banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 03:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Peticija
PostPoslato: 07 Feb 2007, 23:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Protiv izgradnje hidrocentrala na rijeci Unac i gornjeg toka rijeke Neretve , na inicijativu Rainbowrafting kluba .
Više na :http://rainbowrafting.com.ba/phpBB2/

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peticija
PostPoslato: 10 Feb 2007, 13:26 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2006, 00:29
Postovi: 93
Lokacija: Amsterdam
BISCANIN2 je napisao:
Protiv izgradnje hidrocentrala na rijeci Unac i gornjeg toka rijeke Neretve , na inicijativu Rainbowrafting kluba .
Više na :http://rainbowrafting.com.ba/phpBB2/

nemas pametnija posla...jel??? :drinking: :drinking: :drinking:

_________________
postalo sam jedan amsterdamac da se ne bi osjecalo stranac...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2007, 18:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Citiraj:
emas pametnija posla...jel???



???????????
Nešto te možda interesuje u vezi peticije ?

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 13:31 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ništa gluplje nego potpisivati peticije protiv hidrocentrala, majke mi! Jebo ih rafting, bolje to nego da nam ture još jednu sa ugljem ili nedaj bože nuklearku. Uvijek kontam "Zašto ne prave hidrocentrale umjesto ovih sranja?" e pa zato što uvijek nekom nešto smeta :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Nije samo rafting u pitanju, ako budu pravili ovu na Vrbasu, pretpostavljam da dugo nećemo moći piti vodu jer treba minirati stijene i ispirati taj kamen... Nisam potpisala ni jednu peticiju jer ne znam dovoljno o tome, a i ne vidim trenutno bolju alternativu od hidrocentrale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Vjetrenjače 8)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 18:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Citiraj:
Ništa gluplje nego potpisivati peticije protiv hidrocentrala, majke mi!


Dobro jutro dječko ovo je 21 vijek.

Citiraj:
Jebo ih rafting,
,dodajmo jebla vas pitka voda ,jeblo vas sunce , jebla vas sedra ,jebla vas šuma .jebo vas zrak , kome to treba dajte nam betona i hidrocentrala,sruši i potopi ,zagradi i prekini .Gdje si bio 50 tih god svi bi plakali za tobom .
:D

Citiraj:
Zašto ne prave hidrocentrale umjesto ovih sranja?" e pa zato što uvijek nekom nešto smeta Razz


Reče moderator na podforumu ekologija :oops: .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Narode ovo oko Neretve je ozbiljno oni će skrenuti njen tok! Ja sam Srbin i želim sve najbolje Srpskoj, ali što nije u redu nije u redu! :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 23:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2006, 00:29
Postovi: 93
Lokacija: Amsterdam
BISCANIN2 je napisao:
Citiraj:
emas pametnija posla...jel???



???????????
Nešto te možda interesuje u vezi peticije ?


interesuje me...sta ako mi (potpisnici peticije) budemo u manjini??? :mad:

_________________
postalo sam jedan amsterdamac da se ne bi osjecalo stranac...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 23:59 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
BISCANIN2 je napisao:
Citiraj:
Ništa gluplje nego potpisivati peticije protiv hidrocentrala, majke mi!


Dobro jutro dječko ovo je 21 vijek.

Citiraj:
Jebo ih rafting,
,dodajmo jebla vas pitka voda ,jeblo vas sunce , jebla vas sedra ,jebla vas šuma .jebo vas zrak , kome to treba dajte nam betona i hidrocentrala,sruši i potopi ,zagradi i prekini .Gdje si bio 50 tih god svi bi plakali za tobom .
:D

Citiraj:
Zašto ne prave hidrocentrale umjesto ovih sranja?" e pa zato što uvijek nekom nešto smeta Razz


Reče moderator na podforumu ekologija :oops: .


Ekologija podrazumijeva i zrtvovanje nekog dijela prirode zarad ukupnog "dobitka", u to sam siguran. Od dva zla, izabrati ono manje. Hidrocentrale su definitivno najmanje moguce zlo u toj kategoriji, pa manje i od vjetrenjaca. Kad bi gradili vjetrenjace, pokrili bi citavu planetu sa njima i ne bi ostalo materijala ni za lulu.

A sad sto se tice tvojih argumenata. Pitka voda i hidroelektrana - nidje veze. Sunce!?? "Zrak"!?! Da nisi mozda gljiva zelenih jeo!?? "Zrak" (vazduh, nauci kako se kaze) se zagadjuje izduvnim gasovima iz termo(nuklearnih) elektrana i upravo hidroelektrane pomazu da se taj "zrak" (zrak sunca...) ocuva. Sedre ce nestati desetak kilometara prije hidroelektrane i pravo mi se jebe za to, opet, biram optimalno rijesenje i cini mi se da vrijedi zrtovati te sedre. Konacno i kad "shumu" dodamo na "lijevi tas" (minusi), druga strana (plusevi) ce prevagnuti.

Naprijed hidroelektrane, dole termoelektrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 00:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2006, 00:29
Postovi: 93
Lokacija: Amsterdam
che.guevara je napisao:
BISCANIN2 je napisao:
Citiraj:
Ništa gluplje nego potpisivati peticije protiv hidrocentrala, majke mi!


Dobro jutro dječko ovo je 21 vijek.

Citiraj:
Jebo ih rafting,
,dodajmo jebla vas pitka voda ,jeblo vas sunce , jebla vas sedra ,jebla vas šuma .jebo vas zrak , kome to treba dajte nam betona i hidrocentrala,sruši i potopi ,zagradi i prekini .Gdje si bio 50 tih god svi bi plakali za tobom .
:D

Citiraj:
Zašto ne prave hidrocentrale umjesto ovih sranja?" e pa zato što uvijek nekom nešto smeta Razz


Reče moderator na podforumu ekologija :oops: .


Ekologija podrazumijeva i zrtvovanje nekog dijela prirode zarad ukupnog "dobitka", u to sam siguran. Od dva zla, izabrati ono manje. Hidrocentrale su definitivno najmanje moguce zlo u toj kategoriji, pa manje i od vjetrenjaca. Kad bi gradili vjetrenjace, pokrili bi citavu planetu sa njima i ne bi ostalo materijala ni za lulu.

A sad sto se tice tvojih argumenata. Pitka voda i hidroelektrana - nidje veze. Sunce!?? "Zrak"!?! Da nisi mozda gljiva zelenih jeo!?? "Zrak" (vazduh, nauci kako se kaze) se zagadjuje izduvnim gasovima iz termo(nuklearnih) elektrana i upravo hidroelektrane pomazu da se taj "zrak" (zrak sunca...) ocuva. Sedre ce nestati desetak kilometara prije hidroelektrane i pravo mi se jebe za to, opet, biram optimalno rijesenje i cini mi se da vrijedi zrtovati te sedre. Konacno i kad "shumu" dodamo na "lijevi tas" (minusi), druga strana (plusevi) ce prevagnuti.

Naprijed hidroelektrane, dole termoelektrane.


ovakvo nesto potpisujem odmah... :angel: :angel: :angel:

_________________
postalo sam jedan amsterdamac da se ne bi osjecalo stranac...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2007, 00:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Citiraj:
A sad sto se tice tvojih argumenata. Pitka voda i hidroelektrana - nidje veze


I ti si moderator na forumu ekologija .
Mogli su nekog ko se više razumije u ovaj podforum da stave kao moderatora ,pa zar i na forumima mora biti štela
:-? :-? .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 01:17 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
BISCANIN2 je napisao:
Citiraj:
A sad sto se tice tvojih argumenata. Pitka voda i hidroelektrana - nidje veze


I ti si moderator na forumu ekologija .
Mogli su nekog ko se više razumije u ovaj podforum da stave kao moderatora ,pa zar i na forumima mora biti štela
:-? :-? .


Nije štela nego manjak. Nema mnogo ljudi koji su spremni da budu moderatori. Voda iz velikih rijeka nije pitka ni kad je prokuvaš, pa ne znam šta će tu jedna HC da promjeni. Ja svoju vodu dobijam iz "obližnjeg" izvora (uopšte se ne snabdijevam iz gradske mreže) i nemam šta da se žalim, samo se hvalim ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 10:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Citiraj:
pa ne znam šta će tu jedna HC da promjeni


Odgovora je puno, barem tebi ne treba objašnjavat kako doći do njih ako si iole zainteresovan .
Ovdje nismo u pitanju ja i ti kao poedinci u pitanju je je zajednički interes .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 10:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
che.guevara je napisao:
BISCANIN2 je napisao:
Citiraj:
A sad sto se tice tvojih argumenata. Pitka voda i hidroelektrana - nidje veze


I ti si moderator na forumu ekologija .
Mogli su nekog ko se više razumije u ovaj podforum da stave kao moderatora ,pa zar i na forumima mora biti štela
:-? :-? .


Nije štela nego manjak. Nema mnogo ljudi koji su spremni da budu moderatori. Voda iz velikih rijeka nije pitka ni kad je prokuvaš, pa ne znam šta će tu jedna HC da promjeni. Ja svoju vodu dobijam iz "obližnjeg" izvora (uopšte se ne snabdijevam iz gradske mreže) i nemam šta da se žalim, samo se hvalim ;)


Malo edukacije, kad te vec "funkcija" hoce, hihihihi

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 11:38 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
BISCANIN2 je napisao:
Citiraj:
pa ne znam šta će tu jedna HC da promjeni


Odgovora je puno, barem tebi ne treba objašnjavat kako doći do njih ako si iole zainteresovan .
Ovdje nismo u pitanju ja i ti kao poedinci u pitanju je je zajednički interes .


Pa de onda nemoj samo da kmezis nego reci sta je toliki problem i kako se toliko gradova snabdijeva (pitkom) vodom iz rijeka na kojima ima HC??? I naravno, da li si procitao i ostatak mojih argumenata? HC je najbolji izvor elektricne energije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 13:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 13:08
Postovi: 191
Lokacija: Modriča
BISCANIN2 je napisao:
Citiraj:
pa ne znam šta će tu jedna HC da promjeni


Odgovora je puno, barem tebi ne treba objašnjavat kako doći do njih ako si iole zainteresovan .
Ovdje nismo u pitanju ja i ti kao poedinci u pitanju je je zajednički interes .


Pa dobro tebi vjerovatno ne treba el. energija. Samo, da li su protivnici smislili rešenje, nekakvu zamjenu za he? Troškovi i snaga naravno moraju biti isti. Nešto se mora žrtvovati. Svi kukaju što je država propala a kad se nešto počne raditi (unapredjenje energetskog sektora) onda je to nešto najgore što se moglo dogoditi.

_________________
Sky Watcher 80/400 ahromat AZ3


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Feb 2007, 20:51 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Polaris Ursa je napisao:
Pa dobro tebi vjerovatno ne treba el. energija. Samo, da li su protivnici smislili rešenje, nekakvu zamjenu za he? Troškovi i snaga naravno moraju biti isti. Nešto se mora žrtvovati. Svi kukaju što je država propala a kad se nešto počne raditi (unapredjenje energetskog sektora) onda je to nešto najgore što se moglo dogoditi.


Upravo o tome govorim. :angel:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ajme mila majko
PostPoslato: 12 Apr 2007, 09:56 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Apr 2007, 08:39
Postovi: 9
Lokacija: Banja Luka
rasprava je glupa.

Peticija takodje, sam sam protivnik da se izgradji velika hidroelektrana tipa Jajce i Bocac koja ima recimo preko 10 do 15 m pada.

to za kanjon nije stvarno fino i RAFTING bi nestao na jednoj od naj cistijih rijeka u Evropi!!!!!

Ali sam zagovornik izgradnje malih hidroelektrana na rijeci VRBAS u gradu.

Ekoloski gledano mala hidroelektrana gotovo da ne utjece na tok rijeke jer ne skuplja vodu u velike bazene sto znaci da se protocnom energijom vode suzi i sa tom snagom turbine se pokrecu.

Koncesionar firma Euro-Hem je dobila 2 koncesije za izgradnju malih hidroelektrana na rijeci VRBAS i njihov studij izvodljivosti mi se fantasticno dopao.

Jedna hidroelektrana je na visini "stati mlin" svi banjalucani znaju taj restoran a druga nesjecam se tacno, mislim oko 250 m uzvodno.

Hocemo cistu energiju, necemo ugljene, atomske i ostale reaktore...
hocemo ciste i fine rijeke, hocemo rafting, hocemo provjetravanje grada uz obalu vrbasa kao i do sad, hocemo da se riblja populacija u rijeci Vrbas zastiti, hocemo da neko investira i u most koji ce povezivati dvije obale na visini restorana "stari mlin", hocemo da svi budu zadovoljni, da dodatno ljudi imaju posao povodom planiranja, izgradnje i konacne upotrebe takvih malih hidroelektrana ali nam nase seljacko i balkansko misljenje ne dozvoljava da prihvatimo ono sto nismo do sad vidjali.

Jer za nas su hidroelektrane poznate samo kao HE Jajce 1 i HE Jajce 2, te ostale velike hidroelektrane u BiH i bivsoj SFRJ.

Evropa, odnosno vecina clanica evropske unije ide u smjeru "renewable enrgy" i po njihovim projektima za narednih 10 godina vecinom clanica evropske unije zeli makar 40% svoje energije da bas bas bas dolazi iz ovakvih malih hidroelektrana!

Ali u BiH.. ajoj... samo se mi jos pravimo pametni i protestujemo. zato i jesmo danas ovde gdje smo.

pisemo kako su vjetrenjace super, ma da neko dodje sa idejnim rjesenjem, i tu bi neka budala nasla svoj senf da dobacuje i da skuplja potpise za miniranje i zabranu izgradnje navedenog!!!!

a sem toga, pogledaj malo odrzavanje i izgradnju jedne vjetrenjace.. koje su to tacne cifre ne zelim spominjati.. a koliko MW snage daju.. sami skontajte...

et, toliko od mene za moj prvi doprinos ovom forumu, tek se zagrijavam, bice ih vise..

pozdrav
Aleksandar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2007, 11:21 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Svaka čast :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs