banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2009, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
koliko ste tolerantni u ljubavi?

koliko volite da vam partner tolerise?

sta je za tolerisanje, a sta nije?

postoje li uopste granice?

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Mislim da čovjek mora biti spreman da proguta poneki faul. Tako i radim. Problem nastaje kada neka osoba moju dobru volju pobrka sa slabom voljom. Jedna razlika je u tome što se dobra volja troši. Tako nastaje jedna granica: ako pomislim da se moja dobra volja ne cijeni i da se uzima zdravo za gotovo smatraću to problemom koji mora da se riješi.
Nije problem da popustim, ni da poslušam, ali je problem ako se neko ponaša kao da je to nešto što se podrazumijeva. Uvredljivo je da te neko posmatra kao nekog ko je glup i lak za manipulisanje.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Skroz ok razmisljanje,samo si zaboravio zute kartone,tj prilikom "faula",ne treba samo progutati,pa nastaviti dalje,jer kao kod djece,konsekvence ne smiju izostati,inace se greska lako ponovi....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 22:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Tolerantan u kom smislu?Nisam tolerantan ni malo prema prevari.Veoma sam tolerantan u smislu da se prilagođavam svakoj njenoj želji........

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 22:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2009, 20:43
Postovi: 31
Veoma tolerantna! Naravno, sve ima svoje granice. Slažem se sa blue, u prevari nisam nimalo tolerantna i mislim da u normalnoj vezi toleranciji za prevaru nema mjesta. Ostalo je sve stvar dogovora, obostrana korist. Čini mi se da partneri često tolerišu neke stvari da bi i i sami mogli da očekuju toleranciju na nekom drugom polju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2009, 23:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Tolerantan u kom smislu?Nisam tolerantan ni malo prema prevari.Veoma sam tolerantan u smislu da se prilagođavam svakoj njenoj želji........



svaka bi te zena pozelela imati... :D


ja sam jako tolerantna osoba, ali to vrlo brzo prestajem da budem kada vidim da ta osoba uzima maha i ter ado granice izdrzljivosti svojim ponasanjem i stavovima koji su destruktivni po odnos...
najgore je kad osobe imaju stav da ne trebaju da se prilagodjavaju partneru. u fazonu "uzmi ili ostavi" (takav ili takva sam i gotovo)...

mogu i zelim da se prilagodim, ali samo ako ce i ta osoba meni da se prilagodi. sve u granicama normale, i da zadrze svoje ja.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 02:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Mar 2009, 15:37
Postovi: 40
Uopste nisam tolerantan,a ne ocekujem toleranciju ni sa druge strane.Igraj fer,i to je to...,postedis se svega,ne samo sebe,vec i drugu stranu.Samo otvoreno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 02:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Tolerisem sve dok malo se ne popije... Onda ne odgovaram za svoje postupke...

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 07:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 23:07
Postovi: 763
Kakva tolerancija, budeš tolerantan pa opet popušiš na kraju... Ako ti veza zavisi od tolerancije - onda je bezveze! Praviti kompromise iz ovog ili onog razloga je čisto sranje...

_________________
In My Life, There Was So Much Anger
Still I Have No Regrets
Just Like You, I Was Such A Rebel
So Dance Your Own Dance, And Never Forget!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ovisi koliko ljubavi ima.
prica, samo prica, razgovor, i sve se da razumjeti, dati, predloziti.
bojim se ako si dobar, da ti se lose vrati.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 17:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2009, 17:17
Postovi: 58
cicak je napisao:
bojim se ako si dobar, da ti se lose vrati.

Tačno, nažalost.

_________________
Žene su zakon, a ja volim rupe u zakonu. :laughing6:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 19:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
dam ja njoj £100 pa nek ide lijepo u shopping, samo da me pusti na miru sto se tice nedelje i da odigram par igrica... :D
toliko o toleranciji.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
cicak je napisao:
bojim se ako si dobar, da ti se lose vrati.


Skoro uvijek. Ali i ako si los isto. Ja sam izuzetno tolerantan, na zalost to se pokazalo kao losa osobina, ali sta cu kad ne znam drugacije. A primijetio sam i u drugim vezama i brakovima, ako je jedno dobro drugo se ponasa lose prema njemu. A li ne valja ni ako oboje nisu popoustljivi opet sijeva vatra. Najbolje bi bilo kad bi oboje bili tolerantni ali to se ne srece. Zasto? Zato sto cim jedno tolerise, drugo postaje bezobrazno.

_________________

Filozofija...


Poslednji put menjao jellyfish dana 31 Maj 2009, 20:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
vim je napisao:
Ja sam izuzetno tolerantan, na zalost to se pokazalo kao losa osobina, ali sta cu kad ne znam drugacije.

Evo ti sestre rođene :( ali ne mogu protiv sebe..
Možeš mi s*ati po glavi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
da bi jedan odnos trajao i svi u njemu bili zadovoljni, potrebno da je da partneri budu tolerantni jedno prema drugom. uglavnom je kod jedne strane tolerancija veca, nego kod druge strane, ali tako ja sa svim. ljubav nije istog intenziteta kod oba partnera. jedno uvek vise oseca od drugog.

mislim da nije pravilan stav pojedinih forumasa, koji su rekli da treba biti netolerantan, jer jedino tako mozes da budes svoj i da te nista (negativno) ne dotice. to znaci da u vasim vezama ne postoji opustenost, a samim tim ne postoji uzivanje, koje veza pruza. kad bih se ja stalno kontrolisala, tj. kontrolisala koliko dajem, i pravila se da mi nije bitno, pa umorila bih se od toga! ako se covek zaljubi, on automatski gubi kontrolu nad mozgom. tj, emocije tad vladaju, a ne razum. to je izvan covekove moci i sposobnosti. a ako suzdrzavam i drzim kontrolu u svojim rukama, pa ja onda nisam zaljubljena, uopste!

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
vim je napisao:
cicak je napisao:
bojim se ako si dobar, da ti se lose vrati.


Skoro uvijek. Ali i ako si los isto. Ja sam izuzetno tolerantan, na zalost to se pokazalo kao losa osobina, ali sta cu kad ne znam drugacije. A primijetio sam i u drugim vezama i brakovima, ako je jedno dobro drugo se ponasa lose prema njemu. A li ne valja ni ako oboje nisu popoustljivi opet sijeva vatra. Najbolje bi bilo kad bi oboje bili tolerantni ali to se ne srece. Zasto? Zato sto cim jedno tolerise, drugo postaje bezobrazno.


Ne mora da znaci. Ja inace pokusavam biti ko kruh,tolerantan,prvu gresku kritikujem,dajem do znanja da mi nije svejedno i ako treba napraviti svadju,da dam do znanja i da se ne ponovi. Drugi put slijedi kazna,vracam 2x ,nadje se uvijek nesto,ali i mora da se "osjeti" nekako...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 22:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
veverushka je napisao:
_zoka je napisao:
Tolerantan u kom smislu?Nisam tolerantan ni malo prema prevari.Veoma sam tolerantan u smislu da se prilagođavam svakoj njenoj želji........



svaka bi te zena pozelela imati... :D



Ovo vrijedi samo dok ne osjetim da ona zloupotrebljava moju toleranciju.Onda okrećem drugi list,a znam biti veoma "nakrivo nasađen"..........

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 22:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
veverushka je napisao:
_zoka je napisao:
Tolerantan u kom smislu?Nisam tolerantan ni malo prema prevari.Veoma sam tolerantan u smislu da se prilagođavam svakoj njenoj želji........



svaka bi te zena pozelela imati... :D



Ovo vrijedi samo dok ne osjetim da ona zloupotrebljava moju toleranciju.Onda okrećem drugi list,a znam biti veoma "nakrivo nasađen"..........



ti? ne verujem... :D

ja umem da budem grozna, kada vidim da me neko pravi budalom. u stvari ne grozna, samo se okrenem i odem od svega, pa posle ova druga strana mora da se ubije od pokusaja da predjem preko nekih stvari! zato bolje da je dobar u startu! :D

ali, valjda umemo da prepoznamo kod nekoga da li je losa osoba ili ne. jer na prvi pogled se dosta toga moze zakljuciti. a osoba koja koristi toleranciju svog partnera i tera svoje do krajnjih granica, je, u stvari, losa osoba.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 22:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Šta je mjerilo tolerancije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2009, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
ma to ti je kad nemom dadnes sve a on/ona te zajebe........

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs