banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 625 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Feb 2023, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ne vidim problem, može se pješke zaobići. Ali ako ignorišemo znak zabrane zaustavljanja i parkiranja. 8)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2023, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rider on the storm je napisao:
Rider on the storm je napisao:
E zato predlažem da vozite krntiju po gradu koja vrijedi jednu normalnu platu.
Ja tako vozim krntiju po gradu i bukvalno me boli neka stvar što mi je auto sav izgreban i ulubljen - spoljašnja estetika je potpuno nebitna, bitna je mehanika.
Ne pazim ga uopšte, kada se sjebe mehanički uzeću drugi.
Imam i auto veće klase za konfor i putovanja i njega pazim kako i gdje parkiram.
Ah, da, mnogi stanuju u zgradurinama i nemaju mjesta da parkiraju dva auta u dvorište kao u slučaju kuće, plus dažbine i održavanje nisu jeftini.
Zapravo kada bolje razmislim, gorivo je najskuplja stavka i sve ostalo nije toliko skupo.
Uglavnom, najbolje je imati dva auta, staru Corsu, Fiestu, Punta, Fabiu, štagod (2000.-2008) i jednu noviju limuzinu/SUV.
Ja ne bih imao živaca voziti iole bolji auto po gradu i strepiti hoće li mi neko oštetiti i onda da plaćam lakiranje pošto nije lijepo imati bolji auto koji je izgreban/ulubljen.
StigoStriko je napisao:
i placati dvije registracije
Registracija manjeg auta za po gradu je pizdin dim.. dođe kao dvije kupovine u Tropiku.
Gorivo je skupo i to je problem, čak i ako minimalno vozite, npr. 5-6 hiljada godišnje, to je skoro milju maraka benzina, duplo više od registracije.
Ako imate gdje držati, ja i dalje mislim da je bolje imati jedan normalan auto i jedan krš za po gradu.. krš jeftin za kupiti, registracija beznačajna, održavanje minimalno, rizik oštećenja manji.
A najviše me jebe što 90% vožnji vršim po gradu, to su kratke vožnje, ulje ne dostigne radnu temperaturu, vlaga ne stigne ispariti iz bloka, stvori se "majoneza" na čepu, to ne bih volio raditi na primarnom autu, zato imam krš za gradske kratke vožnje.
Btw, auto je ispravan, ako duže vozim, majoneza nestane, nema je nikad na šipki, dihtung glave je u redu, ali kod kratnih zimskih vožnji se stvara, zato je bar za mene malokubični atmosferski benzinac idealan za 4 kilometra do posla.


Evo još jedne prednosti vožnje krntije po gradu i okolini - jeftin popravak.
Ja sam jedne noći aterir'o kući.. daklem, na lokalnom putu sam proletio pravo i sletio sa puta, tj. naletio na brdašce pored puta, tu je kamenje, šiblje, bočni nagib, jbt zamalo se i prevrnuh, sjebah branik (koji je već par puta udaran), maglenku, krajnicu, amortizer, sponu (pri ateriranju), a točkovi - jedan lijevo, jedan desno.. jedva se kod majstora dovukao 20 km/h niz Lauš.
Dijelovi i rad nešto preko 200 KM.
Branik sa otpada sa sve maglenkama i unutrašnji PVC blatobran 100 KM (prema Prnjavoru).
I onda sam sebi zamijenim branik, unutrašnji blatobran i riješim ispavivač klime koje se iskrivio i strugao o točak.
Nisam mehaniku učio, medicinu sam učio, ovo mi je hobi, a jednostavnost starijih auta mi idu u prilog, par šarafa i evo auta kao nov i još bolji nego što je bio za 300 KM.. da vozim nešto skuplje jebao bih ježa u leđa.
Na mom autu su mahanika (motor, mjenjač) savršeni a i ima sentimentalnu vrijednost tako da ga kontam voziti dok god može.
Evo, za 4 sata rastavio auto i sastavio da liči kao da je nov.. skoro nov, već je punoljetan.
Sad samo malo fleksujem kako sam znam popravljati i održavati auto. :lol:

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2023, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ne bih da provociram, al kako si na lokalnom putu proletio pravo u ambis, umalo da se prevrneš? (Pre)brza vožnja, neznanje, prevelika samouvjerenost, neispravan upravljački sistem, loše gume, slabe kočnice, droga ili alkohol?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2023, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
motozeljo je napisao:
Ne bih da provociram
Pitanje je na mjestu.

Ne bih da direktno odgovorim, ali skoro pola tvojih pretpostavki su tačne i povezane jedne sa drugim.
To je kilometar od kuće, vraćam se, uzbrdo je, svakako ne mogu preko 50 km/h, lokalni put, naravno poznat, auto potpuno ispravan, gume, upravljački sistem, dakle jasno je šta je bilo u pitanju.
Neću da krijem, odgovor se sam nameće.
Dobra stvar je da je belaj minimalan.
I da se na greškama uči, a i čačkanje oko auta mi dobro dođe kao hobi i kao neka vrsta razonode/edukacije.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2023, 22:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
motozeljo je napisao:
Ne bih da provociram, al kako si na lokalnom putu proletio pravo u ambis, umalo da se prevrneš?


Od Rudanke do Stanara je svaki km spomenik i mislim da je 90% od naroda koji se tu rodio.
Komšija je jednom preletio kanalčinu od 2m na raskrsnici Teslić - BL, vozio naravno iz pravca Stanara(prije nego je elektrana napravljena)! Jbt, živi 500m odatle! Svi smo se redom ibretili uspjehu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2023, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
To je drugo.. ovo je lokalni putić, faktički ulica perifernog dijela BL gdje se vozi 30-50 km/h.
Nisam bio za spomenik, najgore što sam mogao je prevrnuti auto pri relativno maloj brzini a brdo sa strane puta je strmo pa je malo falilo.. a ja samo produžio pravo u toj krivini..
To je Ford ljudi moji, znate pjesmu Nervoznog poštara: https://www.youtube.com/watch?v=jpPHV8-kkps
Ako koga zanima IDEALAN majstor za Ford vozila, javite mi se. Lik je legenda.
Masjtori su često govna. Ovo je izuzetak, gospodin čovjek.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2023, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
motozeljo je napisao:
Ne bih da provociram, al kako si na lokalnom putu proletio pravo u ambis, umalo da se prevrneš?


Od Rudanke do Stanara je svaki km spomenik i mislim da je 90% od naroda koji se tu rodio.
Komšija je jednom preletio kanalčinu od 2m na raskrsnici Teslić - BL, vozio naravno iz pravca Stanara(prije nego je elektrana napravljena)! Jbt, živi 500m odatle! Svi smo se redom ibretili uspjehu.



Taj put mi je poznat još od 1992. a nebrojeno puta sam prolazio njime idući prema Tuzli i Zvorniku. Komšiji svaka čast trebalo je to vidjeti. I pitati ga KAKO? 8)

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2023, 23:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rider on the storm je napisao:
motozeljo je napisao:
Ne bih da provociram
Pitanje je na mjestu.

Ne bih da direktno odgovorim, ali skoro pola tvojih pretpostavki su tačne i povezane jedne sa drugim.
To je kilometar od kuće, vraćam se, uzbrdo je, svakako ne mogu preko 50 km/h, lokalni put, naravno poznat, auto potpuno ispravan, gume, upravljački sistem, dakle jasno je šta je bilo u pitanju.
Neću da krijem, odgovor se sam nameće.
Dobra stvar je da je belaj minimalan.
I da se na greškama uči, a i čačkanje oko auta mi dobro dođe kao hobi i kao neka vrsta razonode/edukacije.


Pošteno, da ne detaljišem onda! :-?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2023, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Onom ko je Neskovicu dopustio da dok gradi pumpu u Budzaku posijece i unisti mladice drveca a jednu danas i zabetonira.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2023, 18:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Opet stručnjacima u saobraćaju, stane i upali sva četiri žmigavca, pritom zagradio dva slobodna parking mjesta... šta je falilo da je stao na jedno od tih? :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2023, 19:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
...iscurila bi mu ta jedina moždana ćelija kroz uši....
Sad nek onaj komedijaš od prije neki dan okači klip radnika koji ugrađuje parking assistance, a ne žmigavce!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2023, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
picoustom

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2023, 08:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Strucnjacima za saobracaj sto ne stavise uslovno ka gradu kad se ukljucuje na tranzit kod Dinare.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2023, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Svima koji postavljaju sahtove,

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2023, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Hakurcini koja se vozi upravo kraj muzicke skole na preglasnom motoru. Da bog da se slupao i izgorio u najgorim mukama. Svaki dan satima zuji oko ante jakica, turira i budi mi dijete.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2023, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Usvojen zakon protiv klevete. Psssst...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2023, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Evo usrali smo se. I šta sad?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2023, 08:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Iggy_PoP je napisao:
Hakurcini koja se vozi upravo kraj muzicke skole na preglasnom motoru. Da bog da se slupao i izgorio u najgorim mukama. Svaki dan satima zuji oko ante jakica, turira i budi mi dijete.


Takve lovis po ulici i sacekujes, pogotovo ako je redovan, ne kosta te puno vremena a rjesis problem. Ako ne, ukljucis policiju pa oni rjese.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2023, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Bio je neki kreten sa izbusenim loncem turirao motorom po gradu redovno. Ljudi ga lesili od batina i nista.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2023, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Redovno buši gume i sipaj pijesak u tank....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 625 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs