banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Jun 2024, 05:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2729 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 137  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 18:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Tako se mjeri (ono što je Milan opisao) sviđalo se to nama ili ne. Kad vidim ljeti na tv koliko stepeni jave za TB dođe mi da se naježim od svježine, al jbg.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
munja.alex je napisao:
Dobro ljudi, al realno, prije su ljudi živjeli u pećini pa im nije trebala WMO. Poenta je koju hoću reć, je da uvedu i mjerenja sa Trga Krajine jebemga, pa nije 1900.da 20% ljudi živi u gradu, nego valjda treba da služi narodu... neka kućice kod Match ball-a al de izmjeri i u centru...


x2

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23505
Poenta je da se mjeri temperatura vazduha, a ne koliko toplote isijavaju okolni objekti i površine. Meni se jedan telefon deformisao od temperature u autu, pa bih ja trebao ići jebt mater onima iz rhmzrs jer nisu rekli da u autu može biti tolika temperatura tog dana? :)

Skopje ima mikroklima, izgor leto kocan zima gradski cigli goli brda, sino nebo, zemja tvrda.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 21:45 
Citiraj:
Poenta je da se mjeri temperatura vazduha, a ne koliko toplote isijavaju okolni objekti i površine.


Slika

I u zaklonima je npr i aspiracioni psihrometar, pomocu njega (uz suvi termometar) se dobiju tacka rose, napon vodene pare, relativna vlaznost vazduha i ostalo....da bi ti dobijeni parametri bili ispravni mora se prvo ispostovati procedura koju sam naveo (sto vise smanjen uticaj vanjskih objekata).

Citiraj:
neka kućice kod Match ball-a al de izmjeri i u centru...


Onda bi morali mjeriti na milion mjesta, razlika izmedju centra i parka MS moze biti poprilican broj stepeni...i onda bi ovi u parku govorili kako ovi u centru kenjaju i kako nema toliko stepeni, a ovi u centru bi rekli kako ovi iz parka prde i lazu narod i da ima puno vise itd, itd...dok bi neko ko lovi ribe pored Vrbasa pricao neku trecu pricu...i tako...i tu dolazimo opet do onoga sto ja pokusavam objasniti... 8)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9274
Slušajte filozofi, kao prvo i u centru strogom bi mjerio temp. vazduha a za to isijavanje hehe pa i okeani upijaju toplotu a sve živo ima zračenje ili isijava toplotu pa i livadski cvijet za razliku od zemlje crnice, jbg. A za mjerenje na milion mjesta, opet filozofija, spominjem anfakingbilivibl centar grada a ne 20 lokacija. Ionako slušaš prigovore od većine razumnog stanovništva kojem TO TREBA a ne visina snijega u pičkovcu sa 2 babe i 3 mačke na vr' planine. Bem ga pa tu info bi konzumirale hiljade i hiljade ljudi a ne 50 ili 200 traktorista na području 5 mjesnih zajednica da li da oru danas....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 22:48 
I sami centar grada ima ihahaj mjesta gdje je razlicita temperatura, hoces li na trgu krajine gdje je bijela ploca, u parku PK gdje je hlad i trava ili na tamnom asfaltu na glavnoj ulici? Dalje, u centru imas objekte koji formiraju sjenke, dakle imas ili otvoreno sunce ili hlad, to takodje poprilicno utice na parametre...dalje, tu prolazi hrpa ljudi koji isijavaju svojih 37 stepeni (u zimskom periodu ovo moze imati uticaj, ono stavis termometar i oko njega 10-15 ljudi i temperatura ide za recimo par stepeni gore tokom minusa)...i tako...i opet dolazimo do onoga sto ja govorim cijelo vrijeme....

i na kraju kada ja tu istu "precizno" dobijenu temperaturu usporedim sa kolegom iz brazila ispadne da smo mi mozda i topliji od njih...jebiga, nece ici... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9274
Milan je napisao:
I sami centar grada ima ihahaj mjesta gdje je razlicita temperatura, hoces li na trgu krajine gdje je bijela ploca, u parku PK gdje je hlad i trava ili na tamnom asfaltu na glavnoj ulici? Dalje, u centru imas objekte koji formiraju sjenke, dakle imas ili otvoreno sunce ili hlad, to takodje poprilicno utice na parametre...dalje, tu prolazi hrpa ljudi koji isijavaju svojih 37 stepeni (u zimskom periodu ovo moze imati uticaj, ono stavis termometar i oko njega 10-15 ljudi i temperatura ide za recimo par stepeni gore tokom minusa)...i tako...i opet dolazimo do onoga sto ja govorim cijelo vrijeme....

i na kraju kada ja tu istu "precizno" dobijenu temperaturu usporedim sa kolegom iz brazila ispadne da smo mi mozda i topliji od njih...jebiga, nece ici... :D

Jbg Miki hoću kućicu da smontiraš na pola trga , ono 2 m od podloge. Aj da vidim tog Marvel junaka koji je zagrije u po zime da ti sjebe mjerenje. A možeš i na glavu P.K. :-)
Opet ne kontaš da bi vremenom i onaj u Brazilu tako u Riu ili Sao Paulu isto tako mjerio i upoređivao i rekao da je ipak kod njega toplije..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Ajd ti ubijedi prvo tog u Brazilu, i Mića će onda da popusti.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 23:06 
de, karajte me dok sam naroljan....munja, reci tom liku u brazilu nek posalje neke brazilke...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 26 Apr 2017, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9274
Onda popuštaš? :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 05:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Da li je isti uticaj okoline u centru Banjaluke, Pala i Nju Jorka?

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 05:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9274
Nije naravno. Neko sa srčanim problemima treba info o temperaturi pošto se treba klackat po gradu, i pripremi se za 33 na livadi gdje je breza bijela, a umalo zamre od 40 u Veselina Masleše....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 06:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Cuju nasi srcani bolesnici upozorenje da ne izlaze vani kad je temp.40 na asfaltu.. pa opet skitaju jer im je dosadno a onda padaju koi snoplje po gradu..
Jbt nama klima ni ne stigne spustitu temp.u sanitetu dok se vratimo u stanicu... po 10x smo se presvlacili u toku 12h, u sanitetu 50stepeni bude.
....i pokupimo nekog kulturnog penzionera a on sunce moje ima kosulju i prsluk pleteni preko, eventualno sakAo (isao u banku... postu itd.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 07:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8522
Kod mene obavezno prošetaju do pijace, kako na + 'iljadu, tako i na minusu na kom bukvić puca(pride po ledu pa se i izlome)!
Elem, to nije bitno.
Ono što jeste bitno je da ste napali čoeka koji radi u Doboju!
Pa đe će vam duša?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 07:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Mak'se da ne naskočimo i na te :-D

...bukvić puca :lol:

Joj koliko volim nas jezik pa to je cudo. Kad na smjeni kolega nesto bubne pa se smijemo pa 3h a svabe pitaju de prevedite i nama. Ma nema boga da se prevede, prosto ne mozeeee :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 08:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
munja.alex je napisao:
Jbg Miki hoću kućicu da smontiraš na pola trga

Ti bi ko Mostarac, maaajke mi ima 50°C :D

Spoiler:
Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8522
Nikola,
Ma moro sam baćanu pomoć, makar slovom(ako ne leđima).
Bukvić, grabić- i čuo kako puca od studeni, a i vidio šta ostane posle.

Talija,
Nema se tu šta reći- s dokazom je baja izašao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 18:57 
Citiraj:
Ma moro sam baćanu pomoć, makar slovom(ako ne leđima).

piva za ovo :D


Citiraj:
Naradanžasto upozorenje izdato je za danas za područje Banjaluke, a za sutra skoro u cijeloj BiH.
Olujni vetar s jakom kišom očekuje se danas u Banjaluci, sa udarima povremeno preko 60-70 kilometara na sat.

Krajem dana vjetar će jačati u većini predjela, a u Krajini će biti olujnih udara, saopšteno je iz Hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske.

Obilnija kiša i udari vjetra od 40 do 60 kilometara na sat mogući su sutra u cijeloj BiH.

U noći na subotu na vrhovima planina padaće snijeg.

U subotu nas takođe očekuje pretežno oblačno vrijeme s kišom u većem dijelu BiH, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Najviša dnevna temperatura vazduha biće od 22 do 27 ponegdje na istoku i stepen više, a u višim predjelima na zapadu od 14 stepeni Celzijusovih.


http://frend.ba/info/novosti/narandzast ... nd-snijeg/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 19:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11376
Lokacija: PL / BL
Kod mene jutros mećava :mad:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pada prvi snijeg
PostPoslato: 27 Apr 2017, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Pa neće valjda opet. :(

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2729 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 137  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs