banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Okt 2012, 11:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009, 23:48
Postovi: 79
Lokacija: Banja Luka
Možda će ti biti od koristi savjeti sa ovog HR portala moj-posao što su napravili blog vezan za intervju za posao i slično.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2012, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
siki2086 je napisao:
Iz psihologije rada sam ucio da velike kompanije, ozbiljne i bogate, prilikom trazenja zaposlenika unajmljuju psihologe, koji im naprave test.
Test je takav da odgovara odredjenom profilu radnika koji ima osobine i vjestine potrebne za to odredjeno radno mjesto.
Ne mozemo svi biti direktori, ministri, konobari, frizeri ili dizajneri.

Sa druge strane, ovo je logicko-matematicki test. Sto znaci da se moraju poznavati osnove matematike. To je nesto, sto se moze nauciti.

psihotest sam jedini put +test percepcije+engl radila u krajina lijeku za poziciju asistenta direktora,samu sebe sam iznenadila koliko je bilo prelako i da sam dobila posao bez ikakvih veza a u prvom krugu na tetiranju nas je bilo cca 40,a sad sto u kompaniji vlada bolesna radna atmosfera to je drugi par opanaka...
taj matematicko logicki sam radila u firmi orbico,u principu smijurija,kao oni zadaci u 3. ili 4. razredu osnove,neko je vec napisao,ugl logicko razmisljanje i procenti,u principu nista sto bi trebao biti bauk :)

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2012, 16:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
haha tek sad vidjeh da je tema proslogodisnja,mozda bih trebala ponovit pad na glavu :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2013, 09:20 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Mar 2013, 08:42
Postovi: 0
Cao
Najprvo da se vama ispircma jer ja sam iz Makedonije i ne p[ricam srpkis bas najbolje:)
nasao sam ovaj forum i da vam kazem da mi puno pomogli vasi savet, i odgovori na sve pitanja koi ste tu na ovaj forum poslali.
Ja sam bio na testiranje juce i prosao sam testiranje( zahvaljuci ovaj forum)
Bio je 10 pitanja i 20 minuta. dalju ti 5 odgovori i samo jedan odgovor je tocni.

Ja sam imao sledeci pitanja

Menadzer treba da proicita nekli predmet od 100 strana. 10 srtrana tog predmeta su skice i grafikone. jedna strana zadrzi 500 reci. Menadzer moze da procita 250 reci u minutu.koliko je vremena potrebno da procita sve ako uzmemo u obzir da mu strane sa skice ne oduzimaju vreme
tocan odgovr je bio 3 h ili 180 minuta.
1 strana za 2 min.
100 strana - 10 strana sa grafikona=90
90 stranax 2 min =180 min

2.Koliko je vremenski interval izmedju dva poklopanja velike i male skazalke na satu?
Ja sam odgovrio iuzmedju 65 i 66 minuta( pitao sam curu is Nelta:) )

3.Jedna vrsta bombona kosta 10 euros po kg, a druga 15 euros/kg. obe su nabavlejne u istoj kolicini. po kojoj ceni treba da se prodaje mesavina tih bombona da ne bi bilo gubitka.

10+15/2= 12.5 evra.kg

4.koji je trinaesti clan niza
4
7/4
10/7
13/10...

40/37 je bio moj odgovor.

5.Koliko ima celih brojeva cija je osmina manja od 2/3 a veca od 1/3?
1/8 x < 2/3
x=16/3
x= 5.33

1/8x > 1/3
x=8/3
x=2.66

Izmedju 2.66 i 5..33 celi brojeva su 3,4

6,cena TV je prvo povecana za 18% a zatim je smanjena za 14%. sada cena je 76110 . koliko je bila na pocetku?
18%= 0.18
r=(1+0.18)
r=1.18

14%=0.14
r=1-0.14
r=0.86
76110=x*1.18*0.86
76110=x*1.0148
x=76110/1.0148

x=75000

7.Imamo tri radnika. Prvi uradi svoi posao za 10 dana, drugi za 15 dana a treti za 20 dana.Oni taj posao rtade zajedno.nakon 4 dana prvi i treti radnik odustanu. koliko vremena je potrebno da drugi radnik sam odradi posao?

4/10= 40 % od posla
4/20= 20 % od posla
za drugi radnik ostane 40 %
od 15 dana 40 % je 6 dana.
to znaci da drtug padnik treba da radi jos 2 dana( vec je odradio 4dana)

8. Imamo prozor oblika kvadrata, jedna strana mu s epoceca za 6 a druga se smanji za 8. koji je razmen povrsine kvadrata i pravougonika?
e sada ovo ne znam kao se resava, pa sam odgovorio onako iz ruka dao nekli odgovor:)

9.Imamo dve prodavnice . u jedna cena jednom proizvoda se poveca za 8 % a u drugoj isti proiizvod se smalji za 8 %. razlika tih dva proizvoda je 1.2. Koliko je cena taj privozd.
znam da je bio ponudeni kao odgovro 6.5 7 7.5. 8 i 8.5

10. Ako jedna povrsina se poveca za 20 % a druga se smalji za 10 %. dali ima neka premena u oblika te povrsine?
ja sam stavio za 10 % ali nisam siguran da je to tacni odgovor:)

Sretno svima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2013, 17:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Mar 2013, 17:22
Postovi: 0
poz ljudi
Macedonian Boy,video sam tvoj post pa da ti cestitam,i ja sam isto dobio poziv za testiranje u subotu 9 marta u Srbiji pa da te pitam da nemas mozda odgovore ponudjene na poslednja 3 pitanja posto bi mi dosta znacilo,i sto se tice 8 pitanja da li se pitanje odnosi na njihov kolicnik ili razliku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 16:26 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Jan 2018, 16:09
Postovi: 1
U ponedeljak 22.01.2018. sam bio na testiranju u NELT-u, za poziciju Account Manager. Od prilike bilo je 30 i nesto kandidata, a pola od tog broja je proslo matematicko-logicki test, pa je odmah nakon testiranja obavljen prvi intervju. Sto se tice samog testa, nije bio tezak, bilo je opsta informisanost, malo nesto logicki da se zakljuci, sjecam se i jednog pitanja iz sporta(Koja reprezentacija je osvojila najvise svjetskih prvenstava u fudbalu?). sto se tice matematickih pitanja, a pretpostavljam da to sve zanima, nije bilo tesko. jedan zadatak je glasio: a)Koja od prodavnica je u prosjeku najskuplja:
Prodavnica 1: 50km, 60km, 80km, 100 km,
Prodavnica 2: 30km, 80km, 40km, 120km,
Prodavnica 3: 80km, 25km, 70km, 15km,
Prodavnica 4: 50km, 75km, 35km, 80km.

b) Koja je prosjecna cijena prodavnice broj 4?Zaokruzite netacan odgovor? navedene su drazave i u zagradi glavni gradovi, kod jedne od drzava, naveden je pogresan glavni grad i to je trebalo zaokruziti.
Bilo je 30 pitanja i test se radi 25 minuta, nije uopste tezak, samo je malo vremena, pa se mora pozuriti.
Nakon testa, bio je intervju, standard, vase mane, gdje ste radili, sta ste radili, jestel imali kakve konflikte, koliko b i bila pocetna plata za koju bi radili. Rekli su javiti kandidatima koji udju i sledeci krug, u roku od 10 dana, onima kojima ne jave, neka to smatraju da nisu prosli u sledeci krug. Eto tako, srecno svima, koji ovo budu citali, ako im bude trebalo za posao u NELT-u. AKo vam bilo sta treba slobodno se javite. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Sto se tice pitanja (ova matematicka), ocigledno da je cilj da izdvojiti totalne retarde. Sto se tice ostalog, ne znam kolika je sreca taj NELT..jer sam se naslusao ruznih prica o njima kao poslodavcima....da je kandzija teska, da su menadzeri obicno neki ufurani likovi sa privatnih fakulteta koji su bili na 2 seminara " kako se postaje menadzer", da forsiraju neku suplju pricu kako se treba raditi i praviti rezultate (MOZES TO TI) - jer su tako culi na tim seminarima...a u toj supljoj prici trose slobodno vrijeme zaposlenih - kojeg ionako ljudi nemaju... da ti podmecu prilikom isplate bonusa, itd, itd..

uglavnom, sva losa prica je vezana za menadzere nizeg nivoa..za ove menadzere viseg nivoa nisam cuo nista lose, iako ne mogu ni oni biit najbolji kad drze ovakve indijance dole

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Каква су будалаштина ови тестови код наших послодаваца.. па људи добијају посао у фортуне 100 без тестова а ови се праве нешто паметни.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2018, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Radim vec 8 god za kompaniju koja proizvodi jednu vrstu gradj. materijala. U stvari vodim predstavnistvo za BiH. Broj 1 je u svojoj bransi.
Prije toga sam radio za drugi stranu firmu koja se bavi proizvodnjom druge vrste gradj. materijala. Takodje br. 1 u tome sto radi.
Ni u jednoj nisam radio ovako glupe testove. U obe sam obavio dva kruga razgovora bez ikakvih testova.

Ne znam sta da kazem...testovi su jako glupi i ne vidim njihovu svrhu i primjenu u daljem radu.
Obicno velike firme angazuju agencije koje onda biraju uzi krug. Tako da nije sve do poslodavca.

Sto se tice menadera nabijedjenih...to je smrt svake firme. Uglavnom oni s*ebu prodaju i firmu a ne komercijalisti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2018, 10:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2008, 23:01
Postovi: 383
ferdinand je napisao:
Broj 1 je u svojoj bransi.


:pukeleft: :pukeleft: :roll: :roll: :lol: :lol:

_________________
You see, I'm not "Like A Boss". I am The Boss!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2018, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Hint....nije talijansko smece

Poyyyy

:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs