banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 23:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2011, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ne da mi se sad o tome, ima taj post na ovoj temi. Ništa značajno, pokušala sam neku tehniku jednom i djelimično je uspjelo, tj. dijelove sna sam uspijevala kontrolisati, svjesno ''ušla'' u san i bila svjesna da sanjam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2011, 06:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Lucidan san. U par navrata sam i ja u snu skontala da sanjam, ali ništa više od toga.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2011, 12:17 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13222
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
MonaLisa je napisao:
Ne da mi se sad o tome, ima taj post na ovoj temi. Ništa značajno, pokušala sam neku tehniku jednom i djelimično je uspjelo, tj. dijelove sna sam uspijevala kontrolisati, svjesno ''ušla'' u san i bila svjesna da sanjam.


sto rece Talija za to ti ne treba nikakva tehnika....lucidan san, koji se svima nama desi...ja sam tako par puta uspjevao kontrolisati jer sam sanjao Paris Hilton..ludo i nezaboravan provod..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2011, 12:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2011, 08:31
Postovi: 97
Lokacija: BOSNA
Slušao sam ljude da pričaju da im se nešto slično desilo tokom operativnog zahvata u bolnici.
Navodno su sebe gledali sa visine kako leže na stolu.
Ehhh sad,,,,vjerovatno ima neko znanstveno pojašnjenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 13:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Nisam sklon da mislim da u astralu možeš da lebdiš u tuđe stanove, prisluškuješ i sl, kada si u astralu onda si tamo, ne ideš na neka mjesta u fizičkom svijetu pošto tu važe prirodni zakoni koje niko ne može da krši, zato se i zove realnost. Astral je po mom iskustvu nekakv energetski, nefizički oblik postojanja izvan prostora i vremena. Kakve situacije će neko da doživi zavisi od toka njegovih misli, to su neke emocije, kompleksi, stresovi koji se manifestuju u, za svijest, razumljive događaje, dakle isto kao san samo što je svjesno učešće pa poslije znaš mnogo više detallja. To je kao alat koji služi za smanjenje nesvjesnih sadržaja.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Tako nekako to i ja posmatram, odlično rečeno nuvolari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ma da, najbolje sad da nakon sto ste naveli da se moze dozivjeti konkretno iskustvo to pretvorite u nesto metafizicki i naravno idete na ruku toga da nam ne mozete nista konkretno dokazati ;)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 14:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ne možemo. Hoćeš sad odstupiti od teme?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 18:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
jel ovo isto sto i "remote viewing"? :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 21:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Avg 2011, 13:22
Postovi: 18
nuvolari je napisao:
Nisam sklon da mislim da u astralu možeš da lebdiš u tuđe stanove, prisluškuješ i sl, kada si u astralu onda si tamo, ne ideš na neka mjesta u fizičkom svijetu pošto tu važe prirodni zakoni koje niko ne može da krši, zato se i zove realnost. Astral je po mom iskustvu nekakv energetski, nefizički oblik postojanja izvan prostora i vremena. Kakve situacije će neko da doživi zavisi od toka njegovih misli, to su neke emocije, kompleksi, stresovi koji se manifestuju u, za svijest, razumljive događaje, dakle isto kao san samo što je svjesno učešće pa poslije znaš mnogo više detallja. To je kao alat koji služi za smanjenje nesvjesnih sadržaja.


Нуволари,дјелимично си у праву.

Астрална димензија заиста пружа сваколике могућности.КГБ ју је,нажалост,користио за прислушкивања америчких агената и...ови наравно вратили.То значи да астрал пружа оно што ти желиш;веома флуидно,заправо,ова физичка стварност је фалсификат тога,у чвршћем облику,доста "опипљивија" димензија.


Даље,постављана су питања око тога да ли је оно о чему пишемо овдје remote-viewing,луцидан сан,феномен изласка из тијела при операцији и сл.Све што је постављено као питање,има смисла и чињеница да се толико говори о овоме миленијумима нешто значи.Сви феномени поменути у тим питањима могу се јасно повезати са АП али нису исто што и она.То је "дебела" тема и не бих да заузимам простор овдје;требало би ми доста вријемена за то.


Што се тиче оног "чишћења",(порука од модератора,уредника)пало је два минута прије него што сам хтио да предложим нешто слично,па ми је то дошло као психичко чишћење.Да.


А у вези "боље половине",рекао бих му да нас не занима овдје боја његовог дебелог тепиха,него нешто много озбиљније.Предлажем му да уђе са нама у групу,без чекања да се нешто претходно докаже(па да тек онда приступи).Или,ако неће,нека чека групне резултате,без писања беспотребних и бесмислених,изазивачких(мада то зна бити добро за напредак и мотивисаност)постова.У супротном,постоји ствар која се зове искључење са теме или чак форума...


Ратниче,чекам још твој одговор,надам се да пратиш тему,па да се договоримо са Мона Лизом,Талијом и свим осталима,заинтересованим за рад.



"Никада није постојало вријеме када нисмо постојали ја и ти...и никада у будућности нећемо моћи да престанемо да постојимо..."

МА,БГ,6К

Поздрав драгим астралцима


:o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Citam sve ovo po drugi put i vidim cesto se spominje "izgubljen strah od smrti". To ne razumijem (izmedju jos nekih stvari)...
Sta ocekivati onda poslije smrti? 40 dana astrala? Mental? (onaj dio o dusi) Moze neko od upoznatih sa temom reci svoje tumacenje tih rijeci?

I jos jedna stvar, kad sam vec tu... Spominje se nesto oko karaktera, ciste savjesti itd (nisam siguran sta sve pa da ne lupam). Da li to znaci da "losi" ljudi ne mogu uci u astral? I ako znaci kako onda dolazi do sukoba?

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2011, 01:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Ратниче,мени је свеједно коју технику узети,можемо радити "конопац" ако се сви сложе(Јеси ли имао конкретних резултата?).Пак,о ФБ групи нисам најсигурнији.


Evo da odgovorim, imao sam sve "simptome" koji su dati u uputstvima, dakle ulazak u alfa-trans, osjećaj širenja, otvaranje čakri i "rad" istih... prelazak svijesti u "eterično tijelo", osjećaj jakih vibracija, sam prag ulaska u astral (percepcija astralnog noise-a, glasova, slika itd.), promjena kvaliteta svjesnosti i ostalo... ali nisam imao konkretan uspjeh pri svjesnom izlasku. To treba vježbati par sedmica (ili par mjeseci) a ja nisam imao na raspolaganju sobu u kojoj ću moći da se čulno izolujem toliko dugo, a nemam ni sad (drugim riječima - nemam svoju sobu u kojoj spavam sam)... Međutim, ako bi krenuli s radom, mogao bih namjetsiti jedan ležaj u podrumu za te namjene...

(međutim, kao što sam ranije napomenuo, ovaj trening, kao i svaki drugi koji sam započinjao, dok je trajao povećavao je frekvenciju i intenzitet spontanih VTI, kao i lucidnih snova)

Što se tiče FB grupe - i dalje sam za to iz objektivnih raloga. Pokušaj da zamisliš kako ovo sve izgleda ljudima koji ovo čitaju na ovako javnom forumu, a ne znaju o čemu se radi ili ne žele da vjeruju u to. Stalno će biti upadica i svakakvih reakcija, nemoguće je na forumu napraviti dovoljno opuštenu atmosferu za takav eksperiment... Bilo bi dobro da dignemo poseban forum, ali ja to ne znam da uradim... a mailing liste su suviše primitivne... tako da najbolja opcija ostaje FB grupa zatvorenog tipa.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2011, 11:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Uzeo sam slobodu da napravim zatvorenu google grupu.
Ako se slažete sa ovim vidom organizovanja komunikacije...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2011, 12:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Druga opcija, forum: http://astral.lovediscussion.net/

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2011, 14:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Avg 2011, 13:22
Postovi: 18
Што се тиче изгубљеног "страха од смрти" то обично значи да је особа која је доживјела ИТИ(спонтану или не пројекцију)помирена са смрћу као феноменом,зна да након "умирања"слиједи нешто ново,другачије,љепше.То некад зна да превари.Постоји неколико књига на ту специфичну тему(нпр.од Raymonda Moody-ja,Elisabeth Kubler Ross,Ian Stevenson-а и сл.).Све у свему,нико ко није "умро"не може знати шта га чека послије али постоје свједочења бројних људи којима је дата шанса да посјете високофреквентне димензије и увјере се у мало другачије стварности,то формира разне религије и тако даље,опширна тема.

У вези карактера,нити постоји правило да "лоши" људи не могу "ићи" у астрал(штавише ми сви као бића смо тамо док спавамо)нити "тамо" постоји одредница за "лоше" или "добро".

Поново сам прегледао претходне поруке на овој теми(прије двије године сам то читао,док сам био баш активан у вјежбању АП).Занимљиво.Такође ме занима шта је са Јиваном и Вадером,јесу ли нестали?Могу и они да се придруже групи.

Ратниче,све што си доживио у својим вјежбама сам прошао неколико пута а луцидних снова имао сам безброј.А два посебно памтим када сам имао тоталну(нажалост краткотртајну)контролу сна.Након буђења осјећај је...Такође сам се једном једва увукао(вратио)у тијело итд.На астралу сам свако вече,што свјесно што несвјесно.Иначе,сваки лет,који сањамо је нека врста АП.Тако да,кад сањамо да летимо а имамо колику-толику контролу лета и свијест о томе-то је АП.

На крају,оно што је урадио Бранко није лоше па предлажем да ако се сви слажу:

у току викенда скупимо заинтересоване на нови форум
пријавимо се на гугл групу и тамо оставимо простор за "најважније"поруке и приједлоге и преко групе даље радимо
на овој теми на форуму остављамо само неке коментаре,уз пут
почнемо са вјежбама од понедјељка(или касније,небитно)ако се сви сложе за Брусову технику
остало да се договоримо преко новог форума и групе

Бранко,Ратниче,остали ако сте за можемо се чути,реците вријеме


:D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2011, 19:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo je moje skromno iskustvo, ja sam slušao i doser sat vremena i to astral projection, osjećaj je bio nevjerovatan, da li me je zvuk prevario ili sam stvarno to doživio ne znam.

Svo vrijeme sam bio budan, jer mi zvuk nije dopuštao da zaspem. Osjećao sam da ležim na krevetu, ali isto tako osjeti sam kako lebdim iznad sebe na jedno 20cm i klackam se iznad svog fizičkog tijela.

Osjećaj postojanja u istom trenutku na dva različita mjesta je bio nevjerovatan, ja ne znam da li je to bilo to, samo vam prenosim šta sam doživio.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2011, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
у току викенда скупимо заинтересоване на нови форум
пријавимо се на гугл групу и тамо оставимо простор за "најважније"поруке и приједлоге и преко групе даље радимо
на овој теми на форуму остављамо само неке коментаре,уз пут
почнемо са вјежбама од понедјељка(или касније,небитно)ако се сви сложе за Брусову технику
остало да се договоримо преко новог форума и групе

Бранко,Ратниче,остали ако сте за можемо се чути,реците вријеме


Upravo sam došao s kampovanja, umoran sam k'o konj, sutra se javljam :D

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2011, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
dobro zasto mi je obrisan post? na koji nacin ja mogu traziti od ovih astralaca dokaz, a da vi to meni ne obrisete?
sta je ovo odjednom, astralnoprojektanski forum?

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2011, 07:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Zato što troluješ temu i tražiš svađu.Dokaz možeš tražiti pristojno,a ne govoreći ljudima da su budale jer vjeruju u nešto što je tebi nepojmljivo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2011, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Osoba koja mi je pisala o svojim iskustvima (kao što rekoh u masi iznijeti stvari nijednom nisam naišla na kotradikciju ili bilo kakvo drugo neslaganje u prethodno iznijetim doživljajima) između ostalog kaže da astral ili to mjesto gdje odlazi u svjesnom stanju tokom sna nema veze sa okolinom iz budnog stanja. Može da vidi i druge osobe iz svoga okruženja ili neke treće ali ne i isti krajolik koji gleda svaki dan.
Dokaz, pa jedino iz druge ruke mogu da kažem (ja to nisam doživjela) da sa tog putovanja može da donese neka iskustva koja npr. u svjesnom stanju ne bi mogao da ima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs