banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 328 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 20 Dec 2017, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
O Arslanagica/Perovica mostu
https://mega.nz/#!4bRi1YLK!BuVmhaNuvjrt ... 9rL-6vNgk8

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 01 Jun 2018, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
POLOŽEN KAMEN TEMELJAC ZA SPOMENIK BORCIMA JVuO I NEVINIM STARDALNICIMA DRUGOG SVJETSKOG RATA


USKORO GRADNJA SPOMENIKA


Udruženje boraca Jugoslovenske Vojske u Otadžbini i nevinih srpskih žrtava Drugog svjetskog rata, njihovih potomaka i poštovalaca – Trebinje postavili su u takozvanom Malom parku kod Hotela “Leotar” kamen temeljac za budući spomenik svojim stradalim precima, za koji je već prihvaćeno idejno rješenje trebinjskog vajara Željka Aleksića.


“Konačno je došao i taj dan da, nakon što smo od gradskih vlasti dobili saglasnost, nakon dugog niza godina dobijemo i saglasnost prema kojoj se na ovom mjestu može graditi spomenik, a uskoro očekujemo i saglasnost za idejno rješenje koje je ponudio Aleksić”, rekao je nakon polaganja kamena temeljca Dražen Čučković, predsjednik Udruženja.


On je kazao da se na ovaj način ispunila decenijska želja potomaka nevino stradalih srpskih stradalnika koji su ubijani u Drugom svjetskom ratu samo zato što se nisu odricali pravoslavne vjere, što su mahom bili popovi ili oficiri, nepodobni vremenu komunizma.


Dodaje da od članova Udruženja zavisi dinamika radova, a da se, nakon lokacijske dozvole koju su već dobili, uskoro očekuje da Gradska skupština odobri svu drugu papirologiju, kako bi se što prije uradila i izrada Glavnog projekta i njegova revizija, da bi se što prije krenulo u građevinske poslove.


Trifko Pejanović, jedan od potomaka ovih trebinjskih stradalnika, nije krio zadovoljstvo što se gradi ovaj spomenik,


“To su bila strašna vremena, za koja se nadam da se više neće ponoviti, jer je u proteklom ratu najveća sreća bila da nije bilo podjele i da su Trebinjci u svakom pogledu pokazali svoju čovječnost”, kazao je Pejanović.


Uoči polaganja kamena temeljca u Sabornom hramu u Trebinju je služen pomen prvim srpskim žrtvama u Trebinju ubijenim od strane ustaša 1. juna 1941. godine…


Kažu spomenik će biti visok 20 m.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 01 Jun 2018, 16:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ako se ne vidi iz srpskog dubrovnika dzaba ga prave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 25 Okt 2018, 12:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
“Pametne klupe” i lađe u Trebinju: Prekogranična saradnja BiH i Crne Gore
Regioni Autor: Dubravka Čolović 22.10.2018. 22:00

Foto: Dubravka Čolović/RAS Srbija

pametna klupa

Trebinje je dobilo prve “pametne klupe” na solarnu energiju na kojima građani i turisti imaju besplatan bežični internet, mogu puniti telefone i druge mobilne aparate, a dobijaće i podatke o temperaturi, vlažnosti i zagađenosti vazduha kao i jačini buke.
Klupa je postavljena u gradskom parku, ispred zgrade Kulturnog centra na koju je nedavno postavljen i LCD ekran. Sve je urađeno u okviru projekta “Život na granici BiH i Crne Gore, stare staze bezvremenog nasljeđa i tradicije”, koji se provodi u graničnim područjima BiH i Crne Gore.

Druga “pametna klupa” je uz rijeku Trebišnjicu, gdje se privodi kraju adaptacija stare marine uz zidine Starog grada. Ranije je obnovljen dio zidina uz marinu, a urađeni su i čamci po uzoru na trebinjsku lađu.

Prema riječima Miljana Vukovića, koordinatora projekta, u toku je čišćenje prilaza od istočne kapije Starog grada do starog doka, gdje će uskoro biti porinuto deset lađa, koje su urađene u trebinjskoj stolarskoj radionici.


Foto: Dubravka Čolović/RAS Srbija

Buduća marina za lađe

– Radi se o prepoznatljivoj trebinjskoj lađi koja je nekada plovila Trebišnjicom, što će biti novi sadržaj za turiste, ali i za Trebinjce. Biće postavljena nova rasvjeta i alke za vezivanja čamaca – objašnjava on.

Ovo je jedna o aktivnosti koja se realizuje u sklopu projekta prekogranične saradnja BiH i Crne Gore, a nakon ove faze počeće mapiranje kulturnoistorijskih spomenika u Trebinju, Bileći, Nikšiću i Plužinama, kako bi se uz pomoć aplikacija i kodova turisti usmjeravali na ta mjesta.
Sličan posao radi se i u Crnoj Gori, pa će u Nikšiću biti obnovljeno pristanište na reci Zeti i napravljeni deset čamaca po uzoru na nekadašnje “zetske lađe”, dok je LCD ekran postavljen i na Centar za kulturu u Plužinama.

Ukupna vrijednost projekta, čija je realizacija počela u januaru ove godine i traje do proleća 2019. godine je oko 332.000 evra, od čega Evropska unija finansira 85 odsto novca, a ostatak će obezbijediti Grad Trebinje, trebinjski Kulutnu centar i Centar za kulturu Plužine.

Kordinator projekta je Kulturni centar Trebinje, uz partnerstvo Grada Trebinja i udruženja građanja, dok u Crnoj Gori projekat provodi Centar za kulturu Plužine uz podršku udruženja građana i nevladinih organizacija.

Cilj ovakvih projekata prekogranične saradnje je unapređenje kulturnih i prirodnih dobara. Njihovo prepoznavanje kao važnog turističkog resursa kako bi granična područja bila privlačnija za poseticioce, ali i za život.

Možete da nas pratite i putem aplikacije za Android ili iPhone/iPad.

TAGOVI: Lada,pametna klupa,Trebinje
Facebook Twitter Google+ Pinterest
IZDVAJAMO
Za uređenje korita 600.000 maraka
25.10.2018. 12:22
BURA U TREBINJU Jak vjetar, obarao drveće i saobraćajne znakove
25.10.2018. 12:09
JEDINSTVEN IZUM U centru Sarajeva postoji mašina koja SAMA PEČE I GULI KESTEN
25.10.2018. 09:43
Za rekonstrukciju Sokolskog doma u Han Pijesku 263.000 KM
25.10.2018. 09:38
Uspješno zapošljavanje demobilisanih boraca u Bijeljini: Čiste ulice i naplaćuju parkinge
24.10.2018. 22:30
Stevan Konjević (90) svjedok ustaškog zločina u Lipiku: Počast vršnjacima iz Dikleničkog potoka
24.10.2018. 22:03



ZAGRLJAJ KOJI OTAPA SRCA Nakon gužve s migrantima ovaj granični policajac je pokazao šta nikada NE SMIJEMO DA ZABORAVIMO
25.10.2018. 13:34

BOMBA POSLATA I ROBERTU DE NIRU? Sumnjiv paket stigao u restoran čuvenog glumca
25.10.2018. 13:24







_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 25 Okt 2018, 12:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Dušmani bi rekli da su ove klupe i jedino pametno u Trebinju. Dušmani, ne ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 25 Okt 2018, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol:

Mora se ulagati u turizam, meni je u Đubrovniku dobrodošla ova klupa koja se nalazi u sklopu stajališta za bus.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 30 Nov 2020, 22:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nevesinje moje milo.

https://www.google.com/maps/@43.2621021 ... a=!3m1!1e3

Sjajna stvar da od jefitnog materijala, opet digneš jedan spomenik koji će se vidjeti iz vaseljene.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trebinje
PostPoslato: 01 Dec 2020, 06:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
????

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 328 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs