' da oni upravo bivaju uništeni nekom višom energijom.

Mnoga od tih oružja se ne mogu identifikovati, bez obzira na opsežan opis. Takav primer imamo u zapisima iz Indije: mohanastra - oružje koje šalje u besvesno stanje čitave armije, taštra - oružje koje izaziva svojevrsnu maglu i uništava sve pred sobom.
Mnoga od ovih oružja imaju i svoju hijerarhiju, a tako tvrde i indijski izvori, rečima da postoje takozvana prva i poslednja oružja! Prvo se oružje verovatno podrazumeva pod vrstama konvencionalnog oružja, dok je poslednje oružje sredstvo nepojmljive moći, čiji opis koji ćemo navesti to i potvrdjuje:

...Oružje se vinulo visoko u vazduh i plamen koji je sevnuo iz njega, bio je sličan ognju koji je pogodio Zemlju na kraju geološke epohe. Krhotine su padale sa neba, a zemlja je sva podrhtavala... (Aunshani parva)
...Iz te mase, iznenada je izletelo mnoštvo plamenih strela, praćenih bukom koja je prevazilazila svu poznatu tutnjavu na zemlji...Pri padu na površinu zemlje, te gromovite strele su eksplodirale. Njištanje ranjenih konja, urlanje umirućih slonova i vapaj ljudi, stvarali su užas među preživelima... (Mahabharata)

Legende svetskih naroda govore o vremenu takozvanih božanskih ratova, koji su bili vidjeni i na nebu i na zemlji. Ratovi koji su se u mnogome razlikovali od konvencionalnih ratova, kao i od geoloških presija prirode kakvi su vulkani, erupcije, poplave i uragani. Reč je o opisima božanskih oružja koja su koristila neka nama nepoznata bića, a čija tehnika i dejstvo na zemlji jesu u dlaku isti sa današnjim sličnim oružjem.

Ako se svim ovim stvarima da naučna realnost, onda je istorija čoveka na ovoj planeti samo puko ponavljanje jedne već doživljene stvarnosti, s obzirom da mnogi izumi nisu uopšte izmišnjeni, već samo ponovo i ko zna po koji put otkrivani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo iz Svetog Pisma opis uništenja Sodome i Gomore:

Tada pusti Bog na Sodom i na Gomor od Boga s neba dažd od sumpora i ognja, i zatr one gradove i svu onu ravan, i sve ljude u gradovima i rod zemaljski. (1. Mojsijeva 19, 24-25)


A evo kasnije o tome da su plodovi grožđa a samim tim i vino na području nekadašnjeg Sodoma i Gomora otrovni (radioaktivni?):

Jer je čokot njihov od čokota Sodomskoga i iz polja Gomorskoga; grožđe je njihovo grožđe otrovno, puca su mu gorka. Vino je njihovo otrov zmajevski, i ljuti jed aspidin. (5. Mojsijeva 32, 32-33)


O tome i još nekim informacijama o drevnim nuklearnim ratovima u tekstu Ancient Nuclear War?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
INteresantno, veoma.
Mora se uzeti u obzir da bi veliki dio ovoga mogao biti fantastika, ali par stvari se pominje u izvorima iz veoma udaljenih kultura, a opisi su veoma slicni, sto ce reci da je vrlo vjerovatno da je postojalo. A za neke su pronadjeni i "dokazi"- radioaktivni skeleti, istopljeni gradovi...doduse, jos nisu ni približno objasnjeni.
Ima li igdje bolji opis principa:
Mauzola parva - gigantski vesnik smrti !
Darpana - oružje koje sasušuje !
Moha - oružje koje izaziva gubitak svesti i masovnu amneziju !
Šatagni - oružje koje stoput ubija !
Varšana - oružje koje izaziva iluminacije po neprijatelju !

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
E i ja sam razmisljao da je moguce da je u toku duge istorije planete postojanje ranijih naprednih civilizacija vrlo moguce. Sto se tice opisa tih oruzja meni je vjerovatnija opcija da ljudi imaju bujnu mastu nego da su opisivali nesto sto se zaista desilo. Ne znam, nisu mi to neki dokazi, pogotovo opisi unistenja gradova, i ovi radioaktivni skeleti...
Mislim da se neka razaranja mogu objasniti i prirodnim pojavama jer udar velikog asteroida na primjer izaziva ogromno oslobadjanje toplote i radijaciju. Tako da. Ne znam. Ne djeluje mi ovo sve kao nemoguce, ali nisu mi to neki cvrsti dokazi. Ako pronadjemo jedno od tih "oruzja" o kojim se govori...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 16:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Po meni je neupitno da su napredne civilizacije postojale prije naše,samo mi nije prihvatljivo da su se samo tako "gađale" termo-nuklearnim oružjima.Prije će biti da su nekakvi meteorski udari doveli do kraja tih civilizacija,a sjećanje na njih je zabilježeno u epovima....i na civilizacije i na udare.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Mohendžo Daro IV - grad koji je doslovno sravnjen nuklearnom energijom, što je naučno utvrđena činjenica !

Ne vidim kako je to naucno dokazano da je Mohendzo Daro sravnjen sa zemljom. Evo slike nalazista:
Slika

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 17:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Slika

Slika

:-?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Bolje se drzi od nekih nasih gradova :D

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 18:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Činjenica je da postoje piramide na više mjesta u svijetu, za koje se (u glavnom) ne zna ni ko ih je izgradio, ni kada, ni kojom tehnologijom.
Graditelji su morali biti mnogo napredniji nego ostatak čovječanstva, ali se postavlja pitanje, zašto njihova civilizacija/civilizacije nisu postale vodeće (osim egipatske, koja je trajala prilično dugo, ali mi piramide ipak izgledaju suviše dobro urađene za doba od prije 5000 godina) i šta se sa njima desilo.
Možda je ova naša planeta bila samo playground po modelu Alien vs. Predator.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Što se tiče Mohendžo Daro-a, navodno postoji neka radioaktivnost u tom području, zatim kosturi i ljudski ostaci koji nisu sahranjeni, a njihov raspored i položaj navodno se poklapa s paternom koji imaju razaranja izazvana nuklearnim eksplozijama, a postoje još neke podudarnosti, navodno, davno sam o tome čitao pa se ne sjećam najbolje... E sad, koliko se može vjerovati autorima tih zaključaka i koliko su validni podaci koje navode, to je teško reći. Naučio sam da ništa ne uzimam zdravo za gotovo, a svakako bih volio da mogu to provjeriti.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Onda neka se uzmu kosturi i utvrdi kako su stradali. Ako mogu da uzmu kost mamuta i utvrde nakon toliko godina da je umro od otrovnog ujeda, mogu da utvrde od cega su ljudi izginuli.
Ako se dokaze da su ozraceni, eto prilike da se neko ozbiljan zainteresuje za te stvari a ne samo neki sarlatani.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 15:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pa ljudi se i ozbiljno bave ovim teorija, ne šarlatanski. Utvrđivanje starosti kostiju su sigurno već rađene. Ja sam ovde samo započeo temu, ako nekoga zanima više neka potraži detaljnije o svemu ovome. Sigurno se može pronaći.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2010, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Warrior of the Light je napisao:
kosturi i ljudski ostaci koji nisu sahranjeni, a njihov raspored i položaj navodno se poklapa s paternom koji imaju razaranja izazvana nuklearnim eksplozijama

Mislim da bi se posljedice nuklearne eksplozije jasno vidjele na citavom prostoru, kako na gradjevinama, reljefu tako i na kosturima. Tako da mi ta prica bas i ne pije vode.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs