banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 01:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 515 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Maj 2010, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
moze li neka preporuka za digitalni fotoaparat.
do nekih 250 KM.
po vasem misljenju, i po testovima da su dobri.
prednost otprilike sony i olympus, ali nije neophodno da budu bas te marke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
supermanijak je napisao:
moze li neka preporuka za digitalni fotoaparat.
do nekih 250 KM.
po vasem misljenju, i po testovima da su dobri.
prednost otprilike sony i olympus, ali nije neophodno da budu bas te marke



e ubo si ga ko... da ne govorim sada :)

Olympus zaobidji bilo gdje, i u kompakt i u UZ i u profi klasi. Sony je ok, malo precjenjen po meni. Nikon, ako neces profi aparat zaobidji u luku sirem od Olympusa. Gledaj neki Canon, sta ti se uklopi u budzet, ali ne ocekuj cuda za 250km.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008, 10:47
Postovi: 1915
Lokacija: bajna luka
ma nisam ni mislio neko cudo. nego neki ovako dobar digitalac. nista pretjerano
nisam odavno upratio tako da ne znam sta se sada kupuje.
sony je dobar, ali kao sto kazes malo precjenjen. predlozi neke modele onako ofrlje.
da samo pogledam, sta i kako :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 16:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Takođe možeš uzeti u obzir i Panasonic; mahom imaju OIS, koriste lako dostupnu SD memoriju i nude vrlo dobre performanse. Možeš probati naći DMC-F3, trebao bi koštati max. 300 KM. Ako ne to, pokušaj potražiti starije modele (DMC-LS85 recimo). Takođe, u toj klasi je Canon OK, ali nisam odavno gledao njihovu budget ponudu, pa ne mogu da ti kažem neki konkretan model...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Jedno pitanje za znalce.

Kupujem fotoaparat za kućne potrebe.

Dvoumim se između Sony W310 i W320.

http://www.sony.ba/product/dsc-w-series/dsc-w310

http://www.sony.ba/product/dsc-w-series/dsc-w320

Suštinske razlike između ova dva aparata su: W310 ima 12.1 MP i Sony lens optiku a W320 14.1 MP i Carl Zeiss optiku. Razlika u ceni je 50KM u korist drugog.
Moje pitanje je sledeće: Na stranu megapikseli, isplatili se dati 50 maraka više za Carl Zeiss optiku? Da li su slike bolje, primetili se...

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2010, 17:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja vec nekoliko godina koristim Sony T77 i dnevne fotke su odlicne, a nocne bas i ne, pogotovo ako slikas neku zgradu i sl... Ali za ono sto meni treba je odlican, u njemu imas opcije da pojacas boje i slike izgledaju odlicno... U sustini sve su to aparati za kucnu upotrebu i za ono sto tebi treba ti modeli su odlicni, e sada Zeiss optika... pa hvale je svi, ja kao laik tu ne mogu pomoci, mada sve stvari koje imam su sa njihovom optikom... Razmotri i ovaj Canon sto krme predlaze, svi kazu da je kvalitetniji od Sony-a, ja sam svoj uzeo pre svega zbog prakticnosti (jer je tanak) i estetski mi je bio super, u sustini sve su to slicni modeli jer ne uzimas DSLR pa da razmisljas sta i kako


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Znaci, ne razumijem se u tehniku ali sam voljna kupiti aparat do 700 Eu, gdje ne moram pola sata vrtiti objektiv da bih uslikala sina ili osobu koju zelim da slikam.. Koji aparat bi preporucili? I sta kazete za ovaj
Spoiler:
Slika


ili

Spoiler:
Slika

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Pogledaj neku manju Leicu ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 21:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:
Znaci, ne razumijem se u tehniku ali sam voljna kupiti aparat do 700 Eu, gdje ne moram pola sata vrtiti objektiv da bih uslikala sina ili osobu koju zelim da slikam.. Koji aparat bi preporucili? I sta kazete za ovaj
Spoiler:
Slika


ili

Spoiler:
Slika

Pogrešno pitanje...Kao da si pitala da li je bolji Partizan ili Zvezda.... :lol: Ja sam za Nikon uvijek...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pa nije da nemam namjeru da se malo obrazujem i napredujem :D Zoka, ma ja sam to po izgledu okacila.. Dal' canon ili nikon.. meni je stvarno svejedno :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
ajkula je napisao:
Pa nije da nemam namjeru da se malo obrazujem i napredujem :D Zoka, ma ja sam to po izgledu okacila.. Dal' canon ili nikon.. meni je stvarno svejedno :D


Ja bih uzeo Nikon ako misliš uzimati DSLR. Prije sam uvijek forsirao Canon ali sam skontao da razlika i nije nešto velika, neki modeli Nikona su bolji, a jeftiniji od Canonovih i mislim da je Nikon u globalu jeftiniji. Druga stvar je praktičnost. Canon je koliko sam skontao dosta težak, a Nikon prelagan, divota raditi sa njim. I da, mislim da Nikon možeš naći za manje od 700 eura. Za te pare možeš uzeti puno bolje od ovog što si ti ponudila kao izbor.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ma ja sam okacila ta dva modela jer sam ih vidjela u reklamama, znaci nije da sam pikirala ta dva modela pa sad ne znam za koji da se odlucim :) U slucaju ova dva, Canon je jeftiniji za skoro 150 eura :)

Slobodno preporucujte modele za koje mislite/znate da su dobri za moje potrebe.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
ajkula je napisao:
Ma ja sam okacila ta dva modela jer sam ih vidjela u reklamama, znaci nije da sam pikirala ta dva modela pa sad ne znam za koji da se odlucim :) U slucaju ova dva, Canon je jeftiniji za skoro 150 eura :)

Slobodno preporucujte modele za koje mislite/znate da su dobri za moje potrebe.


Canon jeftiniji? O sad se obrukah al' ne lezi vraže ima jedan dobar sajt kažu... :D
http://www.dpreview.com

A pogledaj i ovo. Ovde je Nikon od ova jeftiniji i čini mi se da je ovaj Canon iz tvog posta ali nisam siguran...
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 22:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Prvo ne bi bilo loše da se upoznaš malo o tim aparatima, da li želiš DSLR (i da vidiš šta to znači) ili bi ti dobro došao i neki "amaterskiji" koji je ujedno i znatno jeftiniji, pa ako kasnije vidiš da te fotografija zanima i da želiš ozbiljnije slikati tek onda da ganjaš DSLR. Meni bi bilo previše dati 700 € za prvi fotoaparat, ne samo zbog novca koliko zbog toga što bi se moglo ispostaviti da je to prejak aparat za ono što meni treba i da sam za funkcije koje ću koristiti mogao proći i znatno jeftinije.

A onda obrati pažnju i na veličinu i težinu fotoaparata, vidi da li ti odgovara, ali za to ćeš morati proći po radnjama i uzeti ih u ruke, to ne možeš vidjeti iz reklama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 23:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Ima sad reklama na TVu za neki Panasonic, ili Lumix, koji moze i HD video snimati, a sasvim je dobar za amatersku upotrebu, a da se ne baci puno para za nesto sto ti ne treba. Cini mi se da ima i 10x opticki zum.

Canon "Rebel" je naziv za Americko trziste, u jEvropi se drugacije zove isti model, ne mogu se sjetiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2010, 23:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Vjerovatno misliš na TZ seriju... imam več drugi model iz ove serije i prezadovoljan sam...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 00:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
ајкула, за први пут и ја ти такође предлажем да пробаш са неким аматерским фотоапаратом, нема потребе да дајеш онолике паре и купујеш професионални фотоапарат, кад за дупло мање пара можеш да купиш веома квалитетан аматерски, који ће да одради сигурно све што желиш а пуно је мањи, лаганији и једноставнији


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 00:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Ajkulo, svaki od ovih aparata ti ima par automatskih modova i manualni. Slike su u principu slične, samo što Nikon ima malo jače boje. Objektivi koštaju isto mislim, možda Canon mrvu manje...
Vrćenje objektiva ti služi samo za zumiranje, imaš dugmence za A i M fokus, pa nema brige :D
Ako ti treba neki savjet, pitaj slobodno...
I da... Izbjegavaj kit 18-55. Radije kupi samo tijelo i dodaj stotinjak eura za drugo objektiv. Ovaj je baš sranje.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 06:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
zLo_krme je napisao:
I da... Izbjegavaj kit 18-55. Radije kupi samo tijelo i dodaj stotinjak eura za drugo objektiv. Ovaj je baš sranje.


Amin!

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 13:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Zasto taj kit ne valja? Koji bi ti preporucila? Daj mi neki model koji je po tebi ok.. Imam povjerenje u tebe :D

Ocito nisam bila jasna na samom startu.. Imam vec dva "idiota" ali sada hocu posten foto aparat koji nudi vise mogucnosti. Ali je cinjenica da se ne razumijem pretjerano ali sam voljna uciti :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 515 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs