banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jul 2015, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ima li neko da je isao autom na Zlatibor.. koji je najlaksi put,tj najbolji.Goolge kaze da bi to bilo preko Tuzle,pa na Bajnu Bastu,to je najkraci...al ne znam kako je za voziti...kakav je teren,ima li stac.radara?

Zahvaljujem unparijed na savjetima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 12:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Obično se tuda ide, put je OK. Alternativno možeš preko Višegrada, usput obiđeš Andrićgrad i Mokru Goru... zavisi kojim povodom ideš.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 12:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Samo pazi, od Doboja do Tuzle bude dosta patrola, od 2-4, put je OKi ima pravaca pa se zaletis, a oni svako malo iskoce... Ono sto mene nervira na tom putu je velika guzva i puno traktora, smoris se dok dodjes od TZ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 12:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Mar 2010, 12:25
Postovi: 335
Ja sam isao u novembru prosle godine, tamo isao preko Doboja, Tuzle pa u Zvorniku presao u Srbiju onda Bajina Basta pa preko Tare. Put je ok ali onaj dio jroz Srbiju kad se predje u Zvorniku je losiji dosta, ima dosta rupa. Neko mi je tada rekao da se moze i ici od Zvornika isto uz Drinu samo nasim dijelom kroz RS skroz do Bratunca pa da tu preci u Srbiju u Ljuboviju jer je ovamo kroz nas dio bolji put ali nisam bio siguran oko prelaza tu pa se nisam htio igrati. Kad sam prolazio nisam obracao paznju pa ne znam ni sad moze li se tako. U povratku sam isao perko Visegrada i sto rece Enter obisao Mokru Goru i Andricgrad pa na Sarajevo. I meni je bolji taj put nekako, jedini problematican dio je od Travnika do Knezeva, losiji je put i ima krivina dosta i od Knezeva za BL, krive su. Razlika u kilometrima nije velika koliko se sjecam jedino sto od Sarajeva iam autoput koji se placa pa eto mozda na to koja marka vise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 12:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Može se ići i preko Komara, ne mora se ići preko Kneževa, duže je 40 km ali je put lakši za voziti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 13:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
preko Vlasica nije frka...idem tu cesto...vise se brinem za put od SA do VISEGRADA...kakve je tamo situacija?
Idem cisto turisticki,tako da planiram obici i Visegrad,kao i Mokru Goru..al to sma planirao jedan dan dok sam tamo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 13:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sarajevo-Pale-Sokolac-Rogatica-Visegrad. Sasvim dobar put, nista se ne sikiraj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 13:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Put je sasvim OK, u boljem stanju nego preko Vlašića. Ima dobrog uspona, ali ni blizu krivina kao preko Vlašića. Tunela preko 30.
Turčine, ne prođe se kroz Pale (skrene se u Ljubogoštima, dobrih 5 km prije Pala), kao ni kroz Sokolac (za njega se odvaja u Podromaniji).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 13:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Svi pravci koji su spomenuti su korektni, jedino niposto ti ne preporucujem da prelazis granicu u Zvorniku jer je put dosta los i naravno da ne ides kroz Uzice, a najbolja varijanta koju sam ja skoro koristio je put, Banjaluka, Knezevo, Travnik, Sarajevo, pa Romanija, Sokolac, Rogatica, Visegrad, pa granica, Mokra gora, Kremna i onda pravac Zlatibor... Ako se odlucis za taj pravac, kamere su standardno i federaciji, Travnik, semafor u Lasvanskoj dolini, na autoputu u Podlugovima i naravno semafori na Vogosci i kod Skenderije, pazi da te naclvigacija ne odvede na Stup, Dobrnju i Vrace, jer ces tu izgubiti najmanje sat vremena, a to ti je sada kao Sarajevska obilaznica, vec ga zalomi preko Vogosce...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 13:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Inace put nakon sto se popnes na Romaniju, je vrh, jedan od boljih u bih, samo kad se pocenes spustati prema Drini imas jako puno tunela, neki su dobro osvjetljeni, neki i nisu, ali generalno za nase uslove put je odlican...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 14:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
<Enter_name> je napisao:
Put je sasvim OK, u boljem stanju nego preko Vlašića. Ima dobrog uspona, ali ni blizu krivina kao preko Vlašića. Tunela preko 30.
Turčine, ne prođe se kroz Pale (skrene se u Ljubogoštima, dobrih 5 km prije Pala), kao ni kroz Sokolac (za njega se odvaja u Podromaniji).


Meni je to sve otprilike :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 14:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Šta Šakal zna. :D
Ova varijanta preko Doboja i Tuzle je ok, brzo pređeš, ali tamo u Srbiji zakla put. Meni se bruka odužilo dok sam do Užica došao. Ovo preko Višegrada je ljepše, a put je bolji. Kada sam išao do Zlatibora išao sam ovom prvom varijantom, a vraćao se drugom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
PFC1970 je napisao:
Ja sam isao u novembru prosle godine, tamo isao preko Doboja, Tuzle pa u Zvorniku presao u Srbiju onda Bajina Basta pa preko Tare. Put je ok ali onaj dio jroz Srbiju kad se predje u Zvorniku je losiji dosta, ima dosta rupa. Neko mi je tada rekao da se moze i ici od Zvornika isto uz Drinu samo nasim dijelom kroz RS skroz do Bratunca pa da tu preci u Srbiju u Ljuboviju jer je ovamo kroz nas dio bolji put ali nisam bio siguran oko prelaza tu pa se nisam htio igrati. Kad sam prolazio nisam obracao paznju pa ne znam ni sad moze li se tako. U povratku sam isao perko Visegrada i sto rece Enter obisao Mokru Goru i Andricgrad pa na Sarajevo. I meni je bolji taj put nekako, jedini problematican dio je od Travnika do Knezeva, losiji je put i ima krivina dosta i od Knezeva za BL, krive su. Razlika u kilometrima nije velika koliko se sjecam jedino sto od Sarajeva iam autoput koji se placa pa eto mozda na to koja marka vise.

Može se preći kod Bratunca, manji je granični prelaz, nema zadržavanja, prešao sam tu prije par dana (Zvornik-Bratunac, pa do Užica). Stvarno je bolji put kroz RS i Federaciju, nego u Srbiji uz Drinu.
Prije smo prelazili kod Zvornika (Šepak), ali je ta dionica uz Drinu sa strane Srbije puna zakrpa.

Na stranici Auto moto saveza Srbije ima stanje na putevima sa ažuriranim mapama, pa ako su negdje radovi na putu, sve je prikazano.
http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=210
Obavezno pogledati prije polaska za Srbiju!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
hvala svima na savjetima ...vidjecu jos kojim putem da idem...xa sada mi se najvise svijda ova opcia Visegrad(ako je dobar put)

Niko ne spominje ovaj pravac,sto mi je google maps nacrta...Tuzla,Milici. prema Srebrenici...pa na Bajnu Bastu (ne Zvornik)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Na ovoj temi sam naucio da su krivine krive. Dobro :D

U neosvjetljenjm tunelima zna biti krava koje se sklanjaju od vrucine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 15:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Taj pravac rijetko ko koristi, a ako ides na tu stranu, obidji Tuzlu kraj aerodroma i onda Kalesija i pravac Zvornik, pa Bratunac i predjes u Srbiju i onda do Bajine Baste, pa se popnes na Taru, pa Kremna i opet Zlatibor, ako ides na Visegrad nemoj da te zbuni rampa kada prodjes carinsku kontrolu u Srbiji, tu se placa ekoloska taksa za prolaz kroz Mokru Goru, 100 dinara...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 15:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
The_new_Statesman je napisao:
Na ovoj temi sam naucio da su krivine krive. Dobro :D

U neosvjetljenjm tunelima zna biti krava koje se sklanjaju od vrucine.

Hahahahhaha, ma kakvih krava, nema tamo zive duse, sem ono malo muslimansko mjesto gdje je osnovana prva jedinica zelenih beretki, tako nesto se desilo ili nesto slicno, Ustikolina mislim da se tako zove...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 15:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ustikolina je federacijska Foca, vjerovatno mislis na Ustipracu. I kako ne spomenuti Medjedju :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 15:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Medjedja, utece Medjedja. Treba ga poslati na onaj planinski put kroz Medjedju, magistrala je previse mainstream. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
The_new_Statesman je napisao:
Na ovoj temi sam naucio da su krivine krive. Dobro :D

U neosvjetljenjm tunelima zna biti krava koje se sklanjaju od vrucine.


:lol:
Krave u tunelima jos nisam dozivjela, sem ako nije neki eufeminizam u pitanju :D. U Nevesinju je prije nepar godina bilo normalno vidjeti konje po putevima (mislim na zivotinje :D).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs