banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 15:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2007, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
japanac - sta tebe cini BLucankom?? Tosto si samo rodjena u BL ili sto pljujes po ljudima koji danas zive u BL?? Da li si se zapitala ikad..kako tebe gleda narod tu gdje zivis?? Da li si za njih seljanka?? Kako pricas njihov jezik?? Muka mi je vise od price i busanja u grudi "ja sam Banjalucanin/Banjalucanka". I ja sam, pa sta??

BL se mijenja...vrijeme prolazi...sta ocekujete??

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2007, 21:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ma oni su svi kad odu u diasporu GOSPODA :lol: :lol: :lol:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zvezda do smti
PostPoslato: 02 Feb 2007, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
japanac je napisao:
:fist: Ne znam sta ti Partizanovac K.... i hoces od mene,


ako nisi primjetila citirao sam kineza samo ga nazvao 'japanac'i zato ovi apostrofi postoje :wink: ....jeri ma sala iz BG sa ciganima i kinezima iz 'japana'...... :wink:

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nostalgija
PostPoslato: 02 Feb 2007, 10:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 22:29
Postovi: 34
Lokacija: germany
:agrue: Tema je bila za sve one kojima nedostaje nasa nekadasnja BanjaLuka i parkic gradski park Sebastijan MusicHol Borik i ostale stvari,banjalucanka sam vise nego sto ce mnogi biti vec generacijama.Da se ne mislite Srpkinja sam ko i mnogi ali ko studira strane jezike ima vecu mogucnost biti i ovdje gospoda i priznat ko i svi drugi.Vala Bogu pa ovdje vise ne gledamo ko je ko i sta je ko nego se druzimo kao i prije rate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2007, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
...."usta moja hvalite me"...

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2007, 11:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2006, 22:47
Postovi: 737
Lokacija: zanzibar
Uposte ne kontam sto bezveze napadate curu. Ako je postavila temu, neka se javljaju ljudi koji ce na tu temu i pisati, a ne samo da se vrijedjate i prepucavate ko je u pravu. Koga se tema ne tice, nek ne pise na nju i tacka brate.
Otvorite novu temu pa pisite na nju, a curu pustite na miru nek pise sta hoce i nek se javljaju ljudi koji osjecaju nostalgiju za "starom" Banjalukom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2007, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
jel' tebi ono sto kinez na prethodnoj strani pise 'nostalgija' ???

il' ti kao i japanac procitas samo zadnji topic ???

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2007, 14:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2007, 19:30
Postovi: 54
LJUDI STA SE ODMAH LJUTITE.NEKA SVAKOME OSTANE BL U SJECANJU
KAKO SE NJEMU SVIDJA.NEKOME PRIJE RATA NEKOME POSLIJE.
PA DOBRO SVAKO IMA SVOJE.ONI STO SADA ZIVE TAMO NJIMA JE SADA
BL NAJBOLJA,A NAMA PRIJE RATA BILA.BOZE MOJ SVAKO IMA SVOJE.
A ZA VUKA,SIJUKSA I KRALJA PETRA PORUKA:NISAM JA TO IZMISLIO
ZA KLINTONA I OLUJU NEGO SU MI PRICALI LJUDI IZ VOJSKE RS.SAMO
ZA INFORMACIJU.POZDRAV JAPANKI!!(NASELJE SUNCE)CAO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 22:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Banjaluka - jel' to ono mjesto kod Laktaša?

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2007, 23:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Blizzard je napisao:
Banjaluka - jel' to ono mjesto kod Laktaša?


:roll:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nostalgija
PostPoslato: 12 Feb 2007, 23:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2007, 17:30
Postovi: 51
japanac je napisao:
:agrue: Tema je bila za sve one kojima nedostaje nasa nekadasnja BanjaLuka i parkic gradski park Sebastijan MusicHol Borik i ostale stvari,banjalucanka sam vise nego sto ce mnogi biti vec generacijama.Da se ne mislite Srpkinja sam ko i mnogi ali ko studira strane jezike ima vecu mogucnost biti i ovdje gospoda i priznat ko i svi drugi.Vala Bogu pa ovdje vise ne gledamo ko je ko i sta je ko nego se druzimo kao i prije rate.


Kakve veze ima to sto si Srpkinja? :-? Ili te je Zapadna Evropa vec ubedila da su samo Srbi rasisti. "We are the Serbs, We'll fuck your mothers......"

_________________
"Rijeci su isto kao gomila ljudi, nije nuzno znati sve. Odaberi za sebe samo one prave" Johnny B. Stulic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2007, 19:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 08:16
Postovi: 15
Mislim da oni sto prije nisu zivjeli u BL ne shvataju o cemo se radi. Kako bi i znali, oni su zivjeli negdje drugo.
Kad sam bila mala i kad god smo isli kumovima u posjetu u Trn, ja sam se uvjek radovala jer idem na selo da se igram sa zivotinjama. Obucem trenerku (a ne finu haljinicu, pa da se isprljam) tako da mogu citav dan jurcati za kokoskama. U Boriku, tada, mi to nismo imali tako da su posjete u Trn bile avanture (kad sam bila mala).

Da, grad se prosiruje i gradi. Gradila bi se (BL) i da nije bilo rata. Mislim da ne mogu reci isto to za neke ljude koji zive sada u tom gradu. Grad ide naprijed, a neki ljudi unazad. Mada, ja razumijem, kad uporede kakvi su prije bili, oni vjerovatno misle da napreduju.
Nemojte me pogresno shvatiti, ne pisem ja ovo da bih nekog vrijedjala. Mislim da su ovo cinjenice. Putujem po svijetu poslom, i susrecem se sa mnogim nasi ljudima. Ima nasih seljaka svuda. Oni sto su odrasli po gradovima, nece se nigdje osramotiti. Gospoda prava. Kao sto su bili u BL, tako su i u svjetu.

Moj stari koji je nosio odjelo i mantil svaki dan, i danas to nosi. Stara jos uvjek gura svilene bluze i strukirane suknje. (ovako je bilo svaki dan u nekadasnjoj BL) Onaj koji je odrastao u Trnu i nekim drugim selima(20km udaljene od centra, a sad zovu Banjalukom) cijene neke druge stvari. Da se razumijemo, to je sasvim u redu. Sada BL ima neku novu raju, neku novu krv u svojim venama.

Oni koji zive i uzdisu za starom BL, oni su Banjalucani u srcu. Tamo su rodjeni, tamo su odrasli, tamo su im najdraze uspomene. Gdje god da zavrse, u kojem god djelu svjeta da su, oni ce uvjek biti Banjalucani. Zasto to ikoga vrijedja? Oni sto su se doselili iz ko' zna gdje, sad se zovu Banjalucanima, a ne po "gradu" gdje su stvarno odrasli.
Onima kojima se ne svidja ova tema, za njih ima puno drugih tema negdje drugo da se pridruze.

Samo da znate, vi sto niste iz BL, Banja Luka je uvjek bila poznata po prelijepim djevojkama. 5 njih na jednog muskarca-bila je to statistika, i svakom muskarcu san. Uvjek su bile gospodje i gospodjice: na izgled fine i mirne, a u srcu lujke prave. To se sada malo izgubilo. A Banjalucani, tipovi pravi. Uvjek nekako duhoviti, pa cak i kad im majka priroda nije dala najbolje izglede, znali su voditi racuna o sebi.
Mozda nekome nedostaju dani na plazi Vrbasa gdje sa drstvom, uz gitaru pjevamo Leptire ili Sosanu....

Just a thought.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 00:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
Mislim da ova tema vise nema svoju svrhu zbog koje je postavljena,a ne vjerujem ni da ce je imati,jer jednom davno slicna stvar se desila sa temom koju sam postavila,zvala se Sebastijan ili tako nesto,vise se i nesjecam,i upravo zbog ljudi koji su temu posjecivali iz sasvim drugih pobuda osim nostalgije,tema je zakljucana,mislim da bi isto trebalo uciniti i sa ovom!
Moje misljenje,volim svoj grad u kome sam rodjena/BL,pokusavam da prihvatim sve sto je novo, a pozitivno,svjesna sam da vrijeme ne stoji nego ide svojim tokom,ali NIKADA NECU PRIHVATITI MENTALITET KOJI MI SE NAMECE IZ DANA U DAN!Nije Banja Luka nikakva metropola,ali SHAVTITE VEC JEDNOM NIJE OVO VAS NI SANSKI MOST,NI GLAMOC NI GRAHOVO NI PETROVAC NI KLJUC,a posebno su mi slatki oni iz Mrkonjica,imam dva uzorka sebi iznad glave,ljudi nikada nisu culi da u stambenim zgradama postoji kucni red,pa ih povremeno moramo opominjati uz pomoc drugova komunalaca,hvala Davidovicu na njima,jer da njih nema izvrsila bi genocid na cetvrtom spratu! :lol:
Toliko o raspravi koja nema veze s vezom o nostalgiji!
A nas banjalucane ko j.... kad sami nismo znali da ocuvamo svoj indentitet!Sad igraj gluvo glamocko,stavi prst u uho i deri se ko vo neku cajku,mlade dame izbacite sise,guzove i pokusajete pronaci svog idealnog parnera koji ce vam sutra odbijati koske sto se tako nosite,jer to nije obicaj u Drvaru,a zbog toga vas je bas i zapazio! :wink:

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 00:29 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2007, 19:30
Postovi: 54
SVAKA TI CAST UPRAVU SI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 02:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
jebo te klinton


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Drage moje ....
PostPoslato: 14 Feb 2007, 06:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
BANJALUCANKE........queen bee,mala dani,Japanac...... svaka vam cast na komentarima...tako i treba da se drzimo...a i iskreno da vam kazem ja vec dugo ne reagujem na zajedljive komentare ...tipa kao sto pise npr.Helena... Japanac postavila si temu za nas Banjalucane koji smo to svidjalo se to nekima ili ne,mi smo ono sto smo od uvijek bili a oni sto se stide reci iz kojeg grada,sela dolaze pa se prodaju ko da su Banjalucani to je njihova sramota,a ne nasa....ali necu o tome ni da razmisljam...TEMA je Nostalgije i o tome trebamo i pisati....

Mene svakih 10-15 dana uhvati nostalgija, jer kao i ti Japanac i ja sam prije nekoliko godina otisla iz nase drage BL ,nazalost i sama znas da nismo mogli doci na red na birou rada od svih mogucih doseljenika,a da nepricam do radnog mjesta ma koje skole i fakultete da imamo,jer mi imamo znanje ali ne i duboke dzepove da nam mame ili tate plate radno mjesto.....E pa kad nasi dragi Banjalucani koji su ostali dole shvate da treba malo da se izvrse neke promjene mozda i bude nesto od Banjaluke...ali vecina dize ruke...imam dole jako puno prijatelja i cijela moja porodica je dole i svi se nesto vrte u krug ipokusavaju da nesto postignu,ali tesko to ide....pa evo npr.koliko pravih Banjalucana vozi bjesno auto ima 2 stana i privatne radnje,preduzeca i firme......mozda 1 od 1000,pa ne mozemo ni imati jer nas niko nije primao za izbjeglice i nismo dobijali nikakvu pomoc u ratu a samo mi znamo kako smo prozivjeli te ratne godine...drugima smo omogucili da se sklone u nas grad
jer ih je nevolja natjerala u zbijeg,ali sad je sve proslo ali ti isti oljudi ne zele vise da se vrate na svoja ognjista...pitanje je zasto...pa savim je jasno i malom djeteu pa zasto bi se vratili sa boljeg u losije...jer nikad jedan Glamoc,Mrkonjic G.,Grahovo,Bos.petrovac,Kljuc,Jajce,Sanski Most, Drvar,Kotor Varos i da sad ne nabrajam nece biti gradovi kao sto je jedna Banjaluka...bez ozira na sve meni ne smetaju svi ti ljudi neka ih neka zive i rade ,ali smeta mi sto sebi daju za pravo da unistavaju sve sto su Banjalucani stekli,da mjenjaju sve sto je nekada bilo in u BL,da se predstavljaju Banjalucanima(a vidi se poslije prve recenice da ni B od Banjalucana nisu, ma ima tu jos stgvari ali bas mi se neda pisati jer nije mi vazno sta oni misle...mislim da ako su vec odlucili ostati u Banjaluci oni treba da se prilagode nama a ne mi njima...ali izgleda mozemo pisati propalo......a to sto si napisala mala dani u vezi poznavanja dnevnog reda ima tu jos stvari koje pojedini dosljaci nisu naucili...npr.da se smece baca u kontejner a ne baca se sa balkona pa gdje padne,ili te3pisi se tresu tamo gdje su napravljeni obruci za njih, a ne komsiji iznad glave ili s zla na gore na cist opran ves, ma ima toga na pretek ali sta mozemo kad nam je tako....mi pojedinci ne mozemo nista izmjeniti.....I naravno ovo sve nema veze sa nacionalnom osnovom,meni je sasvim svejedno da je Japanac ili mala Dani Srpkinja ili nije, jer ako cemo pravo ovde gdje mi zivimo ako bi smo gledali ko je ko onda bi stvarno trebali da se upucamo peti dan boravka ovde jer ovde u svakom gradu ima bar 30 nacija,ja ujedno radim u firmi sa Siptarima,Albancima,Njemcima,Turcima,Srbima,Hrvatima,Muslimanima,Grcima,Jevrejima,Amerikancima,Englezima,Francuzima itd. ali svi radimo, zivimo i imamo svoje stavove,ali isto tako ne namecemo svoju volju nikome......zato ljudi spustite loptu i ne mjesajte jabuke i kruske......



A sad da odgovorim na inace komentar upucen Japancu....to sto smo mi takodjer dodjosi dal to bilo Njemacka,Austrija,Amerika,N.Zeland ili pitaj boga sta to je velika misaona imenica za te kao sto je autor gore navedenog teksta......Kao prvo i najvaznije mi smo ovde dosli da radimo ,Nikad niti cu reci niti bilo ko drugi od nasih ljudi ovde ce reci ja sam Njemac,Austrijanac itd.ne pokusavamo da mjenjamo nista sto je njihovo,ne namecemo svoju volju,ne unistavamo njihovu kulturu,postujemo sva pravila igre,dnevnog reda itd.ponasamo se koliko je moguce kao i ovi ljudi koji su starosjedioci, jer mi smo kao i vi u Banjaluci ovde stranci i to cemo biti pa ne znam koliko nasih generacija ovde da se izrodi...jer jedan Djuro,Mijo,Dragan,Zvjezdana,Biljana,Milica,Zeljana, nikad nece biti Njemci ili t nesto drugo... niti bi ikad neko pozelio biti nesto drugo ,mi smo svi ponosni na nase porijeklo,pa tako i vi mozete biti samo ono sto ste tj.odakle ste ja ne mogu reci nap. da sam Beogradjanka zato sto sam tamo studirala 4 godine,jer to je ocigledno,jer ja sam Banjalucanka i ne stidim se toga,jer jadni su svi oni sto se stide svoga porijekla,to znaci stide se i svojih roditela i samih sebe....


I za kraj mislim da nema potrebe da uopste dajete komentare na teme koje niti su vezane za vas ni vas se doticu...samo kvarite raspolozenje ljudima koji bi rado se dopisivali sa svojim sugradjanima....znaci nadjite sebi neku teme pa do mile volje pisite o vasim lijepim mjestima jer vjerujem da bar nesto lijepo vas podsjeca na mjesta iz kojih ste dosli.....jer svaki grad ili selo ima nesto posebno i lijepo......prisjecajte se kao i mi djetinjstva i dogadjaja iz djedinjstav i maldosti...jer za vas Sebastijan,Music Hall,Borik,Abacija i veceri u gitaru ne predstavljaju nista jer vi to niste imali priliku da dozivite i zato ostavite nas da u miru se dopisujemo i prisjecamo dana naseg djetinjstava i nasim tinejdzerskih dana....mi vas diramo....zato sikter..sa ove teme....

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kad se sjetim...
PostPoslato: 14 Feb 2007, 09:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 08:16
Postovi: 15
Ricklingen, bas ti hvala. Ja kad sam vidjela naslov ove teme, odmah sam se pridruzila. Ocekivala sam da ce tu biti osobe kao ti, mala dani, Japanac i ja...sto obozavamo nas grad. I nije vazno sto su i drugi tu, sto ne shvataju odakle mi polazimo, vazno je (bar meni) da ste vi tu. Dozvolili smo da nam promjene nas grad da se nemoze prepoznati. Nesmijemo dozvoliti da nam se ove stranice promjeni i kerenu u taj isti tok.
Ja bih radije da se sjecam dragog parkica i koliko sam puta setala gore dole sa drugaricom uz ruku, tracajuci....hahaha...eh, Sebastijan...to je posebna prica
Sve je nekako islo nekim finim tokom. Znalo se brate, srednja skola/fakultet i onda fino dobijes posao. Vecinom odrastes sa istom rajom is skole.
Postovanje. Ko je od nas volio kucni red? Niko od nas djece, ali se znalo: sjedi, suti dok nas sat ne dodje. Moji su starci, naravno, uvjek malo prikunjali tako da smo buraz i ja morali biti ko bubice. A onda...djeca jure, raja se polako sakuplja po stubistima zgrada i bez nekih iznadadjenja uvjek se cuje galama, smijanje, zajebancija...neko cak izvuce i gitaru, pa onda te nema kuci do kasno. Mlada djeca su igala zmire, i znalo se da moraju ici u kucu dok prva svjetla na banderi se pojave. Bolje i to, nego kad te pocnu starci zvati s' balkona...neki su roditelji bili malo moderniji pa su imali poseban zvizduk za svoju djecu kao znak za ono grozno "u kucu"
A kad sam se vracala iz grada, stara me uvjek cekala na stubistu...ko' da ce mi nesto biti...ali sad mi je to sve nekako drago
Lako je izgubiti osjecaj o vremenu kad si s' pravom rajom.
Najbolje je bilo kad smo stara i ja sjedili u kuhinji i ona mi gledala u kafu, (Uvjek je bilo ono, "da li me gotivi taj neki tip?") kad u po' njene recenice vidimo mi kroz prozor glavica kiselog kupusa leti li leti. Valjda se nekome zestoko nije svidjela! Mi smo bili na sestom spratu, a ta glavica je bar sa sedmog letila. Dug je to put....

:)

Pisite drage moje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
RICKLINGEN - izvini na izrazu, ali ne seri.
1. Da, jesam. Rodjena u Banjaluci. Od roditelja rodjenih u Banjaluci. Roditelji od roditelja rodjenih u BL...dovoljno?
2. Zajedljiv komentar zato sto sam pitala da li je toliko vrijedajnje ljudi (koji danas na ovaj ili onaj nacin zive u BL) potrebno??
3. Kao sto rekoh....da li tebe vrijedjaju ljudi u gradu u kojem sad zivis??

O nostalgiji jedino pise queen bee. A vecini se "nostalgija" svela na pljuvanje po onome sto je BL danas. I po ljudima koji zive u BL danas, bili oni rodjeni preko Vrbasa, na Paprikovcu ili Glamocu, Drvaru i sta ti ja znam...

Dakle, RICKLINGEN, sama si rekla tema je o nostalgiji. O kakvoj ti nostalgiji pricas u svom postu.? Tvoja sjecanja se odnose na biro, na izbjeglice po kojima pljujes, na mamine i tatine sinove sa dubokim dzepom...Ma idi..

I nemoj, ne nemoj, da me spominjes, jer ne znas ni ko sam ni odakle sam (iako sam ti rekla ja sam i dalje za tebe neko iz pizdica), pisi o nostalgiji, ali probaj sto manje da pljujes po drugim ljudima.

Da, nostalgicna sam, nisam klinka od 15tak godina. Imam svoje uspomene na zezanja, igrarije, sranja koja smo pravili. Ali isto tako pustam na miru neke nove klince da naprave svoje uspomene u BL. Nebitno gdje im je izdat rodni list.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 15:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2007, 19:30
Postovi: 54
SVAKA CAST CURE!JA SAM 74-TO GODISTE I ZIVIO U BL DO 92-GE
BILE STE PRAVE CURE PRVA LIGA.NEZNAM KAKO JE SADA TAMO ALI
U ONA VREMENA SU CURE BILE BOMBE.JOJ KAD SE SJETIM STVARNO STE
BILE SUPER.ALI NISMO NI MI MUSKI BILI LOSI.MOZDA ME NEKE I ZNAJU.
JA O TIM VREMENIMA NEMOGU NISTA LOSE RECI.
A DANAS NEZNAM KAKO JE TAMO? NEMOGU O LJUDIMA GOVORITI DA SU
SELJACINE KAD IH NEZNAM. NECU DA LJUDE VRIJEDZAM KAD IH NEZNAM.MOZDA NISU TAKO LOSI KAO STO SE PRICA.NEZNAM.
I ONI IMAJU SVOJU SUDBINU KAO I MI.
AKO SU IH PROTJERALI ZNACI MORALI SU SE NEGDJE SNACI.
JEDINO STO MI NEPASE JE DA SE SADA PRAVE KAO DA SU PRAVE
BANJALUCANKE A PRIJE RATA BL NIKADA NISU VIDJELE.
A VAS CURE PRIJE RATA NIKO NEMOZE ZANJENITI.
KOMPLIMENT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .....
PostPoslato: 14 Feb 2007, 18:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
Sory Helena ali mislim da svako od nas ima pravo na svoje misljenje..pa bilo kakvo da je ...naa smeta najvise sto ti ljudi koje je nesreca natjerala ili one koji su dosli u nas grad jer su okusili da je lakse hoditi asvaltom nego kozjim stazama,pa su eto i ostali neka ih nije mi to nikakav problem niti bi ikada tako nesto pomislila a kamoli rekla.....ali smetaju mi ljudi koji su od naseg grada napravili cirkus...nap. reci mi gdje danas mozes izaci u kafic a da se osjecas prijatno,gdje ne "tuce" turbo folk,gdje djevojke su pristojno obucena a ne na izvolte,kad si u zadnje vrijeme vidjela raju da uz gitare sjedi na Abaciji, na Kastelu,u parku Mladen Stojanovic, da se pjevaju pjesme kao Sosana,S vrha Sehitluka,O bela itd...naravno nisi jer nema ih nasi mladi klinci su se prilagodili ovim ljudima koji su dosli jer naravno idu sa njima u skolu,i8zlaze druze se i nazalost svih nas uce neke druge pjesme koji nimalo ne cine ih Banjalucanima....Zar bas ni malo ne zalis za starim vremenima...zar nimalo ti ne nedostaje onakav parkic kakva je nekad bio a ne sad je prepun standova za kokice,za prodaju diskova,knjiga itd. pa zna se gdje su prodajna mjesta za sve to pijace a ne parkic gdje se uvijek skupljala omladina...sjecam se tu su cesto ugovarani prvi sastanci...simpatije su se tajno gledale...dogovarali smo se gdje dalje...sjedili smo prije skole ili poslije...A sta je sad parkic nabudzena ulica sa kaficima....standovima i nema ni blizu onog sto je bila dusa i srce Banjaluke....gdje je tu ljepota...mi smo tuzni i nostalcicni upravo zbog takvih stvari...a smeta nam jer su ti neki novi ljudi ne Banjalucani uspjeli da potisnu i izmjene sve sto je bilo draz i car nase Banjaluke...pa sad helena ja stvarno ne znam zasto ti mislis da smo mi drugaciji nego ti....ali posto ti imas neke druge poglede na svu ovu situaciju zar ne bi bilo fer od tebe da zaobidjes ovu temu...bez vrijedjanja jer to cine manje intelektualni ljudi koji nemaju sto reci pa vrijedjaju mozda smo mi taki u tvojim ocima ali srz ove rasrave je daleko od postavljene teme......ostaj mi dobro i zdravo i bar malo se s vremena na vrijeme zapitaj se dal ti bas nimalo ne nedostaje nasa Banjaluka kao grad i sve ono sto ide uz nju....pozdrav



Za queen bee,mala dani,japanac,11 minuta....


Pisacu vam sta je meni ostalo u dragom sjecanju i sta me drzi da uvijek pamtim nasu Banjaluku kakva je bila prije....idem sad na posao lijep pozdrav i pisite sve sto vas sjeca na djetinjstvo i na prve ljubavi....itd...cmokic...

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs