banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Maj 2017, 07:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Usao sam u neki projekat pravljenja stola za kompjuter. E sad, trebalo bi mi oko 5m kant trake,a prosto mi zao uzimati rolnu od 50m u centrumu. Ne zbog 10-15km,nego zato sto ne znam sta cu od ostalih 45m trake. Oni sto rade u centrumu sa drvetom su mi i preporucili da nadjem nekog stolara,pa da kupim od njega.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Odnesi u drvodom u incelu nek okantaju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 07:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Tako nesto mi je i zet preporucio. Al ja bih volio da sprovedem ovaj projekat od pocetka do kraja sam. Istom tom logikom sam mogao dati dimenzije drveta i traziti da mi sve odrade. Hvala na prijedlogu,ipak!

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 07:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Uzmi u Fisu na metar, ili u Lani preko puta Zoki komerca. Ili kod Save - kad predjes mostic poslije OBI-ja i picis jos malo, sa lijeve strane jedno 100m poslije kafane ima ispod kuce radnja sa okovima. Savo je vlasnik, a malo drugacije se radnja zove, ima narandzastu tablu.


Poslednji put menjao blaf77 dana 27 Maj 2017, 07:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 07:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
A imas onda more ovih sto prave namjestaj samo nisam sigurna da jos rade rucno, vecina ih je prebacila na masinsko npr.po incelu i sl.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ok,hvala vam oboma! Ovi blaffovi prijedlozi su bas ono sto sam trazio.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Nicole je napisao:
A imas onda more ovih sto prave namjestaj samo nisam sigurna da jos rade rucno, vecina ih je prebacila na masinsko npr.po incelu i sl.

Ne shvaćaš ti to, neće čoek majstora, hoće sam da se pati. E pa kad je tako eo ti jeftina kant traka, pa ti peglu u ruke i udri sam.
A ti Grujice, kad ne bude ravno i odlijepi se, ili ne uhvati dobro, ili sjebes traku peglom, nemoj se ovde zaliti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 15:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
a sto nekupis sto brt?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 06:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
@blaf77
Shvatila sam vrlo dobro nego sve koje ja znam nose negdje na kantanje niko u radioni nema trake, to je prevazidjeno a ako coek 'oce nek pravi :-)
Odvaja se i masinski a kamoli nece rucni, pa negdje turis vise ljepila a neĐe manje, pa neđe pregrijes pa se iskrivi neđe ne zagrijes kako treba pa ne uVati. Jab zamol'la samo za sliku astala kad bude gotov :-D da ga izreklamiramo i pokrenemo bizMis :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
giometar je napisao:
a sto nekupis sto brt?

Ja tražio po Doboju and okolina i go qrac! Ili je skup ko ormar ili je klavir lak ili je ogroman da ne može bez rasklapanja ući u stan,a kod svih je kvalitet nula(šušti kant pod prstom).
Lijepo odem kod jedne firmice i ljudi mi naprave 4 ploče po mom izboru, kupio vijke i 3 nogice za malu ploču na kojoj je štampač ,rastavio sto, stavio nove ploče i miran.
Izašlo me 40KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 09:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ja sam prije 15ak godina napravio od starog ormara sto za kompjutrer sebi. Isjekao ručnim cirkularom ploče, ručno kantovao, frontove prelijepio samoljepljivom tapetom. Bolji je bio od sve i jednog kupovnog, a izašao me skoro džaba. Prošle godine ga izbacio jer se nije uklapao u enterijer. I dalje je stabilan i funkcionalan samo se tapeta ofucala.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
@Nicole, evo malo reklame, al' nisam stolar i nije za biznisa, nego onako malo za qrcenje.
Spoiler:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

U Kestenu su mi trazili 1230KM za slicnu kuhinju od medijapana koji je presvucen folijom, nije lakiran, i to je bilo najjeftinije. U Ardoru su mi kao najjeftiniju varijantu po mjeri ponudili nesto od iverice boje pijeska, i odvratnom gornjom plocom, za 1500KM, sa najjeftinijim klizacima za ladice.
Mene je ovo izaslo sa teleskopskim klizacima i kvalitetnim materijalima nesto manje od 1500KM, racunajuci i ovu inox oblogu za rernu. Nju sam u biuvsoj firmi napravio, tj nacrtao im i poslao da naprave.


Poslednji put menjao blaf77 dana 28 Maj 2017, 10:15, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 10:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
A sad radim nesto sitno za kupatilo:
Spoiler:
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Super izgleda :-)
Ja smatram da svako musko sa dve ruke moze sebi ovo napraviti, toliko je programa za skice na netu, napravis krojne liste, manje vise svi sjeku materijal/kantaju gdje kupis i brate sklopis sebi sta god zelis i naravno okove kupis po svojoj volji i zelji.
Skontali ljudi da ovi samoprozvani majstori udaraju po usima a posao nikakav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 10:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
E pa bas to, i jos kad mi je stolar poceo pricati kako ima zavrsena 2 fakulteta i kad vidim ko to sve radi... E pa neces mene derati. Vjerovatno bih ja bio u plusu da sam radio svoj posao a ne trosio vrijeme na ovo, a za ovo platio stolara, ali sigurno ne bi bio ovaj kvalitet, iskoristenje prostora, i zadovoljstvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Da se ne lažemo,ima muškaraca koji ne znaju sklopiti stolić iz Ikee sa 4 šarafa i neki koji ne znaju A4 presjeći na pola da dobiju željeni format. Tako da treba imati bar osnovne vještine i malo smisla. Ne može se baš reći da svako može uraditi ovo što je Blaf uradio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 11:33 
Nema to nikakve veze sa muskoscu, ali dobro...


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Naravno. Muz od moje drugarice je visokoobrazovan i kupili su stan a majstori vidjeli priliku. Htjeli su bijelu kuhinju veliku i dobili ponude od 3.5-5hiljada i covjek uzeo godisnji skicirao, otisao kupio sve, ljudi isjekli i sastavio za manje od 10dana. Ja nisam mogla vjerovati da je on radio, znaci kuhinja ledi. Rasvjetu naravno odradio ma eekstraaa. Kaze da je oko 2300 izaslo sve ali izivljavao se sa mehanizmima, kocnicama i kojesta.... al' eto, ko se ne razumije mora placati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 11:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nicole je napisao:
Naravno. Muz od moje drugarice je visokoobrazovan i kupili su stan a majstori vidjeli priliku. Htjeli su bijelu kuhinju veliku i dobili ponude od 3.5-5hiljada i covjek uzeo godisnji skicirao, otisao kupio sve, ljudi isjekli i sastavio za manje od 10dana. Ja nisam mogla vjerovati da je on radio, znaci kuhinja ledi. Rasvjetu naravno odradio ma eekstraaa. Kaze da je oko 2300 izaslo sve ali izivljavao se sa mehanizmima, kocnicama i kojesta.... al' eto, ko se ne razumije mora placati.



Prenesi mu da ne laže baš toliko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2017, 11:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sto, iverica jeftina, dodao nekoliko lampi da sljasti i eto... Zene na dupe padaju :-D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs