banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 06:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Maj 2010, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Indijski naučnici izrazili su čuđenje nakon obavljenih praktičnih testova kojima je bio podvrgnut 83-godišnji Prahlad Džani koji tvrdi da je proveo više od 70 godina bez vode i hrane.

U bolnici u Ahmedabadu Džani podvrgnut dvonedeljnim testovima pod celodnevnim nadzorom, a u bolnici je sve vreme bio bez vode i hrane, ali i bez fiziološkog pražnjenja. „Još ne možemo da shvatimo kako preživljava. Taj fenomen ostaje misterija“, izjavio je Sudhir Šah, neurolog u timu od oko 30 lekara. „Ako Džani ne izvlači energiju od namirnica i vode mora da postoje drugi izvori koji ga okružuju, a jedno od njih je sunce“, izjavio je doktor. Pradi je nakon eksperimenta vraćen u rodno selo.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 17:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
Mrzim jesti :angry3:
Totalno mu zavidim :sad2:

Stvarno je fascinantno kako živi, naročito bez vode?! :shocked!:

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
:lol:

Ludo. Zna li se vise ista o ovome?

Sad me par ljudi ubjedjuje da je ovo vijest od prije dva mjeseca, da je bilo na agencijama...sjeca li se ko?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 17:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
To je vijest od prije par godina :D,gledao ja na HTV-u....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 17:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Pretpostavio sam da bi moglo biti tako...
Na Discovery-u je pre par godina bilo i o liku iz Indije kojem je cijelo tijelo kao magnet..

Je li se saznalo ista dalje o ovome ili je umro od gladi?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Ja cuo neki dan, ali s obzirom da ne jede vec 70 godina, sigurno je stara vijest, mozda je do danas umro od gladi :)

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ima li kakva slika kako izgleda jel slank ili ima stomak :D

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Najvjerovatnije ima specifičan spoj fizičkog i energetskog tijela koji mu omogućava da kosmičku energiju direktno transformiše u životnu energiju koju ostali ljudi dobijaju iz hrane.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Koliko sam ja skontao meditira lik na suncu po citav dan, te tulumari prirodom :D
On je bio u emisiji "Na rubu znanosti" prije godinu dana. Kaze da je prije 10 godina obecao OPET doci u Hrvatsku, valjda je vec bio tamo, i niko nije vjerovao jer je i tad imao 72 godine. I kad se zavrsila emisija, pita ga onaj lik sa zulufima "Imate li sta poruciti nasim gledaocima?", a on kaze:" Vidimo se opet za 10 godina" :lol: Tito je lik. Po citav dan samo drezdi na suncu. Ta tehnika se naziva "sunceva joga". Kaze da se pocinje sa 10-15 sekundi dnevno, a poslije i po 2 sata u komadu blejis u sunce

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12363
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Vader je napisao:
Najvjerovatnije ima specifičan spoj fizičkog i energetskog tijela koji mu omogućava da kosmičku energiju direktno transformiše u životnu energiju koju ostali ljudi dobijaju iz hrane.


Чича је соларни колектор. :lol:

Него, јел он поцрнио од тог сунца, какву крему за сунчање користи јел 24 или 32 УВ фактор? :D

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
To je "sungazing". Koga zanima neka googla o tome. Zasniva se na gledanju u sunce u u svitanje i u sumrak, definisano je sa koliko sekundi se počinje i za koliko se postepeno povećava. Preko sunca se upija energija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5852
Čiča će za 20 godina warp da uhvati ako prne.


Evo što je stalno na suncu:

Citiraj:
83-godišnji Prahlad Džani


Prahlad Džani = prahladžani = prehlađeni.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vuk_samotnjak je napisao:
Ima li kakva slika kako izgleda jel slank ili ima stomak :D

http://www.google.at/images?hl=de&rlz=1 ... CDoQsAQwAw taj u crvenome.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
TaškoBL je napisao:
Koliko sam ja skontao meditira lik na suncu po citav dan, te tulumari prirodom :D
On je bio u emisiji "Na rubu znanosti" prije godinu dana. Kaze da je prije 10 godina obecao OPET doci u Hrvatsku, valjda je vec bio tamo, i niko nije vjerovao jer je i tad imao 72 godine. I kad se zavrsila emisija, pita ga onaj lik sa zulufima "Imate li sta poruciti nasim gledaocima?", a on kaze:" Vidimo se opet za 10 godina" :lol: Tito je lik. Po citav dan samo drezdi na suncu. Ta tehnika se naziva "sunceva joga". Kaze da se pocinje sa 10-15 sekundi dnevno, a poslije i po 2 sata u komadu blejis u sunce


Mislim da ti mislis na Hira Ratan Maneka. On je bio u "na rubu znanosti".

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
goci master je napisao:
TaškoBL je napisao:
Koliko sam ja skontao meditira lik na suncu po citav dan, te tulumari prirodom :D
On je bio u emisiji "Na rubu znanosti" prije godinu dana. Kaze da je prije 10 godina obecao OPET doci u Hrvatsku, valjda je vec bio tamo, i niko nije vjerovao jer je i tad imao 72 godine. I kad se zavrsila emisija, pita ga onaj lik sa zulufima "Imate li sta poruciti nasim gledaocima?", a on kaze:" Vidimo se opet za 10 godina" :lol: Tito je lik. Po citav dan samo drezdi na suncu. Ta tehnika se naziva "sunceva joga". Kaze da se pocinje sa 10-15 sekundi dnevno, a poslije i po 2 sata u komadu blejis u sunce


Mislim da ti mislis na Hira Ratan Maneka. On je bio u "na rubu znanosti".


More bit :oops:
Sad ga ubacih u onu cudnu spravu google pa mi izbaci njegovu sliku... Ipak je Hira Ratan Manek ovaj o kome sam pisao... To mu je inace brat od strica... :lol:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:59 
Isti goa gil za 30 godina je*o sebe.... :D :D

Jedino ovo sto Vader kaze ima logike...mozda "konvertuje" suncevu energiju?? :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Sep 2010, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Slika

Hira Ratan Manek, tvorac solarne joge, nedavno je gostovao i u Beogradu. Kako je jedan mašinski inženjer, suprug, otac i deda, privukao pažnju naučnika koji su u više navrata ispitivali njegovu sposobnost da živi isključivo od Sunčeve svetlosti. - Ne tvrdim da sam prosvetljen, ali znam da sam na tom putu – kaže gospodin Manek i savetuje običnim ljudima da svoje probleme, ne samo zdravstvene, reše praktikovanjem sungazinga

Piše Spomenka Milić

O Hiri Ratanu Manaku pisali smo pre više od godinu dana, a, u međuvremenu, ovaj Indijac poznat po svom sistemu solarne joge, dva puta je gostovao u Srbiji. Prvi put u Novom Sadu, a drugi put posetio je Beograd. Uprkos nečemu što većina ljudi smatra aksiomom – da se ne može živeti, a da se ne jede - Hira Ratan Manek tvrdi da od 16. juna 1995 – nije jeo. Ovo je, objašnjava, posledica njegove prakse solarne joge čije je detalje izložio na beogradskom predavanju, pred prepunom salom Univerziteta “Đuro Salaj”.
Strpljivo je odgovarao na brojna pitanja i fotografisao se s praktikantima sungazinga (gledanja u Sunce), kao i obično, obučen u belo (“Mnogi ljudi koji biraju spiritualnu stranu sveta nose belu odeću. A bela boja ujedno ujedinjuje sedam boja Sunca”, objašnjava).

Da podsetimo, proces se odvija na sledeći način: tokom prvog sata po izlasku Sunca ili poslednjeg pre njegovog zalaska, gleda se u našu zvezdu 10 sekundi. Narednih dana vreme se povećava za po 10 sekundi sve dok, u roku od 270 dana, ne uspete da izvodite tehniku u trajanju od 45 minuta. Već posle tri meseca, objašnjava Manek, vid će se poboljšati, a svi eventualni psihički poremećaji biće isceljeni. Posle “doze” od 30 minuta – ne bi trebalo da više patite od fizičkih bolesti, dok posle 45 minuta – vaše telo postaje “solarni čip”, i više nije neophodno unošenje hrane jer Sunce daje sve što vam je potrebno. Manek objašnjava da se prvi put zainteresovao za terapiju Suncem kada je imao 25 godina, i da se radi o drevnoj tehnici koju su praktikovali narodi širom sveta: - Od konkretnih kultura, tu je indijska, ali i stara Grčka, gde je praktikovana helioterapija, kao i u nekim delovima Italije. Slično je bilo u Francuskoj, Egiptu i na američkom kontinentu. Pomenuo bih i Bugarina Petra Konstantina Dunova i njegovo Belo bratstvo. Na ovu tehniku pažnju Vam je skrenula jedna monahinja... - Da, to se desilo 1962. godine, u Šri Aurobindovom ašramu, kada mi je Majka Mira – Ma, sugerisala da obratim pažnju na Sunce. Nisam bio jedini kojem je to rekla, ali jedino sam ja ozbiljno proučavao ovu praksu. Ipak, dugo ste čekali dok se niste ozbiljnije pozabavili sungazingom... - Iako sam još tada tragao za znanjima u starim rukopisima, sa samom praksom započeo sam tek 1992, trideset godina kasnije. U međuvremenu, radio sam mnogo drugih tehnika, najviše jogu. Ali, zaključio sam da je ovo najlakše i najefektivnije. Ljudi uglavnom bacaju naglasak na mogućnost da se opstane bez hrane, ali koja je prava dobit? - Ja ne vežbam zbog nejedenja, glavna poenta je - zdravlje mog tela i duše. Nejedenje je samo sporedan efekat. Ako želite - jedite, ako ne želite – nemojte. Inače, otkako radim ovu tehniku, nisam imao nikakvih zdravstvenih problema, čak ni kijavicu...
Da li je Vaš rad mogao potencijalno da zasmeta svetskoj industriji hrane i farmaceutskoj industriji? Kako oni gledaju na to što radite? - Ne brinem o tome. Samo obavljam svoju dužnost i ne uznemirava me šta misle. Po obrazovanju ste inženjer... - Da, mašinski inženjer. Studirao sam, ali nisam to radio, već sam bio u porodičnom biznisu. Imate porodicu. Da li i oni rade ovu tehniku? - Imam suprugu, kćerku, sina, dvoje unučadi... Svi praktikuju sungazing. Mnogo putujem, ali bar četiri, pet meseci godišnje provodim s njima.
Kako Vas unuci doživljavaju, da li ste kao svaki običan deda? - Ja sam običan čovek, ponašam se kao običan čovek, i sve me gledaju tako. Ne nazivam sebe guruom ili sličnim imenom. Ja sam samo prenosilac poruke, to je sve.
Na Univerzitetu “Tomas Džeferson” u Filadelfiji bili ste pod nadzorom 130 dana, pod upravom dr Endrjua Njuberga. Kasnije je Njuberg poricao da se radilo o ispitivanju nejedenja, već je izjavljivao da se radilo samo o proučavanju funkcionisanja mozga pri meditaciji. Kako to objašnjavate? - Medicinski stručnjaci naknadno su promenili svoje viđenje stvari. Nikada nisu objavili prave rezultate jer se ne slažu s njihovim viđenjem stvari, ali ono što ne poriču jeste - da su me ispitivali... Problem je u tome što su dobili rezultate koje nisu očekivali..
Šta su, ipak, priznali da je drugačije u Vašem organizmu nego kod drugih ljudi? - Da je epifiza uvećana, što znači da je moćnija. Medicinski stručnjaci znaju da je to glavna žlezda, mada, tek danas shvataju njenu pravu ulogu. Epifiza je zapravo “treće oko”. Ipak, nedavno su prihvaćeni dokazi da Indijac Prahlad Džani živi bez vode i hrane? - To je prihvatila grupa lekara, ne čitavo medicinsko društvo. To je ista grupa koja je mene posmatrala u Indiji 411 dana i prihvatila rezultate ispitivanja. Inače, lično poznajem Džanija. Ali, njegova tajna je drugačija.... -
Da, metod je drugačiji, u njegovom slučaju radi se o božanskom posvećenju. Koja Vam pitanja najčešće postavljaju praktikanti tehnike? - Generalno pitaju o detaljima: da li mogu da rade iz kuće ili ne, i slično. Problem je u tome što ljudi previše idu u detalje.
Vaš savet običnim ljudima koji ne umeju da se izbore sa siromaštvom, svetskom krizom... - To je upravo ono o čemu govorim - radite sungazing: to će vas isceliti, ali i promeniti okolnosti u vašim životima. Naći ćete rešenje svojih problema.
Da li ima ikakve važnosti šta je na umu nekome dok radi ovu tehniku (fokusiranje na Sunce, neka molitva, mantra...), ili je to jednostavno mehanička stvar dopuštanja da Sunčevo svetlo stugne do mozga kroz oči? - Da, imati dobre stvari na umu pomaže, vera pomaže. Ako ne - može se raditi i mehanički, ali dobrobiti dolaze malo sporije. Neka um bude slobodan, ne pokušavajte na silu da razmišljate, neka sve bude opušteno i prirodno.
Da li ste Vi i iscelitelj? - Nisam. Moja tehnika isceljuje, a ja čak izbegavam i da dodirujem ljude.
Šta vam pričinjava radost? - Moja radost je širenje ove poruke po svetu. Volim da upoznajem ljude. A neke obične, male stvari? Da li uživate, recimo, u mirisima? - Sve osećam, ali me ne dotiče - ukus, miris ili bilo šta drugo. To se odnosi na sve, ne samo na hranu. To ne utiče na moj um. Ja to osećam, ali ne, ne utiče. Ne uživate ni u mirisu cveća? - Vidite, radost nije deo mog života. Ja sam balansiran, kako kaže “Bagavad Gita”. Oprostite zbog ovog pitanja, ali da li ste prosvetljeni? - Neću reći da sam prosvetljen, samo sam na tom putu. Ali, prosvetljenje se može postići na ovaj način. Kroz Sunce se brzo može prosvetliti. I druge tehnike to mogu, ali ova je najlakša. Šta da čine ljudi koji žive na krajnjem severu, gde su duge polarne noći? - Ako ne vide Sunce, neće dobiti dobrobiti. Na predavanju prošle godine u Novom Sadu rekao sam da bi bilo bolje da plate put na jug nego - lekare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2010, 13:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Avg 2010, 19:14
Postovi: 578
Steta sto prije 70 godina nije probao cvarke i grah kuvani.. .taj bi sada ima 250 kila.

_________________
In the shape of a black goat - The dark lord himself!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Osnovna struktura svakog sisara (a i ostalih živih vrsta) su ćelije, a ćelijama treba voda, hrana.
Kad vidim drvo kako trči za zecom i komada ga i halapljivo guta, povjerovaću da ima i živih ljudi koji ništa nisu godinama (decenijamam) od hrane unijeli u organizam.
Pripisivati ljudskim ćelijama svojstvo prikupljanja sunčeve svjetlosti i transformacije u hranu je nezamislivo. Ljudske ćelije nisu sposobne za fotosintezu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 10:58 
Jede ovaj govna kako se meni cini. :D

Da je u pitanju treeman (google it) onda bih mozda i povjerovao, ovako no way...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs