banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 515 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Feb 2016, 11:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ja sam u REFOT-u nabavio Lowepro torbu (ILC Classic 100), sasvim zadovoljan.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2016, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Narucio sam na amazonu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2016, 02:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Koju si naručio? Ja koju god da uzmem, za mjesec dana postane premalena.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2016, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Je li iko od vas ikada išta kupovao sa http://pcfoto.biz/ ?
Oni se nalaze u Srbiji ali šalju i ovamo (nađoh im "prodavnicu" i na piku).

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2016, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
GTK_Marko je napisao:
Koju si naručio? Ja koju god da uzmem, za mjesec dana postane premalena.



Uzeo sam ovu. Kolega je ima i kvalitet je odlican. Ja nemam puno opreme pa ce posluziti bez problema...za sada :)

https://www.youtube.com/watch?v=frZ4syQJ5b4


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Koji DSLR biste preporučili apsolutnom početniku? Na više sajtova sam našao da preporučuju Nikon D3300 kao odličan entry level DSLR. Da li je imao neko iskustva sa tim aparatom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
WeeBoo je napisao:
Je li iko od vas ikada išta kupovao sa http://pcfoto.biz/ ?
Oni se nalaze u Srbiji ali šalju i ovamo (nađoh im "prodavnicu" i na piku).


Preporučio bih https://www.facebook.com/AXELFOTO/?fref=ts. Imaju jako niske cijene, uz garanciju itd. A za slanje se dogovori sa njima, vjerovatno rade i to. Ili nađi nekog ko ide iz bg.



Forty Two je napisao:
Koji DSLR biste preporučili apsolutnom početniku? Na više sajtova sam našao da preporučuju Nikon D3300 kao odličan entry level DSLR. Da li je imao neko iskustva sa tim aparatom?

Za početnika 2 pitanja:
1. Koliko para imaš za aparat?
2. Šta misliš slikati i misliš li nekad kasnije zarađivati od fotografije?

Prvo je važno jer za 500e možeš uzeti nov entry level ili polovan vrhunski aparat. Ili baš dobar objektiv koji će raditi super na bilo kojem aparatu.
Drugo je važno jer ne postoji savršen aparat, još manje jeftin i savršen. Hoćeš li slikati cvijeće ili trke u zalužanima?

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 20:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
1. 400-500 €. Ne bih imao ništa protiv ni polovnog ako bih bio siguran da je ispravan i očuvan, ali kako ne znam apsolutno ništa oko fotoaparata ne znam ni šta bih gledao kod polovnog aparata, tako da novi ipak ima prednost.
2. Za početak stvaštarenje, znači nemam nikakvih ambicija da ikad zarađujem od fotografije, već čisto hobi i igranje. Jasno mi je da bilo koji aparat u tom cjenovnom rangu ima ograničenja, ali bih volio aparat na kojem bih mogao učiti, dakle prednost je lakoća i intuitivnost interfejsa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Za učenje može i polovan, sa kit objektivom i možda neki jeftiniji prime objektiv. Npr. 50mm 1.8 (II) od Canona je smiješno jeftin.
Ima mnogo kombinacija ispod te cifre od 500€, pogotovo ako nećeš snimati full hd video.
Poslije se možeš nadograditi, a i ne moraš.
Povedeš nekoga ko zna i kupiš polovan.
A možeš i kupiti novi, sve zavisi šta hoćeš.

Ili umjesto DSLR-a, mirroless sistem...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 21:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Forty Two je napisao:
1. 400-500 €. Ne bih imao ništa protiv ni polovnog ako bih bio siguran da je ispravan i očuvan, ali kako ne znam apsolutno ništa oko fotoaparata ne znam ni šta bih gledao kod polovnog aparata, tako da novi ipak ima prednost.
2. Za početak stvaštarenje, znači nemam nikakvih ambicija da ikad zarađujem od fotografije, već čisto hobi i igranje. Jasno mi je da bilo koji aparat u tom cjenovnom rangu ima ograničenja, ali bih volio aparat na kojem bih mogao učiti, dakle prednost je lakoća i intuitivnost interfejsa.


Interfejs ti uopste nije bitan. Imas par nekih kljucnih koncepata koje jednom kad skontas, nista drugo ti nije prepreka.

Moja preporuka ti je D3100/D3200/D3300 sa 18-135mm ili 55mm objektivom.
To ti je stvarno solidna kombinacija, mozes dobiti slike prilicno dobrog kvalitata, a izaslo bi te povoljno.

EDIT:
Ovo ti takodje nije lose https://geizhals.at/nikon-d3200-schwarz ... ml?hloc=at

Ako ti pare nisu problem, mozes uzeti nesto tipa D7000...

Koliko para - toliko muzike, ali treba i znati sta zaista hoces. Uvijek ima gdje utusiti pare... :)

Mogu ti poslati koju sliku sto sam napravio sa D3100 i 18-55 objektivom...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
@Choban
Video mi nije bitan, tako da to ne utiče na izbor. Mirrorless mi izgleda kao dosta skuplji izbor, pogotovo za dalju nadogradnju, ipak je to dosta novija tehnologija.

@Sargas
Znači na dobrom sam tragu sa tom Nikon D3xx serijom :) . D7000 mi izgleda već kao preozbiljna igračka za početnika, a i poskupa :D.
Na ovoj Facebook stranici koju je GTK Marko postavio, D3300 sa kit objektivom je 395 €, a na PIK-u ista kombinacija 1050 KM :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 22:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Forty Two je napisao:
@Choban
Video mi nije bitan, tako da to ne utiče na izbor. Mirrorless mi izgleda kao dosta skuplji izbor, pogotovo za dalju nadogradnju, ipak je to dosta novija tehnologija.

@Sargas
Znači na dobrom sam tragu sa tom Nikon D3xx serijom :) . D7000 mi izgleda već kao preozbiljna igračka za početnika, a i poskupa :D.
Na ovoj Facebook stranici koju je GTK Marko postavio, D3300 sa kit objektivom je 395 €, a na PIK-u ista kombinacija 1050 KM :/


Super ako si zadovoljan...
Samo odmah sad da znas, one price sad cu za pocetak ovo pa cu onda nesto se nikako ne isplate. Kupi odmah ono sto mislis da je dugorocno rjesenje i amin.
Skontaj da li ti je 18-55 kit objektiv dovoljan. Drugi objektiv da kupis je ihahaaj para, pa se mozda isplati sad odmah kupiti onaj objektiv koji zelis... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2016, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Sad već očekuješ previše od mene :D. Iskreno nemam ni najmanju ideju šta bi mi bilo dugoročno rješenje, a ponajmanje kakav objektiv bi to bio, zato i pitam za savjet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 07:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Kao apsolutni početnik sa dSLR fotografijom, mogu ti reći da sam zadovoljna sa skoro kupljenim Nikonom D3200 (i kit objektivom 18-55mm). Lako je upravljati njime. Naravno, i sama još uvijek ucim i ustimavam se, sve je to proces. :) Nadam se da ću ovaj vikend imati vremena, a i da će vrijeme poslužiti, da ga izvedem u jednu šetnju po prirodi konačno. :D U svakom slučaju zadovoljna sam. Što se tiče objektiva, kad dođem do stadijuma kad mi treba nešto bolje, sa zadovoljstvom ću ga kupiti. :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Canon d650. Mislim da se vec moze naci za 700km mada nisam siguran.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
@WeeBoo
Tako nekako i ja mislim, da nema smisla ganjati bolji objektiv, dok ne znaš koristiti kako treba aparat.

@ferdinand
Osim touchscreen pomjerljivog displeja ne vidim neku prednost D650 u odnosu na npr Nikon D33000, čak mi se čini da potonji ima bolje karakteristike, a tu su negdje cijenom (ako je D650 700 KM), plus je D3300 dosta noviji. Ili nešto ne posmatram ispravno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2016, 00:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Napisao sam dobar i fin odgovor ali me je glupi forum izlogovao. Jbg. Sad ću ukratko.


To "ne treba bolji objektiv" - to je glupost (uz poštovanje svima).

Treba bolji objektiv. 18-55 na d3300 izbaci u najboljem slučaju 7 megapiksela. 7 od 24. Pri tom ne mislim da kupite nikon 17-55 2.8 koji je 1500KM polovan. Uzmite npr. 50 1.8 ili 35 1.8. Oni su oko 200 i nešto KM. Bolje ćete slikati, a bolje će vam ti i slike i boje. Da ne spominjem koliko će oštrije biti.
50 1.8 daje ovakve slike:

Spoiler:
Slika



Ako hoćeš, javi mi se u pp pa ćemo se naći da probaš moje aparate. Čisto da vidiš razliku između dslr-a i mirorlesa, canona, nikona i sonija, objektiva od 100km i onog od 1000 itd itd itd.

Ja bih na tvom mjestu kupio sony a6000, on je oko 600e nov sa objektivom.
Mislio sam ga kupiti sebi ali sam skontao da mi ipak treba 4k video, a on to nažalost nema. Ima isti senzor kao d7100 (koji sam ja platio 700KM btw), odličan autofokus, video, wifi, malen je, ma super.

Ako nećeš mirorles, biraš između nikona i canona. Za početnike su isti. Canon ima jeftinije objektive, možda ti je to jedino bitno.
Kasnije, kad napreduješ i istražiš malo, skontaćeš da je nikon bolji na papiru, a da canon ima bolje boje i video.

Opet kažem, ako hoćeš javi se u pp pa ćemo na kafu da vidiš šta ti se sviđa.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2016, 11:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Kada sam kupio D650 dosao je sa kit objektivom 18-55. Nakon godinu dana sam uzeo 18-200. Prije par dana sam uzem 50 1.8 STM. Tek treba da se ozbiljnije pozabavim sa njim. Svi kazu da je taj objektiv jako dobar.
Moj problem je nedostatak vremena i ljenost. Slabo sta slikam a i kada slikam iznerviram se brzo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2016, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
WeeBoo je napisao:
Je li iko od vas ikada išta kupovao sa http://pcfoto.biz/ ?
Oni se nalaze u Srbiji ali šalju i ovamo (nađoh im "prodavnicu" i na piku).

Kupovala sam ja na preporuku našeg forumaša Lijepog Džonija.
Sjajan lik, Ljubo, sve smo se dogovorili na vajberu i poslao mi je busom Bg-Bl, ja vozaču dala pare i to je to. Preporuke!

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2016, 03:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
D650 je super aparatic. Video mu je jaca strana definitivno. Ta 50-ka stm rastura, mislim da smo pricali vec o njoj. Ja 50-ku ne skidam sa sonija, a od canona imam 5dmk2, pa nekako sve vise naginjem prema 85 1.8.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 515 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs