banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 15 Jun 2010, 17:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
zah je napisao:
Iskreno receno, volio bih da se ove price obistine, jer bi to bilo u interesu BiH. Mislim, da se moglo uraditi puno vise nego sto je uradjeno.

Ako postoje podzemni hodnici, a prica se da postoje, oni su se mogli otkopati, urediti, mogla se uvesti rasvjeta, i tako bi se omogucilo zantizeljnim da ih razgledaju.

Mogao se od podnozja piramide pa do njenog vrha otkopati sloj zemlje u sirini jednog metra, kako bi se vidjelo sta je ispod zemlje, sto bi zainteresovalo mnoge da dodju u Visoko i da razgledaju sve to.

Slike podzemnoih hodnika i skinute zemlje od podnozja do vrha piramide obisle bi svijet, sto bi i mnoge inostrane znatizeljnike zainteresovalo da dodju u Visoko i da to razgledaju.

Medjutim, sve je ostalo na pricama i nagadjanjima, zbog cega ne vjerujem puno u sve ono sto se prica.


Ev pogledaj www.piramidasunca.ba

Iskopano je 300 metara tunela 140 metara je dostupno za razgledanje i dokazano je da se u prosjeku na svakih 80 cm nalaze pravilno oblikovane strukture kamena teske najmanje 2 tone.

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 17:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Jarane, ja bi stvarno volio da to jesu piramide, ali otkad su vise krenuli kopati, da su djecu iz vrtica pustili da svaki dan lopaticama pomalo zagrebu,bas ovu na slici, dosad bi vise od ovog iskopali - garantujem. Ovo neko nekog zaj...va, i to zesce....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2010, 23:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jun 2010, 19:36
Postovi: 83
Lokacija: Gracanica
@ERROR

Nez jarane al ja mislim da nije rijec o zaj...iji, a to sto kazes da se slabo kopa nema govora al jbg neda niko pare, a evropa tvrdi da je sve to laz.Zasto?

Zato sto historija i ljudi koji su dobili doktorate tvrde da nikad u evropi nije postojala inteligentna civilizacija, a odjednom vijest o piramdiama starim 12000 godina a evropa zna samo za civilizacije koje su zivjele na ovim prostorima unazad 5000 godina. Jest cudno i sve to nema govora.

Al kako obasnjavas ovo?
Da se na svakom kamenu koji su otkrili spaja sa drugim kamenom(pravilno)i da je izmedu svakog glina vjeruj care bio sam u visokom i vidio sam samo tri metra otkrivene povrsine kamena koji je valovit al bas valovit i gladak i svaka 2 metra nalazi se stepenica.
btw ove piramide i ne lice na one u Egiptu.
ev pogledaj www.piramidasunca.ba molim te pogledaj slike i ako stignes i video stvarno nevjerovatno

_________________
Djela se vrednuju prema namjerama i svakom čovjeku pripada ono što je naumio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 08:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol:

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 09:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
haso6162 je napisao:
btw ove piramide i ne lice na one u Egiptu.

'ajde!!!

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 20:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2009, 09:34
Postovi: 115
Lokacija: BL dok me nisu izgurali kundacima, bajonetima, opancima...
Piramide na stranu...
Ovdje na forumu je jedna stvar ocita:
Da su "piramide" u RS Vaso i Vaskrsije bi bili vatreni navijaci, a Huso i Haso bi vatreno negirali.
ccc..... Pateticno!

_________________
A ko ce bre da slavi pobedu ako ja poginem??.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
BrozTvrtko je napisao:
Piramide na stranu...
Ovdje na forumu je jedna stvar ocita:
Da su "piramide" u RS Vaso i Vaskrsije bi bili vatreni navijaci, a Huso i Haso bi vatreno negirali.
ccc..... Pateticno!

Jbg kad nisu. Zato u ovom slucaju Vaso i Vaskrsije predstavljaju glas zdravog razuma a Huso i Haso bolide. Po običaju :lol:

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Jesam li ja Vaso ili Vaskrsije? :lol:

Jbga, nisu "otkrili" neke nove molekule ili mikroorganizme pa da se palimo na prdljevinu raznoraznih strucnjaka i "strucnjaka", piramide jbte, sta ce meni ko objasnjavati i crtati zvjezde i sazvijezdja, da tu ima ista,vidilo bi se i ovakve budale ko ja bi rekli da ima, ali brate, onakvih neotkopanih "piramida" pun k.... kad ides iz npr Travnika prema nama.... samo drvece polomatati i isto ko u Visokom, nemoj me tjerati da slikam drugi put....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Pa cekajte dok iskopaju. Nemojte tako olako osudjivati. Icemo ja i Vader kopati ako treba da ubrzamo proces. :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Leona je napisao:
Pa cekajte dok iskopaju. Nemojte tako olako osudjivati. Icemo ja i Vader kopati ako treba da ubrzamo proces. :D :)

Meni se čini da oni tamo zidaju piramidu. :roll:

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Walker je napisao:
Leona je napisao:
Pa cekajte dok iskopaju. Nemojte tako olako osudjivati. Icemo ja i Vader kopati ako treba da ubrzamo proces. :D :)

Meni se čini da oni tamo zidaju piramidu. :roll:


Al su izgleda doveli najbolje majstore iz Crne Gore, pa ljudi zure ko obicno :lol:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
BrozTvrtko je napisao:
Piramide na stranu...
Ovdje na forumu je jedna stvar ocita:
Da su "piramide" u RS Vaso i Vaskrsije bi bili vatreni navijaci, a Huso i Haso bi vatreno negirali.
ccc..... Pateticno!

:lol:
Ubitacna logika is back. Sam nesto iskontruises, pa onda na to ccc i komentar. 8)
Walker je napisao:
Meni se čini da oni tamo zidaju piramidu. :roll:

Kopaju tunele! :lol:
Iskopali 300 metara tunela. To je dokaz. :D Pa normalno da su iskopali kad kopaju. :lol:
A kako nikome nije palo do odozgo podje kopati? Pa to je pramida, gdje god zaceprkas moras naici na blok. Kamon!

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Besparica je napisao:
A kako nikome nije palo do odozgo podje kopati? Pa to je pramida, gdje god zaceprkas moras naici na blok. Kamon!

Ne kopa se odozgo jer ko to čini stigne ga kletva faraona Sakiba III. :lol: Bolje ozdo.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Jbga, pa fino su ljudi odmah rekli da je BOSANSKA piramida, te je logicno da se ne kopa s vana vec iznutra, a znas vec kako je sve kod nas, mozda je ispala malo nahero, 5-6 coskova, pa ih bruka to pokazati pred svijetom.... :wink:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:26 
Ramiz IV procelavi...


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jun 2010, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Besparica je napisao:

Iskopali 300 metara tunela. To je dokaz. :D Pa normalno da su iskopali kad kopaju. :lol:

:lol:

Ja bih stvarno zelio, za dobro ljudi koji bi imali koristi od tog projekta, da se ispostavi da je ta prica o Visochici utemeljena i da je zaista tako kao sto se tvrdi. Medjutim, trenutno sam razocaran jer imam osjecaj da je sva ova prica o piramidama posljedica ili necijeg neuzemljenog entuzijazma, ili necije pohlepe.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2010, 15:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Slika

:lol: :lol: :lol:

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2010, 17:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 251
Hahahaha :D... Uzaludna je to potraga :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2010, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nema više novca za istraživanje "bosanskih piramida"
FONDACIJI Arheološki park Bosanska piramida Sunca ove godine bit će dodijeljeno tek 8.000 KM. Ranijih godina za ovo se istraživanje izdvajalo i do 300.000 KM.

No, nakon što je većina stručne javnosti ismijala veliki projekt "bosanskog Indiane Jonesa" Semira Osmanagića, mit o "bosanskoj piramidi" polako je počeo odumirati. Nije sigurno pomogla ni gospodarska kriza zbog koje se povlače sponzori, a Fondacija gubi državnu potporu.

"Nismo željeli raditi ništa mimo zakona. Svaki projekt mora biti na nečemu utemeljen. Mnogi ugledni znanstvenici osporavaju piramide. Ove godine je i financijska kriza, pa novca imamo manje. Zato je izdvojeno 8.000 KM za arheološka istraživanja u Visokom. Ranijih godina je odvajan velik novac. Kad je počela ta priča o piramidama, izdvajano je čak 300.000 KM", kazala je Zdenka Merdžan, ministrica za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona.

"Osmanagić i njegovi istomišljenici tvrde da će se novac višestruko vratiti kada turisti pohrle u Visoko. Međutim, umjesto procvata turizma, podsjetnici da su potrošeni milijuni KM poreznih obveznika su još samo rijetki štandovi na kojima se prodaju jeftine drvorezbarije "najstarijih" piramida na svijetu", komentar je u banjolučkim Nezavisnim novinama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2010, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Vader je napisao:
Ranijih godina za ovo se istraživanje izdvajalo i do 300.000 KM.




Pa za ove pare su mogli sagraditi novu :P

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs