banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 18:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 307 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 03 Nov 2011, 19:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
cicak je napisao:
_зока je napisao:
Jeste ali korjene vuče iz slavenske mitologije.Pretpostavljam da su glogov kolac i bijeli luk kao oruđe protiv vampira vezani za paganske bogove,a krst im se samo pridružio kada se hrišćanstvo uhvatilo meću Slavenima.

dakle, zbog nacionalne netrepeljivosti, muslimani nemaju mogucnost odbane?

Kako si ti došao do toga zaključka? Ako je hrišćanski Bog, pravi bog,krst djeluje na vampire bez obzira kojoj religiji pripadaju,čak i na vampire ateiste. Nebitno ni koja ga ruka koristi,hrišćanska,muslimanska,budistička ili ateistička. Ako hrišćanski Bog nije bog,onda krst nema efekta ni na vampire hrišćane,a bogami ni na muslimane.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 05 Nov 2011, 09:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
_зока je napisao:
cicak je napisao:
_зока je napisao:
Jeste ali korjene vuče iz slavenske mitologije.Pretpostavljam da su glogov kolac i bijeli luk kao oruđe protiv vampira vezani za paganske bogove,a krst im se samo pridružio kada se hrišćanstvo uhvatilo meću Slavenima.

dakle, zbog nacionalne netrepeljivosti, muslimani nemaju mogucnost odbane?

Kako si ti došao do toga zaključka? Ako je hrišćanski Bog, pravi bog,krst djeluje na vampire bez obzira kojoj religiji pripadaju,čak i na vampire ateiste. Nebitno ni koja ga ruka koristi,hrišćanska,muslimanska,budistička ili ateistička. Ako hrišćanski Bog nije bog,onda krst nema efekta ni na vampire hrišćane,a bogami ni na muslimane.


ma jbs im mater ako je vampir onda nema vjere,znaci nisu vjerovali tokom zivota i radili zlo,pa nisu nasli mir pa vamo dava i kolju :D
ja msm da samo kolac pomaze i bjela luka pomjesanog sa kakvom radzom :D


Citiraj:
Naziv „vampir“ prvi put je zvanično zabeležen 1725.godine u istraživanju austrijskih komesara koji su ispitivali tvrdnju meštana po kojoj su navodno vampiri u Srbiji u to vreme prouzrokovali nekoliko povezanih smrtnih slučajeva. Kasnije se upotreba termina vampir proširila po zapadnoj Evropi, počevši od engleskog jezika gde je ovaj pojam korišćen 1732. godine kada je u londonskim novinama osvanuo članak o vampirskoj epidemiji u Srbiji.



Citiraj:
Poneseni strahom povampirenog Pavla, meštani su se okupili i zajedno sa seoskim sveštenikom otvorili grob Arnauta Pavla. Kroz njegovo telo proboli su kolac, a zatim ga spalili kako se ne bi vratio u svet živih i nastavio da progoni ljude.




Slika

Citiraj:
Iste godine kada je umro Pavle, u selu Kisijevu umro je Petar Blagojević, za koga se takođe sumnjalo da je nakon smrti postao vampir koji je proganjao meštane Kisijeva. Simptomi smrti meštana Kisiljeva bili su slični simptomima smrti meštana sela Medveđe. Ljudi su umirali nakon samo par dana bolesti, i nakon izjava o tome da ih Petar progoni i u toku noći guši. Kao u slučaju Arnauta Pavla, i Petrov grob je otvoren, leš proboden kolcem i spaljen.



u oba slucaja kolac i vatra !!

Citiraj:
Kako bi se smirio narod koji je bio prestravljen pojavom vampira i njihovim zlodelima, austrijska vojna uprava je poslala komisiju koja je trebalo da ispita da li vampiri u Srbiji postoje i da li je moguće da se razvila neka vrsta epidemije vampira. Komisija je otvarala grobove preminulih za koje se pričalo da su se povampirili, i naišla na zastrašujuće i tada neobjašnjive pojave. Naime, tela preminulih meštana su bila u vrlo svežem stanju, lica rumena a na usnama svakog od njih je bila sveža krv. Austrijski komesari su naredili spaljivanje svih leševa sa takvim simptomima. Izveštaj komesara Johanesa Flikingera objavljen je u mnogim svetskim novinama, pa se po celoj Evropi počelo raspravljati o epidemiji i postojanju vampira u Srbiji.


tu su probadani i spaljivani svi

Citiraj:
Da li je izgled leševa bio posledica neke tada nepoznate bolesti ili posledica vampirizma? Vampiri se još uvek ubrajaju u misterije sveta, ne postoje dokazi o njihovom postojanju, niti postoje dokazi koji ukazuju na to da vampiri ne postoje. A kad dokazi nedostaju, sve se svodi na verovanje, pa neki veruju u to da vampiri postoje, a pojedini tvrde da su ih videli, dok drugi pak ne veruju u mogućnost postojanja vampira izvan granica imaginacije. Verovali u vampire ili ne, činjenica da je Srbija u 18-tom veku bila poznata i po epidemiji vampira je nepobitna.


ako vidite kojega,pitajte da se slikate za fejzbuka xD

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 06 Nov 2011, 13:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Ради се о човјеку по имену Павле Арнаут. Наводно, живио је у селу Међеђа које се налази и данас на магистралном путу Бос. Градишка - Козарска Дубица.

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 06 Nov 2011, 13:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
cooltura je napisao:
Ради се о човјеку по имену Павле Арнаут. Наводно, живио је у селу Међеђа које се налази и данас на магистралном путу Бос. Градишка - Козарска Дубица.


znam skoro sve o istoriji vampira i tih sranja,nea sta nisam procito i pogledo vezano za to
samo jel istina bar dio toga?? :confused2: :confused2: :confused2:

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 06 Nov 2011, 13:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Aleksande ne obraćaj pažnju na coolturu,on ima malo življu maštu,da ne kažem da laže i izmišlja.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 02:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
_зока je napisao:
Kontam da snaga krsta kao oruđa za borbu protiv vampira nema veze sa tim koje je konfesije vampir :lol: nego sa ti čiji je Bog pravi.

koliko sam ja pohvatao,vampir je vakrsli mrtvi,koji je upokojen na kriminalni nacin,pa se vraca da konjima grive plete,i seljacima razne pakosti pravi.
Frisky_Dingo je napisao:
imali smo i dampire, to je boneli kasnije iskoristio za strip, specijalno obučene grupe koje su ubijali vampire. istorija vampitizma na ovim prostorima je jako zanimljiva za istraživanje i valjda će to neko nekad da skupi na jedno mjesto.

koliko ja znam dampiri su potpuno druga vrsta od vampira.cini mi se da sam procitao negdje da su dampiri imali i svoj grad?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 07:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svaki narod ima svoj folklor, prema tome Islamiste napadaju džini a protiv njih imaju određene metode. 8)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 08:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
koliko ja znam dampiri su potpuno druga vrsta od vampira.cini mi se da sam procitao negdje da su dampiri imali i svoj grad?


Dampiri su djeca ljudske majke i oca vampira

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 10:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
V@nja je napisao:
Citiraj:
koliko ja znam dampiri su potpuno druga vrsta od vampira.cini mi se da sam procitao negdje da su dampiri imali i svoj grad?


Dampiri su djeca ljudske majke i oca vampira

Znači, Renesme iz Twilight-a je dampir? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 12:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
U Twilightu nema ni vampira ni dampira, već samo pedera :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Dok sam pisala kladim se sa samom sobom; "prvi će se javiti 3 oka ili Popo" :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Mnogo si imala prostora za grešku, dvojica od troje koji su pisali na ovoj temi :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol: :lol: I to je nešto. Koje sam sreće od sto onih stvari uvijek ubodem po sred one pogrešne.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Talija je napisao:
V@nja je napisao:
Citiraj:
koliko ja znam dampiri su potpuno druga vrsta od vampira.cini mi se da sam procitao negdje da su dampiri imali i svoj grad?


Dampiri su djeca ljudske majke i oca vampira

Znači, Renesme iz Twilight-a je dampir? :D

ako se takvo dijete moze iznijeti na svijet? valjda posisa majcinu krv i hrani se njome.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 07 Nov 2011, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Zavisi kako ih gdje opisuju, ali negdje je slucaj da Dampiri imaju sve vampira prednosti (povecana snaga, brzina, izdrzljivost, dugovjecnost) bez mana ("zedj", osjetljivost na sunce itd.)
Za ovo iz Sumraka ne znam, Dampiri sa kojima sam se ja "susretao" su Blade i Rayne iz BloodRayne serijala :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 09 Nov 2011, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
V@nja je napisao:
Citiraj:
koliko ja znam dampiri su potpuno druga vrsta od vampira.cini mi se da sam procitao negdje da su dampiri imali i svoj grad?


Dampiri su djeca ljudske majke i oca vampira

Mere li obrnuto,ljudski otac a majka krvopija...:P
Popokatepetl je napisao:
U Twilightu nema ni vampira ni dampira, već samo pedera :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 09 Nov 2011, 20:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
alkibijad je napisao:
V@nja je napisao:
Citiraj:
koliko ja znam dampiri su potpuno druga vrsta od vampira.cini mi se da sam procitao negdje da su dampiri imali i svoj grad?


Dampiri su djeca ljudske majke i oca vampira

Mere li obrnuto,ljudski otac a majka krvopija...:P
Popokatepetl je napisao:
U Twilightu nema ni vampira ni dampira, već samo pedera :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ma more i obrnuto komotno,baja sto se mene tice ja bi ovda avutobus procero :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


i twilight nemoj da dirate

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 09 Nov 2011, 20:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
alkibijad je napisao:
V@nja je napisao:
Citiraj:
koliko ja znam dampiri su potpuno druga vrsta od vampira.cini mi se da sam procitao negdje da su dampiri imali i svoj grad?


Dampiri su djeca ljudske majke i oca vampira

Mere li obrnuto,ljudski otac a majka krvopija...:P
Popokatepetl je napisao:
U Twilightu nema ni vampira ni dampira, već samo pedera :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Majka je svakako krvopija, a ako dampir nije sisao majčinu krv moguće da je sisao nešto od drugog roditelja...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 09 Nov 2011, 20:16 
Super, a ja okruzen maglom i tamom citam o vampirima, damn...jos sad trebam u mrak izaci... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 09 Nov 2011, 20:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Večeras neće biti meteoroliških očitavanja iz Doboja :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 307 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs