Citiraj:
(PREKO)POTREBNI SASTOJCI:
1. Zaklano, ocedjeno, ošureno i usoljeno prase. – komata 1 (t.j. Dragiša, koji more bit' bidne i zadavljen u potočiću, a more bit' i ne bidne.)
2. Omašćen kolac. (što turskiji, to bolji. Obavezno ga naoštriti i napaliti.) – komata 2 (zbog radi toga što će vam se prvi polomiti o šesti Dragišin pršljen, ukoliko ste nevini, pardon, neiskusni.)
3. Rupa. – komata 1 (ali ona u zemlji, a da nije na groblju. Ko pomisli na neku drugu, nevin je, pardon, bezobrazno neiskusan.)
4. Slanina – cirka pola kila. (za mazanje Dragiše. I samo Dragiše. Poželjno je da potiče od nekog Dragišinog bližeg ili daljeg rodjaka. Ko pomisli na neki gel, grdno se vara, a poznato je da je gore, a i dole, varati sebe nego ženu.)
5. Drva ili ćumur – proizvoljna, ali, ne mala, količina. (najbolja je bukovina, ali ne treba cepidlačiti. Šta je komšija spremio za zimu, to i valja. Ćumur je najbolje ukrasti ispred neke prodavnice, zato što uvek stoji napolju, a na njega obraćaju pažnju k'o Playboyeve zečice na vas. Drva, ili ćumur, popaliti pre nabijanja Dragiše.)
6. Strpljenje – u povećoj količini. (dok čekate da se Dragiša ispeče, teći će vam voda na usta. Pošto je voda voda, a kao takva i dragocena, vi pijte pivo sve dok ono ne počne da vam curi, pa, iz različitih otvora, a i šire.)
7. Društvo – proizvoljna količina. (uz društvo ponesite i pajser da bi ućutkali one koji misle da znaju da ispeku Dragišu bolje od vas. Ako ima ženskih osoba, što je retkost, poduhvat, verovatno, neće uspeti. Naime, Dragiša će ili zagoreti, ili ostati nedopečen, zato što ćete više voditi računa o tome kako vam stoji uloga kuvara, nego o samom Dragiši. Pogotovo ako ste nevini, pardon, neiskusni.)
8. Kese za povraćanje – neograničena količina. (pa, kasti će vam se samo.)
PRIPREMA:
Kada iskopate rupu, napalite drva i razgorite vatru u istoj (paziti da ne ovlaži previše), uzmite Dragišu, koga ste prethodno navukli na kolac, i položite ga na raklje, postavljene sa istočne i zapadne strane rupe (može i južne i severne). Vodite računa da Dragiša ne bude suviše nisko ili suviše visoko (ko visoko leti, visočije pada). Nakon toga, izaberite nekog štrebera iz društva, koga ste, u stvari, samo zato i poveli, i posadite ga kraj vatre ne bi li okretao Dragišu i pekao se zajedno sa njim. Da bi ispali faca, s vremena na vreme, onako znalački, mažite Dragišu slaninom i polivajte ga pivom, iako to i nema nekog posebnog efekta. Zapamtite, sve je u imidžu! Pecite tako Dragišu tri do četiri sata, dok ne dobije, onu, finu, zlatno – braon boju i dok kožica ne počne da mu otpada. Za to vreme, raspravljajte sa društvom o politici, svetskim zaverama, geo – strateškim tendencijama i seksu. Poželjne su i različite anegdote iz vojske. S vremena na vreme, ošinite po ruci onog štrebera koji pokušava da otkine parče kožice, ne bi li se, kao, uverio da li je Dragiša pečen. Ukoliko, ipak, ima ženskog društva, pravite se važni, poturajte jedni drugima noge, sipajte svima šećer ili so u pivo, a možete i da se bijete. U svakom slučaju, dok Dragiša bude ispečen, vi ćete, već, biti mrtvi pijani. Upotrebite kese, prvi put.
POSLUŽIVANJE, čitaj: ŽDRANJE:
Kada je Dragiša pečen, vi ga skinite sa raklji i naslonite, uspravno, na neko drvo, ne bi li se, malo, ocedio. Pazite da ne ispečete ruke! Potom se svi, kolektivno, popišajte u vatru. Pazite da ne ispečete nešto drugo! To je deo tradicije. Nakon toga, kada se, dobro, ispičkarate oko toga da li da jedete odmah ili da čekate da se Dragiša malo 'ladne, krenite na posao. Upotrebite noževe, viljuške, kašike i, naročito, ruke, ne bi li očerupali Dragišu do kostiju. Zamastite se celi! Opet, ukoliko ima ženskog društva, zaboravite na njih. Sve to, posle, dobro zalijte pivom. Upotrebite kese, drugi put.
Napomena: Ukoliko, slučajno, ili namerno, zapalite šumu, pa cela planina izgori, to nije dokaz da ste nevini, pardon, neiskusni!!!
PRIJATNO !!!
by Rastko Radičević