banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 11 Jun 2024, 18:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kupovina foto aparata
PostPoslato: 04 Jan 2010, 17:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav svim zaljubljenicima u fotografiju,

U procesu sam zamjene svog zastarjelog fotoaparata i kupovine novog digitalca iz prosumer klase. Elem, u Banja Luci poprilično je jadna ponuda a nemam ni vremena ni snage da skočim do Beograda ili Zagreba. Jel ima neko preporuku gdje nabaviti aparat a da su cijene iole pristojne?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ja kupio prije par dana CANON IXUS 95 IS.
sto sam se bas za taj odlucio? zato sto ima opticki stabilizator. i nista vise.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 17:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Iz prosummer klase po mom mišljenju najbolji ti je izbor Nikon L100, 15x optički zum, stabilizacija slike itd. Košta oko 400 KM u Banjaluci. Ako si spreman dati više para, evo neka ponuda

http://www.fotocentar.net/kategorija/prosumer-5/strana-1.html

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Senna je napisao:
Iz prosummer klase po mom mišljenju najbolji ti je izbor Nikon L100, 15x optički zum, stabilizacija slike itd. Košta oko 400 KM u Banjaluci. Ako si spreman dati više para, evo neka ponuda

http://www.fotocentar.net/kategorija/prosumer-5/strana-1.html

ja svoj platio 395. sa torbicom memory karticom od 1GB. ovdje 350. mater im...
doduse kdo mene je kozna torbica. ali svejedno... i to je i ovo na popustu... jesu ovo cijene bez PDV?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 17:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Koliko sam ja skontao, ovdje su cijene prilično povoljne, najbliže onim u BG ili ZG. Mislim da su sa PDV-om, ali nisam siguran.
Taj aparat što si ti kupio je dobar, ali to nije prosumer, a arhitekt reče da hoće takav.
Ja sam tražio i upoređivao cijene za neke SLR-ove po BL, pa sam slučajno naišao na ovu stranicu, ali nisam bio u prodavnici jer je podaleko, čini mi se tamo na paprikovcu kod samostana negdje.

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 18:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Ja sam se namjerio na Fuji finepix S1500, isto tako sasvim solidan model a uklapa mi se i cijenom.

Vidio sam i sam tu stranicu od fotocentra, cak sam ih i kontaktirao i sklopili smo neki dogovor. Trebali su danas da mi se jave ali nista. Zvao sam ih par puta na mobilni ali se ne javljaju. Malo su mi neozbiljni za onako ozbiljan sajt.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Ja sjebah displej na svom noseci ga u dzepu u busu, pritisnuo ga izmedju dzepa i naslonjaca za ruku. Ne vidi se nista da je slomljeno/iskrivljeno/ogrebano, ali displej samo svijetli bijelo. Ostale funkcije rade. Sreca imam obicno trazilo pa ga jos mogu koristiti. Sad vidim da one tvrde futrole ipak imaju smisla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 18:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Koliko sam čuo, to je tek firma u razvoju. Ali takva neozbiljnost je najmanje što im treba :-?
A za aparat, to je tvoj izbor, ali ja bih uvijek izabrao Nikon, ima veći optički zum, i nikakve mane u odnosu na S1500, osim nedostatka manuelnog fokusa, koji realno ni na Fuji-u ne znači mnogo. Ko hoće to, moraće uzeti neki SLR. :wink:

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 20:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Senna je napisao:
Koliko sam čuo, to je tek firma u razvoju. Ali takva neozbiljnost je najmanje što im treba :-?
A za aparat, to je tvoj izbor, ali ja bih uvijek izabrao Nikon, ima veći optički zum, i nikakve mane u odnosu na S1500, osim nedostatka manuelnog fokusa, koji realno ni na Fuji-u ne znači mnogo. Ko hoće to, moraće uzeti neki SLR. :wink:


Razmišljao sam i o ovom Nikonu, ali prevagnulo je na Fuji zbog nekih mogućnosti manuelnih postavki kao i to što na Nikonu nema opto/elektronsko tražilo (što može biti pain in the ass kod jakog vanjskog svjetla).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2010, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Senna je napisao:
Iz prosummer klase po mom mišljenju najbolji ti je izbor Nikon L100, 15x optički zum, stabilizacija slike itd. Košta oko 400 KM u Banjaluci. Ako si spreman dati više para, evo neka ponuda

http://www.fotocentar.net/kategorija/prosumer-5/strana-1.html


pogledajte cjenik...

http://www.fotocentar.net/index.php?mai ... oduct2=289

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2010, 18:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
E ovako, jutros su me zvali iz foto centra i javili da je aparat stigao. Jedva sam ih našao - nalaze se na spratu neke kuće na Petrićevcu (kod pekare Maletić). Aparat je kupljen po cijeni od 385 KM (cijene na sajtu su maloprodajne), s tim da su mi uz izvinjenje za postojeće kašnjenje i nejavljanje, umjesto 2GB memorijske kartice dali onu od 4GB. Fer..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2010, 18:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Stvarno fer, nema šta!
Nek je sa srećom aparat, stavi koju fotku kad ga isprobaš ;)

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2010, 15:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Evo nakon kraćeg isprobavanja opšti dojam je odličan. Aparat je fino izbalansiran i dobro leži u ruci. Komande aparata su ergonomski dobro oblikovane i na dohvatu su palca i kažiprsta bez nekog većeg pomicanja aparata. Podešavanja aparata nisu komplikovana. Elektronsko tražilo dobro odrađuje svoj posao i poprilično je korisno u uslovima snažnog vanjskog osvetljenja ili sunčevog odsjaja od LCD. Fotografije snimljene u zatvorenom prostoru, bez blica i sa slabijim osvetljenjem su dobrog kvaliteta zbog velike ISO osjetljivosti (3200). Optički zum (12x) dobro odrađuje posao a digitalni zum nisam ni isprobao. Trenutno isprobavam sa automatskim postavkama a uskoro ću da se bacim na isprobavanje manuelnih podešavanja. I pored ugrađenog stabiliatora slike za pojedine vrste fotografije korisna stvarčica je stalak (ima jeftinih ednetovih stalaka po 10-15 KM). Jedva čekam da nam malo grane sunce pa da ga isprobamo u terenskim uslovima. :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2010, 15:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Toliki ISO je realno neupotrebljiv za kvalitetnije snimke, do 800 je uglavnom OK. Stalak je odlična stvar, nezamjenjiva u uslovima lošeg osvjetljenja. Ja sebi planiram kupiti neki za 50-ak maraka, samo da dođem do para :)

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2010, 18:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jan 2010, 21:30
Postovi: 21
Lokacija: Prijedor
Ja sam sebi uzeo stativ Hama Star05 za 45KM i prezadovoljan sam sa njim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2010, 20:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
rooby je napisao:
Ja sam sebi uzeo stativ Hama Star05 za 45KM i prezadovoljan sam sa njim.


Ednetov stalak koji ja imam je maleni stalak od nekih 20tak centimetara (30tak sa skroz izvučenim nogicama) i dobar je zato što stane u džep.
Inače maksimalna ISO za ovaj moj model je 3200 do 6400 za 3Mpix. Fotografije koje sam ja radio u zatvorenom prostoru prilikom slabog osvetljenja su bile sa ISO 800 i ispale su poprilično dobro. Vidjeću da okačim par fotki.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2010, 13:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jan 2010, 21:30
Postovi: 21
Lokacija: Prijedor
Ja sam imao taj mali stalak, doduse nije bio ednetov, ali mi pukao za par mjeseci. Zato sam i odlucio da uzmem pravi stativ. Lagan je a nije velik kada se sklopi, nekih 60ak cm. Ne isplati se uzimati te malecke, po mom misljenju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2010, 18:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jul 2005, 15:20
Postovi: 462
Lokacija: Banja Luka
Ovaj moj stalak je od aluminijuma tako da ne može lako puknuti.

Evo par probnih fotki:

Slika
slikano bez blica, ISO 800

Slika
slikano bez blica u uslovima slabog unutrašnjeg osvetljenja

Slika
makro snimak


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2010, 21:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jan 2010, 21:30
Postovi: 21
Lokacija: Prijedor
Evo slike sa mojim stativom

Slika

Slika

Ovo je slikano 31.12.2009


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2010, 22:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2009, 20:47
Postovi: 483
Koliko se vidi ovde, dobre su fotke ;)
Rooby, koji ti aparat koristiš?

_________________
Uneti se kao san u mladu devojku jeste veština, izaći iz nje jeste majstorsko delo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs