banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jul 2005, 16:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
Kako nema,eto ja sam sada bila sa jednim starim drugom ,nasli smo se u Trogiru na moru,on je bas stara banjalucka raja,druzili smo se bas na toj istoj Abaciji prije nekih 15-tak godina!Mozda ce i ovamo doci pred kraj godisnjeg i namjeravamo iskupiti neke ljude i bas na tu istu Abaciju otici!Svega ima ,sve se moze kad se hoce!jesmo stariji,al smo i ludji! 8)

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jul 2005, 22:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
Mozda si i u pravu,ali svaka generacija ce ovaj grad vidjeti svojim ocima,vremena se mjenjaju,tako i gradovi i ljudi u njima!Jednostavno,moramo se pomiriti sa tim!Idemo dalje!

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jul 2005, 17:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Jul 2005, 16:13
Postovi: 399
mala dani je napisao:
P.S.Ako nekom smetaju"kuklekanja" ljudi koji bi ovdje pricali i sjecali se nekih lijepih stvari,zasto otvarate i citate temu koja nosi takav naziv!Bezze vam je to,skroz!


...leptirice ...

...uvjeren sam da bi s tobom bilo prekrasno i "hot"plesati salsu ,a poslije rumbu ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jul 2005, 19:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
:oops: Uf,sad me sramotaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :P

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 20:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2006, 22:20
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Ljudi moji pozdrav svima i ovome što kaže da za Banjalukom žele samo Muslimani i sl.E moj stari kako bi ti kulturno rekao "JOK" žali gradska raja oni koji ne dođu u Kajak ili Ariju i kažu vid niđe poznate face!
Svaka čast Banjaluci sada izgradila se,kafići do jaja ali sama seljačka raja!!!!!!!pusa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 21:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Maj 2005, 19:06
Postovi: 144
lero je napisao:
kafići do jaja ali sama seljačka raja!!!!!!!pusa

:salute: :thumbright:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 21:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2004, 16:03
Postovi: 169
Lokacija: grasslands
ne, ne nedostaje mi. simpaticno mi je moje djetinjstvo, ali to nisu najbolje godine mog zivota. da jesu, brinula bi se za sebe.

_________________
_________________________
Indeed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2006, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
lero je napisao:
Svaka čast Banjaluci sada izgradila se,kafići do jaja ali sama seljačka raja!!!!!!!pusa


a prije sve bile urbane face iz šehera, potoka i mejdana, je li tako? :lol:

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2006, 19:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Maj 2005, 19:06
Postovi: 144
sugar kane je napisao:
lero je napisao:
Svaka čast Banjaluci sada izgradila se,kafići do jaja ali sama seljačka raja!!!!!!!pusa


a prije sve bile urbane face iz šehera, potoka i mejdana, je li tako? :lol:

Bas tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2006, 19:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2005, 12:36
Postovi: 1625
Lokacija: chiapas
selam je napisao:
Bas tako.


ljudi, nasmijavate me i dalje. :lol:

urbani do jaja. iz onih ćepenaka sa onih brda ... selam, piši novu teoriju gradskog života na brdu u trošnim kućicama. većina ih ni školu nije završila, ali su zato svi odreda urbani. to se zove bosanski jalija. kod nas je to, većim dijelom, iskorijenjeno, ali zato u rajvosa ih ima mašala (slava alahu). a i u ostalim dijelovima federacije. rekoh ja, to je bilo urbano u vrijeme turske okupacije. :lol:

_________________
'We must learn to live together as brothers or perish together as fools' - Martin Luther King, Jr

"Born to Lose, Out to Lunch" - Ian Fraiser Kilmister

Viva la Muerte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2006, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Ja se i ne sjecam grada prije rata pa normalno zivim. Fali ovakav kakav je sad.

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2006, 22:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2006, 22:20
Postovi: 12
Lokacija: Zagreb
Srećo moja Borik!!!!!!!!!!Prije toga Bulevar preko puta Palasa je li ddddoooobbbrrrroooo?Pusa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2006, 00:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Sep 2003, 19:51
Postovi: 54
Lokacija: Banja Luka
pa jednostavno banja luka je sada mnogo ljepsi grad sto se tice izgleda grada po uzoru na zapad.. a to je neminovno posto je bl postala administrativni centar i glavni grad... konkretno meni najvise smeta guzva koja se stvara po gradu a to je posledica velikog broja ljudi koji dolaze sa strane...medjutim da ne odem u offtopic...
stvar je jednostavna i danas klinci setaju parkicem i druze se, cuga se na abaciji ili u klubu 22 kako hoces.. pije se kafa u ariji.. eto sad je i AB otvoren.. nije stvar u kafanama i vremenu vec u ljudima..ja shvatam ljude koji su otisli(iz raznih razloga) ali ako si se ti tad druzio sa nekim ljudima.. zasto se i sada ne druzis.. ako si bio sa nekim prijatelj onda si i sada prijatelj.. jednostavno dodjes u bl nadjes se sa njim prosetas parkicem..odes na kafu itd..
generalizovanje ljudi koji su ostali u bl i koji su otisli je smijesno.. ja imam dosta prijatelja i koji su rodjeni u bl i koji su dosli sa strane i za dosta njih mogu reci da se ponasaju kao da oduvijek zive u bl..
.. a za ove sto su otisli i fali im "stara BL" stalno kukate kako se Banja Luka promijenila..ovo..ono.. pa problem je u vama sto i dalje zelite da idete kod Enesa na kolace, kod Sukrije na bozu..itd.. boze moj.. nema vise tih ljudi u bl. ali zato imas 10 super mjesta za klopu i slasticarni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 21:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2005, 23:54
Postovi: 694
Lokacija: Istok B.L.
...da nije bilo zemljotresa BL bi ostala mahalica tipa Bugojna i Teshnja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 20:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
Pa djevojka je lijepo rekla,grad je prelijep,kafici i sve ostalo,ali ono sto nedostaje nasem gradu je duh i raja kakva je bila prije!brate sto jest jest,nikad vise krkanluka,nekulture,one osnovne,a da ne govorimo o ostalom!jadno je to sve skupa,mogu oni od BL napraviti Las Vegas,ali sta vrijedi kada treba opet 20-30 godina da se ljudi nauce ponasanju kakvo dolikuje ovom gradu!Taman i da je ostao mahala kao Bugojno,ljudi su bili drugaciji!

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2006, 20:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
bokacbl je napisao:
pa jednostavno banja luka je sada mnogo ljepsi grad sto se tice izgleda grada po uzoru na zapad.. a to je neminovno posto je bl postala administrativni centar i glavni grad... konkretno meni najvise smeta guzva koja se stvara po gradu a to je posledica velikog broja ljudi koji dolaze sa strane...medjutim da ne odem u offtopic...
stvar je jednostavna i danas klinci setaju parkicem i druze se, cuga se na abaciji ili u klubu 22 kako hoces.. pije se kafa u ariji.. eto sad je i AB otvoren.. nije stvar u kafanama i vremenu vec u ljudima..ja shvatam ljude koji su otisli(iz raznih razloga) ali ako si se ti tad druzio sa nekim ljudima.. zasto se i sada ne druzis.. ako si bio sa nekim prijatelj onda si i sada prijatelj.. jednostavno dodjes u bl nadjes se sa njim prosetas parkicem..odes na kafu itd..
generalizovanje ljudi koji su ostali u bl i koji su otisli je smijesno.. ja imam dosta prijatelja i koji su rodjeni u bl i koji su dosli sa strane i za dosta njih mogu reci da se ponasaju kao da oduvijek zive u bl..
.. a za ove sto su otisli i fali im "stara BL" stalno kukate kako se Banja Luka promijenila..ovo..ono.. pa problem je u vama sto i dalje zelite da idete kod Enesa na kolace, kod Sukrije na bozu..itd.. boze moj.. nema vise tih ljudi u bl. ali zato imas 10 super mjesta za klopu i slasticarni...
ne,ne,ne, ne shavatas,nije do Enesa,Sukrije i Amira Begovica,vec do ljudi koji se jednostavno nemogu ili ne zele adaptirati i zivjeti kao banjalucani,vec vjecito hoce da budu vrle,pa ma koliko ljutski htio im i pomoci u tome,oni i dalje po svome!Nidje veze!Nemogu ja sada otici u beograd i natjerati ih da oni postuju pravila moje igre,da pricaju ijekavski,da se ponasaju kao da su odavde,vec se moram prilagoditi okolini oko mene,valjda je to logika zdrave pameti!A ovdje nidje veze,za sve smo mi ti koji su donji,teze dolazimo do posla ako smo banjalucani,a evo primjera,moja prijateljica sa posla je upravo dobila otkaz,zapravo njih 5 je bilo,trebalo im se produziti za radni odnos,samo njoj nije produzeno!Nemoj mi samo reci da je slucajno to sto je ona jedina iz Banja Luke,ovih cetvoro su iz Drvara,Glamoca i Doboja!Tuzno je to i jadno!

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 06:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
mala dani je napisao:
Pa djevojka je lijepo rekla,grad je prelijep,kafici i sve ostalo,ali ono sto nedostaje nasem gradu je duh i raja kakva je bila prije!brate sto jest jest,nikad vise krkanluka,nekulture,one osnovne,a da ne govorimo o ostalom!jadno je to sve skupa,mogu oni od BL napraviti Las Vegas,ali sta vrijedi kada treba opet 20-30 godina da se ljudi nauce ponasanju kakvo dolikuje ovom gradu!Taman i da je ostao mahala kao Bugojno,ljudi su bili drugaciji!


Ma daj ne kenjaj seko.
Mislis na ljude sto su otisli iz BL. Pa ako ti je do njih zasto nisi otisla s njima i njihovom kulturom. BL se pocela kulturno razvijati tek kad su oni otisli. Istina ima krkanluka ali obidji jednom "kulturni" zagred ili ljubljanu npr. pa ces vidjeti da je situacija slicna. Ja sam rodjen i odrastao u BL i znam o cemu pricam.
Zato molim te o toj davnoj raji i njihovom duhu i kulturi nemoj toliko glasno da pricas.
Hvala.

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1860
Lokacija: Banja Luka
Izgleda da ovi sto su otisli iz BL bolje znaju kakva je BL sada nego mi koji zivimo ovdje.
Nama koji zivimo tu, BL je sada bolja, i to je jedino vazno. Nisam ni dosljak, ni izbjeglica pa tako pricam, mozete misliti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 17:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Feb 2006, 11:25
Postovi: 11
Lokacija: SWE
E, stvarno je prije bilo dooooobbbro raja pa znamo li se mi mozda daj pisite koji ste vozdra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2006, 17:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Feb 2006, 11:25
Postovi: 11
Lokacija: SWE
Grad ne cine zgrade mi ljudi koji smo otisli i oni naravno koji su ostali mislim na one prave banjalucane(raju)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs