banjalukaforum.com
https://www.banjalukaforum.com/

4. Međunarodni fotosajam 4.4.2009. u Zagrebu.
https://www.banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=70&t=41603
Stranica 1 od 1

Autoru:  Ivan Bajlo [ 21 Mar 2009, 19:52 ]
Tema posta:  4. Međunarodni fotosajam 4.4.2009. u Zagrebu.

Udruga Svijet fotografije poziva vas na 4. Međunarodni fotosajam koji će se održati 4. travnja 2009. u vremenu od 10:00 do 17:00 u prostorijama Pučkog otvorenog učilišta, Ulica grada Vukovara 68 u Zagrebu. Sponzori fotosajma su tvrtke iStyle, Hensel performing light (HENSEL Studiotechnik GmbH & Co. KG) i Fotosvijet. Ulaznica je 10 kuna.

Predavanja i prezentacije održati će se u maloj dvorani POU koja ima 200 sjedećih mjesta.

12:00 Dvosatno predavanje o uporabi različitih tehnika fotografiranja sa studijskom rasvjetom i prezentacija profesionalne opreme, sponzori su Svijet Medija uz SONY OVERSEAS S.A. Predstavništvo u Republici Hrvatskoj i Fotosvijet, a predavači profesionalni fotografi Timor Šatara i Goran Katić.

14:00 Uvod u Aperture 2 - predstavljanje osnovnih značajki Aperture 2 aplikacije za post-produkciju fotografija. Aperture 2 je revolucionarna aplikacija tvrtke Apple koja služi za obradu i manipulaciju velike količine fotografija. Sa preko stotinu novih značajki, Aperture 2 dramatično je brži, lakši za korištenje i moćniji.

15:00 Zašto fotografiramo prirodu? - fotograf Mario Belić pokušati će odgovoriti na pitanje iz naslova i objasniti zašto fotografiramo prirodu. Što je bitno za dobru fotografiju prirode - kakav pristup izabrati, koje tehnike i oprema su bitni za kvalitetnu 'wildlife' fotografiju.

16:00 Prezentacija studijske fotoopreme, slikanje modela pod vodstvom Gorana Katića, mogućnost isprobavanja raznih dodataka za rasvjetu: softbox za bljeskalice, snoot, barn doors (klapne) sa filterima u boji, saćaste nastavke za reflektor, soft light reflektor (ili beauty dish popularni tanjur) itd.

Brojke govore za same za sebe prvi fotosajam imao je 550 posjetitelja i 15-ak izlagača, drugi gotovo 1000 posjetitelja i 30-ak izlagača, a treći preko 1200 posjetitelja i 40-ak izlagača iz Hrvatske i inozemstva.

Cilj sajma je omogućiti ljubiteljima fotografije da na jednom mjestu prezentiraju, prodaju i razmijene svu moguću fotografsku opremu od najnovijih modela fotoaparata i studijske rasvjete sve do starih analognih fotoaparata kojih više nema u redovitoj prodaji. Uz fotoopremu tu su i predavanja i prezentacije koja su zbog velikog interesa i gužve koju stvaraju pomaknuti na termine iza 12:00 i premjestili smo ih u puno veću dvoranu koja ima 200 sjedećih mjesta.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1mPeHw-Ic6k[/youtube]

Autoru:  mangia [ 22 Mar 2009, 02:22 ]
Tema posta:  Re: 4. Međunarodni fotosajam 4.4.2009. u Zagrebu.

Bio sam prije par mjeseci i bilo je OK. Cijene su bile malo "prenapuhane" za nas i BiH ali opet bilo je OK.

4.4.09. je otvor ribolovne sezone na Plivi tako da vjerovatno neću doći ali svakako preporuke... :)

Stranica 1 od 1 Sva vremena su u UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/