banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Uffffffff,koliko god puta da citam ovu temu(kroz razne se provlacila ista) uvijek naidjem na iste komentare.
Japanac
Citiraj:
#Bad Talk Tema je bila za sve one kojima nedostaje nasa nekadasnja BanjaLuka i parkic gradski park Sebastijan MusicHol Borik i ostale stvari,banjalucanka sam vise nego sto ce mnogi biti vec generacijama.Da se ne mislite Srpkinja sam ko i mnogi ali ko studira strane jezike ima vecu mogucnost biti i ovdje gospoda i priznat ko i svi drugi.Vala Bogu pa ovdje vise ne gledamo ko je ko i sta je ko nego se druzimo kao i prije rate.

Neko ko studira strane jezike(jako tezak studij :roll: ) , trebao bi prvo da poznaje svoj(nigdje zarez nisam vidio).
mala dani
Citiraj:
,a posebno su mi slatki oni iz Mrkonjica,imam dva uzorka sebi iznad glave,ljudi nikada nisu culi da u stambenim zgradama postoji kucni red,pa ih povremeno moramo opominjati uz pomoc drugova komunalaca,hvala Davidovicu na njima,jer da njih nema izvrsila bi genocid na cetvrtom spratu! Laughing

Da, hvala im.Samo, ja sam imao Blucane iznad sebe,pa su pocesto bili "veseli".

RICKLINGEN
Citiraj:
pa evo npr.koliko pravih Banjalucana vozi bjesno auto ima 2 stana i privatne radnje,preduzeca i firme......mozda 1 od 1000,pa ne mozemo ni imati jer nas niko nije primao za izbjeglice i nismo dobijali nikakvu pomoc u ratu a samo mi znamo kako smo prozivjeli te ratne godine...drugima smo omogucili da se sklone u nas grad
jer ih je nevolja natjerala u zbijeg,ali sad je sve proslo ali ti isti oljudi ne zele vise da se vrate na svoja ognjista...pitanje je zasto...pa savim je jasno i malom djeteu pa zasto bi se vratili sa boljeg u losije...jer nikad jedan Glamoc,Mrkonjic G.,Grahovo,Bos.petrovac,Kljuc,Jajce,Sanski Most, Drvar,Kotor Varos i da sad ne nabrajam nece biti gradovi kao sto je jedna Banjaluka...bez ozira na sve meni ne smetaju svi ti ljudi neka ih neka zive i rade ,ali smeta mi sto sebi daju za pravo da unistavaju sve sto su Banjalucani stekli,da mjenjaju sve sto je nekada bilo in u BL,da se predstavljaju Banjalucanima(a vidi se poslije prve recenice da ni B od Banjalucana nisu, ma ima tu jos stgvari ali bas mi se neda pisati jer nije mi vazno sta oni misle...mislim da ako su vec odlucili ostati u Banjaluci oni treba da se prilagode nama a ne mi njima...

Ti ocigledno ni dana nisi pomakla svoju "cijenjenu", kad tako govoris. Koliko si ti izbjeglica primila u svoju kucu?A i da jesi, sigurno ti nije bilo kao njima.Ne pricaj o necemu sto ne poznajes, ne znas kako je biti u njihovoj kozi.Dao bi ja svima vama da samo jedan dan budete te privilegovane izbjeglice-drugacije bi pricali.
qeen bee
Citiraj:
Sve je nekako islo nekim finim tokom. Znalo se brate, srednja skola/fakultet i onda fino dobijes posao.

To se zove socijalizam. Niko nije kriv Blucanima sto nisu zavrsavali fakultete koji su im pred kucom,sto su dopustili da ih neki tamo Glamocani,Drvarcani i ini zavrse, a oni ne.
RICKLINGEN
Citiraj:
nap. reci mi gdje danas mozes izaci u kafic a da se osjecas prijatno,gdje ne "tuce" turbo folk,gdje djevojke su pristojno obucena a ne na izvolte,kad si u zadnje vrijeme vidjela raju da uz gitare sjedi na Abaciji, na Kastelu,u parku Mladen Stojanovic, da se pjevaju pjesme kao Sosana,S vrha Sehitluka,O bela itd...naravno nisi jer nema ih nasi mladi klinci su se prilagodili ovim ljudima koji su dosli jer naravno idu sa njima u skolu,i8zlaze druze se i nazalost svih nas uce neke druge pjesme koji nimalo ne cine ih Banjalucanima....Zar bas ni malo ne zalis za starim vremenima...zar nimalo ti ne nedostaje onakav parkic kakva je nekad bio a ne sad je prepun standova za kokice,za prodaju diskova,knjiga itd. pa zna se gdje su prodajna mjesta za sve to pijace a ne parkic gdje se uvijek skupljala omladina..

Nadji mi mjesto u Beogradu gdje ne tuce turbo folk.U po Zagreba tuce, a da nece u BL. Vecina je danas na nasim prostorima obucena tako, ali ne na nasim prostorima, vec svuda, jednostavno tako je moda- vidis na FTV svaki dan,srecom da nisu toliko gole.
Gitaru je danas zamijenila elektronika,nisam presretan,ali bi bio presretan da su tu elektroniku donijele izbjeglice-bili bi inovatori.
I danas mladi sjede na klupama u parkicu, a syandovi za prodaju su posljedica kapitalizma,tj. ovog pokusaja kod nas.


RICKLINGEN


Citiraj:
Nazalost ova danasnja djeca samo igraju igrice na pc ili play stat.ne zanima ih nista drugo,mi smo djevojcice igrale lastisa,skupljale salvete ,markice,znacke, igrale se lutkicama itd.djecaci skupljali slicice(pola-cijela),kauboja i indijanaca,fudbala na male,basket, i jos svasta nesto, i onda svi zajedno se skupimo pa igramo ledenog cice,zmire,limuna i narandze,izmedju dvije vatre,care care godvedare... ma bilo nam je zaista zanimljivo djetinjstvo....ali danasnja djeca nemaju nikakvih ideja(skroz su drugaciji od nas nazalost ima i stari koje ne mogu bas pohvaliti,jer previse brzo odrastaju... npr.kad sam tek otisla za Njemacku i kad sam prvi put dosla na odmor, bila sam presretna jer sam mojoj sestricini pored garderobe koja je u trendu naravno, kupila dvije barbike i raznih salveta sto smo ih zvali japanske ili one debele... i kad smo sve raspakovale cekala sam njenu reakciju, bila je odusevljena garderobom...sva hapy ....ali tad je uslijedilo moje veliko razocarenje jer gledala je u upakovane lutkice ..i kad sam joj rekla ...e ovo su posebni pokloni....ona me prvo pogledala pa je rekla "tetka pa ne mislis valjda da cu se ja igrati sa barbikama ili da cu skupljati salvete pa svaka prijateljica bi mi se smijala kad bi joj to spomenula"....ja sam ostala bez teksta(kao da me polila hladnom vodom).....a onda mi je onako umiljatim glasom rekla "Znas sacuvacu ove salvete i lutkice jer znam da si mi to kupila s ljubavlju ....ali molim te nemoj se ljutiti, stvarno niko se ne igra danas tako"....Tada sam saznala sta njih interesuje.....Igrice na racunaru, Mobilni telefoni( igrice islicice na njima)Ucenje stranih jezika(i takmicenje koja ce biti bolja)setnja po gradu(slasticarna,Pizzeta)Roleri,voznja biciklom,Ples i to je sve....ha pomislila sam pa ovo su stvarno Atomska djeca kao sto je rekao moj nastavnik fizike Ruzdija, Djeco vi ste jos i OK. ali kroz nekih 10-tak godina radjace se Atomska djeca svi smo mu se tada smijali(mislili ovaj od silnog znanja bas pobedavio);ali eto covjek nije bas daleko od istine....
Ali boze moj valjda to tako treba ,jer naravno sve ide naprijed...pa i djeca imaju neki svoj djir i neka nova zanimanja....eto toliko ovaj put od mene pisi sve sto te sjeca na mladost..i vi ostale dame...... cmokic i caos..

E, ovo je nostalgija,konacno.[/url]

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Poslednji put menjao laoce dana 16 Feb 2007, 09:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 09:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 08:16
Postovi: 15
Eh,
sakupljanje salveta...bas neki dan sam prosla kroz prodavnicu i prelijepe su salvete imali...i kontam steta sto nemam nikome da posaljem da ih sakuplja...kod nas je uvjek ono bilo: ko' god ima nekog iz inostranstva taj onda cool, jer ima najljepse...hahaha

Park Mladen Stojanovic: zvuci mi tako poznato, ali stvarno ne mogu da se sjetim gdje je
Ricklingen, ja sam iz Borika. Iz bivse "kokine zgrade".
Mislim da ta Koka prodavnica vise ne postoji. Blizu bivse Bosanke...isla u skolu Mirko Visnjic, a sada Vuk Karadjic...koliko smo puta samo bjezali s' casova da bi samo sjedili u kafe Kajak ili sjedili na stepenicama Sanija sa sendvicem u ruci ili natopljenim lepinjama...kako smo mi to mogli jesti (natopljene lepinje) a bili smo svi zdravi???

Borik je bio slavan po toploj vodi, Bosankinim sokovima ( sto smo mi djeca krala iz dana u dan-preko ograde, pa gajbu maznemo), Incelovom bazenu -koliko puta sam dobila suncanicu i krvavi nos (od vrucine) hodajuci do Incelovog s' rajom po onoj paklenoj vrucini-ali kad skocim u vodu na to zaboravim i kontam kako je to sve bilo vrijedno...

raja, nedostaju mi Mujini cevapi...zadnji put kad sam bila u BL, samo sam cevape jela

fale mi one vruce kifle tamo preko puta Vrbasa-Mejdan- kod Makedonaca (tako smo ih zvali, Nazirovic cini mi se prezivali-ali to niko i nije znao) blizu starog Kina u Mejdanu-bilo je vrijedno i pokraj ludnice da prolazimo, onim malim puteljkom...hahaha...oni jadni bi stojali uz ogradu i stalno pitali:"Ima tel' cigaru?"
Moja stara je odrasla u BL i sjeca se zemljotresa i kako je Borik prije svega toga bio "kupusiste". Ona vam je iz Mejdana, tako da joj nesto ne bih puno vjerovala...hahaha

Imam ja sjecanja i iz Rosulja...tamo mi je jedna od najboljih drugarica zivjela...hehe...hodale bi ulicama navece ko' pijane i pjevale pjesme Riblje Corbe i Zabranjenog pusenja...bezbrizne skroz, lujke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2007, 09:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Okt 2005, 13:58
Postovi: 69
Lokacija: banjaluka
[quote="bokacbl"
.. a za ove sto su otisli i fali im "stara BL" stalno kukate kako se Banja Luka promijenila..ovo..ono.. pa problem je u vama sto i dalje zelite da idete kod Enesa na kolace, kod Sukrije na bozu..itd.. boze moj.. [/quote]

Jebo ih Enes i Sukrija iMala Carsija :fadein: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 10:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Okt 2005, 13:58
Postovi: 69
Lokacija: banjaluka
[quote

raja, nedostaju mi Mujini cevapi...zadnji put kad sam bila u BL, samo sam cevape jela

[/quote]

Jes jela velku,ba...Nabijem itebe i Mujine cevape


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za mala dani
PostPoslato: 16 Feb 2007, 13:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Okt 2005, 13:58
Postovi: 69
Lokacija: banjaluka
RICKLINGEN je napisao:
Znaj da ti zavidim,jer ja nisam zaista dugo imala priliku da se tako sastanem sa rajom i da odemo do parka....mada svaki put kad dodjem u BL bar se prosetam sa svojim dragim kroz park...i desi se da ponekad sretnemo stare prijatelje koji se takodjer nadju tamo...pa tako odemo na kaficu preko u klub22 ili jednostavno sjednemo na neku od klupa ali tamo kraj bunkera i prisjecamo se djetinjstva on svoga a ja svog...ja sam odrasla sa rajom iz Nove varosi i iz Rosulja ...dosta njih nazalost vise nije medju zivima moja najveca djecija ljubav npr.Dragan Stanojev-Celo...nekad smo znali od veceri do jutra sjediti u parku svirala se gitara...i u neko doba isli smo na kifle u pekaru preko puta parka...i onda svako lagano svojoj kuci..jeste bilo lijepo...zaista tek kad odrastemo shvatimo kako je lijepo biti djete...tinejdzer....
Nazalost ova danasnja djeca samo igraju igrice na pc ili play stat.ne zanima ih nista drugo,mi smo djevojcice igrale lastisa,skupljale salvete ,markice,znacke, igrale se lutkicama itd.djecaci skupljali slicice(pola-cijela),kauboja i indijanaca,fudbala na male,basket, i jos svasta nesto, i onda svi zajedno se skupimo pa igramo ledenog cice,zmire,limuna i narandze,izmedju dvije vatre,care care godvedare... ma bilo nam je zaista zanimljivo djetinjstvo....ali danasnja djeca nemaju nikakvih ideja(skroz su drugaciji od nas nazalost ima i stari koje ne mogu bas pohvaliti,jer previse brzo odrastaju... npr.kad sam tek otisla za Njemacku i kad sam prvi put dosla na odmor, bila sam presretna jer sam mojoj sestricini pored garderobe koja je u trendu naravno, kupila dvije barbike i raznih salveta sto smo ih zvali japanske ili one debele... i kad smo sve raspakovale cekala sam njenu reakciju, bila je odusevljena garderobom...sva hapy ....ali tad je uslijedilo moje veliko razocarenje jer gledala je u upakovane lutkice ..i kad sam joj rekla ...e ovo su posebni pokloni....ona me prvo pogledala pa je rekla "tetka pa ne mislis valjda da cu se ja igrati sa barbikama ili da cu skupljati salvete pa svaka prijateljica bi mi se smijala kad bi joj to spomenula"....ja sam ostala bez teksta(kao da me polila hladnom vodom).....a onda mi je onako umiljatim glasom rekla "Znas sacuvacu ove salvete i lutkice jer znam da si mi to kupila s ljubavlju ....ali molim te nemoj se ljutiti, stvarno niko se ne igra danas tako"....Tada sam saznala sta njih interesuje.....Igrice na racunaru, Mobilni telefoni( igrice islicice na njima)Ucenje stranih jezika(i takmicenje koja ce biti bolja)setnja po gradu(slasticarna,Pizzeta)Roleri,voznja biciklom,Ples i to je sve....ha pomislila sam pa ovo su stvarno Atomska djeca kao sto je rekao moj nastavnik fizike Ruzdija, Djeco vi ste jos i OK. ali kroz nekih 10-tak godina radjace se Atomska djeca svi smo mu se tada smijali(mislili ovaj od silnog znanja bas pobedavio);ali eto covjek nije bas daleko od istine....
Ali boze moj valjda to tako treba ,jer naravno sve ide naprijed...pa i djeca imaju neki svoj djir i neka nova zanimanja....eto toliko ovaj put od mene pisi sve sto te sjeca na mladost..i vi ostale dame...... cmokic i caos...


Reci mi jeli taj nastavnik Ruzdija Turkanovic,gdje on sada,jeli u bl


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 16:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
http://rapidshare.com/files/16748100/05 ... E.MP3.html

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 18:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
Laoce

Ti ocigledno ni dana nisi pomakla svoju "cijenjenu", kad tako govoris. Koliko si ti izbjeglica primila u svoju kucu?A i da jesi, sigurno ti nije bilo kao njima.Ne pricaj o necemu sto ne poznajes, ne znas kako je biti u njihovoj kozi.Dao bi ja svima vama da samo jedan dan budete te privilegovane izbjeglice-drugacije bi pricali.



Evo odgovoricu ti na ova malo zajedljiva pitanja....kao prvo imala sam izbjeglice iz Kljuca u kuci i to ni manje ni vise nego sestoclanu porodicu...u trosobnom stanu ,a nas ukucana je u to vrijeme bilo pet....na kraju kad sam nakon 6 mjeseci vidjela da ti ljudi (ali Bukvalno) unistavaju sve nase u kuci jao slucajno se eto desilo,moju garderobu,sestrinu...sve smo im dali...sve su koristili kao da je njihova kuca....jer mi smo odlazili vikendima na selo da se bar malo izvucemo iz tjesnog prostora...a oni su uzivali i ponasali se kao da smo mi kod njih dosli.... jednostavno ljudi nisu imali postovanja i nisu cjenili nasu privatnost i svo dobro sto im je pruzeno ,e tako nakon godinu dana sam spakovala svoje stvari i rekla majci i sestri da idem jer ne mogu trpjeti viseanarhiju u kuci....i otisla sam za BG upisala fax i ostala sam tamo 4 godine...a nase drage izbjeglice su ostale u stanu naredne 2 godine svi su nasli posao jos nakon par mjeseci kad su stigli kod nas....imali su znaci novca...ali su isti stekali azivjeli od pomoci i od nas....tj.moje porodice.....kad sam jednom prilikom dosla iz Bg gdje sam naravno bila podstanar u iznajmljenoj sobici 2sa 3.....mozda je bilo nakon 3 1/2 god od kada su dosli, nas stan je licio na rusevinu sve je bilo unisteno...dali smo im slobodu....Tad sam sjela sa mojom majkom i sestrom i rekla sam im mislim da ovim ljudima smo pruzuli i vise od gostoprimstva i pomoci koja se zove humanost....zelim da sjednete zajedno s njima i da im saopstite da je zaista krajnje vrijeme da traze sebi stan......jer i vi zivite od (mamine penzije) i ono sto sestra zaradi(knjizara)zet nije radio tih godina jer bio je u ratu...pa kasnije kao i mnogi nije se nasao na spisku za zaposlenje(inace Diplomirani pravnik)
Ja sam otisla za BG i nakon mjesec dana kad sam se cula sa sestrom rekla mi je da su im rekli onako kako smo se dogovorile...i znate sta je bilo oni su ostali jos 5mjeseci kod nas ali nisu pricali sa mojima...od dana kad su otisli ..nikad nam se nisu javili....prije 6-7 godina cula sam da su kupili kucu ispod Paprikovca...ujedno vratili svoje kuce u Kljucu i jos nesto vrlo su poznata i dobrostojeca porodica iz Kljuca....Fuuj i ne zelim da cujem za rijeg izbjeglica....jer one stvarno sto je muka i zlo natjeralo nisu se ponasali kao ovi nasi...vec su cijenili svaku i najmanju pomoc...dobronamjernih ljudi...jedno vrijeme sjecam se isla sam na pijacu raditi i i dodje mi zena na tezgu i pita me dal mogu da joj kupim jedan hljeb da ima sta pojesti ona i dvije cerkice dosle su iz okoline Knina...za muza ne zna nista i smjestena je u djackom domu ili vec se nesjecam u nekoj skoli....(u to vrijeme moje izbjeglice su vec bile kod nas 8-9 mj.)pa sam u jednom momentu pomislila ma daj i ti mi nesto foliras ali...zamolila sam koleginicu do mene da mi pripazi tezgu i pozvala sam tu zenu,otisla sam s njom na kafu....zena je imala svojih 30-32 goine ali od promzlosti kroz zbjeg je izgledala izmuceno i starije....porazgovarale smo i ispricala mi je jezivu pricu-----sta je dozivjela od nasieg naroda jer svako je gledao sebe...i nije mario za najbolje do juce prijatelje ,ni komsije....itd.da ne duzim i ovako je otislo sve u aut...Toj zeni sam pomogla taj dan kupila sam joj ne samo hljeb vec 2 pune kese hrane i stvari za osnovnu higijenu....zamolila me da joj dam svoju adresu i ime i prezime....dala sam joj Nakon 6 goina ta zena mi je poslala pismo i pozvala me da dodjem kod nje u posjetu uspjela je proci kroz sve sad zivi u Hamburgu....curice su vec odrasle....poslala mi je garntno pismo ....bila sam kod nje u posjeti docekala me kao kraljicu.....iako sam provela kod nje nekih 15 dana vratila sam se u BL i nakon godinu dana sam uspjela dobiti ne vezano za nju radnu vizu u Njemackoj....s tom zenom sam danas veliki prijatelj....(bilo je tu jos svega ali sam reducirala)....e Laoce samo da znas da su bile izbjeglicei oni koji su se zvalitako a bili su sve a ne izbjeglice.....E molim sve drage forumase koji zele pratiti temu da se manemo prica o izbjeglicama i ostalim dodjosima...jer povraca mi se od svega toga pisimo kao sto sam ja zapocela u donjem tekstu......pozdravi pisimo o uspomenama....


RICKLINGEN
Citiraj:
nap. reci mi gdje danas mozes izaci u kafic a da se osjecas prijatno,gdje ne "tuce" turbo folk,gdje djevojke su pristojno obucena a ne na izvolte,kad si u zadnje vrijeme vidjela raju da uz gitare sjedi na Abaciji, na Kastelu,u parku Mladen Stojanovic, da se pjevaju pjesme kao Sosana,S vrha Sehitluka,O bela itd...naravno nisi jer nema ih nasi mladi klinci su se prilagodili ovim ljudima koji su dosli jer naravno idu sa njima u skolu,i8zlaze druze se i nazalost svih nas uce neke druge pjesme koji nimalo ne cine ih Banjalucanima....Zar bas ni malo ne zalis za starim vremenima...zar nimalo ti ne nedostaje onakav parkic kakva je nekad bio a ne sad je prepun standova za kokice,za prodaju diskova,knjiga itd. pa zna se gdje su prodajna mjesta za sve to pijace a ne parkic gdje se uvijek skupljala omladina..

Nadji mi mjesto u Beogradu gdje ne tuce turbo folk.U po Zagreba tuce, a da nece u BL. Vecina je danas na nasim prostorima obucena tako, ali ne na nasim prostorima, vec svuda, jednostavno tako je moda- vidis na FTV svaki dan,srecom da nisu toliko gole.
Gitaru je danas zamijenila elektronika,nisam presretan,ali bi bio presretan da su tu elektroniku donijele izbjeglice-bili bi inovatori.
I danas mladi sjede na klupama u parkicu, a syandovi za prodaju su posljedica kapitalizma,tj. ovog pokusaja kod nas.


RICKLINGEN


Citiraj:
Nazalost ova danasnja djeca samo igraju igrice na pc ili play stat.ne zanima ih nista drugo,mi smo djevojcice igrale lastisa,skupljale salvete ,markice,znacke, igrale se lutkicama itd.djecaci skupljali slicice(pola-cijela),kauboja i indijanaca,fudbala na male,basket, i jos svasta nesto, i onda svi zajedno se skupimo pa igramo ledenog cice,zmire,limuna i narandze,izmedju dvije vatre,care care godvedare... ma bilo nam je zaista zanimljivo djetinjstvo....ali danasnja djeca nemaju nikakvih ideja(skroz su drugaciji od nas nazalost ima i stari koje ne mogu bas pohvaliti,jer previse brzo odrastaju... npr.kad sam tek otisla za Njemacku i kad sam prvi put dosla na odmor, bila sam presretna jer sam mojoj sestricini pored garderobe koja je u trendu naravno, kupila dvije barbike i raznih salveta sto smo ih zvali japanske ili one debele... i kad smo sve raspakovale cekala sam njenu reakciju, bila je odusevljena garderobom...sva hapy ....ali tad je uslijedilo moje veliko razocarenje jer gledala je u upakovane lutkice ..i kad sam joj rekla ...e ovo su posebni pokloni....ona me prvo pogledala pa je rekla "tetka pa ne mislis valjda da cu se ja igrati sa barbikama ili da cu skupljati salvete pa svaka prijateljica bi mi se smijala kad bi joj to spomenula"....ja sam ostala bez teksta(kao da me polila hladnom vodom).....a onda mi je onako umiljatim glasom rekla "Znas sacuvacu ove salvete i lutkice jer znam da si mi to kupila s ljubavlju ....ali molim te nemoj se ljutiti, stvarno niko se ne igra danas tako"....Tada sam saznala sta njih interesuje.....Igrice na racunaru, Mobilni telefoni( igrice islicice na njima)Ucenje stranih jezika(i takmicenje koja ce biti bolja)setnja po gradu(slasticarna,Pizzeta)Roleri,voznja biciklom,Ples i to je sve....ha pomislila sam pa ovo su stvarno Atomska djeca kao sto je rekao moj nastavnik fizike Ruzdija, Djeco vi ste jos i OK. ali kroz nekih 10-tak godina radjace se Atomska djeca svi smo mu se tada smijali(mislili ovaj od silnog znanja bas pobedavio);ali eto covjek nije bas daleko od istine....
Ali boze moj valjda to tako treba ,jer naravno sve ide naprijed...pa i djeca imaju neki svoj djir i neka nova zanimanja....eto toliko ovaj put od mene pisi sve sto te sjeca na mladost..i vi ostale dame...... cmokic i caos..

E, ovo je nostalgija,konacno.[/url][/quote]

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 18:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 08:16
Postovi: 15
"Sve je nekako islo nekim finim tokom. Znalo se brate, srednja skola/fakultet i onda fino dobijes posao. "-Queen Bee

"To se zove socijalizam. Niko nije kriv Blucanima sto nisu zavrsavali fakultete koji su im pred kucom,sto su dopustili da ih neki tamo Glamocani,Drvarcani i ini zavrse, a oni ne. "-Laoce

Kad si vec zapoceo/la sa ovim citatom: kad opet, jos jednom procitas...onako, polako, rijec po rijec, onda ces vidjeti da ja nisam nista drugo rekla nego kako je nekad bilo...i sada nije...TO JE SVE...nisam ja ta koja je to krivila na izbjeglice iz ko zna gdje (oh, Glamoca i Drvara)...nisam ih ni spomenula....Za one sto jos nisu primjetili, da vas jos jednom podsjetim: ova tema se zove NOSTALGIJA

NOSTALGIJA: tuga za zavičajem, čežnja za rodnim krajem; fig.čežnja za nečim što nam je nekada bilo veoma drago i prijatno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2007, 18:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
rokan je napisao:
[quote="bokacbl"
.. a za ove sto su otisli i fali im "stara BL" stalno kukate kako se Banja Luka promijenila..ovo..ono.. pa problem je u vama sto i dalje zelite da idete kod Enesa na kolace, kod Sukrije na bozu..itd.. boze moj..


Jebo ih Enes i Sukrija iMala Carsija :fadein: :fadein:[/quote]



O cemu ti jadan pricas......ko spominje Enesa,Sukriju...mali carsiju...pa Banjalucki cevap je poznat u cijelom svijetu ljudi moji pa zar je sramota reci da smo se pozaljeli specijaliteta naseg grada cevapi su postojali i prije i sada i ko ih je Mujo mozda najbolje pravio bilo je i drugih dobrih cevabdzinica,kao Centar,Kod rade... a slasticarne su sve iste bila to Vesna,Pingvin,Sukrija ili Enes...... :evil: :evil: :evil:
A to sto ljudima nedostaje stara Banjaluka je posebna prica...ali tema je Nostalgija pa sad ti rodjo ako ti se ne svidja zaobidji pa pisi postove tamo gdje nalazis sebe....mojne se ljutis ...ali nisi stvarno upravo pusti ljude da pisu niko nikog ne vrijedja...halo care ako si banjalucanin onda bar malo imas u sebi nostalgije kao i mi pa svejdeno dal si i dalje u BL ili ne....pozdrav i ne ljuti se plis

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Evo ti odgovor....
PostPoslato: 16 Feb 2007, 18:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
koji mislim da je 99% tacan ja sam zavrsila 8 razred '90 i mislim da je Ruzdija otisao vec sledece godine u penziju jer tad se vec pricalo da traba u penziju i da smo mu mi pradzadnja generacija....inace bio je stvarno super nastavnik....eto toliko od mene.....

I nemoj se jedis sto pljujes po nama ...pa nismo ti nikakovo zlo nanijeli sto smo nostalgicni i so iznosimo svoje misljeje....pozdrav..... :wink: :wink: :wink:

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 20:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 08:16
Postovi: 15
u pravu si: za Banjalucke cevape svi su znali...za one sto su iz Borika, Mujini cevapi su bili najblizi...mada bili su blizu i oni iz Starog Fijakera (tamo kod Elektro skole) ali nisu bili nesto...

Sad se sjetih isto i onih odvratnih bureka tamo kod poluklinike, sto niko zdrav ne bi jeo....ali sam ih uvjek trazila kad kog sam bolesna bila...hahahaha...moja stara nije mogla vjerovat'


"Moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu
a ja sam selica, pa ih ponekad sretnem u letu
dal' je to sudbina, il' ko zna sta li je
al' kad se sretnemo, uvek se zalije
uvek se zavrsi s' nekom od nasih pesama"
-Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 20:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 08:16
Postovi: 15
"jedno vrijeme sjecam se isla sam na pijacu raditi i i dodje mi zena na tezgu i pita me dal mogu da joj kupim jedan hljeb da ima sta pojesti ona i dvije"-Ricklingen

i moja je stara radila na pijaci u toku rata...za one sto ne znaju, jedno vrijeme pijaca je bila poznata po najobrazovanijim ljudima u gradu...vecinom je to bila prosvjeta, doktori...i ostali ljudi koji nisu dozvolili da im se duh slomi-bez obzira na nacionalnost...i mi smo tu nasli prijatelje sa kojima se jos uvjek cujemo...oni su porjeklom 20km izvan BL, ali nema veze kad su ljudi pravi...bilo je gorih cobana sto su se rodili u BL....
niko ovde nije protiv nikoga...mada mozda bi to bilo lakse za one sto hoce da se svadjaju iz dana u dan...puni su neke mrznje ili krivnje...nikad nisam nikog mrzila ili zeljela zlo...oni sto jos uvjek zive u BL, nadam se da cijene to onako kako bih ja cijenila ili sto jos uvjek cijenim...

cao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Citala sam ovu zadnju grupu postova..


neki ljudi dolaze na odredjene teme i kao neka opoziciona stranka samo udaraju kontru. I to kontru radi kontre ( kontra koja je sama sebi svrha), bez nekih valjanih argumenata. Ovo rade uvijek isti clanovi foruma, necu ih imenovati.

Kao odgovor odredjenim ljudima:
Onako kako je postavljena, ja uopste nisam ovu temu shvatila kao "kuknjavu" ili kritiku sadasnje BL, vec poziv da se podijele uspomene, uporede neke stvari i, idealno, pokusa nesto promijeniti nabolje u sadasnjoj BL na osnovu ovoga.

Malo starije generacije koje su bile i undasnjoj i ovoj danasnjoj BL mogu objektivno uporediti stanje tada i stanje danas, dok pridoslice to nikako ne mogu, po logici stvari. ( Kako ces uporedjivati dvije stvari ako ih obje nisi dobro upoznao?)
Prema tome, molim malo vise postovanja prema misljenju ljudi koji mogu vidjeti dalje u proslost ( a onda i u sadasnjost i buducnost).

:fadein:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ko god da si....
PostPoslato: 17 Feb 2007, 03:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
Svaka ti cast... XIX na postu... tako si to napisala smireno i bez puno rijeci....iako imas zelju pridruzi nam se..malo u sjecanjima na ona lijepa i bezbrizna vremena...sve sto vrijedi i sto je lijepo kratko traje ...ali mozemo sve to produziti jer u nama zive uspomene....pozdrav svim damama i gospodi Banjaluckoj....

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2007, 06:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
queen bee

Park Mladen Stojanovic: zvuci mi tako poznato, ali stvarno ne mogu da se sjetim gdje je


Pa stvarno me sad naljti ...pa ne mozes se sjetiti gdje je park Mladen Stojanovic.....Ili me zezas....
Pa covjece znas li gdje je Tenisko igraliste ,gdje je mljekara,Dio gradaMalta ili Bojica Han.....a ako nista od toga znas li gdje je Gradjevinaska skola BIVSA (jer sad je to PMF) nalazi tacno ona granici sa parkom...pa to je najveci park u Banjaluci....

A sto se tice prodavnice KOKA nje nema kao ni mnogo cega drugoga onda si ti zivjela u Beogradskoj ulici, ako je i Bosanka u blizini Ili V.V.Mitrova ma znala sam dosta raje iz Borika koje si godiste ,ja sam '75 i vec sam ti napisala da sam iz tako reci Nove varosi isla sam u os G.S.R. a kasnije u elektro.....ako si tu zivjela i ako smo priblizna generacija onda vjerovatno poznajes i moje skolske.... gdje ste vi izlazili ...osim u naselje..pisi svasta nesto....pozdrav...

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2007, 13:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2007, 17:30
Postovi: 51
KOKINA zgrada je bila u Novice Cerovica 11. Nema KOKE vec ihahaj godina. JA sam bila zgrada pored. Moji su jos uvek.

_________________
"Rijeci su isto kao gomila ljudi, nije nuzno znati sve. Odaberi za sebe samo one prave" Johnny B. Stulic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2007, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Bjork - Sta smo bazoka zvaka nakrali u toj Koki.. :oops: :oops: strasno...i prodavac Nedeljko...sto je dobio batina od djece "ispred zgrade"...strasno.. :oops:

(da ne imenujem usere koji bi se trebali drzhati LJSE i poslusati savjet Velikog.... - ovde nema "svrsavanja")

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2007, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Malo starije generacije koje su bile i undasnjoj i ovoj danasnjoj BL mogu objektivno uporediti stanje tada i stanje danas, dok pridoslice to nikako ne mogu, po logici stvari. ( Kako ces uporedjivati dvije stvari ako ih obje nisi dobro upoznao?)

Isto tako ne mogu da porede to oni koji vise nisu u BL.
:wink:
U tom slucaju, na ovu temu se imaju pravo javljati samo oni koji su rodjeni u BL prije 1980. i koji jos zive u njoj. :D

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2007, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
laoce je napisao:
Citiraj:
Malo starije generacije koje su bile i undasnjoj i ovoj danasnjoj BL mogu objektivno uporediti stanje tada i stanje danas, dok pridoslice to nikako ne mogu, po logici stvari. ( Kako ces uporedjivati dvije stvari ako ih obje nisi dobro upoznao?)

Isto tako ne mogu da porede to oni koji vise nisu u BL.
:wink:
U tom slucaju, na ovu temu se imaju pravo javljati samo oni koji su rodjeni u BL prije 1980. i koji jos zive u njoj. :D


Pa i oni koji vise nisu u njoj dolaze valjda povremeno, pa mogu vidjeti shta joj se desilo. Nisu bez ociju i bez mozga pa da to ne vide. Nazalost, na prvu je jako primjetno, tako je dovoljno samo da dodju na nasu autobusku stanicu ( odakle god) i tu vec "drvarska" zurka pocinje .....

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2007, 23:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2007, 17:30
Postovi: 51
Helena je napisao:
Bjork - Sta smo bazoka zvaka nakrali u toj Koki.. :oops: :oops: strasno...

Ne samo zvake, sve sto mi se jelo. Mada tada se retko kralo. Starci mi daju jednu chrvenu i ne mozes je potrositi koliko je tada vredila. Ipak, radi avanture i da bismo bili face, desavalo se da radi lapaloma.
Mada meni najdrazi objekat, tj. kafic koji je na mene ostavio utisak je Vektor. Prvi put kad sam ga videla, rekla sam samoj sebi. "Kad odrastes, ovo ce biti mesto gde ces izlaziti." Dva velika izlog-prozora, uvek puno gradske raje, u rock fazonu, neke gotivne gitare su bile postavljene za dekor. Moja rodjaka je tu redovno izlazila, pa mi je ponekad prepricavala dogodovstine. Narafski, zelja mi se nije ispunila, ali nasla sam ja odgovarajuca mesta za izlaske. :drinking:

_________________
"Rijeci su isto kao gomila ljudi, nije nuzno znati sve. Odaberi za sebe samo one prave" Johnny B. Stulic


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs