banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 08:42 Danas je 24 Jun 2026, 08:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 57260 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1070 ... 2863  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Apr 2013, 23:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10582
ма нееее,ја само одајем признање јер си помогао да дечко превазиђе проблем који га је задесио :D

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Apr 2013, 23:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Uvijek na usluzi. Ako ima neka gospodja kojoj takodje treba pomoc oko tih stvari nek' se komforno javi


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
lela je napisao:
Postoji mogucnost otpisa, na kraju godine. U zavisnosti od prometa odredjeni procentat se moze otpisati. Pretpostavljam da tako regulisu ostecenja.

u teoriji da,u praksi jako tesko i jako mali procenat ostecene robe,roba cim je usla u radnju je problem trgovca,do ulaza mozes nekako rijesiti sa transportom,tj njihovim osiguranjem,mi smo imali problem s naplatom osiguranja i za robu koja je ostecena prilikom testiranja protiv pozarnih sistema u merkatoru a kamoli s robom koju kupci ostete,to je direktni trosak firme i tesko se rjesava,ugl na stetu trgovca a desavali su se i slupani fotoaparati i izgrebani laptopii trista drugih belaja,ljudi moji,ovdje te udari auto na pjesackom pa i to osiguranje,tj odstetu naplatis... :-?

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 09:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:
_зока je napisao:
Da. Osigurana. ŠveCka je ovo....Koja osiguravajuća kuća kod nas nudi takvu vrstu osiguranja? Koja je procedura naplate štete? Što lupaš gluposti? Ukradu ti stvar vrijednu par stotina maraka, zovneš policiju i oni naprave zapisnik na osnovu kojeg dobiješ potvrdu sa kojom razdužuješ to i eventualno ti odbiju pdv u tom iznosu...


Prvo, ne lupam gluposti a drugo, postoje osiguranja u slucaju da se nesto polomi, pokvari, razbije :wink:

Nisam tebi rekao, ti si kolateralna žrtva. Ima osiguranje. U Njemačkoj.
mesečeva_kći je napisao:
.Ned'o bog da se na forumu pojavi neko ko ima iskustvo suprotno od iskustva glavnih drkadžija, odmah je glup.
Šta ćeš onda među drkadžijama?
.
mesečeva_kći je napisao:
.
Imam iskustvo u trgovini, iako nisam trgovac i znam da prvo sva roba oštećena u transportu ide na otpis, drugo roba koja se ošteti u trgovini ide na otpis, roba koja se ošteti od strane kupaca ide na otpis, a sve to ne bi bilo moguće da trgovina nije osigurana kod jedne ili više osiguravajućih kuća. I ona koja robu kupuje i ona koju robu prodaje. Na kraju tromjesečja/polovine godine/godine se radi popis i ustanovi se koliko robe nedostaje što i sam znaš. Ako tvom gazdi bude ukradena roba u iznosu manjem od 50 maraka policiju nećeš zvati jer i ta roba ide na otpis.
Ne odgovori ti meni, koja to osiguravajuća kuća nudi osiguranje robe u trgovini i koja je procedura naplate štete? Prave li se kakvi zapisnici, izlazi li vještak da procijeni štetu? Na osnovu čega se ta šteta procjenjuje i isplaćuje? Naravno da otpis postoji ali to ne daje pravo ljudima da dođu i lupaju stavi po trgovinama? Postoji neki zakonski procenat na osnovu prometa koji se toleriše kao otpis. Kako ti to pišeš da se sve trpa u otpis....e to ne postoji, niti to zakon dozvoljava. Pa ljudi bi onda robu prodavali, pošto i ovako 70% prodavaca ne izdaje fiskalne račune, i to što su prodali pisali u otpis, ne bi se mučili da dvostrukim knjigovodstvima...I da, "Kultura" nije jedina trgovačka firma u kojoj sam radio i svoje pisanje o ovom ne temeljim samo na iskustvu u njoj.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
JEEEEEEE!!!!
Živ je Zoran....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 09:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Živ je on bio i juče nego nas je kulturno ignorisao :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Možda je bio samo online, al u naletu strati kad krene pisati možda bi samo bilo random lupanje po tastaturi, poput sabfudsh sidugah D dgAGF...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 22:20
Postovi: 526
_зока je napisao:
.


Nisu svi ljudi isti, srećom, ima i nedrkadžija.

Meh, neću da se prepirem i dokazujem, to nije uopšte bila poenta mog prvog posta.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jebga, sad ne znamo jel se to odnosilo na ZorEna, i jel on drkadzija il nedrkadzija?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pogotovo kad se uzme u obzir situacija od juce...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Svaki post ove mesecarke je pun nekih frustracija... Opusti se ćero... Gusfrabaaaa


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Ima lijeka i za to. Ode u Kulturu i polomi par polica. Zoka "naplati" to i ona ode sa smiješkom kući.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zoka the Oplodjivac


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Inkvizitor.

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012, 12:52
Postovi: 1411
Hoce li shakal zaiste odrijesiti kesu sa dukatima ako mu kazem Prnjatovicev broj telefona? :)

_________________
Everything I touched was golden
Everything I loved got broken...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Otkud njemu dukati, laze. :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ajd' da probamo :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Trampi broj za drva (hebeš dukate) i za tebe nema zime. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4979
Hertzog je napisao:
Svaki post ove mesecarke je pun nekih frustracija... Opusti se ćero... Gusfrabaaaa



Hertzog nemoj tako mozda stvarno ne misli nista lose mesecarka.

Ali ovo hocu rec, brale, ja sam na strani Zoke, sve je to zbog te cure sto je krsila u trgovini.
Pa ljudi moji vidi se kakve su joj namjere bile, nije ona zrtva vec Zoran, po njoj treba a ne po njemu.

Sad se prepucava o formalnostima (osiguravajuce kuce,naplata stete eehh te ko je u pravu i tako dalje ) i padaju teske rijeci, a sustina se zaboravlja.
Zoka, brale ako si trazio da naplatis i utjeras dug neka si, da radis kod mene ja bi ti dao povisicu.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 14:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
Zoka the Oplodjivac

Ova titula je rezervisana za Cobru i nepokorenog. Nisam ja taj kapacitet. Men' dosta jednom u tri godine :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
 [ 57260 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1070 ... 2863  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs