banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Autizam
PostPoslato: 24 Avg 2011, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sedmogodišnji dječak zna kalendar od 1900. do 2099.


NIKOLA SALAPURA - 23.08.2011 19:30
BANJALUKA - Edvin Aleksandar Hummel, sedmogodišnji dječak iz Klagenfurta koji je ovog mjeseca boravio u Banjaluci, posjeduje izvanrednu memoriju i fotografsko pamćenje čime oduševljava sve koji ga poznaju ili su čuli za njega.
Ovaj mali genije u svojoj glavi svaki dan posjeduje kalendar od 1900 do 2099. godine i tačno pogađa kada je koji dan bio u sedmici, što najbolje demonstrira pogađajući sagovornicima dan rođenja.
Tako smo ga kroz razgovor upitali za dan rođenja čovjeka koji je sjedio za stolom pored nas, koji mu je prethodno rekao dan, mjesec i godinu rođenja, a Edvin mu je kao iz topa izračunao da je to utorak, što je bilo tačno.
Njegova majka Saša Hummel priča da je Edvin sa godinu i po dana znao brojati do 10, te da je znao cijelu abecedu, kada su se i počeli uvjeravati u njegove sposobnosti.
"Edvin je s tri godine naučio tečno da govori njemački jezik, dok je već u četvrtoj znao srpski i prevodio s jednog na drugi", kazala je ona i dodala da svake godine otkriju njegov novi talenat, kojih ima zaista mnogo.
Navodi da Edvin nije klasični autista, jer nema smetnje kao autisti, već da pripada vjerovatno jednom pravcu autista, poznatijem kao sindrom Savan.
"Ranije je imao problema s motorikom ruku, kao na primjer nije znao držati olovku, ali sada nema problema", rekla je Saša i dodala da dječak ima različita interesovanja.
Tako se dječak zanima za kompjutere, ali posebno za opšte obrazovanje što konstantno proširuje i samo pet odsto informacija koje primi zaboravlja.
"Na primjer, zanima ga ko je predsjednik koje države, gdje se one nalaze i sve o njima", rekla je Edvinova majka.
Takođe, poznaje kompletnu kartu Njemačke, kao da ju je snimio i za koje god mjesto da ga upitate on zna.
Inače, Edvinova majka u Klagenfurtu živi sa Banjalučaninom Aleksandrom Šukalom, pa su ovog mjeseca boravili u gradu na Vrbasu.
Govoreći o sposobnostima dječaka Šukalo je ispričao da je jedne prilike cijepao drva, te da mu je Edvin rekao da to ne radi.
"Zamislite da sam se posjekao nakon toga što mi je rekao i mislim da ima i sposobnost predviđanja, jer to nije jedini slučaj", rekao je Šukalo.
On je dodao da je Edvin do sada išao u vrtić, ali da od ove godine kreće u školu za djecu sa specijalnim interesovanjima u Klagenfurtu da bi unaprijedio svoje vještine.
"On već izračunava matematičke formule i kada smo ga upisivali u školu rekli su da će preskočiti prvi razred", rekao je Šukalo.
U razgovoru sa Edvinom pokušali smo doznati šta sve ima u svojoj memoriji i kad god bismo ga pitali šta je kojeg datuma radio u prošlosti, on je znao.


http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 02786.html

http://hr.wikipedia.org/wiki/Autizam

Ja opet ne mogu iz ovoga da shvatim da li je autizam bolest ili dar?

Citiraj:
Rain Man is a 1988 drama film written by Barry Morrow and Ronald Bass and directed by Barry Levinson. It tells the story of an abrasive and selfish yuppie, Charlie Babbitt, who discovers that his estranged father has died and bequeathed all of his multimillion-dollar estate to his other son, Raymond, a man with high functioning autism of whose existence Charlie was unaware.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rain_Man

Ovaj film sam pregledao u jednom dahu prije par sedmica, ali sam mislio da je to filmska fikcija dok sada nisam naišao na stvarnu priču. Neka mi neko jednostavnim narodnim jezikom kaže šta je to autizam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 24 Avg 2011, 06:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Baš je bio je na poslednjoj sezoni "Ja imam talenat" iz Srbije neki momak koji je imao istu tu sposobnost da mu kažeš bilo koji datum a on ti kaže koji je dan u sedmici, djelovao mi je kao da otežano priča, možda se ne sjećam najbolje. Drugi autisti mogu da ti kažu tačan broj neke veće gupe objekata npr prospeš im kutiju šibica na sto a oni ti kažu tačno koliko ima palidrvaca (palidrvca, palidrvcadi :confused2: ).

Autistička sposobnost može se izazvati i kod normalnih ljudi, dešnjaka, ako lijevu stranu izlože frekvenciji od 1Hz na oko 15 min uz pomoć nekog medicinskog uređaja, tada im ta ošmućenost traje nekih sat vremena koliko budu autisti. Valjda im se ugase centri u mozgu zaduženi za smisao ili koncepte, tako nešto. Tako da mislim ako bi bio autista ne bi moga da budeš filozof sa vrbasa :wink: .

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 24 Avg 2011, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Hoces reci da nalazis smisla u njegovim postovima? Dobro, desi mu se ponekad, ali uglavnom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 30 Dec 2013, 01:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prijedorčanka koja živi na Floridi pomoći će osnivanje centra za autizamSemira Hofman FOTO: AGENCIJE Prijedorčanka koja živi na Floridi pomoći će osnivanje centra za autizam


Semira Hofman, vlasnica klinike za ranu intervenciju i tretiranje autizma na Floridi, darovaće RS opremu vrijednu više od 10.000 američkih dolara ukoliko bude osnovan centar za tretman autizma po najsavremenijim metodama u svijetu.

"Rado ću pokloniti pet ajpeda i veoma skupu softversku aplikaciju, a spremna sam da pošaljem i svoje stručnjake da obuče ovdašnje kolege za rad na programu koji smo i mi učili od najboljih. Ja bih ih plaćala kao i kada rade kod mene, a domaćin bi preuzeo trošak hrane i smještaja", rekla je Hofmanova Srni.

Ona je navela da se za ovakav vid podrške odlučila na donatorskoj večeri pod pokroviteljstvom predsjednika RS Milorada Dodika, održanoj 26. decembra, koja je bila posvećena djeci sa autizmom.

"Želim lično da zahvalim predsjedniku RS za tako human gest, kao i svima koji su se odazvali. Bila sam pozitivno iznenađena i ganuta do suza. U takvim situacijama svi smo isti, nema podjela, na istom smo zadatku i tamo smo gdje i treba da budemo", rekla je Hofmanova koja, osim klinike za autizam na Floridi, posjeduje i pet domova za lica sa smetnjama u razvoju, od kojih je prvi otvorila još 1999. godine.

Ona je pojasnila da u njenim domovima za lica sa mentalnim poteškoćama ima i autista i da je na jednom 18-godišnjaku, uz saglasnost njegovih roditelja, primijenila program koji su osmislila dvojica ljekara na klinici u Viskonsinu i da je nakon devet mjeseci došla do zavidnih rezultata.

"Taj mladić nikad u životu nije izgovorio nijednu riječ niti je na bilo koji drugi način komunicirao. Danas zna tražiti vode, reći da je gladan, žaliti se na umor ili pokazati da ga nešto boli. Samo onaj ko ima kontakt sa autističnim licima može razumjeti o kako ogromnom napretku je riječ", istakla je Hofmanova.

Zbog takvog rezultata ona je odlučila da osnuje i posebnu ustanovu specijalizovanu isključivo za lica sa autizmom, koja je počela s radom u februaru ove godine i koja sa 12 korisnika uzrasta od tri do 18 godina ima maksimalno popunjen kapacitet, jer su svi obuhvaćeni tretmanom od 40 ili više sati sedmično, kako u klinici, tako i u kućama, ali i školama.

"Softver funkcioniše tako da u mini ajpede unosimo sve podatke o autističnoj osobi, a on izbaci plan, način i postupak rada za svakog korisnika ponaosob. Bez obzira na to koliko slični slučajevi bili, ne postoji nijedan uniforman plan nego je za svakog autistu program rada jedinstven. Svi podaci se ponovo unose svaka tri mjeseca i tako se prati i napredak", pojasnila je Hofmanova.

Ona je navela da kontinuiran rad sa autističnim osobama ima veoma ohrabrujuće rezultate, kao što je djevojka koja je šest godina provela u jednom njenom domu, a danas živi i radi potpuno samostalno, kupila je stan i izdržava još i majku i sestru.

"Imamo sada jednog dječaka od osam godina koji je bio toliko agresivan da je uz policijsku prismotru boravio na psihijatriji zatvorenog tipa kao opasan i po sebe i po druge. Od osiguravajuće kuće dobili smo odobrenje da s njim radimo 40 i više sati sedmično. Za tri mjeseca nije se ponovila nijedna situacija ni u kući ni kod nas ni u školi", objašnjava Hofman.

Prema njenim riječima, jedan mladić od 26 godina koji ima autizam toliko je opsjednut svime što ima veze sa letenjem, bilo da je buba ili avion, da bi se svaki stručnjak u razgovoru s njim postidio, ali da je u svim drugim stvarima gotovo potpuno ograničen.

"Za autistične osobe karakteristični su i rituali i patološka vezanost za te rituale. Imamo jednog mladića koji sve ladice izvadi iz ladičara i uredno ih složi jednu na drugu, a svoju pidžamu po krevetu razvuče tako da podsjeća na čovjeka koji spava. Niko se ne usuđuje dirnuti to, inače bi sve po sobi rasturio. Neke se stvari ne mogu promijeniti nego se moraju ili prihvatiti ili učiniti prihvatljivima", dodala je Hofmanova.

Ona je podsjetila da su u Americi zatvoreni svi nekadašnji domovi koji su bili pravi mali gradovi, ali nisu bili najhumanija moguća rješenja, jer su korisnici bili potpuno izolovani i getoizirani. Danas postoje ustanove samo za najteže oblike mentalnih oboljenja, a svi ostali smješteni su u grupne domove maksimalnog kapaciteta 16 osoba.


http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... za-autizam

Neki autisti kako kažu rade za NASA i neke druge gigante, jer im nema ravnih.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 30 Dec 2013, 10:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Kakve veze ima autizam sa računanjem? :)
Jedan vodoinstalater iz TB to radi odavno, a niti je autističan niti prepametan, samo računa.
Kaže ”Nije meni nikakav problem sračunati koji je dan bio 11. septembar 1900, ili recimo, 3. jul 1903."
http://mojahercegovina.com/trebinjac-du ... uducnosti/

Fazon je u načinu računanja i ni u čemu više. Kako računa - nemam pojma.
Negdje na YT sam jednom gledala kako tip objašnjava način množenja velikih brojeva, sve usmeno i logično.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 30 Dec 2013, 13:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
ali promaklo ti je ono da racuna kao iz topa

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 02 Apr 2017, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
GENIUS
See This Incredible Artist Draw a Whole City From Memory
Diagnosed with autism at age three, Stephen Wiltshire is now famous for producing highly detailed scenes after just a brief glance.

http://news.nationalgeographic.com/2017 ... 67468710=1

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 02 Apr 2017, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Matero!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 02 Apr 2017, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Odavno je receno da se ludilo granici sa genijalnoscu. Pri tom ne mislim da je ovaj momak lud ali...
Ne znam ni da mogu precrtati detaljno a kamoli po sjecanju ovako nesto napraviti...
...a inace sam dobra sa olovkom :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 03 Apr 2017, 06:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
File, de promijeni naziv teme bogati.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 03 Apr 2017, 11:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam zadužen samo na CH.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 03 Apr 2017, 12:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 29 Dec 2018, 23:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://www.facebook.com/MMAvids/videos ... 301810262/

Dijete sa smislom za borilačke vještine.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 30 Dec 2018, 04:08 
Jbt, kako?

Nevjerica kakvu kontrolu ima nad sipkom...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 07 Jul 2020, 22:39 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jul 2020, 11:00
Postovi: 6
Аутизам је стање незаинтересованости за околину, људе и социјалне односе, при чему аутистично дете/особа време проводи у свом малом универзуму у коме нема места за друге.

Духовност аутизам тумачи потребом инкарниране Развојне Свести Душе да одвојеношћу од генерисања нових енергетских контаката са другим људима, уз помоћ сопствене Душе размрси и одбаци све енергетске везе које је успоставила током претходних инкарнација, а које сада немају никакав значај, већ својом повезаношћу спонтано краду део њене енергије. Да би се то спречило и како би се убрзао развој Развојне Свести Душе која је управо инкарнирана, она бира да проведе живот као аутистична особа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 08 Jul 2020, 03:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Eto jednog sasvim logičnog objašnjenja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Autizam
PostPoslato: 10 Jul 2020, 08:01 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jul 2020, 11:00
Postovi: 6
filozof sa vrbasa je napisao:
Eto jednog sasvim logičnog objašnjenja.


С обзиром да у друштвима широм света постоји много неразумевања спрам особа са аутизмом, поставићемо каналисање које детаљније појашњава тему:


"О АУТИЗМУ

За неке родитеље рођење детета није увек чин радости и среће, јер временом постану свесни да са њиховим дететом није све како треба – превише је мирно, неактивно и незаинтересовано за своју околину. И често, деси се да лекари потврде њихове сумње да је у питању аутизам.

Тежак је то шок за сваког родитеља и велика одговорност током живота, с обзиром да је аутистично дете несамостално и у већини животних потреба потпуно зависно од родитеља. Не ретко једно од њих – најчешће супруга, присиљена је да напусти посао и каријеру, како би се посветила његовом одгајању и нези. Каткад се дешава да један од родитеља не може да прихвати болест свога детета, што може нарушити њихове односе и угрозити брак. А од свега тога аутистично дете слабо шта запажа, већ време проводи у свом свету – личном и одвојеном од свих осталих светова, укључујући мамин и татин.

Каква је стварност аутистичног детета? Шта се дешава у пространствима његовог ума и колико је садржај што га испуњава близак дешавањима из окружења? Да ли нас оно опажа у приближној мери у којој ми опажамо њега? Уколико је тако, може ли се проценат опажања стварности која га окружује увећати? Може ли аутистично дете постати самосталније у много већој мери, него што је то тренутно?

Ово су тек нека од питања која пролазе умовима његових родитеља, а одговори на њих – за већину нас који немамо додира са њиховим животима, непознати су нам. Стога ћемо овом приликом покушати да на нама доступан начин помогнемо и олакшамо живот особа са аутизмом, а да ли ћемо у томе и успети, знаћемо тек након извесног времена.

Узроци појаве аутизма
Узроци настанка аутизма за савремену медицину и даље су непознаница, стога је добро схватити разлоге појаве ове болести, како се родитељи не би оптерећивали сумњама у клетве, врачања и слично. То не значи да оне не постоје, већ да појаву аутизма узрокује нешто друго – у питању је одлука саме Развојне Свести Душе која се инкарнира. Она сама изабрала је да ову инкарнацију проведе у телу у доброј мери изолованом од утисака спољног света. Она сама изабрала је да се подвргне депривацији свести, као припреми за следећу фазу духовног развоја. Она сама одлучила се на овај корак, јер јој је он неопходан.

За родитеље аутизам је тешка болест, за Развојну Свест која га живи, одмор од чулно-материјалног света у коме пребива. Бити у физичком свету – толико наметљиво присутном, а бити истовремено ван њега, могуће је једино кроз аутизам. Зато ова спознаја може представљати извесно олакшање родитељима аутистичног детета, под условом да су им теме о духовности разумљиве, јер бити родитељ аутистичног детета одговорна је и пожртвована дужност на коју многи родитељи нису спремни. Зато Развојна Свест која жели да проживи живот на овај начин, бира родитељe за које је сигурна да ће својом пожртвованошћу и љубављу успети да је заштите и омогуће добре услове живота. Љубав је лепак што спаја њихове судбине, јер без ње те породице би се преко ноћи распале, стога долазак аутистичног детета не слаби, већ напротив, јача и очвршћава везе међу њима, те оне попут античких хероја храбро иду даље, не бежећи од тешкоћа што их прате.

То је свакако тежак, али уједно и пут испуњен славом – унутрашњом, скромном и достојанственом, управо онаквом каква и треба да је.

Духовна сврха аутизма
Рекли смо да Развојна Свест сама бира да проведе живот на овај начин, a остаје нам да појаснимо узроке њене одлуке. Какви разлози духовне природе могу навести некога, да изабере начин живљења у скоро потпуном повлачењу од света? Каква је сврха тога?

Сви смо ми свести које плове кроз живот застајкујући данас овде, сутра тамо и из живота у живот – кроз мноштво њих, стварамо мноштво веза које нас повезују са мноштвом ствари и особа што нам у духовном смислу смета. Како би престали са тиме, у тренутцима планирања следеће инкарнације доносимо одлуку да проживимо живот који ће скоро потпуно бити искључен од успостављања нових веза, због чега се ствара тело које ће одговарати нашој намери, након чега се рађамо као беба са дијагнозом аутизма.

Гледано споља такав живот нема значајнијих тренутака, али на унутрашњем плану ствари већ стоје другачије. Повлачењем од већине надражаја спољашњег света – како чулних тако и социјалних, Развојна Свест има времена да се посвети преиспитивању, расплитању и одбацивању веза које је успоставила током протеклих живота, што ће јој помоћи да у наредној инкарнацији знатно напредује током процеса присећања. Како је током одбацивања веза не би ометао Его, неопходно је да он буде сведен на најмању могућу меру и тек након тога Душа – а у случају потребе и Духовне Енергије, почеће са пробирањем, расплитањем и прекидањем мртвих веза. Оне везе које немају кармичку тежину одбацују се, чиме се Развојна Свест ослобађа многих оптерећујућих енергија. Природа Ега је таква да увек живи први и једини пут, па би се да може, везао за све што му привуче пажњу. Међутим, већина тих веза су бескорисне и рекосмо већ, оптерећујуће, те је њихово одбацивање неопходно.

Интелектуално-емоционални развој аутистичних особа
Једна од особености аутизма је и одсуство пуног интелектуално-емоционалног развоја, при чему аутистична особа у том смислу напредује до одређеног нивоа, након чега се он најчешће зауставља. Иако нису поштеђене променa расположења, па и излива беса, ма како год се то чинило немогућим, aутистичне особе углавном проживе срећан и испуњен живот, међутим спреченост увида у дешавања њиховог света не допуста нам да оценимо његов садржај и разноврсност, но, очигледно је да је радост коју најчешће испољавају искрена. Зато, ако нас ичему могу научити, онда је то лекција да нам за радост није потребно ништа из света што нас окружује.

Аутизам није казна
Знамо да понекад околина, а каткад и један од родитеља – ређе оба, рођење аутистичног детета доживе као казну због ко зна ког’ греха – можда наслеђеног и од предака. Још једном понављамо да у томе – када је аутизам у питању, нема истине. Развојна Свест ствара такве животне околности из разлога које смо већ појаснили, мада схватамо да онима који нису упућени у духовност могу деловати неозбиљно. Међутим, они то свакако нису, већ имају велики значај за даљи духовни раст. Стога, наше постојање не требамо оцењивати искључиво на основу текућег живота – ма какав да је, јер је он само једна од фаза присећања, где свака од њих има свој дубљи значај.

Процес усклађивања веза
Као што смо на почетку наговестили, остало је да опишемо процес који ће аутистичним особама омогућити да побољшају квалитет живота. Та помоћ неће ићи у смери изједначавања нивоа њиховог функционисања са нивоом функционисања неаутистичних особа – јер би се тиме поништила сврха њихове инкарнације, већ ће се кретати у правцу боље усклађености са околином. Читав процес усклађивања веза водиће Душа и Духовне Енергије, а учешће аутистичне особе тече на следећи начин: један од родитеља треба јој објаснити да ће јој следећа активност помоћи да се што боље осећа и замолити је да учествује у њој. Када добијете њен пристанак (уколико одбије покушајте поново након недељу-две), замолите је да легне на леђа – најбоље на патос преко кога је прострто ћебе, а испод главе јој подметните пунији јастук, како би била мало уздигнутија у односу на хоризонталну раван. Затим нека обе шаке стави на Развојну Свест Душе https://bit.ly/2ZPiOXK – десну преко леве и остане тако све док се осећа пријатно. Ноге су благо раширене и опуштене, очи углавном затворене, али ништа не смета ако их повремено отвори да се увери да ли сте и даље ту. Ви свакако останите у просторији, седећи у позицији где може лако да вас опази када отвори очи. Особа ће у овом положају остати неколико минута – што је индивидуално, а када склони руке са Развојне Свести и почне да се помера и протеже, приђите, благо јој протресите руке и ноге, и помогните да седне на кауч. После минут-два доћи ће у стање у које била пре поступка усклађивања веза, након чега се обоје можете вратити уобичајеним активностима.

Каква је корист од овог поступка?

Можда изгледа нескромно рећи, али огромна, јер све што се код аутистичне особе дешава има знатно другачије последице у односу на последице код већине других људи. Како је њен свет одсечен од нашег, ретке су додирне тачке преко којих би била могућа размена информација и постигнута боља сарадња и разумевање, стога процес усклађивања веза премошћује овај недостатак и на енергетском нивоу у највећој могућој мери усклађује аутистичну особу са особама са којима она живи.

Треба рећи да процес нема строго одређен распоред, већ се треба примењивати повремено као облик усклађивања комуникацијских канала са околином и у већини случајева његову примену иницират ће сама аутистична особа."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs