banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Avg 2010, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Iako sam žena, mislim da volim google lazarević :iconbiggrin:
Stvarno super postovi.
Ne sjećam se jesam li pisala na ovoj temi prije. Al mislim da ako je čak i moguće voljeti 2 osobe istovremeno, onda ih je nemoguće isto voljeti. Jedna ti se više "sviđa" i u jednu si više zaljubljen, a drugu više voliš.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Pa normalno da ne mogu. Ljudi imaju više braće/sestara, pa ne vole sve isto, ne vole oba roditelja isto, dva najbolja prijatelja ne vole isto. Tako se ni na "romantični" način ne moraju dvije osobe isto voljeti. Ali glavna rasprava je bila da li mogu ili ne.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 22:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Kako je to pokojni Dragan Stojnić lijepo otpjevao ''Jedan čovjek i jedna žena, jedna ljubav za sva vremena... dva su tijela a jedna sjena...'', od pamtivijeka naređeno je da ''SAMO JEDNOM SE LJUUUBIII...'', ali u ova sintetička vremena sve je moguće, i to nažalost iz jednog jedinog razloga - požude.
Čovjeku dugogodišnja supruga antipatična i mrska, žena ''neiskorištenih potencijala'' (bez vulgarnosti) živi s luzerom, osoba koja je javna ličnost mijenja partnere i time povređuje osobu koja bi joj trebala biti srodna duša, itd. itb.

skitnica je napisao:
Leona je napisao:
Mozda se moze biti zaljubljen u dvije osobe ili vise osoba istovremeno, ali voljeti i ljubav je sasvim nesto drugo. To je moje misljenje.



vidis, meni izgleda vjerovatnije obrnuto

zaljubljenost podrazumijeva fokusiranost na jednu osobu (cak i najveci zavodnici koji cesto mijenjaju partnere, kada su u fazi zaljubljenosti, "opijeni" su jednom osobom)

ljubav je siri pojam, vise je stav i odnos, nego vezanost za konkretnu osobu
vise ima veze sa onim ko voli nego sa predmetom ljubavi

ono sto, po meni, razlikuje ljubav izmedju muskarca i zene (koju, pored emotivne bliskosti, privrzenosti, razumijevanja, prijateljstva... odlikuje i seksualna privlacnost) od ostalih ljubavi je to sto oni dolaze do ljubavi preko zaljubljenosti (koju je susta seksualna privlacnost)

ja licno ne bih mogla da imam seksualne odnose sa dva muskarca u isto vrijeme, ne iz moralnih razloga, ne iz straha da cu nekoga time povrijediti nego iz nekih...pa...energetskih razloga
covjek kao vrsta je zastrasujuce slobodno bice koje nije predisponirano ni za monogamno niti za poligamno ponasanje
covjek je energetsko bice koje treba da postupa u skladu sa energestkim impulsima (ili ono vec puno puta ponavljano "Budi ono sto jesi!")


Sva životna filozofija u tvom komentaru.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Ja bi da se ova tema preimenuje u "Mogu li se voleti dvojica", mada meni to tako dobro ide, da razmisljam da ubacim i treceg. :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 23:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Halpert je napisao:
od pamtivijeka naređeno je da ''SAMO JEDNOM SE LJUUUBIII...'', ali u ova sintetička vremena sve je moguće, i to nažalost iz jednog jedinog razloga - požude.

Moram reagovati...
Naređeno? Ovaj...molim?

Dalje..."samo jednom se ljubi"? Nisam baš siguran. Ne vjerujem. Jasno mi je da je "sto ljudi....sto ljudi", tako da mi ne pada na pamet da postavljam svoje stavove/osjećanja kao aksiome...zato mi i smeta to "naređeno".

Voljeti se može...beskrajno. I bezbroj puta. Vjerovatno. Možda postoji neki limit, koliko čovjek može da da prije nego ga nestane...možda je određeno koliko mora biti. Možda nije.
Vjerovatno ne može dvije osobe voljeti isto. Vjerovatno ni na isti način. Ne govorim o dvije osobe "odjednom", govorim generalno...prva ljubav iz djetinjstva i osoba koju upoznaš sa...38? I? Reci sad da je jedno od toga ljubav, drugo nije? Možeš, možda, reći da ovo prvo nije bila ljubav, da tada nije znao šta je ljubav, da... . Vjerovatno ćeš slagati ili nećeš imati pojma o čemu pričaš.
Porediti te dvije? Čemu?
I, šta sa one dvije sa 18? Zar nije bio smrtno zaljubljen u obe? I volio ih zaista?
I svima ostalima?
Eh...

I, molim te, ne mješaj požudu ovdje. Može biti dio ove teme, ali ne uklapa se ovdje. I silikonsko društvo. Floskule.
Halpert je napisao:
Čovjeku dugogodišnja supruga antipatična i mrska, žena ''neiskorištenih potencijala'' (bez vulgarnosti) živi s luzerom, osoba koja je javna ličnost mijenja partnere i time povređuje osobu koja bi joj trebala biti srodna duša, itd. itb.

Zvuči kao TV dnevnik.
Čujem taj sivi glas.
Šta možeš čovjeku kom je supruga antipatična i mrska? Šta bi ti tu?
Zašto misliš da je "neiskorištenih potencijala"? Možda nije nesretna. Možda jeste. Opet nagađamo i gađamo se...
I javne ličnosti su ljudi. Možda malo više...

Živio ti meni.
Over and out...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2010, 23:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 31 Avg 2010, 22:21
Postovi: 3
Mogu li, uistinu?
Mogu li se voljeti dvoje?
Njene kose - usne tvoje,
njene ruke - tvoj vrat,
njeni jecaji - tvoj šapat.
Mogu li se voljeti dvije,
Strasno, divlje i divljije?
Može li se voljeti i ljeto i zima?
Sve što ima lice, i naličje ima.
Mogu li se voljeti dvije,
kao dva oka u glavi,
kao dva prsta na ruci,
kao dvije ruke, dvije noge...

Kao dva entiteta,
kao djevojka i teta,
kao dva kluba,
kao dva klimava zuba,
kao dvije prekršajne kazne,
kao dvije tuđe, al' ipak, nezaobilazne...
Mogu li se voljeti dvije,
strasno, divno, još divnije?
Može li se živjeti i proljeće i jesen,
može li se biti na dva mjesta jednom nogom,
mogu li se milovati dvije dojke jednom rukom,
možeš li se zakleti pred Bogom?

A kako voljeti samo jednu?
Pa, već smo ih voljeli toliko - da je srce na ljubav sviklo.
Čemu sada ta dilema,
jednu, dvije... stotinu žena.
Voljeti i voljeti, uvijek iznova i bez konca,
al nehajno, bez uporišta i oslonca,
u prolazu, u trku, u letu,
u braku, u prevari, u krevetu.
K'o da se mene pita...
Bilo bi lijepo kada bi ljubav bila trajna i sjajna,
i čudesna i beskrajna...
i kada bi svako od nas volio dvije,
bar u letu,
pa da se i ta, sitna tajna,
sačuva i sakrije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 17:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Ne razumijete.Najcistija ,najdugovjecnija,najiskrenija,najintenzivnija je ljubav ili zaljubljenost u samoga sebe.Tu nema ojadjenih ,a ni ostavljenih.Ostaje za vjecnost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Euroth je napisao:
Halpert je napisao:
od pamtivijeka naređeno je da ''SAMO JEDNOM SE LJUUUBIII...'', ali u ova sintetička vremena sve je moguće, i to nažalost iz jednog jedinog razloga - požude.

Moram reagovati...
Naređeno? Ovaj...molim?

Dalje..."samo jednom se ljubi"? Nisam baš siguran. Ne vjerujem. Jasno mi je da je "sto ljudi....sto ljudi", tako da mi ne pada na pamet da postavljam svoje stavove/osjećanja kao aksiome...zato mi i smeta to "naređeno".


Jedno su snovi, drugo su mogućnosti, vrijeme je prolazno a čovjek mora ostaviti nešto na ovome svijetu, proživljavajući kompletno svoj život i kloneći se nevolja. Sad ovisi hoćemo li biti časni i s moralne ili religijske strane, jer ipak je dvoje ljudi kao jedno tijelo. Pretpostavljam da su mnogi ''levitatori'' i ljubavnici na kraju imaju mentalne ožiljke zbog nepronalaženja dostojnog životnog partnera i iskušavanja svakakvih avantura. Svako bi opet pokušao iznova, ali uobičajeno o posljedicama ni riječi prije prvog koraka.

Euroth je napisao:
Zvuči kao TV dnevnik.
Čujem taj sivi glas.
Šta možeš čovjeku kom je supruga antipatična i mrska? Šta bi ti tu?
Zašto misliš da je "neiskorištenih potencijala"? Možda nije nesretna. Možda jeste. Opet nagađamo i gađamo se...
I javne ličnosti su ljudi. Možda malo više...


Jest jadno i čemerno da se o ovakvim stvarima raspravlja, ali eto, čovjeku uvijek nešto fali i uvijek će tražiti proju preko hljeba, ali stvar je najviše u tome da imamo ono što ne vidimo, i da smo sretniji nego da kontra struje dođemo do prolaznih stvari i još većih životnih razočaranja.

Peace.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2010, 09:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2008, 23:36
Postovi: 951
Lokacija: Banjaluka
Halpert je napisao:
Jest jadno i čemerno da se o ovakvim stvarima raspravlja, ali eto, čovjeku uvijek nešto fali i uvijek će tražiti proju preko hljeba, ali stvar je najviše u tome da imamo ono što ne vidimo, i da smo sretniji nego da kontra struje dođemo do prolaznih stvari i još većih životnih razočaranja.


ma jeste ali nismo svi isti,zasto onda primjenjivati iste arsine na sve (-samo zato sto je neko nekada davno rekao da tako treba da bude ) i mozda je vece razocarenje propustiti nesto,ne pokusati nista,ne iskoristiti trenutak i ocajavati sam nad sobom ( ali okolina je sretna a okolinu bas boi dupe za nama ) Mozda nekoga prolazne stvari cine sretnim Mozda ......kada bi gledali iz nekog drugog ugla a ne sa tacke da cemo mi biti prevareni,iznevjereni,ostavljeni,unisteni,da necemo biti prvi,JEDINI ako samo i kazemo da je uredu voljeti dvije,mozda to i nebi bilo tako strasno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2011, 20:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2009, 19:45
Postovi: 39
Lokacija: New Now :)
Naravno da se mogu voleti dve (pa i više) osoba odjednom... jednostavan je primer činjenica da ima ljudi koji imaju dvoje, troje, petoro i više dece, pa zar ih ne vole sve jednako??? Ljubav nam nije data u nekoj određenoj količini, niti se može potrošiti, no se može voleti bezgranično...

pročitajte knjigu našeg psihologa Zorana Milivojevića "Formule ljubavi", on će vam to objasniti mnogo bolje nego ja

_________________
Moderna deca ne poštuju svoje roditelje. To je uglavnom zato što za to nemaju ama baš nikakvog razloga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2011, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
To za djecu je ok, samo što je tema otvorena u vezi pitanja mogu li se voljeti dvije partnerke u isto vrijeme.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Pa jeste, ali se i toga donekle dotakla sljedećom rečenicom "Ljubav nam nije data u nekoj određenoj količini, niti se može potrošiti, no se može voleti bezgranično..."

Sa čim bih se uglavnom i složio. Ako ljudi mogu voljeti više djece, možda ne sve jednako, ali ipak voljeti, zašto je toliko teško istu stvar zamisliti kada je u pitanju erotska ljubav? Meni je suprotna tvrdnja samo mitologiziranje fenomena ljubavi, tako karakteristično za zapadnog čovjeka.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 12:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Šta znam, više ljudi više ćudi.
Poznato mi je da se dva roditelja vole isto, dvoje ili više djece da se voli isto, više prijatelja da se otprilike voli isto, ali mi to ne ide za partnera. Možda je to do nekih praprincipa koje smo odrastanjem usvojili ili nečeg trećeg, za moj um ne ide da se dva partnera u isto vrijeme mogu isto voljeti.

Mislim da ta ista djeca najbolje uspijevaju i odrastaju u zrele ličnosti baš u monogamnim porodicama nego da ih odgaja više roditelja.

I više je svojstveno Istoku monogamno ponašanje nego Zapadu. Sa Zapada i dolaze raznorazne modifikacije ljudskih veza (bezbračne zajednice, sving udruženja) :D a takođe postoje i poliginija, poliandrija, u zavisnosti od kulture i običaja naroda. Kao što rekoh, koliko ljudi, toliko ćudi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Pa ne moraju se uopšte voljeti isto. Niti se vole, često sam čuo da neko voli više mamu, neko tatu, itd. Tako i sa djecom, nije uopšte predodređeno da se sva vole jednako. Zato mi nije čudno ni da se više partnera može voljeti, pogotovo tamo gdje je uobičajeno da ih se ima više. Banalan primjer, zašto neki šeik ne bi volio sve svoje žene?

Tvrdnja da djeca najbolje uspijevaju u monogamnim porodicama se bazira samo na pretpostavci, lično ne mislim da je to nužan uslov. Za zdrav razvoj djeteta bitna je ljubav, sigurnost, briga i sl. Jer i u klasičnoj monogamnoj porodici imamo i dobrih i loših primjera razvoja i odrastanja, što nam govori da sama forma nije presudna, već sadržaj.

Monogamiju kao oblik društveno uobičajenog ponašanja imamo i na Istoku i na Zapadu, kao i različite oblike poligamije. Ja nisam na to mislio, već na "mit o romantičnoj ljubavi", koji je produkt zapadne kulture.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 13:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Mislim da im taj isti šeik ne zna ni imena a kamo li da ih sve voli. :)

Romantik je u svemu romantik, to je do prirode čovjekove.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
De vas dvoje meni recite, kako zamišljate ljubav bez truna romantike?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2011, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Euroth je napisao:
De vas dvoje meni recite, kako zamišljate ljubav bez truna romantike?



Ne vidim gdje je ovo bilo ko spominjao.


Talija, naravno da im zna imena, pa da imaš 10 mačaka, znala bi im imena, kamoli žena :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2011, 13:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ma ime i nije bitno. Čak ako ih ima više mogu sve nositi zajednički naziv, npr. otrcano "ljubavi", "dušo" i nema da se zezne u momentu extaze. :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 16:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2011, 19:57
Postovi: 258
lilyx je napisao:
evo ja... vjerujem da druga zena/muskarac se pojavljuju onda kada se nastanu problemi ili postane dosadno... da ne nabrajam sve razloge.. ocigledno je da se nesto mijenja u odnosu dvoje ljudi kada neko od njih bjezi/odlazi nekom drugom...
nedavno sam slusala kolegu koji tvrdi da to sto on ima ljubavnicu nije preljuba (????).. vec samo nacin zivota (????)... on se sa tim dobro nosi i to mu ne predstavlja problem (???)...
dal to njegova zena zna - nisam imala snage da pitam...
mada mislim da zna!
ne znam sta bih radila u takvoj situaciji...
kao zena - ne bih izdrzala, to je definitivno!
ne volim da nesto sto smatram licno "svojim" dijelim sa drugima..
tako da se i ja pitam sta je to u ljudskoj psihi da pristane na tako nesto...

ima li tu nesto sto se zove brak?
nesto sto je sveto?
nesto sto dijelis samo sa tom posebnom osobom?


????

Neki ljudi ovise o drugim u braku (najcesce to bude materijalno) zato ti koji ovise mogu i u neku ruku moraju da trpe (najcesce zbog djece). Sad, neki trpe preljube ali ima i gorih stvari medju kojima je po meni nasilje.
I da mislim da se moze voljeti dvije osobe (mozda zato sto gledam previse filmova, ko zna).

_________________
But when kids start screaming like are they playing? Are they being murdered??? Who knows!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 16:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Osoba koja (misli da) voli dvije/dvojicu ustvari voli samo sebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 416 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs