banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2407, 2408, 2409, 2410, 2411, 2412, 2413 ... 2823  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jun 2017, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Razumijes ti mene dobro jer se podsmijavas kotorvaroskim garazama (a time i bilo kojim drugim garazama u svijetu) koje pokusavaju nesto da rade. A na osnovu cega im se podsmijavas?
Na osnovu mjesta i na osnovu toga sto rade sa masinama koje nisu bas zadnji krik tehnologije.

To sto si napisao zvuci otprilike ovako: Steve je zgodniji od Bill.a, M$ nema sanse.

Btw. uvijek mozes na vlastitom primjeru pokazati kako treba da se radi. Mozes pro bono edukovati preduzimace. Sto da ne? Zahvaljujuci tvome znanju koje ces im prenijeti se mozda stvori nekoliko novih radnih mjesta.

A ako ti je biznis stran, uvijek mozes poducavati bake i deke kako da koriste skajp da se cuju sa djecom i unucima u inostranstvu.

Ah da, zaboravio sam. Gadis se ovih zadnjih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2017, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Što je babi milo....
Evo da ti pojasnim oko garaža da ne misliš da ih se zgražam pošto otprilike i ja radim u sličnoj samo se auta ne parkiraju u nju. Problem je što svi radimo sa zastajelim stvarima tj. alatom, nedovoljno edukovani, plaćeni itd. A onda ti se uvijek nađu neki da seru o vrhunskoj kvaliteti za zapadno tržište (koje naravno vide tek kad krenu u ozbiljno ulaganje). Podsmijeh ne vidim nigdje, jerbo nigdje nisam turio ni emođi. A ni ti ne odgovaraš na moja pitanja pa da ne ode ovo u neku svađu evo obiću tačke tvog izlaganja. Ipak si stariji i zaslužio si neki respekt. Win98 i cnc sam potezao zato što ne možeš danas naći dijelova za te muzejske primjerke pa sam uvijek se morao snalaziti i trpati nešto staro u novo i prekrajati. I trpiti napade tipa "Eh jesi i majstor, nemoš mi vratiti program na drugu kantu iz 2004." Ne pati samo garaža od toga, evo skoro je preduzetniku vrlom palo na pamet da ne troši pare pa dovlači smeće izvana, nego da mu mi pravimo portabl testere vida. Ima načina al nećemo, klinika je dužna, dok ne poravna dug nema ništa. A vozi se Jeep ganz neu i galami na radnike što ne znaju.
Na vlastitom sam primjeru pokušao prije 10ak godina pa sam dobio po ušima a to ću ti rado ispričati uz piće (možda i janjetinu, zaključujem da je voliš iz višegodišnjeg spominjanja institucije kod kružnog :-) ).
Zadnjih se gadim zato što uvijek misle da me kupe za cenera i cvaju da im dreždim pola večeri objašnjavajući skajp, za takve akcije imaju malog iz komšiluka koji rastura kompjutere, a ja radije provodim to vrijeme sa porodicom i prijateljima. Samo njima i radim džaba van radnog vremena.
Eto nadam se da sam ti lijepo napisao. Bez psihoanalize sugovornika.
;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 09:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jedini problem koji ja vidim sa tim garažnim biznisima (barem što se tiče proizvodnje bilo čega), što se često cijenovno pozicioniraju uz rame sa onima koji investiraju godišnje u mašine i edukacije podosta nula.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 09:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Tru story from KV. Imam švabsko tržište , koliko god proizvedem mogu prodati švabi. Lik iz garaže proda meni dio za 100 e, ja prodam švabi za 200e, a švabo drugom švabi za 400e. I svi sretni.
Lik iz garaže mora krv propišati dok ne otplati CNC mašinu koju je uzeo na lizing, ja zaradim što imam pristup švabskom tržištu i organizovanu administraciju za carine i prevoz.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 10:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
MuskoBre je napisao:
Jedini problem koji ja vidim sa tim garažnim biznisima (barem što se tiče proizvodnje bilo čega), što se često cijenovno pozicioniraju uz rame sa onima koji investiraju godišnje u mašine i edukacije podosta nula.


To nije takav problem jer garazni proizvod nije uopstr jeftin. Male kolicine u pravilu znace velike proizvidne cijene.

Ali ok, ne sporim da ima i ekipe koja zeli da iskoristi momenat :-D

Alky, ti si pominjao da znas Svabu koji radi u KV a kapital je stekao na nekoj banalnoj stvari?

Munja:
1. Preozbiljno shvatas "instituciju". Nema ona nikakve veze sa diskusijom.
2. Respekt koji imas zbog razlike u godinama jos manje.
3. Novo auto nekog X preduzimaca koji galami na ljude je argumnet boli glava. I da vozi Ladu narod bi pricao vidi cicije/budale/sta znam...
4. Napisao sam pro-bono rad, znaci nema niko da te kupuje za cvaju. Ti si taj koji kao drustveno odgovorna osoba dobrovoljno pomaze drugima bez obzira sto se mozda ne slaze sa njima u svemu.

Dobrovoljni drustveno korisni rad/aktivnost/djelovanje ne mora znaciti korist u jednom pravcu. Cesto se to visestruko vrati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 10:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Tru story from KV. Imam švabsko tržište , koliko god proizvedem mogu prodati švabi. Lik iz garaže proda meni dio za 100 e, ja prodam švabi za 200e, a švabo drugom švabi za 400e. I svi sretni.
Lik iz garaže mora krv propišati dok ne otplati CNC mašinu koju je uzeo na lizing, ja zaradim što imam pristup švabskom tržištu i organizovanu administraciju za carine i prevoz.

Ma sve 5, sve ima cijenu, i mogućnost plasmana i rad. Nije ništa novo to mi je i punac radio neko vrijeme, outsourcing štobse reklo. Nego za ove što krv pišaju, što MB kaže cijene svoje k'o dragi kamen, a kad crkne mašina hoće da ubiju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 10:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
lik iz garaže da nema profit, ne bi radio. to važi i za mene i za švabe. kapitalizam
likovi iz garaže rade za 500KM sa 50 % entuzijazma, kad odu u samostalne poduzetnike, tj kad rade za sebe odjednom postanu 3 puta produktivniji

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Poslednji put menjao Alkibijad Dajguz V dana 23 Jun 2017, 10:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
The_new_Statesman je napisao:
MuskoBre je napisao:
Jedini problem koji ja vidim sa tim garažnim biznisima (barem što se tiče proizvodnje bilo čega), što se često cijenovno pozicioniraju uz rame sa onima koji investiraju godišnje u mašine i edukacije podosta nula.


To nije takav problem jer garazni proizvod nije uopstr jeftin. Male kolicine u pravilu znace velike proizvidne cijene.

Ali ok, ne sporim da ima i ekipe koja zeli da iskoristi momenat :-D

Alky, ti si pominjao da znas Svabu koji radi u KV a kapital je stekao na nekoj banalnoj stvari?

Munja:
1. Preozbiljno shvatas "instituciju". Nema ona nikakve veze sa diskusijom.
2. Respekt koji imas zbog razlike u godinama jos manje.
3. Novo auto nekog X preduzimaca koji galami na ljude je argumnet boli glava. I da vozi Ladu narod bi pricao vidi cicije/budale/sta znam...
4. Napisao sam pro-bono rad, znaci nema niko da te kupuje za cvaju. Ti si taj koji kao drustveno odgovorna osoba dobrovoljno pomaze drugima bez obzira sto se mozda ne slaze sa njima u svemu.

Dobrovoljni drustveno korisni rad/aktivnost/djelovanje ne mora znaciti korist u jednom pravcu. Cesto se to visestruko vrati.

Dobro de, evo ti ljudi koji me okružuju pa ih pitaj koliko sam svima džaba nešto odradio. Pogotovo siromašnijim...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Zna li iko koliko je karta za otvoreni bazen u Fortuni? Na njihovom sajtu mogu naci samo cijenu za zatvoreni bazen.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 10:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... otu/428794


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Munja, vidis kako je kada ti neko olako pametuje ili ti se podsmijava, a realno blage veze nema o tebi i svemu sta se desava u pozadini.

Ne moram provjeravati ljude iz tvoje blizine jer sam i sam zbog tvog telefonskog savjeta do sada ustedio bar 300-400 evra. Djavlu bilo malo :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
hoće li iko da mi objasni koja je svrha objavljivanja na fejsu informacije sa lokacijom....evo me sad ođe, evo jedem ovo ođe, evo pijem ovo onđe, evo sad sam prn'o/la ođe....da li ti ljudi uživaju ili misle da uživaju ili koji k...ac ? :confused2:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Ajme, Jovo.....i ti svašta pitaš.

To je sada IN. I ne pitaj više.

Ako nije na Fejsu, onda k'o da se nije ni desilo.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
E jbg TNS, pa ja ne pričam da mi se neko podsmijeva nego mi ti garažeri pametuju, kad im kažem cifru popravke tih njihovih muzejskih primjeraka, onda je reakcija uffffff, ko kad bi ja njima došao i rekao aj mi odradi sat vremena za marku. A ti što šljakaju u garaži za 500 pa krenu sami da rukaju za sebe se poslije snebivaju što im svi ljudi za Cnc mašinama odoše van. Pa zato što ih plaća kikiriki a tjera da rade puno. Znam primjera gdje radnici rukaju za mašinama po 12h da zarade 4 cifre.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
veverushka je napisao:
Ajme, Jovo.....i ti svašta pitaš.

To je sada IN. I ne pitaj više.

Ako nije na Fejsu, onda k'o da se nije ni desilo.

ma bilo ili ne bilo In, meni je svaki drugi ili treci post u zadnje vrijeme na fejsu premrezen sa kartama , mapama, autostradama sa opet nekim manjim mapama lokacija ko, đe, šta.. ti ljudi kao da se samo time bave..još kad slikaju nešto u fazonu, eo me u Burito baru jedem meksičku hranu, ili fakin Suši bez uši, neko im rekao da je to fensara pa svi pređoše sa ćevapa i janjetine na ribu, ali samo za slikanje :confused2: sad vidjeh da ima i live prenos..kako niko ne snimi lajv prdež u wc-u kineskog restorana ?

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 22:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
munja.alex je napisao:
E jbg TNS, pa ja ne pričam da mi se neko podsmijeva nego mi ti garažeri pametuju, kad im kažem cifru popravke tih njihovih muzejskih primjeraka, onda je reakcija uffffff, ko kad bi ja njima došao i rekao aj mi odradi sat vremena za marku. A ti što šljakaju u garaži za 500 pa krenu sami da rukaju za sebe se poslije snebivaju što im svi ljudi za Cnc mašinama odoše van. Pa zato što ih plaća kikiriki a tjera da rade puno. Znam primjera gdje radnici rukaju za mašinama po 12h da zarade 4 cifre.


Znam i ja jos i gore. I to firme koje proizvode dijelove za industrijski vrh vrhova, ali sve to je opet do sistema koji je vise okrenut muljatorima nego preduzetnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Osim što niko drugi ovo ne čita, upitno je da li i jedina dva učesnika ove konverzacije čitaju ono što ovaj drugi napiše...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 12:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
ima li negdje da se kupe Augusto sladoledi osim u Fortuni? nestao im Guliver sa bademom, jebem im guzicu, a samo taj volim, najjaci sladoled ikad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kome je još do sladoleda kad nas el Commadante naputa

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2017, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jedino što mogu smisliti je utapanje tuge u sladoledu.Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56446 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 2407, 2408, 2409, 2410, 2411, 2412, 2413 ... 2823  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs